Editörler : Pangaea
24 Temmuz 2010 21:38

Memurken Üniversite Okumak

Arkadaşlar bu sene KPSS ile birlikte LYS'de girdim. Ankara'da istediğim fakülteyi kazanma ihtimalim yüksek. Eğer kazanırsam olaki KPSS'den de iyi bir puan alıp; Ankara'da bir kadroya yerleşirsem derslere girmek için izin verirler mi? Sizce Üniversite memurluklarının bu konuda avantajı olur mu? Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

bu da mı gol değil
Daire Başkanı
24 Temmuz 2010 21:47

Arkadaşlar yok mu hiç fikri olan?

universiteli10
Daire Başkanı
24 Temmuz 2010 21:50

İkinci öğretim olursa hani sabah 8 akşam 5 olan bi kurumda çalışırsan belki beraber yürütülebilir diye aklımdan geçti ama bu sefer de sınav zamanları izin almak zor olur sanırım. Tabi bunlar tamamen tahmin. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa iyi olur. Sana bol şans

INOVASYON
Kapalı
24 Temmuz 2010 21:51

Çok zor arkadaşım, mesai saati içinde kurum izin vermez, ama çok istiyorsan 2.öğretim yaz, işten çıkar okula gidersin. ama sana söyleyim bu seni sıkar, 4-5 yıl dayanamazsın, zaten mesleğin var bence mesleğinde gelişmeye çalış, memursan A kadro için çalış, veya ingilizceni geliştir...

bu da mı gol değil
Daire Başkanı
24 Temmuz 2010 21:53

Sağol üniversiteli 10. Aynı üniversite'de memur olsam izin verirler mi acaba? Tabi puanlar ve kadrolar belli olsun araştıracağım inşallah. Şu an merak ettim, fikri olan varsa diye açtım başlığı.

bu da mı gol değil
Daire Başkanı
24 Temmuz 2010 21:57

Ya girdikten sonra bir şekilde biter. İkinci öğretim yazmayı düşünmüyorum. 4-5 sene sonra "keşke yazsaydım. Şimdi istediğim bölümden mezundum demek istemiyorum" Belki üniversite memurluklarının bir avantajı vardır bu konuda. Dediğim gibi puanlar ve kadrolar belli olsun araştıracağım. Bunlar şu an hayal. Atanabilecek miyim bakalım? Nwe diyeyim hayırlısı olsun.

crabnet355
Müsteşar
24 Temmuz 2010 22:11

Ilk atamada gitmen için 94-95 gerekiyor.

yuc71
Yasaklı
25 Temmuz 2010 00:45

git akıllıca unini oku kpss liseye girip isyankar olma ben okurken girdim 90 kusur puanla kaloriferci bile olamadım kafayı tırlatma durduk yere boşver

bu da mı gol değil
Daire Başkanı
25 Temmuz 2010 12:14

Ben zaten üniversite mezunuyum. Lakin istediğim bölüm değil. Fikri, bilgisi olan var mı öğrenmek istedim. İkinci üniversite için hem çalışıp hem okumam lazım.

mavsih
Daire Başkanı
25 Temmuz 2010 12:17

devam zorunluluğu olan bir bölümde okumakta zorlanabilirsiniz. örgün eğitim yerine açıköğretimde istediğiniz bir bölümü okuyabilirsiniz.

bu da mı gol değil
Daire Başkanı
25 Temmuz 2010 12:30

Benim okuma amacım o bölümde akademik kariyer yapmak. Hem açıköğretim'de istediğim bölüm yok. Ekonomik koşullar malum, çalışmak zorundayım. Puanlar ve kadrolar açıklansın ona göre araştırma yapacağım elbet. Ama bilgisi olan varsa diye merak ettim. Mesela bir tanıdığı falan olan var mı? hem memur olup hem örgün öğretimde okuyan. Ya bu kurumlar yüksek lisansa falanda mı izin vermiyorlar? Ya da kurumdan kuruma değişiyor mu?

sonsipahi
Daire Başkanı
25 Temmuz 2010 12:36

2. öğretim yada devam zorunluluğu olmayan bir bölüm okuyabilirsin. haftaiçine denk gelen sınavlara izin alamazssan sınav haftası rapor alabilirsin. benim böyle yapan tanıdıklarım var...

cc_bozkurt_ccc
Yasaklı
25 Temmuz 2010 15:09

ben son sınıfta girdim memurluğa okurken. hiç birsıkıntı olmadı

bu da mı gol değil
Daire Başkanı
25 Temmuz 2010 15:55

cc_ bozkurt, örgün öğretim değil mi? Hangi kuruma atanmıştın? Derslere, sınavlara girmene izin verdiler mi?

velovis88
Şube Müdürü
25 Temmuz 2010 16:35

ben şuan memurlukla beraber üniversiteyi götürüyorum. işten çıkıp okula gitmek mesele değil ama sınav zamanında izin almak sıkıntı oluyor

03 Haziran 2013 16:02

bu da mı gol değil arkadaşım son durumun nedir ?forumdan da 3-5 yorumla tıkanmışsın istedğin sonucu aldınmı ?

03 Haziran 2013 16:06

ben çalıştığım ünide ikinci öğretim okudum 1 saat erken çıkıyordum hatta işten çünki 35 km yol gitmem gerekiyordu hiç sıkıntı olmadı gayet rahat gittim geldim mezun da oldum . amirlerimin hakkını yiyeyem gerçekten hiç taviz vermediler ben geçkalmayım diye bazan 2 saat erken bile çıktığım oluyor du işyerinden

RedLazzz
Aday Memur
03 Haziran 2013 21:55

Takip

tolgaarslan66
Aday Memur
15 Haziran 2013 21:09

takip

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler