Editörler : Pangaea
19 Ağustos 2010 17:06

Kpss'de Karı Koca Full Yapmış

Kpss'de Karı Koca Full Yapmış

Tesadüfün böylesine de pes doğrusu, karı koca eğitim bilimlerini full yapmış.

18 Ağustos 2010 Çarşamba 10:2612141618

Sitemize Gelen İlginç Mesaj

Sayın YETKİLİ,

Bu sene KPSS Lisans sınav sonuçlarına bakıldıgında 500 den fazla kişinin eğitim bilimleri sınavından (yani öğretmen olacakların girdiği sınav) 120 soruda 120 doğru yapmıştır. Bu durum kpss tarihinde bir ilktir. Bazı dershaneler eğitim bilimlerinde 120 sorudan 120 soruyu da doğru cevaplayan 5 öğrencisi olduğunu açıklıyor.

Geçen sene yani kpss lisans (2009) sınavı Türkiye 1. si olan kişi bile eğitimden 120 doğru yapamadı, ama bu sene 500 den fazla kişi bunu başardı soruların bazılarının cevabı bile anlaşılamamış ve Eğitim uzmanları bile cevaplayamazken...

Geçen seneki polislik sınavında olduğu gibi sorular bazı kesimlere özel olarak dağıtıldığı iddia edilmektedir? (polislik sınavında bu olay ortaya cıkınca sınav iptal edilip tekrar yapılmıştı.) Bu öğrencilerden bazılarının tc kimlik numaraları forumlarda elden ele dolaşıyor. Bu kişilerin 2007,2008 ve 2009 sınav sonuçlarına bakıldıgında çok kötü puanlar aldıkları görülmekte ama ne olduysa 2010 yılında bu kişiler birden tum soruları doğru cevaplamaya başlamıştır.

Bu kopya skandalına katılanlardan bazıları, ki büyük çoğunluğu da birkaç soruyu ya boş bırakmış ya da birkaç yanlış yapmıştır. 120 soru da 120 net yapan tc kimlik numaraları ifşa edilenlerin genel sıralamasına baktığımızda 467. oldukları görünüyor.. Bu sınavdan en az 500 kişi eğitimi tamamen doğru yapmış, kopyaya katılanların sayısı da bu rakama bakıldığında oldukça yüksektir..

BU BÜYÜK BİR SKANDALDIR. BAZI KİŞİLERİN ADAMLARINI KAMUDA PERSONEL OLARAK ALMAK İÇİN KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVINDA OYNADIGI BİR OYUNDUR. BU YÜZDEN BİNLERCE ADAY MAĞDUR OLMUŞTUR.

MAİLLERİMİZİN ULAŞTIĞI SAYIN MİLLETVEKİLLERİ BU OLAYLARIN ÜSTÜNE GİTMENİZİ,

MAİLLERİMİZN ULAŞTIĞI DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI BU OLAYI GÜNDEME TAŞIMANIZI BEKLİYORUZ..

İddialardan örnek:

EN ÖNEMLİ İDDİAMIZ ,KARI KOCA FULL YAPMIŞ !

BAŞKA KANIT

BU ŞAHISLA AYNI SOYİSİMLİ BİRİSİ DE FULLE YAKIN YAPMIŞTIR,RASTLANTI MI ACABA ?

BİR DİĞER ÖRNEK:

BİR BAŞKASI

2009

2010:

Öğretmen adaylarını çıldırtan tesisat öğretmeni....

--------------------------------------------------------------------------------

BUNLAR GİBİ BİR ÇOĞU VE TCLERİ MEVCUTTUR.LÜTFEN DİKKATE ALINIZ,TEŞEKKÜRLER

--------------------------------------------------------------------------------

ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI"NA

ANKARA

10 Temmuz 2010 tarihinde yapılan 2010-KPSS Lisans Personel Seçme Sınavı sonucu olarak tarafıma bildirilen puan, hesapladığım puan ile örtüşmemektedir. Bu hususa yönelik itirazımı sunmakla birlikte puanımın yeniden hesaplanmasını; bir hatanın olup olmadığının,cevap kağıdımın tekrar okunmasını, ortaya çıkan farklılığın nedeninin, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde(4982 sayılı Kanunun 5 inci maddesi "Kurum ve kuruluşlar, bu Kanunda yer alan istisnalar dışındaki her türlü bilgiveya belgeyi başvuranların yararlanmasına sunmak ve bilgi edinme başvurularınıetkin, süratli ve doğru sonuçlandırmak üzere, gerekli idarî ve teknik tedbirleri almakla yükümlüdürler"), tarafıma yazılı olarak bildirilmesini talep ederim.

Saygılarımla,

../08/2010

Ad-Soyad

(İmza)

T.C. Kimlik No :

Baba Adı :

Doğum Tarihi : / /

Telefon No: +90-

Adres :

Ek:

1-T.C. Ziraat Bankası Güvenevler Şubesi/ANKARA 6032068-5001 numaralı hesabına 5,00 YTL'nin yatırıldığını gösteren banka dekontu

ZİRAAT BANKASINA ÖSYM HSABINA CEVAP KAĞIDININ TEKRAR İNCELENMESİ DİYE YAZDIR.DEKONTU VE DİLEKÇEYE ZIMBALA PTTDEN APS V TAHHÜTLÜ YOLLAYINIZ.

ÖSYM Sınav Hizmetleri Müdürlüğü 06538 Bilkent/Ankara adresine gönderiniz

NOT:belgeler bu kaynakta http://www.kamudanhaber.com/kpssde-kari-koca-full-yapmis.htm

_ayşe34_
Aday Memur
19 Ağustos 2010 22:13

yaparlar bu kapasite genetik, evli çift lerde ful cekenler arttı masllah, herkes görüyo da ünal amcam bakıyo öle.... bakar gibi

pan_dora
Yasaklı
19 Ağustos 2010 22:16

haram zehir olur onlara

yok öyle bedava yemek

_ayşe34_
Aday Memur
19 Ağustos 2010 22:39

allahtan ilahiyatcı yada dkap duymadım 15 e yakın kşinin snucları geldi bana bizden yok edebiyat ve inğ agırlıkta

geldik-gidiyoruz
Genel Müdür
19 Ağustos 2010 23:28

Resmen göstere göstere KPSS nin ırzına geçiyorlar ünal amcamız öyle seyrediyor.

garizmatik
Kapalı
19 Ağustos 2010 23:38

cevaplar muhtemelen abd den gelmiştir.

bu karı koca muhtemelen cemaatte çok büyük ve önemli görevler yaptıkları için abd deki hocaları cevapları yollamıştır.

müslüman olan bir insanın böyle bir yöntemle öğretmen olması ve maalesef bu cemaat mensuplarının kenilerini cennetlik görmesi çok acı

gazeteci yalçın
Aday Memur
19 Ağustos 2010 23:46

bak gari zmatik efendi ,ona buna sataşarak meşhur olmaya çalışma istersn mübarek ramazan gecelerinde ..üstelik mevzunun cemaatle falan alakası yok ..bu arada karizmayı çizdirmemeye dikakt et istersen..çizerler falan

garizmatik
Kapalı
19 Ağustos 2010 23:50

gel çiz

karizmamı bir Allah'ın çizmesinden korkarım.

sizin gibi cennetlikler bu dünyada her haltı yesede korkusu yoktur.

amaca ulaşmak için her yol mubah nasıl olsa.

geçen sene polislik sınavı neden iptal edildi.

gazeteci yalçın
Aday Memur
20 Ağustos 2010 00:02

benim çizmeme gerek yok. rabbim uygun bir zamanda cennetlik dediğin insanların dualarıyla seni çizer zaten ..hep ürürsünüz ..cennetlik dediklerin de yürür merak etme..

garizmatik
Kapalı
20 Ağustos 2010 00:17

sizin gibi mübarek insanlara böylesi sözler yakışmıyor

İmran Ali
Kapalı
20 Ağustos 2010 08:39

ölmeyecekler mi?

rokel
Daire Başkanı
20 Ağustos 2010 15:13

gazeteci şakirt,

bize şu polislik sınavını bir anlat da biz öğrenelim nerede yanlış düşünüyoruz ?

ya da bu kadar karı-koca 120-0 yapan hatta bi tanesi 119-1 yapmış ikisi de uyanık(!) :)

ne tesadüf ki hepsi aynı dersane grubundan. ne tesadüf ki hepsi bir önceki sene sıfır çekmiş denebilecek düzeyde ! ne tesadüf ki biri dahi stv ye çıkıp ya da mahkemeye başvurup kendini savunmadı ? ses yok seda yok ?

bunların hepsi komplo dimi ?

ismailemir
Memur
20 Ağustos 2010 15:19

ilk önce ben de inanmamıştım.ama şimdi kukulanıyorum.çünkü o kurumlarda çalışan ve karokaca olup bir test çözmeden 90 üstü alanlar var?soruyorum sizlere hepniz girdiniz bu sınava çalışılmadan 70 bile alınmayacak bir sınav değilmiydi.6 aydır çalışıyorum 62.9 ancak alabildim.hesab ı ağır olacak.

granat
Genel Müdür
20 Ağustos 2010 17:15

http://personelmeb.net/haber/480/kpss-iddialarinin-arastirilmasi-icin-imza-kampanyasi-haberi.html

kpss araştırması için imza kampanyası var arkadaşlar

ömer akdağ
Aday Memur
20 Ağustos 2010 17:48

sınavın yapıldığı gün gülen cemaatinin soruları daha önceden dağıttığı yaygaraları kopardı birileri!

-eğitim soruları önceki senelere göre daha zordu ama 350 kişi fulledi

-çoğu kişi 15- 20 netinin eksik olduğunu iddia etti sonuçlara itiraz etti(bende dahil)

-bu sınava 3 milyon 254 bin 86 kişi girdi

-eylülde 40bin öğretmen göreve başlayacak (12 eylül referandumundan önce)

-yapılan anketler evetçilerin az bir farkla önde olduklarını gösteriyor

-insanları yönlendirmek için kaos yaratan maraş, sivas çorom yakın zamanda hatay olaylarını çıkartanlar ve çıkan olayları sadece izlemekle yetinenler kendi insanını düşman olarak gören öldürebilen ,faili meçhuller! yaratabilenler.referandumu etkilemek için 3 milyon 250 bin kişinin düygusal davranmasını sağlayabilir.kpss mahkemede , bu planı yapanlar iptal kararı verecek bir mehkemeye dava açmışlarsa kpss iptal edlirse 1 eylülde göreve başlayacak 40 bin öğretmenın memurluğu iptal edilebilir buda 12 eylülden önce gerçekleşirse soruları çalan kişilerin istediği gibi referandumun sonucunu etkileyecek bir ortam yaratır o sinirle duygusal davranacak olan milyonlar oluşur.adamlar kaosta uzman VE KPSS NİN İPTALİ BENCE HİÇTE UZAK İHTİMAL DEĞİL:(

gazeteci yalçın
Aday Memur
20 Ağustos 2010 18:01

arkadaşlar , 12 eylül öncesi basılmayan düğmelerden biri de bu idi bu da oldu ..sizler gibi arkadaşlar, bari oyuna gelmeyin din konusunda ortak düşünen insanlarız..aslında işin tehlikeli yönü gelip yine biz ilahiyat ve imam hatipleri buluyor..ben de bu cemaatin bu tür haberleri en güzel alınabilecek yerindeyim ve zar zor 78 aldım. ve tanıdığım 100 lerce arkadaşım var onlarda çok iyi alamadı..

böyle kolaylık olsa neden dershane açsınlar ..lütfen biraz mantıklı olalım

diyelim ki birkaç kişi çok yüksek aldı karı-koca mesela ,

bu insanlara 28 şubat süreci nin fadime şahin ve ali kalkancı misyonu yüklenmiş olamaz mı? ben şahsen sazan olup atlamayı tercih etmiyorum

20 Ağustos 2010 18:12

Arkadaşlar, ben cemaatten değilim. Ancak bu kopyecilerin cemaatten olduğu kesin mi? yoksa Ahzap 6. ayet ihtarı geliyor aklıma.

Ben hayatımda ilk kez bu kadar zor bir eğitim sınavına girdim. Eğitim bilimleri hocasının bile böylesi YORUMSAL bir sınavdan 120 net yapacağını sanmıyorum. kalmış ki, 350 kişi ful yapacak???

Bu kişilerin tespit edilip gerekli cezayı almasını istiyorum.

1999 mezunuyum, böylesi kopyacı ve TORPİLLİLER yüzünden atanamadık.

Hakkımızı -dayılarla- yiyenlere HELAL ETMİYORUM.

ömer akdağ
Aday Memur
20 Ağustos 2010 18:37

BURNUMA PİS KOKULAR ,KAFAMA KÖTÜ KOMPLOLAR GELİİİİ:)

sınavın yapıldığı gün gülen cemaatinin soruları daha önceden dağıttığı yaygaraları kopardı birileri!-eğitim soruları önceki senelere göre daha zordu ama 350 kişi fulledi-çoğu kişi 15- 20 netinin eksik olduğunu iddia etti sonuçlara itiraz etti(bende dahil)-bu sınava 3 milyon 254 bin 86 kişi girdi-eylülde 40bin öğretmen göreve başlayacak (12 eylül referandumundan önce)-yapılan anketler evetçilerin az bir farkla önde olduklarını gösteriyor-insanları yönlendirmek için kaos yaratan maraş, sivas çorom yakın zamanda hatay olaylarını çıkartanlar ve çıkan olayları sadece izlemekle yetinenler kendi insanını düşman olarak gören öldürebilen ,faili meçhuller! yaratabilenler.referandumu etkilemek için 3 milyon 250 bin kişinin düygusal davranmasını sağlayabilir.kpss mahkemede , bu planı yapanlar iptal kararı verecek bir mehkemeye dava açmışlarsa kpss iptal edlirse 1 eylülde göreve başlayacak 40 bin öğretmenın memurluğu iptal edilebilir buda 12 eylülden önce gerçekleşirse soruları çalan kişilerin istediği gibi referandumun sonucunu etkileyecek bir ortam yaratır o sinirle duygusal davranacak olan milyonlar oluşur.adamlar kaosta uzman VE KPSS NİN İPTALİ BENCE HİÇTE UZAK İHTİMAL DEĞİL:(

statue
Yasaklı
28 Mart 2015 04:37

Koca karı full yatar

ipekyolu
Memur
28 Mart 2015 15:02

ilahiyatçıda var idi aişe bacım.
Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler