Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Eylül 2010 16:45

Tek öğretmenli birleştirilmiş sınıflar. yardım

tek öğretmenli birleştirilmiş sınıflar öğretmeniyim yeni atandım yapmam gerekenler nelerdir yardım edermisiniz. özellikle müdürlük işleri hakkında hiç bilgim yok yardım ederseniz sevinirim.

NOT: üyelik nişanlımın ismim turgay

simsek.75
Kapalı
18 Eylül 2010 01:12

merhaba hocam, ben de tek öğretmne birleştirilmiş sınıfta çalışıyorum, bir yılım doldu. aklınıza takılan konularda elimden geldiğince yardımcı olabilirim. ama bu sayfayı bulamam belki özelden mesaj atarsanız yardım edebilirim

secil33
Aday Memur
20 Eylül 2010 15:46

hocam size msj attım ama gnderilmedi.sizden msj almak istemiyor diye bi şey geldi

atsız51
Genel Müdür
20 Eylül 2010 20:53

bir sorum olacak arkadaşlar.yardımcı olursanız sevinirim.

bu tek öğretmenli birleştirlmiş sınıflı okullarda kaç öğrencinin altına düşerse okul kapanır veya taşımaya alınır??tşk.

___:):)____
Kapalı
21 Eylül 2010 00:04

10 du ama onu 8 öğrencıye vcektyıler yenı yönetmelıkte:(

senarist42
Aday Memur
21 Eylül 2010 07:47

hocam bildiğim köy okulları var 2-3 öğrencili..nasıl mı oluyor 8 öğrenci olmadan sınıf açılmazken taşıma yapılamadığı için bazı okullar mecburen 1-2 öğrenci için açılıyor.malatya nın dağlık köyleri böyle mesela..

21 Eylül 2010 12:40

turgay hocam,müdürlük işleri aslında köy okullarında çok da zor değil..gelen evrak ve giden evrak defterine işlemeyi ve üst yazı yazmayı öğrenirseniz gerisi kolay...zaen gelen yazıların çoğu bilgilendirme ve çoğu da köy okullarını pek ilgilendirmiyor..cevap yazacağınız yazı az olur..okulun masrafları için de bir hesap açılmış mı , hesapla kim ilgilenmiş köylüden öğrenebilirsiniz..güvenilir veliler size okulun işlerinin nasıl yürüdügünü az çok anlatırlar zaten..ben de bu sene ilk defa md.yetk. öğrt.lik yapıyorum..ama çok zor değil inanın..resmi işler kolay da okulun temizliği düzeni boyası vs. bir bayan olarak zorlanıyorum..bir de dersler biraz sıkıcı oluyor 11 öğrenciyle :((

secil33
Aday Memur
21 Eylül 2010 17:57

sağolun hocam

secil33
Aday Memur
21 Eylül 2010 18:04

tek öğretmenli birleştirilmiş sınıflar 2010-2011 ders proğramı lazım elinde olan var mı. yardımcı olursanız sevinirim.

[email protected]

21 Eylül 2010 18:35

hocam bu adreste var,eğer üyeyseniz görebilirsiniz.kolay gelsin.

http://www.egitimhane.com/birlestirilmis-sinif-ders-cizelgesi-page-73.html

secil33
Aday Memur
22 Eylül 2010 13:44

çok teşekkürler hocam

snfcemr
Aday Memur
22 Eylül 2010 21:47

bende muş merkeze bağlı bir köyde tek öğretmenim. 1. 2. 3. 4. bir arada. sınıf defterini nasıl dolduracağız?

akdeniz_45
Aday Memur
22 Eylül 2010 21:57

merhaba arkadaşlar 4 yıldır müdür yetkili öğretmenlik yapıyorum ve birleştirilmiş sınıf okutuyorum. elimden geldiğince hepinize yardımcı olmaya çalışacağım özele de msj atabilirsiniz.öncelikle okula gittiğinizde künye defterini sınıf geçme defterini ve eski diploma defterini kontrol edin bunların kaybolması sıkıntı olur o yüzden var mı yok mu bakın. okul mührüne de iyi sahip çıkın .demirbaş listesi varsa bakın eksik birşeyler gözünüze çarpıyosa okulu muhtardan tutanakla teslim alabilirsiniz ve eksikleri tutankta belirtin.....

sınıf defteri doldurma konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşım dersleri öğretmenli ve ödevli diye önceden kararlaştıracaksın ve defterde kazanımları yazacağın bölümü ikiye böl. hangi konuyu öğretmeli işliyorsan o dersin kazanımını yaz diğer bölüme eğer sığacaksa verdiğiniz ödev kazanımını yazın amaben 1lerler ders işliyorsam mesela diğer bölmeye "2-3 sınıflar ödevlendirildi" diye yazıyorum bugüne kadar da hiç bir sorun yaşamadım...

iremce42
Kapalı
22 Eylül 2010 22:08

Merhaba arkadaşlar..Ben de 5 yıldır 1-2-3 birleştirilmiş sınıf okutuyorum ve müdür yetkiliyim.Sorularınıza cevap verebilirim.secil33 öğretmenim öncelikle okul mührüne iyi sahip olun.Muhtarla da iyi geçinmeye çalışın.İdari işler konusunda her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.Ve size çok faydası olacak olan eğitimhaneye de üye olun mutlaka..Başarılar...

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi