Editörler : Lanet
03 Haziran 2010 21:10

Hiç Gününüz Kutlu Olsun!

Hiç baba olmamışların da bir günü olmalı; senede değilse bile, ömürlerinde bir günü.

Hiç anne olmamışların, hiç sevgili olmamışların, hiç çocuk olmadan büyümüşlerin de bir günü olmalı hayatlarında.

Öyle hatırlatır gibi değil, imalardan, yanlış anlamalardan, başa kakmalardan uzak bir gün? Bir tür özlem giderme, bir tür ?şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler? şeklinde?

Etrafı bayram ederken bayram edemeyenlerin, bayram nedir tatmamış olanların da bayramı olmalı. Bir gün değilse bile, ömürde bir saat?

Kolonya dökmeli, yorgun ellerine. şeker tutmalı, ağız tadıyla yiyecekleri. Sohbet etmeli havadan ve sudan. Hatrını sormalı içten ve ?iyi değilim? cevabına dair bir şeyler yapmayı baştan kabullenerek.

Hiç başı okşanmamışların, hiç güzel söz duymamış olanların, bir tane kır çiçeği bile olsa hediye alınmamışların da bir günü olmalı; en azından bir günü.

Başlarını okşamak, güzel sözler etmek, çiçekler vermek; belki umuda, duaya, tevekküle dair sözler etmek ve nihayetinde görevini yapmış olmanın rahatlığıyla değil, gözü arkada kalarak ayrılmak..

Belki sadece selam verip, sokakta ayaküstü hayattan, sıradan konulardan, incir çekirdeğini doldurmayacağı sanılan mevzulardan konuşurken, araya bir parça umut, bir parça inanç, bir parça teselli bırakmak.

Hiç sevilmemişlerin, hiç özlenmemişlerin, hiç aranıp sorulmamışların, hiç uğruna gözyaşı dökülmemiş, telefon numarası kaydedilmemiş, evinin adresi hafızaya nakşedilmemişlerin de; seveni, özleyeni, arayıp soranı, gözyaşı dökeni, telefon ve adres defteri olma günleri olmalı.

O gün, hiçbir tv kanalında, hiçbir radyo istasyonunda, hiçbir gazete köşesinde, hiçbir bilboardda, hiçbir reklam kuşağında işlenmese de; biz bilmeli ve yaşamalıyız.

Eğer o gün bugünse ve siz de onlardan biriyseniz, ?Hiç?? gününüz kutlu olsun.

elif_gibi
Müsteşar Yardımcısı
03 Haziran 2010 21:13

hep birşeyleri kutluyoruz hayatta.hep olumlu olan durumlarla karşılaşmıyoruz. ve hep sanki kutlanan bu günler eksiği olmayan insanlara adanmış gibi...

hayatta tutunamayanlarında bir günü olsun...

"bozkırkurdu"
Aday Memur
06 Ağustos 2011 00:03

Hep anlayan/arif olanların içinde bile, hiç kendini anlatamamışların/tarif edememişlerin günü de kutlu olsun?

traurig
Kapalı
09 Ağustos 2011 22:15

benim gunumde kutlu olsun:(

UPDRR
Aday Memur
12 Ağustos 2011 23:58

ağzına sağlık elif_gibi......

kroniköğrenci
Kapalı
13 Ağustos 2011 00:13

HİÇ (Hayatın içinden çıkamıyorum.)

traurig
Kapalı
13 Ağustos 2011 14:17

HİÇ (Hayatın içinden çıkamıyorum.)

**sude**
Başbakan Müsteşarı
13 Ağustos 2011 22:59

Bu yazılan hiçlerden birazı da bana uyuyor ve bu yüzden hiç günümüz kutlu olsun..:)

Sevgili elif_gibi güzel bir paylaşımdı,teşekkürler..

elif_gibi
Müsteşar Yardımcısı
12 Ocak 2012 00:11

hep bir kalıba girmek durumundayız sanki.

ayrık otu muamalesi gorenlerinde bir günü olmalı.

herkese değil sadece kendine uyum sağlayanların

gül_veda
Kapalı
16 Ocak 2012 23:09

hiç bir zaman söyle adam gibi adam dürüst bir erkekle karsılasmayanların da bir günü olsun

ank_aky
Memur
17 Ocak 2012 14:58

hiç bir zaman söyle adam gibi adam dürüst bir erkekle karsılasmayanların da bir günü olsun

demişsin... eminim karşılaşmışsındır ama .....

casper1050
Kapalı
19 Ocak 2012 21:22

gerçekten çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

traurig
Kapalı
28 Temmuz 2012 16:56

yalnızların bir gunu kesinlikle olmalı.kendini kalabalık içinde yalnız hissedenlerin.

wavyy
Aday Memur
31 Temmuz 2012 11:38

çok güzel olmuşşş gerçekten ...

"buğu"
Kapalı
31 Temmuz 2012 13:36

kişiye özel kutlama mönüleri sunmalı mesela restoranlar bu günde.

tek kişilik bir masa,kurumuş bir dal çiçek,bi bardak su,5 mg diazem.

traurig
Kapalı
31 Temmuz 2012 14:58

kişiye özel kutlama mönüleri sunmalı mesela restoranlar bu günde.

guzel:)

veda2
Aday Memur
09 Ağustos 2012 13:16

hiç sevilmedim günü

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
12 Ağustos 2012 02:43

Teşekkür ederim...

Birkaç gündür kendime ısrarla özel bir gün belirlemeye çalışıyordum. Bütün sıradanlığıma rağmen benim de piskuvitim olsun istiyordum... Sonunda o günün bu gün olmasına karar verdim; 11 Ağustos. Bu günü tüm gün kendime ayırdım. Sanki çok farklı seçenekler de varmış gibi. Öğlene kadar Oblomovluk yaptım, kimse farkıma bile varmadı. Telefonun açık olması ile kapalı olması arasındaki belirgin fark, şarjının yüzdelik dilimi... Öğlen ezanıyla birlikte bir kültür sirkulasyonu yaşadım ve ya Allah deyip bir hamle yaptım... Hazırlandım. Uzun süredir birinden hediye almadığımı da göz önünde bulundurarak, kendimi şımartıp, ki başkasının beni şımarmasından da hoşlanmam zaten, daha önce kendime uygun gördüğüm hediyeyi almak için cumartesinin dolmuş çilesine katlandım ve yola koyuldum. Park çilesinden iyidir.

Ha, kendime almaya karar verdiğim hediyeyi söylemeyi unuttum: Küpe. Bir çift küpe. Adı çift olan ama araya giren bir kafa, ki bu kafanın doluluk oranının burada hiç bir önemi yok, yüzünden çift olamamış bir çift, pardon iki tane küpe. Hiç takmasam da, takamasam da bu günün, bu değerli günün anlam ve önemine yakışır bir çift; iki tane küpe.

Yalnız araya giren bir kafanın varlığının sembolü değil bu küpeler, bir de bu güne kadar "kulağına küpe olsun" diyenlere sessizce bir eyvallah deyip ayrılışımın rövanşı.

İlanen duyurulur: Artık tüm sözleriniz kulağıma küpe!

Gelelim neden 11 Ağustos'u seçtiğime. Ha yazım tarihin 12 olmasına bakmayın. Zaman göreceli. 11'i ancak bitti ve ben bu kutsal gunü kutsayan, kutsallaştıran satırları ancak yazabiliyorum. Evet, bir kez daha, neden 11? Çünkü 11 de bir çift küpe kadar yan yana ama çift olamamış iki rakam. Kendisi ve bir'den başka hiç bir sayıya bölün(e)meyen "asil sayı."

Bu gün, bu günden sonra benim günüm. İtirazı olan?!.

Evet, oy tekliği ile kabul edilmiştir.

Kutlu olsun!..

uluda
Müsteşar Yardımcısı
12 Ağustos 2012 03:12

Hiçlik gününe bulaşmış bir cift; iki tane küpe ve günümsenmiş bir sahiplik duygusu.. İtiraz gereksiz hiç hakkı olunca kişinin haksızca olur hatta ..

Hiç iki hiç arasında varlık olur mu ki hiç demişti üstad..

Hiç bir ses öyle gece vakti.. Kapanış vakti..

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
11 Ağustos 2013 14:37

Ne kararlı bir yaşantım var... Uzun uzun anlatmaya ne hacet; kocaman bir hiç gününe, bir kez daha merhaba!..

m e d e n i
Kapalı
11 Ağustos 2013 22:24

nabıyonuz siz yaa

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi