Editörler : crops35
«567891011121314151617

murat_62
Şube Müdürü
01 Nisan 2015 17:38

Arkadaşlar sanırım bu defter kapandı. Artık mahkemelerle uğraşmamak lazım.İki davam var. Biri Yargıtay da.Diğerinin ne olacağı belli değil.İdare mahkemesi bu iş benim diyor.Telekom bu iş senin değil diyor. Bakalım Uyuşmazlık mahkemesi işi kime verecek.Avukatım hiç olmadı.Ve ilk davadan bu güne kadar 11 yıl geçti. Sadece 4700 Tl para yatırdılar.

Tek.Yrd.kimsenin umrunda olmadı.D.P.B lığı maalesef insanları okuluna göre atama yapmadı. Bence tek hatamız diplomaları aldığımız zaman hemen davaları açacak beklemeyecektik.Mesela ben 1993 yılında diploma aldım.Ama 2004 yılında dava açtım.11 yıl beklememem lazımdı.Zaten 5-10 kişi dava açsaydık Telekom sınavlı veya sınavsız unvan vermek zorunda kalırdı. Bu kadar rahat olmazdı.Bu konuyla ilgili yöneticilerimizle hiç konuşmadık. Belki ozamanki yöneticiler konuşsaydık bir şeyler yapabilirlerdi.

Ama bütün bunlar geçmişte kaldı.Bilmiyorum Telekomdan gelen Meslek lisesi mezunu veya Meslek Yüksek okul mezunu daha kaç Teknisyen Yardımcısı var.Allah onlara yardım etsin.Gerçeksen çok sinir bozucu bir şey.Her ay 400-500 Tl kaybamı yanarsın.Yardımcı eleman olduğunamı yanarsın.Neye yanarsan yan.Allah herkesi kurtarsın.Şöyle bir dertleşmek istedim hepsi bu.

murat_62
Şube Müdürü
29 Nisan 2015 14:54

Selam

Tuncay kardeşim senin işinin olmamasına neden bazı arkadaşlar sessiz kaldı.Neden olmadığı konusunda bilgi vermiyorlar.Unvandan vaz geçtik para olacakmı.?

tuncay ülker
Şube Müdürü
30 Nisan 2015 13:11

Merhaba kardeş mahkemeler kişiyi bağlar misali artık mahkeme olaylarından sonuç alınamıyor.

murat_62
Şube Müdürü
06 Mayıs 2015 16:53

Yüce Allah yardımcın olsun değerli kardeşim.Yapabileceğim bir şey olursa araman yeterli.

tuncay ülker
Şube Müdürü
11 Mayıs 2015 11:15

Kadim dost Arkadaş Arkadaş oImak bir sorumIuIuk ister, sen her zaman benim yanımda oIduğun için sana sonsuz teşekkür ederim.

murat_62
Şube Müdürü
23 Temmuz 2015 15:22

selam arkadaşlar.

Epeydir girmiyorum siteye.ne var ne yok.bir gelişme varmı.unvan alan oldumu.?? benim iş mahkemesi davam yargıtaydaydı.yargıtay bozmuş.görev yeri idare mahkemesi demiş.idare mahkemesinde dava açıyoruz.görev yeri adli yargı diyor.adli yargıda dava açıyoruz.geörev yeri idare mahkemesi diyor.anlayan varsa söylesin.ya bir sürü arkadaş vardı rumuzlarını unttum.zurnamı kurnamı biri vardı.dolayaba mı dolayabemi yine böyle rumuzlu biri vardı.ne yaptı bu arkadaşlar...

tuncay ülker
Şube Müdürü
24 Temmuz 2015 11:25

Arkadaşlar dolayaba rumuzlu şahıs benle 4 yıldır teknisyen kadrosu için irtibat halindeydi ve ben den birçok emsal karar istemiştir ve elimdeki tüm evraklar kendisine göndermişimdir. Bundan 7 ay önce dolayaba beni arayarak anayasa mahkemesine dava açıcam dilekçe yazamama yardımcı olurmusun demiş tabi yardımcı olurum dedim ve dilekçesi için yardımcı oldum.Muhalesef dolayaba 2-3 ay önce anayasa mahkemesindeki kazanmış olduğu teknisyenlik burada kimseyle paylaşmamıştır kendine defalarca yardımcı olmama rağmen bana da haber etmemiştir.Başka kişiler tarafından haberdar alıyoruz.Dolayaba teknisyenlik unvanını almıştır kimseyle paylaşmıyor telefona cevap vermiyor.( bizlerle paylaşmak zorunda değil bunu da biliyoruz )Evet arkadaşlar merak ediyorum dolayabanın vidanı nasıl rahat ediyor geceleri nasıl rahat uyuyor.

murat_62
Şube Müdürü
24 Temmuz 2015 13:39

Sevgili Tuncay

Yazdıklarına inanmak istemiyorum.Ancak doğruysa arkadaşın yaptığı en kibar değimle ADİLİK.Gerçi öyle birine arkadaş da denmez.

Üzülme kafanı takma.Eninde sonunda sende kazanacaksın.

tuncay ülker
Şube Müdürü
13 Ağustos 2015 12:12

Arkadaşlar Gümüşhane ilinden Yılmaz adında bir arkadaşımız maaşilmuhaberini teknisyen olarak

Yeni kurumu Çocuk Esirgeme Yurdundan 20000 TL sini yeni kurumundan 175000 TLsinide

türktelekom dan almıştır.Toplam 37500 TL geriye dönük almıştır.Yılmaz arkadaşımıza hayırlı olsun güle güle harcasın.

murat_62
Şube Müdürü
13 Ağustos 2015 13:48

Arkadaşımız aldığı paranın hayrını görsün.Güle Güle harcasın.

Bu arada hala mahkemesi devam eden arkadaş varmı? Ne durumdalar.?

GOZLEM0909
Aday Memur
26 Aralık 2015 14:48

kars ılınde teknısyen unvanını arkadslar aldı. telekom yenıden maas nakıl ılmuhaberı yaptı. maaslarıda 780 cıvarı arttı

sametay
Şube Müdürü
03 Haziran 2016 16:52

Teknisyen Yardımcısı Arkadaşlar Tüm Kadrolar ve Tüm Kurumlar için Unvan Unvan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği ile ilgili tüm çıkmış sorular bu sitede

http://www.gorevdeyukselmeveunvandegisikligi.com

murat_62
Şube Müdürü
06 Ekim 2016 10:18

Arkadaşlar uzun zaman oldu.Bir şey soracam Telekomdan Tek.Yrd. olarak gelipde sınavla veya mahkeme kararı ile Teknisyen olamayan varmı?

harammy36
Şef
06 Ekim 2016 16:33

yok mahkeme kararıyla olduk çok şükür maddi olarakta bazı arkadaşlarımız farkları aldı bir kaç güne

murat_62
Şube Müdürü
07 Ekim 2016 14:24

Herkese hayırlı olsun.Benim mahkemeler devam ediyor. İş mahkemesinde 17.000 Tl maddi manevi tazminat davam vardı.Kısmen kazandım.Dava Yargıtaya gitti.Yargıtay bozdu.Bu Adli yargı değil, İdari yargının işi diye.Yılmadım.İdare mahkemedinde dava açtım.İdare mahkemesi kabul etti.Telekom itiraz etti.Uyuşmazlık mahkemesine havale olundu.Uyuşmazlık mahkemesi karar verdi.Bu Adli yargının işi diye :) şimdi 3 kasımda İş mahkemesinde dava görüşülecek.Acaba sıfırdanmı görüşülür yoksa önceki karar direk kabulmu olur onu göreceğiz inşallah.Böyle garip bir durum.

Yine 35.000 tl lik idare mah.tazminat davam vardı.Oda uyuşmazlık sonucu Adli yargının işi denildi.Bende yeniden adli yargıda (iş mahk.) dava açtım.O da kabul edildi.Duruşma gününü bekliyorum :)

Ya herro ya merro.

murat_62
Şube Müdürü
07 Ekim 2016 14:25

Zaten Fetöcü hakimler hep Telekom lehine çalışmış.Artık kazanırız diyorum.

mceran
Aday Memur
21 Haziran 2018 16:45

değerli teknisyen yardımcısı arkadaşlarım. ben kpss girdim anca ünvanı deyişiti başka türlü deyişeme

tuncay ülker
Şube Müdürü
25 Haziran 2018 14:34

(.Bende yeni kurumda önce memur sınavına girdim daha sonra VHİK Kadrosuna geçtim) yrd. arkadaşlar yada yerini kurumunuzda görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavına girmeniz gerekir.Mahkemelerden sonuç alınamıyor.

Toplam 338 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi