Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Eylül 2019 10:01

Eş özrü ve görevlendirme

Arkadaşlar merhaba.Eş durumu ile tayin istedim fakat eşimden 100 km uzak bi yer çıktı ve arada deniz ulaşımı var artı olarak.raporla eşimin yanında beklemedeyim .ikievlat ve okula giden büyük oğlan,.şimdi yine rapor alacağım .bu hafta sonuçlanır diyor ama pek umudum yok.5+5 şeklinde rapor olacak.eğer bu haftada sonuç alınmazsa ne önerirsiniz?ve dün itibariyle maaşım yatmadı.aktif olarak göreve başlamadığım için mi acaba?

kaganim
Şef
16 Eylül 2019 10:03

Eşim askeri personel

kacarsu
Şef
16 Eylül 2019 11:32

Çok uzak bence görevlendirme iptali isteyin aynı ilçede ve 30 km dünüründe olması lazım ayrıca askeri personelin meb ile protokolü var dava da açılabilir

kaganim
Şef
16 Eylül 2019 11:49

Görevlendirme iptali neden hocam.eşimin yanına gelmek için görevlendirme istedim.

kaganim
Şef
16 Eylül 2019 11:53

Protokol var evet hocam eger sonuç alınmazsa başka çaremiz yok eşim dava yoluna gidecek sanırım.eşimin şuanki görev yerindeki milli eğitim müdürü söz verdi .herşekilde sana görevlendirme yapılacak diye.ama ben raporla nereye kadar bekleyeceğim.Çoluk çocuk perişan olduk.Herkes görevinde .ben evde .çok zormuş cidden

B.OConnor
Şef
16 Eylül 2019 20:54

okulunuza dilekçe verin görevlendirme için ayrıca il milli eğitimden ya da görevlendirme istediğiniz yerden takip edin. hergun arayın işleri hızlandırın .

klc16
Aday Memur
17 Eylül 2019 08:31

Adamın yoksa bi cacık olmuyor. Hergün 107 km 2 farklı araç gidip geliyorum 2 saat sabah 2 saat akşam.

B.OConnor, 5 yıl önce
okulunuza dilekçe verin görevlendirme için ayrıca il milli eğitimden ya da görevlendirme istediğiniz yerden takip edin. hergun arayın işleri hızlandırın .

kaganim
Şef
17 Eylül 2019 10:36

Hocam hergün nasıl yapıyorsunuz 107 kmyi

klc16
Aday Memur
17 Eylül 2019 22:43

Elden birşey gelmiyorsa ne yapabiliriz ben tek miyim sanıyorsunuz eminim benim gibi mağdur birsürü insan vardır.

kaganim, 5 yıl önce

Hocam hergün nasıl yapıyorsunuz 107 kmyi

kacarsu
Şef
18 Eylül 2019 14:12

Dava açın hocam

klc16
Aday Memur
18 Eylül 2019 16:00

Ne için nereye? Bakanlığı arayıp durumu izah ettim. Cimere 2 kere yazdım(yuvarlak cevaplar geldi). Benim durum şu eş özrüyle eşimin, çocuğumun yanına gelememe korkusuyla açılan 7 kurumu yazdım. En uzak olan yer geldi. İlçe emri yapılacağı kılavuzda belirtilse idi ona göre tercih yapacaktım. Bu konuda ne gibi dava açabiliriz. Yardımcı olursanız sevinirim.

kacarsu, 5 yıl önce
Dava açın hocam

Krymrt
Aday Memur
18 Eylül 2019 16:23

Hocam bizde aynı durumdayız 41. Tercihi açtık bıraktık uzak yere gittik açmayanlar ilçe emrine verildi ne yapalım bi yol gösterin dava açsak sonuç ne olur

B.OConnor
Şef
18 Eylül 2019 21:32

eşiniz askeri personel ise . idare mahkemesine bulunduğunuz valiliğe ve bakanlığa dava açın . devlet memurları atama ve yer değiştirme yönetmeliği inceleyin . orda zorunlu hizmete tabi memurların eslerinde norm hükümleri uygulanmaz diyor. ayrıca anayasa mad. 41. dilekçe ile başvurun gerekli belgeleri ekleyin. sonuç alan kisiler var.

kaganim
Şef
19 Eylül 2019 00:41

Herşey 41 i açtık diye öyle mi?Bunu nasıl bilebilirdik.hocam sizin eşiniz asker mi.bizde garanti oldun dedik 40 tercihi doldurduk.Bir de üstüne 41. İşaretledik.Ben raporla idare ediyorum.görevlendirme sonuöalrı hala açıklanmadı.5+5 şeklinde aldım raporu.Daha kaç gün alabilirim heyetsiz bilmiyorum.bu yaz burnumdan geldi

B.OConnor
Şef
19 Eylül 2019 08:53

yılda toplam 40 gün rapor hakkı var diye biliyorum yanılmıyorsam. sonrası heyet olmalı. ama cozum degil okullar açıldı boş bir yer illaki vardir. hızlandırmalari lazım çünkü siz görevlendirme gitseniz bu sefer yeriniz boş kalacak oraya da öğretmen bulunması lazım .

raski
Aday Memur
05 Kasım 2019 16:54

Benim eşimde bekliyor.. heyet raporu alıyoruz. Gorevkendirme talebi onaylanmadu hala.. merkeze 110 k

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi