Editörler : supporters.
«502503504505506507508509510511512513»

yas927
Kapalı
06 Eylül 2013 01:47

ark cocuk musun kim nasil gecti onemli degil benim anlatmak istedigim hakkiyla herkesin gecmesi parlak zeka fakat gariban cocuklarin muf olamamasi yoksa ister testle gir ister adini dogru yazan girsin banane :) yaw birakin bunlari da ins hakeden girer kalin saglicakla

06 Eylül 2013 02:35

doğru söze ne hacet

tatar-06, 11 yıl önce

KLASİK SINAVI GİRENLERİN DAHA FAZLA EMEK HARCADIKLARI DOĞRU OLABİLİR, FAKAT BU ONLARIN DAHA ZEKİ VE BAŞARILI OLDUKLARI ANLAMINA GELMEZ... MADEM O KADAR KENDİNİZİ FARKLI, ZEKİ VE BAŞARILI BULUYORSUNUZ O ZAMAN AZ SAYIDA ALIM YAPAN SAYIŞTAY, SGK MÜFETTİŞLİĞİ VB. KLASİK SINAVLARI KAZANIN GİDİN KARDEŞİM... TABİ VDK NIN KLASİK SINAVINI GEÇENLERİN EN FAZLA 50 TANESİ SAYIŞTAY VE SGK NIN KLASİKLERİNİ DE GEÇEBİLİRLER, ÇÜNKÜ ASIL KLASİK SINAV ONLARINDKİ, VDK NIN PERSONEL ALMAK İÇİN KOLAY SORULAR SORDUĞU VE CEVAPLARINI OKURKEN BOL BOL PUAN VERDİĞİ BİR KLASİK SINAV YOK ORTADA... diyeceksininiz ki sen neden girip kazanmadın peki klasik sınavı geçen yıl puanım 79 du girememiştim, bu yıl tam puanlarımı yükselttim, sınav testte döndü ben ne yapayım kardeşim nasipte test varmış, klasik devam etseydi ALLAHIN İZNİYLE onu da kazanırdık... NE OLURDU DEDİĞİNİZ GİBİ DAHA FAZLA DERS ÇALIŞIRDIM. AMA BENİM DAHA FAZLA DERS ÇALIŞMAM BENİM DAHA KALİTELİ, ZEKİ VE BAŞARILI OLDUĞUMU GÖSTERMEZ... merak etmeyin zaten kurum sınavı için çalıştığınız tonlarca konu (MUHASEBE VE VERGİ HUKUKU HARİÇ) hiç bir işinize yaramayacak.... TÜM BU NEDENLERLE MÜLAKAT SÜRECİNDE OLAN BİNLERCE İNSANIN PSİKOLOJİSİNİ BOZMAYIN... ŞU ANDA VERGİ MÜFETTİŞLİĞİNİN DURUMU BU KARDEŞİM, ZATEN BU FAZLA ALIMLAR OLMADAN DA MESLEK BİR SAYIŞTAY, İDARİ HAKİMLİK, KAYMAKAMLIK seviyesinde değildi, şimdide pek bir şey değişmedi yani...beğenmeyen çeker gider, kalan da aldığı parayı hak etmek için çalışır..... İNŞALLAH ALLAHTAN KORKAN, HARAMDAN KORKAN, ÇALIŞKAN, DÜRST ARKADAŞLARA MÜLAKATI GEÇMEK NASİP OLUR... herkese İYİ GECELER....

diablo_turk
Memur
06 Eylül 2013 06:35

Yalniz degilim yani... Ayin 11ine kadar ongorusme raporlarini merkeze vermek zorundalarmis. Haftaya cagirirlar heralde

ceylinselin35, 11 yıl önce

Ben varim.ve iki arkadasim daha var.hatta bugun listelere baktik.acaba biz kazanmadikmi bize niye aramiyorlar diye..

dirk kuyt
Genel Müdür
06 Eylül 2013 08:26

O dediğin zor kardeş. Yine demokrasi sermayeyi seçecektir gibi geliyor bana. Daha önce bizden ders alan herşeyi soran insanlar bu sınavı geçmesinden kaynaklı olsa gerek bize bak bizde zekiyiz. (tamam zeki ol ben sana bana soru ben zeki miyim dedim.) Artık bizle dalga geçiyorlar. İnşallah VDK bunu farkeder. Çünkü kendisine de faydalı olmayacakladır.

Bazı arkadaslarda e klasik sınavı bizde geçerdik, geç kardeşim biz sana geçme demedik ki. ( önce 81 al sonra klasik sınav hayali kur çünkü geçenlerde yeterli geçen olsa idi kendi aralarında sıralanacaktı o zaman 79 puanla 5000 de iken hangi 800 kişiye girecektin.)

SGK, BAŞBAKANLIK MÜF.KAYMAKAMLIK,SAYIŞTAY gibi sınavları zaten geçebilenler ya da girdiği ve istediği taktirde geçebilecek (ben dahil) olanları VDK iki kere eledi, hatta VDK ya girenler kaymakamlıkta 60 doğru yapanlar, sayıştayda 65 puanlarda idiler. K:90 -100 doğrusu olanlar ya da sayıştayda 80 -90 arası puan alanlar elendi. Şimdi bu emeği görmeyip atıp tutmak ne kadar kolaymış.

Son olarak gerekli olan kadro sayısının artması mesleği küçültmez. Bakın en basit öğretmen sayısı doğal olarak çok fazla ama 2014 - 2015 te aldıkları zam ve hak tutarı da ortada. Ve çok değeri bir meslektir o.

yas927, 11 yıl önce

ark cocuk musun kim nasil gecti onemli degil benim anlatmak istedigim hakkiyla herkesin gecmesi parlak zeka fakat gariban cocuklarin muf olamamasi yoksa ister testle gir ister adini dogru yazan girsin banane :) yaw birakin bunlari da ins hakeden girer kalin saglicakla

sgkkmaraş
Kapalı
06 Eylül 2013 08:37

arkadaşlar bu ön görüşme ne zaman bitecek haberi olan varmı.

libraatlantis
Genel Müdür
06 Eylül 2013 08:38

YİĞİDİM HELE BİR OTUR SOLUKLAN OTUR BİR AYRAN İÇ:)

Geçmiş yıllarda yani sendende önce ... gel kont.,maliye teftiş,hesap uzm, toplam 30 kişi anca alınırdı şimdi bu muhteşem üçlüde vm oldu... seninkide bunlara haksızlık.... İSTİFA ET HAK YEME!!!!

byKeyNes, 11 yıl önce

Asıl yazık olan senin gibi zihniyetlerdir, (A Grubu vergi müfettişlerini küçümseyen )

Vdk'nin yaptığı ilk klasik sınavlardan ya haberin yok (ki eminim haberin yok)

ya da o sınavlarla kıyaslamak işine bile gelmiyor ve

sonra kalkıp çok zorlu bi sınavdan geçmiş felan ayak yapıosun.

Nerede görülmüş gelir uzmanlığı sınavından daha kolay bir vergi müfettişliği sınavı... işte şimdi girdiğin sınav..

byKeyNes
Aday Memur
06 Eylül 2013 09:54

söylediklerine kısmen katılıyorum, geçen sene vergi müfettişliğinin ilk yaptığı klasik sınavı kazandım ve mülakattan elendim, ardından sırasıyla vergi müfettişliği, maliye uzmanlığı , ve sayıştayın test klasiğini kazandım ve devamı

sonuç: A grubu vergi müfettiş yardımcısıyım, tabiki buna da şükür

şimdi de sınav teste dönüp daha ilk sınavı 4bin kişinin birden ben de kazandım ne oldu demeleri insanın sinirini bozuyor haliyle

başarılar

tatar-06, 11 yıl önce

KLASİK SINAVI GİRENLERİN DAHA FAZLA EMEK HARCADIKLARI DOĞRU OLABİLİR, FAKAT BU ONLARIN DAHA ZEKİ VE BAŞARILI OLDUKLARI ANLAMINA GELMEZ... MADEM O KADAR KENDİNİZİ FARKLI, ZEKİ VE BAŞARILI BULUYORSUNUZ O ZAMAN AZ SAYIDA ALIM YAPAN SAYIŞTAY, SGK MÜFETTİŞLİĞİ VB. KLASİK SINAVLARI KAZANIN GİDİN KARDEŞİM... TABİ VDK NIN KLASİK SINAVINI GEÇENLERİN EN FAZLA 50 TANESİ SAYIŞTAY VE SGK NIN KLASİKLERİNİ DE GEÇEBİLİRLER, ÇÜNKÜ ASIL KLASİK SINAV ONLARINDKİ, VDK NIN PERSONEL ALMAK İÇİN KOLAY SORULAR SORDUĞU VE CEVAPLARINI OKURKEN BOL BOL PUAN VERDİĞİ BİR KLASİK SINAV YOK ORTADA... diyeceksininiz ki sen neden girip kazanmadın peki klasik sınavı geçen yıl puanım 79 du girememiştim, bu yıl tam puanlarımı yükselttim, sınav testte döndü ben ne yapayım kardeşim nasipte test varmış, klasik devam etseydi ALLAHIN İZNİYLE onu da kazanırdık... NE OLURDU DEDİĞİNİZ GİBİ DAHA FAZLA DERS ÇALIŞIRDIM. AMA BENİM DAHA FAZLA DERS ÇALIŞMAM BENİM DAHA KALİTELİ, ZEKİ VE BAŞARILI OLDUĞUMU GÖSTERMEZ... merak etmeyin zaten kurum sınavı için çalıştığınız tonlarca konu (MUHASEBE VE VERGİ HUKUKU HARİÇ) hiç bir işinize yaramayacak.... TÜM BU NEDENLERLE MÜLAKAT SÜRECİNDE OLAN BİNLERCE İNSANIN PSİKOLOJİSİNİ BOZMAYIN... ŞU ANDA VERGİ MÜFETTİŞLİĞİNİN DURUMU BU KARDEŞİM, ZATEN BU FAZLA ALIMLAR OLMADAN DA MESLEK BİR SAYIŞTAY, İDARİ HAKİMLİK, KAYMAKAMLIK seviyesinde değildi, şimdide pek bir şey değişmedi yani...beğenmeyen çeker gider, kalan da aldığı parayı hak etmek için çalışır..... İNŞALLAH ALLAHTAN KORKAN, HARAMDAN KORKAN, ÇALIŞKAN, DÜRST ARKADAŞLARA MÜLAKATI GEÇMEK NASİP OLUR... herkese İYİ GECELER....

dirk kuyt
Genel Müdür
06 Eylül 2013 09:54

kardeş çağu yerde dün bitti çoğu yerde de bugün bitecektir. Büyük illerde haftaya sarkabilir. Başkan olan üstadlarımız ayrı bi görüşme yapıyor yoksa daha erken biterdi.

sgkkmaraş, 11 yıl önce

arkadaşlar bu ön görüşme ne zaman bitecek haberi olan varmı.

sgkkmaraş
Kapalı
06 Eylül 2013 09:58

hayırlısı arkadaşım.. geç olsun güç olmasın....

dirk kuyt, 11 yıl önce

kardeş çağu yerde dün bitti çoğu yerde de bugün bitecektir. Büyük illerde haftaya sarkabilir. Başkan olan üstadlarımız ayrı bi görüşme yapıyor yoksa daha erken biterdi.

sgkkmaraş
Kapalı
06 Eylül 2013 10:00

ankara istanbulda haftaya ön görüşme için çagrılanlar varmı..arkadaşlar.

ufuk2425
Aday Memur
06 Eylül 2013 10:11

arkadaşlar mülakatlar ne zaman başlar acaba?

Coolrai
Şube Müdürü
06 Eylül 2013 10:16

baskan olan ustadlar kimle gorusuyor benimle oyle bir gorusme olmadi ? puanla ilgili bisey mi ?

dirk kuyt, 11 yıl önce

krl-hcttpe
Şef
06 Eylül 2013 10:18

benide hala arayan olmadı.ankara dışnda çalışıorum haftasonu ankaraya dönüyorum.inşallah bugün ararlarda pazartesiye gün verirler inş.yoksa git gel saçma olcak.

Coolrai, 11 yıl önce

baskan olan ustadlar kimle gorusuyor benimle oyle bir gorusme olmadi ? puanla ilgili bisey mi ?

krl-hcttpe
Şef
06 Eylül 2013 10:24

bu arada su klasik test muhabbeti sıkmadımı artık.klasikle girenlerden ses çıkmıyo(varsada bana denk gelmedi) ama ne hikmetse sanırım sınavı kazanamayn arkadaslar eleşitio.kardeşim girmezsin sınava.kazandıysan gitmezsin mülakata.hadi onuda kazandın başlamazsın mesleğe.sayıstay,idari hakımlik, kaymakamlık, üst kurullar varken küçümsediğiniz sınavına kolay vs dediğiniz yerde oyalamayın kendinizi.ayrıca kolay da olsa kazananları tebrik edin.sonuçta 4000 bin kişi kazandıysa en azından 6000kişide kazanamadı bildiğim kadarıyla.bzim yarıyarıya sansımız var.klasikte 400lük alımda 470 kişi geçiodu en azından geçenlerin mülakatta şansı daha yüksek oluyıdu.bende aralıktaki klasıl sınava girdim.hukuktan 47 aldım ama dierleri yüksekti.nasip deilmiş dedim ki hukuk netlerim her sınavda iidir dierlerine göre.

sadece biraz saygı duyulsun kazananlara çok deil

sgkkmaraş
Kapalı
06 Eylül 2013 10:30

memleketimizde olması gerekende aslında bu degilmidir. başkasının emegine saygı.... ve bu omadıgı müddetçe biz hala birbirimizle ugraşırken elin adamı almış gidiyor...

krl-hcttpe, 11 yıl önce

bu arada su klasik test muhabbeti sıkmadımı artık.klasikle girenlerden ses çıkmıyo(varsada bana denk gelmedi) ama ne hikmetse sanırım sınavı kazanamayn arkadaslar eleşitio.kardeşim girmezsin sınava.kazandıysan gitmezsin mülakata.hadi onuda kazandın başlamazsın mesleğe.sayıstay,idari hakımlik, kaymakamlık, üst kurullar varken küçümsediğiniz sınavına kolay vs dediğiniz yerde oyalamayın kendinizi.ayrıca kolay da olsa kazananları tebrik edin.sonuçta 4000 bin kişi kazandıysa en azından 6000kişide kazanamadı bildiğim kadarıyla.bzim yarıyarıya sansımız var.klasikte 400lük alımda 470 kişi geçiodu en azından geçenlerin mülakatta şansı daha yüksek oluyıdu.bende aralıktaki klasıl sınava girdim.hukuktan 47 aldım ama dierleri yüksekti.nasip deilmiş dedim ki hukuk netlerim her sınavda iidir dierlerine göre.

sadece biraz saygı duyulsun kazananlara çok deil

ufuk2425
Aday Memur
06 Eylül 2013 10:36

arkadaşlar mülakatlar ne zaman başlar acaba?

denmavi
Genel Müdür
06 Eylül 2013 10:37

Arkadaşım haklı olabilirsin ama bu hak verilmiş bu girenlere. Sen zorlu sınavla kazandın kısmetinde o varmış. Şimdiki kazanacak olanların da kısmetinde bu kolay sınavla girmek varmış. Sen devlete faydalı bir birey ol da gerisini boşver. Her olayı kafaya takarsak hep mutsuz oluruz. Selametle..

byKeyNes, 11 yıl önce

söylediklerine kısmen katılıyorum, geçen sene vergi müfettişliğinin ilk yaptığı klasik sınavı kazandım ve mülakattan elendim, ardından sırasıyla vergi müfettişliği, maliye uzmanlığı , ve sayıştayın test klasiğini kazandım ve devamı

sonuç: A grubu vergi müfettiş yardımcısıyım, tabiki buna da şükür

şimdi de sınav teste dönüp daha ilk sınavı 4bin kişinin birden ben de kazandım ne oldu demeleri insanın sinirini bozuyor haliyle

başarılar

sgkkmaraş
Kapalı
06 Eylül 2013 11:00

MULAKATLA İLĞİLİ OLARAK http://www.mahfiegilmez.com/p/ekonomi-sozlugu.html FAYDALI OLMASI DİLEGİ İLE

memurdanbozma
Genel Müdür
06 Eylül 2013 11:21

haklısın ama meslek eskiden de böyleydi deme...hesap,teftiş dönemiyle şimdikileri asla bir tutamazsın...burada eleştirilen vmy klasik sınavı ile şimdiki sistem değil...karaköye gelenler bilmezler belki,karaköydeki bina hesap uzmanları kuruludur,eski...ve görüştükleriniz eski hesap uzmanı,eski baş hesap uzmanıdır...

ön görüşmeye bu test sınavıyla girip gelenler,bu insanlarla meslektaş olacak,hesap uzmanı nasıl olunurdu anlatmaya gerek yok sanırım...eleştırilen nokta bu bence...

o saydığın kaymakamlık,sayıştay gibi saygın meslekti ve sınavları da onlar gibiydi...

tatar-06, 11 yıl önce

Wikigap
Aday Memur
06 Eylül 2013 15:21

Öngörüşmeler bazen müfettişlerin işyüküne göre uzayabiliyor. Öngörüşme tamamen adayları tanımaya yönelik olarak yapılan bir toplantıdan ibarettir. Bazı müfettişler 10 dk gibi kısa bir sürede görüşmeyi tamamlayabilirken bazıları da ortalama 1 saat gibi bir süre görüşmeyi devam ettirmektedir. Görüşmede bazı müfettişler uzun uzun sorular sorup adayın kendisini görmesini isterken yani adaya ayna görevini yerine getirirken bazılarıda adaya çok kısa sorular sormaktadırlar. Bunlar tamamen subjektif konular olup genel bir formatı yoktur. Ayrıca bu görüşmelerin sonucunda bir rapor düzenleneceği bir gerçek ancak adayın bilgi düzeyini ölçen bir rapor olmayıp belli başlı konularda adayı tanımlayan 2 -3 sayfadan ibaret bir rapordur. Öngörüşme raporunun doğrudan dikkate alınmadığı ancak adayın performansı düşük kalırsa dikkate alındığına dair önceki mülakat komisyonlarından bilgi edindim.

Bir başka konu olan referans konusunda ise Ankara'yı arayarak yüzlerce kişinin isim yazdırdığını biliyorum bunun dikkate alınıp alınmayacağını bilemem ama elbette bir fark yaratacaktır kanaatindeyim.

Kazanacaklara hayırlı olsun.

Toplam 13866 mesaj
«502503504505506507508509510511512513»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi