Editörler : ayşegül bgm

Nursee12
Memur
02 Eylül 2017 21:41

70 puan alamayip atanmak isteyen lisans atanamasin mk

hemsiryunus
Kapalı
02 Eylül 2017 21:48

Sizin küstahlığınız bizi sinirlendiriyor çünkü.

Nursee12, 7 yıl önce

Evet o kadar gerizekalısiniz 69 puan alamayip atanmak istiyorsunuz ve bizim açtığımız her başlığa atliyorsunuz

asliorthemşire
Daire Başkanı
02 Eylül 2017 22:04

devlet bize hemşire unvanı vermiş senin ne haddine bununla ilgili konuşmak? ama doğru siz her ortaöğretim başlığına atlıyorsunuz:D

hemsiryunus, 7 yıl önce

Sırf onların lisans olması gayet yeterli bir sebep. Ayrıca kendinize hemşireyiz deyip mesleğin kalitesini düşürmeyin, o eski günler bitti, bakanımız da açıkladı açıklar kapatıldı, artık sağlıkta kalitenin artırılması için gereken her şey yapılacak.

hemsiryunus
Kapalı
02 Eylül 2017 22:08

Hemşirelik gibi akademik değeri olan bir bilim dalını kan almaktan ibaret sanıyorsunuz ve yarım yamalak eğitiminizi bizlere eşit kılıyorsunuz. O vizelerden finallerden geçmek için eşek gibi çalışıyoruz, o bin sayfalık kitaplardan sınavlara tabii tutuluyoruz. Sonra siz geliyorsunuz ve diyorsunuz ki adaletsizlik var.

asliorthemşire, 7 yıl önce

devlet bize hemşire unvanı vermiş senin ne haddine bununla ilgili konuşmak? ama doğru siz her ortaöğretim başlığına atlıyorsunuz:D

Anaççiyababaççiya
Şube Müdürü
02 Eylül 2017 23:05

Yazmayım dedimde yazayım kardeş evli barklı insanım lise hemşire olarak atanalı çok oldu ben o sırada ek puan şu bu uğraşmadım sağlık dışı bir alana geçip Türkoloji okumaya karar verdim dondurdum ve bıraktım 240 saat çalışınca rahat okunmuyor rahatlayınca okuyacağım.Şuan burslu kazandığım sağlık lisans okuyorum bir zorluğu yok.Ha şunu söyleyim ben en son "kan almak sanmak" mevzusunu lisede bıraktım kvc yoğun bakımsa lisans lise aynı düzeydeyiz ve çalıştığımız kurumda herkes üstünlüğü becerisine göre alıyor kimse ben lisansım ayağı yapamıyor bunu atanamamış tipler yapıyor bırakın bu işleri ders çalışıp atanın sonra gelin hastanede yüzümüze söyleyin sen lisesin beceriksizsin diye bak ne oluyor 2.mesaiye gelemeden servise şutlarlar.Lise lisans farketmeden yeni atanan kim varsa ilk 1 ay hasta verilmiyor 1.aydan itibaren hafif olanlar yazılıyor yinede arada fark olmadan sorun yaşıyorlar atandıklarında yani lise lisans farkı yok beceri farkı var ağlayıp servisw kaçan lisanslarıda görüyoruz liselileride 4 yıllık okul okudum diye havaya gerek yok aldığım puanların bana meslekte faydası olmadı herşey azim,kararlılık ve beceri bu durumlar lisans lise ayrımı yapmaz.

hemsiryunus
Kapalı
02 Eylül 2017 23:28

Adil olmayan lise ve üniversite mezunlarının ayni statüde çalışmaları ve aynı unvanı paylaşmalarıdır. Bize gelip de sağlık liselerini anlatma sanki biz başka bir yerde okuduk.

Anaççiyababaççiya, 7 yıl önce

Yazmayım dedimde yazayım kardeş evli barklı insanım lise hemşire olarak atanalı çok oldu ben o sırada ek puan şu bu uğraşmadım sağlık dışı bir alana geçip Türkoloji okumaya karar verdim dondurdum ve bıraktım 240 saat çalışınca rahat okunmuyor rahatlayınca okuyacağım.Şuan burslu kazandığım sağlık lisans okuyorum bir zorluğu yok.Ha şunu söyleyim ben en son "kan almak sanmak" mevzusunu lisede bıraktım kvc yoğun bakımsa lisans lise aynı düzeydeyiz ve çalıştığımız kurumda herkes üstünlüğü becerisine göre alıyor kimse ben lisansım ayağı yapamıyor bunu atanamamış tipler yapıyor bırakın bu işleri ders çalışıp atanın sonra gelin hastanede yüzümüze söyleyin sen lisesin beceriksizsin diye bak ne oluyor 2.mesaiye gelemeden servise şutlarlar.Lise lisans farketmeden yeni atanan kim varsa ilk 1 ay hasta verilmiyor 1.aydan itibaren hafif olanlar yazılıyor yinede arada fark olmadan sorun yaşıyorlar atandıklarında yani lise lisans farkı yok beceri farkı var ağlayıp servisw kaçan lisanslarıda görüyoruz liselileride 4 yıllık okul okudum diye havaya gerek yok aldığım puanların bana meslekte faydası olmadı herşey azim,kararlılık ve beceri bu durumlar lisans lise ayrımı yapmaz.

Anaççiyababaççiya
Şube Müdürü
02 Eylül 2017 23:46

Sana sağlık lisesi anlatan oldumu?Devletin mevzuatı öyleydi lisans mezunu yoktu hemşire olarak atandık.Sen veya bir başkası benim yetersiz veya beceriksiz olduğumu iddaa edebilir mi?Edemez!Kurumlarda kimse edemiyor atanmamış biri hiç edemez!Lisans okudun vize final büt kastın uygulamalarda hastanelerde takıldın ne oldu herkesi genellemeye hakmı kazandın?Biz atandıktan sonra okuyoruz bende insanların lise mezunu olmalarından yana değilim herkes kendini değiştirsin hem mesleğinin lisans eğitimini alsın hem yedek olarak bir mesleği olacağı lisans eğitimi alsın ben Türkolog olmayı seçtim en kötü edebiyat öğretmeni olurum diye.Siz herkesi genelliyorsunuz ben ise şunu söylüyorum insanları aşağılamayın bir gün atanır kurumda gider aynı şeyi yaparsınız sorun çıkar örnek olarak bizim kvc y.b de çalışamayan becerisi olmayan adam lise lisans farketmez başka birime gönderilir.Bende lise mezunlarının çok atanmasından yana değilim ama lisansların belli oranlarda en azından alınması gerekir 3 k lisans alınıyorsa 300 de ortaöğretim kimseye koymaz ben 4100 maaş alıyorsam lisans 5 k yı buluyor devlet onun farkını koymuş zaten aynı statüde değil lise ve lisans.Yükselme açısından yine aynı seviyede değil.Daha böyle farklar var sen ünvanamı takıldın?Lise hemşire yükselemez maaşı daha azdır her görevi alamaz bu gayet adaletli zaten bunda aorun yok lisanslar yapsın onlarıda ama bugün sen ünvana takarsan bu meslek ile alakalı bilgisizliğin ortaya çıkar.Ben mezun olup diplomamı işlettiğimde değişecek olan şeyleri öğrenme zahmetine girdim sende öğren sonra ünvana takma.

asliorthemşire
Daire Başkanı
03 Eylül 2017 00:01

sen böyle genelleme yapma hakkını kendinde nasıl buluyorsun merak ediyorum.Ön yargılarının esiri olmuşsun.Bir an önce bırakmanı tavsiye ederim

hemsiryunus, 7 yıl önce

Hemşirelik gibi akademik değeri olan bir bilim dalını kan almaktan ibaret sanıyorsunuz ve yarım yamalak eğitiminizi bizlere eşit kılıyorsunuz. O vizelerden finallerden geçmek için eşek gibi çalışıyoruz, o bin sayfalık kitaplardan sınavlara tabii tutuluyoruz. Sonra siz geliyorsunuz ve diyorsunuz ki adaletsizlik var.

nurse863
Aday Memur
03 Eylül 2017 00:25

ayrica cok bencilsiniz 69 a kadar düstü o puanla yerlestiniz hala bize verilen 300 ü çekemiyosunuz

hemsiryunus
Kapalı
03 Eylül 2017 00:36

Amacımız kimseyi kırmak değil, kusura bakmayınız.

nurse.8
Şube Müdürü
03 Eylül 2017 11:20

Arkadaşım benim diplomamda HEMSIRE yazıyor mu yazıyor kpssden de 87 puan almış miyim almışım, beni üzen de hakkımı alamamak. 6 bin lisans alındı sozlesmeli çatır çatır alınıyor daha hala atanamayip utanmadan bu siteye giriyorsunuz siz kendi derdinize yanin. Sağlığın kalitesini sizin gibi bencil ve kafası çalışmayan 69 puanlar düşürüyor.

Holdem01
Aday Memur
03 Eylül 2017 11:48

Böyle giderse ortaöğretim branşları yok olacak

nurse.8
Şube Müdürü
03 Eylül 2017 12:28

her yazana aynı şeyi söylüyorum sanada söyleyim arkadaşım.. bizler okudugumuz için asla pişman değiliz sadece hakkımız olanı almak istiyoruz. madem şikayetçisin o ku ma say dın...!! bu kadar zor mu yaa biz mi yalvardık okumasaydın kardeşim yok vizeye bilmem büte bilmem finale girmişte eşek gibi çalışmışta çalışmasaydın begenmiyorsan senin yerine o mesleği 1500 liraya yapacak binlerce insan vardı zaten..

hemsiryunus, 7 yıl önce

ayşeeser
Aday Memur
05 Eylül 2017 10:57

oysaki açık yazmışım neden anlamak zor bu denli.. 89 puanla boştayım 60puan üniv. atanması nedir ya

ayşeeser
Aday Memur
05 Eylül 2017 10:59

şartlar eşitlensin diyorum uçurum olmasın ok mi..

ayşeeser
Aday Memur
05 Eylül 2017 11:05

sağlık liseliyiz kalifiyeyizzzzzzzzzzzzzzzzzz. 89 puanla bekliyorum asıl benim gibiler atanmalı 60 70 alıp da kadro bekleyen değil. eğer yuksek puan alan lisans varsa tabi atansın ama biz 89 la boşta kalmayalım

Holdem01
Aday Memur
10 Eylül 2017 10:49

+

Nursee12
Memur
10 Eylül 2017 11:25

Sağlık Meslek Lisesi mezununa bir an önce hakları verilmeli düşük puanlilar değil yüksek puan atansin

10 Eylül 2017 23:56

allah onları nasıl biliyosa öyle yapsın ben özel hastaneden çıktım 97 liyim gittim ygs lys çalışmaya başladım :) duruma bakın hahaha.

12 Eylül 2017 09:54

sen o kadar kolay mi saniyorsun bizim universite okumamizi ben universiteye hazirlaniyorum gunde 5-6 saat calisiyorum okulda ders filan gormedik ek puan alsak nolur birde bunum icin ozel hastaneden ciktim hayatimdan kac sene kaybediyorum seneye ki uni sinavina girecegim ygs neyse birde lys ye girecegim yakinimdaki okullar genelde lys ile aliyor mezun oldugumda 25 yasimi doldurmus olacagim ve o zaman atamalarin bu kadar kalay olacagida kesin degil 69 puanla kim atanmaz ki !

antikbirhüzün, 7 yıl önce

Girin üniversite okuyun yaşınız genç değil mi ?

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi