Editörler : E.Kayı Han
«317318319320321322323324325326327328»

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 16:39

Ben 23 aydır aciktaym, savcilik sorusturmasi bitmedi, idari sorusturmam bitti genel k. Lik berat verdi, valilik açıği oldugum icin valide 2 ayda bir savcilik sorusturmasi var diye uzatıyor acik suremi, valilik açığısin genel k. Liga neden gorus icin yaziyorlarki ne sacma şey

_uslanmaz_, 4 yıl önce

Arkadaşlar bende valilik açığı var .

Beraat kararım 19 aralıkta kesinleşti

Bende bağlı olduğum il jandarmaya müracaat ettim.

Onlar genel komutanlığa görüş için yazdılar.

3 yıldır kimliğim onlardaydı .müracaat ettiğim gün kimliğimi geri verdiler.

Genel komutanlığı arıyorum. Cevap yok. Daha doğrusu telefonu açıp cevap veren yok . sadece santral ile muhattap olabiliyorum.

37 aydır açıktayım.

Ne savunmam alındı . nede idari tahkikat geçirdim.

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 16:41

Genel k. Lik cevap vermez, santrale baglaninca dsiplin kismina baglattirin, ordan dismor a yonlendirceklerdir sizi yada direk hukuk müşavirliği var genel k. Likta oraya baglattirin size cevap vericeklerdir

_uslanmaz_, 4 yıl önce

Arkadaşlar bende valilik açığı var .

Beraat kararım 19 aralıkta kesinleşti

Bende bağlı olduğum il jandarmaya müracaat ettim.

Onlar genel komutanlığa görüş için yazdılar.

3 yıldır kimliğim onlardaydı .müracaat ettiğim gün kimliğimi geri verdiler.

Genel komutanlığı arıyorum. Cevap yok. Daha doğrusu telefonu açıp cevap veren yok . sadece santral ile muhattap olabiliyorum.

37 aydır açıktayım.

Ne savunmam alındı . nede idari tahkikat geçirdim.

poyraz3435
Memur
03 Ocak 2020 17:47

Jandarma Genel Komutanlığı diğer kurumlara nazaran olaylara biraz daha hukuki bakıyor diyebiliriz. Aslında hukuksuzluk içinde kendi hukuklarını yaratmışlar. Öncelikle bylock olanları ihraç ettiler. Daha sonra itirafçıları ihraç ettiler. (Her ne kadar bir müddet bekletse de sonradan ihraç ettiler) sonra ilk mahkemeden ceza alanları ihraç ettiler. Ankesör olayında ep den yararlanları ihraç ediyorlar. Yani bunun adı ne olursa olsun. itirafa ya da etkin pişmanlığın içeriğine dikkat etmeden iltisak diye düşünüp ihraç etmeye başladılar. Tabi ki de masumiyet karinesine aykırı. Maalesef reelde böyle bir uygulamaya sahipler. İnşallah sizi de basit bir neden den dolayı ihraç etmezler
Jan6505, 4 yıl önce
Öncelikle herkese geçmiş olsun. 2012 yılı sonundan tek ardisik aranma var, tanık beyanı yok. Yaklaşık 5 aydır aciktayim. Bugün kurumdan savunma geldi. ilk mahkeme oldu ve ertelendi yani daha mahkeme sonuçlanmadı. savunmanın bu kadar erken gelmesi normal mi ve olası ihraç hemen olur mu. ( ep den faydalandim ancak bir suç ikrarı yoktur. ep den yararlanma sebebim 8-10 yıl önceki dershane ve okul dönemiyle ilgilidir. lütfen önyargılı yaklaşmayınız. ) bilgisi olup da cevap verebilecek olan varsa sevinirim.

poyraz3435
Memur
03 Ocak 2020 17:55

Kimlik olayı daha önce yazdığım gibi Yönerge ve yönetmelikle ilgili bir durum. Ben kimliği teslim etmeden önce akıllı kart merkezini aradım. Jandarma kimliğimizi istiyor dedim. Siz mi istediniz diye sordum. Hayır biz istemedik dedi. Açıkta iken yeni kimlik çıkarabilir miyiz dedim. Evet bizim için bir sorun yok dediler. Ben bu hususu personel şube müdürüne anlattım. O da talebiniz olursa ben sisteme girer yeni kimlik talep ederim dedi. Ancak o gelen kimlik de bende durur dedi. Yani açığımız kalkana kadar kimliklerimiz birliğimizde personel şubede kalacak. Aile hariç sadece kendi kimliğimiz isteniyor. Bu arada emniyet teşkilatı açığa alınanan personelin silah ve kimliğini direk teslim alıyormuş diye duymuştum. Akay2012 gibi açıkta olup silahı kendinde olan var mı. Bu da çok değişik bir durum açıkçası
kurt400, 4 yıl önce
Bu kimlik isteme sebepleri nedir acaba, ben kimlikler değişecek diye duydum ondan olabilir mi ?

ırgaç
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:15

arkadaşlar bilginize bugün yeni ihraçlar oldu, listeyi mesai bitiminde yayınladılar .

Esos90
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:19

liste elinizde var mı acaba
ırgaç, 4 yıl önce
arkadaşlar bilginize bugün yeni ihraçlar oldu, listeyi mesai bitiminde yayınladılar .

ırgaç
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:21

Personelci aradı beni liste yok malesef ihraç durumuna ise e devlet den SGK hizmet sorgulamasından görebilir siniz
Esos90, 4 yıl önce
liste elinizde var mı acaba

Reyymennnn
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:33

İhraç edilenler de ne yazıyor nasıl anlayacağız e devletten

Eses.26.
Şef
03 Ocak 2020 20:34

Kaç kişi varmış
Reyymennnn, 4 yıl önce

fenaluk
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:40

liste varmi acaba
Eses.26., 4 yıl önce
Kaç kişi varmış

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:43

Bana isnat edilen suç Kasitli Gercek Dışı rapor tanzim etmek imza etmek veya ettirmek, bu yuzden açığa alindim, açığa alininca silah ve kimlik sende kalicak almaya yetkimiz yok denildi, o yuzden bende, kimliği istediler sadece

poyraz3435, 4 yıl önce
Kimlik olayı daha önce yazdığım gibi Yönerge ve yönetmelikle ilgili bir durum. Ben kimliği teslim etmeden önce akıllı kart merkezini aradım. Jandarma kimliğimizi istiyor dedim. Siz mi istediniz diye sordum. Hayır biz istemedik dedi. Açıkta iken yeni kimlik çıkarabilir miyiz dedim. Evet bizim için bir sorun yok dediler. Ben bu hususu personel şube müdürüne anlattım. O da talebiniz olursa ben sisteme girer yeni kimlik talep ederim dedi. Ancak o gelen kimlik de bende durur dedi. Yani açığımız kalkana kadar kimliklerimiz birliğimizde personel şubede kalacak. Aile hariç sadece kendi kimliğimiz isteniyor. Bu arada emniyet teşkilatı açığa alınanan personelin silah ve kimliğini direk teslim alıyormuş diye duymuştum. Akay2012 gibi açıkta olup silahı kendinde olan var mı. Bu da çok değişik bir durum açıkçası

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:46

Sigorta 4c yazın sigortaniza bakin aktifmi pasifmi

Reyymennnn, 4 yıl önce

ırgaç
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:54

Açık da iken açık yazıyordu / ihraç olunca kamu görevinden çıkarılmıştır yazıyor . SGK bilgilerinden görebilirsiniz e devlet üzerinden kaç kişi olduğunu bilmiyorum liste yok bende 1 yıldır açık daydım. 2.5 ay önce savunmam alındı.
Reyymennnn, 4 yıl önce

Reyymennnn
Aday Memur
03 Ocak 2020 20:57

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için.. sizlere de çok geçmiş olsun..

ırgaç, 4 yıl önce
Açık da iken açık yazıyordu / ihraç olunca kamu görevinden çıkarılmıştır yazıyor . SGK bilgilerinden görebilirsiniz e devlet üzerinden kaç kişi olduğunu bilmiyorum liste yok bende 1 yıldır açık daydım. 2.5 ay önce savunmam alındı.

poyraz3435
Memur
03 Ocak 2020 21:07

İhraç haberi tebliğ edilmeden sgk dan kayıt siliyorlar mı? kurumlar arası otomasyon sistemi aynı gün kayıt silecek kadar güçlenmiş mi? Ya da bu işlerde çok güçlü devletin kurumları. Başka mevzu olsa kırk dereden su getirtirler.
ırgaç, 4 yıl önce

Akay2012
Aday Memur
03 Ocak 2020 22:02

Baska mevzu olsa iş uzarda uzar, ama is atmaya aciga almaya gelince hemen sisteme işliyorlar

poyraz3435, 4 yıl önce
İhraç haberi tebliğ edilmeden sgk dan kayıt siliyorlar mı? kurumlar arası otomasyon sistemi aynı gün kayıt silecek kadar güçlenmiş mi? Ya da bu işlerde çok güçlü devletin kurumları. Başka mevzu olsa kırk dereden su getirtirler.

Jan6505
Aday Memur
03 Ocak 2020 22:51

Çok teşekkür ederim. Umarım her şey hak hukuk çerçevesinde olur. Geç gelen adalet adalet değildir.
poyraz3435, 4 yıl önce
Jandarma Genel Komutanlığı diğer kurumlara nazaran olaylara biraz daha hukuki bakıyor diyebiliriz. Aslında hukuksuzluk içinde kendi hukuklarını yaratmışlar. Öncelikle bylock olanları ihraç ettiler. Daha sonra itirafçıları ihraç ettiler. (Her ne kadar bir müddet bekletse de sonradan ihraç ettiler) sonra ilk mahkemeden ceza alanları ihraç ettiler. Ankesör olayında ep den yararlanları ihraç ediyorlar. Yani bunun adı ne olursa olsun. itirafa ya da etkin pişmanlığın içeriğine dikkat etmeden iltisak diye düşünüp ihraç etmeye başladılar. Tabi ki de masumiyet karinesine aykırı. Maalesef reelde böyle bir uygulamaya sahipler. İnşallah sizi de basit bir neden den dolayı ihraç etmezler

Günahsızz
Aday Memur
04 Ocak 2020 13:06

Var mı gelişme arkadaşlar e devlette sgk dökümünde aktif veya pasif diye bir ibare yok ilk açığa alindigimda ne yazıyorsa hala aynısı yazıyor ayrıca savunma vb almadan direk ihraç edemezler savunması alınmayan varsa bilgisi olsun

UzmJ2010
Aday Memur
04 Ocak 2020 17:02

SGK dan 4 c tescil kaydına bakınız. ihraç durumunda burada kamu görevinden çıkarılmıştır diye yazıyor. açıkta ise görevden uzaklaştırıldı ( aktif ) diye yazıyor.
Günahsızz, 4 yıl önce

Var mı gelişme arkadaşlar e devlette sgk dökümünde aktif veya pasif diye bir ibare yok ilk açığa alindigimda ne yazıyorsa hala aynısı yazıyor ayrıca savunma vb almadan direk ihraç edemezler savunması alınmayan varsa bilgisi olsun

04 Ocak 2020 22:33

Kaç kişi ihraç olmuş liste var mı ?

Toplam 9704 mesaj
«317318319320321322323324325326327328»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi