Editörler : swat3410
16 Haziran 2019 18:15

İstifa

Öncelikle selamlar.Yaklaşık 6 yıllık polisim ve istifa etmeyi düşünüyorum. İstifa ederken ve ettikten sonraki haklarım nelerdir ve istifa dilekçesini yazıp verince verdiğimiz gün hemen istifamız kabul oluyor mu? Özellikle personelci meslektaşlarım yardımcı olursa sevinirim.Herkese çalışmalarında başarılar.

çivonügzö
Memur
16 Haziran 2019 18:22

Özel değilse istifa sebebi nedir ? Malum piyasa belli . . O maaşta iş bulabilecek misiniz ? O kadar emek vermişsiniz . . Bence hemen karar vermeyin . Yine de karar sizin

Poliss155
Memur
16 Haziran 2019 18:35

Ankarada personel isen yaklaşık beş gün sürüyor. Çalıştığın sube personele gönderiyor olur bekliyorsun en gec bir hafta da ilişik kesip istifa ediliyor. Sonrası için 2 yıl da geri dönüş yapılabiliyor yönetmelikte lakin bunu emniyetin takdirine bırakıyor.Şu zamana kadar istifa edip de geri dönmek isteyen kimsenin basvurusu kabul edilmemiş bnde geçen ay istifa eden arkadasımdan dolayı biliyorum işleyişi.

ultraky
Memur
16 Haziran 2019 19:05

2 yıl değil 3 yıl

Poliss155, 5 yıl önce
Ankarada personel isen yaklaşık beş gün sürüyor. Çalıştığın sube personele gönderiyor olur bekliyorsun en gec bir hafta da ilişik kesip istifa ediliyor. Sonrası için 2 yıl da geri dönüş yapılabiliyor yönetmelikte lakin bunu emniyetin takdirine bırakıyor.Şu zamana kadar istifa edip de geri dönmek isteyen kimsenin basvurusu kabul edilmemiş bnde geçen ay istifa eden arkadasımdan dolayı biliyorum işleyişi.

focus3489
Şef
16 Haziran 2019 20:14

Dostum sakın öyle bir hataya düşme istifa edip başka kuruma geçen, öğretmen olan bile pişman benden devre tavsiyesi sabret yerini değiştir ilini değiştir vs ...

sp3cialF0rces
Aday Memur
16 Haziran 2019 20:22

Kardeşim geçmiş olsun. Allah herkesin dağına göre kar verir sıkıntıların vardır elbet herkeste var ama bünye ve psikoloji kaldırabildiği kadardır. iyi düşün işleyiş kolaydır bir dilekçene bakar. Fakat kesinlikle iyi düşün aynı durumdan bende geçtim hala beynimin bir yanında vardır ama önceliklerini sırala yapabilirim dersen yolun açık olsun

son osmanlı44
Aday Memur
16 Haziran 2019 20:41

arkadaşım her şeyi iyi düşündün mü Polislikten sonra ne yapacağını elinde mesleğin var mı Hepsini iyi ölçüp tart Ayrıca Polislikten istifa beden ile bir görüş bakalım ne diyecekler sana buradan yazsınlar daha iyi olur Çünkü Gideceğin her meslekteki maaşı düşün Eğer az maaşı gönlün kabul ediyorsa iyi olur

Sdtcngz
Şube Müdürü
17 Haziran 2019 10:57

Herkes bir şey yazmış ama kimse yardimci olamamış. Süreci yaşamış biri olarak yazıyorum.

Öncelikle istifa dilekçesi Dmk maddesi 94A gereğince süresini bekleyerek memuriyetten çekilmek istiyorum olarak idari büroya vereceksin. Daha sonra yazışmaların yapılacak, onay geldikten sonra ister hemen istersen çalıştığın yerin insitiyafi doğrultusunda ilişik kesersin. Ben 20 gün çalışıp öyle ilişik kestim , bordro çıkmadan sonra İstanbul Defterdarlığa 10 günlük maaş iadesinde bulundum( 20 maaşız+10 iade para) mesleğe başlarken çift maastan dolayi.

6 yıllık derece kademe hakkın neyse o sende kalacak. 6 ay içinde herhangi bir memurluğa atama yapılamaz. Vs DMK da hepsi yazar

Askerlik için( kısa dönem yaptım ) ya normal sureyi bekleyeceksin ya da acele varsa sürekli EGM yi arayip Milli savunmaya hızlı bir şekilde yazmalarıni isteyeceksin. Askerliğini yaptıysan o ayrı.

Varsa bu konu ile ilgili başka soru buradan ya da özelden yazabilirsin.

ozantnk
Aday Memur
17 Haziran 2019 11:30

Kardeş şöyle düşün.Hani canını biri sıktığında ya da üzüldüğünde 1 2 hafta canın sıkkın olur hiçbir şeş yapmak istemessin belki ağlarsın ama sonra geçer ya öyle düşün geçer elbet ama alışırsın bir anlık karar verme istifa edersen pişman olacaksın, bak pişman olursun demiyorum olacaksın diyorum özlersin, ulan geçen sene şöyle olaya gittiydim şöyle muhabbet ederdik ekiple dersin özlersin...

focus3489
Şef
17 Haziran 2019 14:15

O da senin gibi pişman olur ama
Sdtcngz, 5 yıl önce

Herkes bir şey yazmış ama kimse yardimci olamamış. Süreci yaşamış biri olarak yazıyorum.

Öncelikle istifa dilekçesi Dmk maddesi 94A gereğince süresini bekleyerek memuriyetten çekilmek istiyorum olarak idari büroya vereceksin. Daha sonra yazışmaların yapılacak, onay geldikten sonra ister hemen istersen çalıştığın yerin insitiyafi doğrultusunda ilişik kesersin. Ben 20 gün çalışıp öyle ilişik kestim , bordro çıkmadan sonra İstanbul Defterdarlığa 10 günlük maaş iadesinde bulundum( 20 maaşız+10 iade para) mesleğe başlarken çift maastan dolayi.

6 yıllık derece kademe hakkın neyse o sende kalacak. 6 ay içinde herhangi bir memurluğa atama yapılamaz. Vs DMK da hepsi yazar

Askerlik için( kısa dönem yaptım ) ya normal sureyi bekleyeceksin ya da acele varsa sürekli EGM yi arayip Milli savunmaya hızlı bir şekilde yazmalarıni isteyeceksin. Askerliğini yaptıysan o ayrı.

frcry
Memur
17 Haziran 2019 14:22

bekar olsaydım bende istifa ederdim. millet para demiş de , aldığın parayı yiyecek vakti bulamadiktan sonra başlarım maaşını

focus3489
Şef
17 Haziran 2019 15:20

Herkes öyle der ama kimse istifa etmez ; edemez edince silehın kimliğin o beğenmediğiniz maaşın nelere kadir olduğunu göreceksiniz bence yatın kalkın şükredin
frcry, 5 yıl önce
bekar olsaydım bende istifa ederdim. millet para demiş de , aldığın parayı yiyecek vakti bulamadiktan sonra başlarım maaşını

Sdtcngz
Şube Müdürü
17 Haziran 2019 16:24

Pişman?

Ne benim ne de arkadaşlarımın ağzından pişman olduğuma dair bir söz duyamazsın :)

Forumu da , şu 2 yıl okul süreleri hizmet sayılma konusunda takip ediyorum. Arada bildiğim hususlarda yardımcı olmak adına yazıyorum.

focus3489, 5 yıl önce
O da senin gibi pişman olur ama

mehmetgih
Aday Memur
17 Haziran 2019 20:00

peki silahı alabilir miyiz veya silahı alamazsak ücretini nasıl alacağız? Ayrıca yeşil pasaportu hak etmek için ne yapmak lazım? DMK 68B'den 3/1 dereceyi alırsak istifadan sonra o hakkımız aynen korunur mu?

Sdtcngz, 5 yıl önce

Sdtcngz
Şube Müdürü
17 Haziran 2019 20:49

1.Soru Silah

10 yılı doldurursan kendi silahın için ücretin yarısını ödeyip, sivil hayatında harç parası ödeyerek taşıyabilirsin. 10 yılı doldurmazsan, benim gibi örneğin. Silaha para + silah harç bedeli vs.

Ateşli silahlar kanunu Madde 9

Taşıma ruhsatı verilebilecek diğer meslek mensupları

r bendi

r) (Değişik : 25/10/2000 - 2000/1550 K.) Daha önce valilik yapmış olanlar ile bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmış Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına dahil diğer görevlilerden; adli ve idari yargı hakim ve savcılar ile bu sınıftan sayılanlardan; Emniyet Hizmet-leri Sınıfına dahil kadrolar ile M.İ.T. hizmetlerinde çalışmış olanlardan asli memur statüsünü kazanmış olup, ihraç ve benzeri sebepler dışında tamamen kendi isteğiyle kurumlarından ayrılanlara,

2. soru ise Yeşil Pasaport.

3/1 68 B ile düştükten sonra yeşil pasaportunu alır istifa edersin. Bu artık senin kazanılmış hakkın olup, Yeşil kullanmaya devam edersin.

mehmetgih, 5 yıl önce

peki silahı alabilir miyiz veya silahı alamazsak ücretini nasıl alacağız? Ayrıca yeşil pasaportu hak etmek için ne yapmak lazım? DMK 68B'den 3/1 dereceyi alırsak istifadan sonra o hakkımız aynen korunur mu?

Aamir khan 44
Yasaklı
17 Haziran 2019 22:59

Şimdi ne yapıyorsun hayatına renk geldimi
Sdtcngz, 5 yıl önce

Sdtcngz
Şube Müdürü
18 Haziran 2019 08:28

Hayatımı idame ettiriyorum, hedeflerimi yavaş yavaş gerçekleştiriyorum. Renk olayina gelirsek geçen bir arkadas 2 yıldır yoksun 4 yaş gençleştin yazıp güldürmüştü.

Hayat mucadelesi hiçbir alanda bitmemeli. Ben pes etmem Allahın izni ile :)) Çünkü sizin başarısız olmanızı bekleyen küçük insanlar kadar başarılı olmanızı bekleyen büyük insanlar da var.

Aamir khan 44, 5 yıl önce
Şimdi ne yapıyorsun hayatına renk geldimi
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi