Editörler : crops35
30 Haziran 2022 17:03

DHMİ Elekt. Tekn. Merak edilenler
Maaş hariç yanıtlayabilirim

elektronik49
Kapalı
30 Haziran 2022 17:06

Bu atamada alım olacak ama yds ile acaba hangi seviyede istiyor

elektronik49
Kapalı
30 Haziran 2022 17:07

Dil şartı mi üniversiteden sertifika ile saglayabilirmiyiz

royznow
Aday Memur
30 Haziran 2022 17:08

B2
elektronik49, 2 yıl önce

Bu atamada alım olacak ama yds ile acaba hangi seviyede istiyor

royznow
Aday Memur
30 Haziran 2022 17:09

B2 seviye üniversiteden alabilmeniz için fakat yeterli zamanınız olur mu bilemem
elektronik49, 2 yıl önce

Dil şartı mi üniversiteden sertifika ile saglayabilirmiyiz

Elteknkr
Aday Memur
30 Haziran 2022 17:23

Sıralamanız kaç

royznow, 2 yıl önce
B2 seviye üniversiteden alabilmeniz için fakat yeterli zamanınız olur mu bilemem

Krkmz21
Aday Memur
30 Haziran 2022 17:33

Tercihlerin bittiği güne kadar sertifikası olmayan sonradan alırım diye düşünmesin tercihler bittiği gün ve öncesi olmalı sertfiia tarihi

royznow
Aday Memur
30 Haziran 2022 17:33

Ben kurumdanım
Elteknkr, 2 yıl önce

Sıralamanız kaç

elektronik49
Kapalı
30 Haziran 2022 17:44

Sertifikayı tercih anında mi istiyor yoksa yerleşip başlayıncaya kadar mi

elektronik49
Kapalı
30 Haziran 2022 17:45

Sertifika almak için kurs ne kadar surer

royznow
Aday Memur
30 Haziran 2022 17:54

Kuruma evrak verirken vericeksiniz. Değişiklik gösterir kısada sürmez araştırın
elektronik49, 2 yıl önce

ElektronikDhmi
Aday Memur
30 Haziran 2022 17:55

Enruttamısın terminalde mi?
royznow, 2 yıl önce
Ben kurumdanım
30 Haziran 2022 18:02

Tercih süresinin son gününde kadar gerekli şartları sağlamanız lazım, tercihten sonra sertifika vs. almanız işinize yaramayacaktır. Kılavuzu iyice okursanız bu maddeyi görebileceksiniz. Şartları sağlamadığınız takdirde tercih edip yerleşememe, gitmeme vs. durumunda 3 yıl gibi bir süre aynı ünvan, 1 yıl gibi bir süre hiç tercih veremeyeceksiniz merkezi alımda.

01 Temmuz 2022 01:15

Tercihler bitmeden sahip olmanız lazım sertifikaya , sonradan almak işinizi görmeyecektir. Sertifika tarihi tercihlerden sonraki bir zamanda olması yerleşmemenize ve ceza süresi almanıza sebebiyet verecektir. Bunlara dikkat etmeniz gerekli

elektronik49, 2 yıl önce

Krkmz21
Aday Memur
01 Temmuz 2022 15:19

genel bilgiler kısmında açıkça tercihin son gününe kadar alınması gerektiği yazıyor sonrası geçersiz

Nurullaa
Aday Memur
01 Temmuz 2022 16:58

B2 SERTİFİKASINA Sahip olduğumuzu üniversite haricinde öğrenemez miyiz?

Nurullaa
Aday Memur
01 Temmuz 2022 17:12

Hayır sertifikaya 7 Temmuza kadar sahip olman gerek
elektronik49, 2 yıl önce

rmyuah
Aday Memur
01 Temmuz 2022 20:56

Merhaba arkadaşlar kurumu aradım YDS 50 puan veya orta seviye İngilizce belgesi istiyor. Genel bilgiler klavuzunda 10 sayfada detay var . En geç 7si itibariyle o belgenin olması lazımmış. Onun dışında kitlere atananlar başvuramuyır kılavuzda 4 sayfada yazıyor veya arama kısmına kamu iktisadi diye yazarsanız oraya çıkıyor zaten kırmızı şekikde uyarmışlar. Kitlere ataması olanlar 3 sene başka kit kurum seçemiyor . DHMİ de kit kurum sayılıyor dedi aradığım kişi adamı çok bunalttım ama herşeyi sordum. Onun dışında ingilizce seviyesi olan varsa tömerden randevu alıp sınava girecek orta seviye kazanırsa sertifikasını hemen alabilir ama İngilizcesi yoksa hayal kurmasın. İngilizcesi olan kişinin çıkış kapısı bu 2 günde hemen alabiliyor araştırdım aradım sordum.
02 Temmuz 2022 00:20

DHMİ dil şartı hakkında; Yok terminalde çalışacaksın diyenler, yok sertifikayı sonra alırım diyenler, yok bir şey olmaz yazın diyenler vs. vs. açıp kılavuzu okumaktan bir haberler birde atanmayı hayal kuruyor bu kişiler.

Her şey gayet açık ve net yazıyor kılavuzda boşa kürek çekmenin bir faydası yok. Zararları yine kendilerine olacak ama ne fayda gel de laf anlat bu kişilere.

Basit bir şey sanıyorlar galiba bu işleri, incelenmesi var, kontrolü var, denetlenmesi var bu evrakların var oğlu var yani. Öyle yazdım, oldu, bitti, girdim diye bir şey yok. Yüce Yaratan bile ilk emrinde OKU diyor. Ama gel de bu insanlara anlat bunu.

Yüksek puan alıp da şartları sağlamayan kişilerin tercih yaptırılmasının istenmesi tamamen komplo, ceza aldırarak o kişilerin bir sonraki alımlarda elenmesini sağlayacaklar. Çünkü 2020 den yüksek puan almasına rağmen şartlardan dolayı yerleşemeyen birisi 2022 sınavından da yine yüksek puan alarak bu alımda olmasa bile diğer alımda büyük ihtimal yerleşecektir. Böylelikle önlerini açmak istiyorlar.

Aklı başında olan kişi böyle adi tuzaklara düşmesin yazık etmesin kendilerine. DHMİ istiyorlarsa eğer Sertifikayı almak yaklaşık 2-3 aylık bir süreç. 2022/2 alımına her türlü yerleşirler. 2022 sınavından iyi alamam şartları da zaten sağlamıyorum diyenler bu alımdaki diğer kadroları tercih edebilirler. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. Amacım insanları doğruya yönlendirmek kimse alet olunmamasını sağlamak.

Nurullaa
Aday Memur
08 Ekim 2022 21:42

Merhaba hocM bi şey soracaktımda

Nurullaa
Aday Memur
08 Ekim 2022 21:43

.
ElektronikDhmi, 2 yıl önce
Enruttamısın terminalde mi?
Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular