Editörler : Pangaea
12 Kasım 2019 02:07

KPSS A mı KPSS B mi ?

herkese merhaba ben ingilizce eğitim veren bir üniversiteden iktisat bölümünden 3 yıl önce mezun oldum.

Kpss konuları hakkında bilgilim yok denecek kadar az yani temel sıfır

2020 kpss yegirmeye kararverdim fakat alan mı yoksa kpss b mi karar veremiyorum kurs-dershane ile birlikte sağlam çaışmayı düşünüorum fakat tekrar edeyim temelim hiç yok.(2018 kpss denemekiçin askerdeyken girmiştim 65 almıştım) Kpss a ya hazırlansam en azından temel mi olsa diyorum bir yandan da kpss b ye yoğunlaşıp bir yere girmeye mi çalışsamdiyorum işin içinden çıkamadım

Tavsiyeniz ne olur çok kararsız kaldım

Quetzicoatl
Genel Müdür
12 Kasım 2019 08:31

Önce KPSS B'den iyi kötü bir yere atanıp sonrasında alan sınavına yoğunlaşmak daha mantıklı. Sonuçta alan sınavından 100 tam puan alsanız bile mülakatları geçememe riskiniz mevcut. Bu riski göze alarak yıllar yılı alan sınavına çalışmak mantıklı gelmiyor bana.

my0694
Aday Memur
12 Kasım 2019 15:15

hiç temelim olmaması korkutuyor KPSS B den işe girme ve başlarken aşamalarında alan konuları gerekli olurmu

Quetzicoatl, 4 yıl önce

Önce KPSS B'den iyi kötü bir yere atanıp sonrasında alan sınavına yoğunlaşmak daha mantıklı. Sonuçta alan sınavından 100 tam puan alsanız bile mülakatları geçememe riskiniz mevcut. Bu riski göze alarak yıllar yılı alan sınavına çalışmak mantıklı gelmiyor bana.

Quetzicoatl
Genel Müdür
12 Kasım 2019 16:24

Hocam sonuçta Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinden sorumlusunuz. Temeliniz olmasa bile 7-8 ayda, düzenli bir çalışmayla 90 civarında puan almak mümkün.

Açıktan atamalardaki mülakatlarda genellikle yine bu konulardan soru sorulur. Merkezi atamalarda mülakat yok, puanınız yetiyorsa atanıp güvenlik soruşturması bekliyorsunuz.

my0694, 4 yıl önce

hiç temelim olmaması korkutuyor KPSS B den işe girme ve başlarken aşamalarında alan konuları gerekli olurmu

İktisat2626
Aday Memur
12 Kasım 2019 17:08

Kesinlikle B !!!!

my0694
Aday Memur
15 Kasım 2019 22:16

a ile zaman kabetmemek için mi yoksa işe girme aşaması çokzorlu ve az olduğu için mi

İktisat2626, 4 yıl önce

Kesinlikle B !!!!

my0694
Aday Memur
15 Kasım 2019 22:17

hocam ben alan dersleri için söylemiştim. çünkü alan konularını diğer blümlerin aksine ben ilk defa göreceğim ve kulak aşinalığım hiç yok

Quetzicoatl, 4 yıl önce

Hocam sonuçta Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık derslerinden sorumlusunuz. Temeliniz olmasa bile 7-8 ayda, düzenli bir çalışmayla 90 civarında puan almak mümkün.

Açıktan atamalardaki mülakatlarda genellikle yine bu konulardan soru sorulur. Merkezi atamalarda mülakat yok, puanınız yetiyorsa atanıp güvenlik soruşturması bekliyorsunuz.

Zelis.91
Şef
16 Kasım 2019 00:22

Merhaba işletme 2013 mezunuyum ilk hazırlandığımda a dan hazırlanmıştım ve hayatımın hatasını yaptığımı düşünüyorum ikisini aynı anda yürütmek çok zor oldu ve hüsrana uğradım geçen yıl sadece b den hazırlandım istediğim gibi çalıştım konularım da yetişti şuan ogm de güvenlik soruşturması bekliyorum canlı bir örnek vermek istedim size hakkınızda hayırlısı olsun

cnkmo
Şef
16 Kasım 2019 16:36

kac almıstınız :)

Zelis.91, 4 yıl önce
Merhaba işletme 2013 mezunuyum ilk hazırlandığımda a dan hazırlanmıştım ve hayatımın hatasını yaptığımı düşünüyorum ikisini aynı anda yürütmek çok zor oldu ve hüsrana uğradım geçen yıl sadece b den hazırlandım istediğim gibi çalıştım konularım da yetişti şuan ogm de güvenlik soruşturması bekliyorum canlı bir örnek vermek istedim size hakkınızda hayırlısı olsun

Zelis.91
Şef
16 Kasım 2019 16:37

86,7
cnkmo, 4 yıl önce

kac almıstınız :)

karacaasli556
Yasaklı
16 Kasım 2019 20:43

Herkes kendini bilir,zaman iş,okul vb...değişkenlik gösteriyor ben KPSS -B için hazırlıklarımı sürdüreceğim.Dershaneye yeni yazıldım KPSS sürecinin 1 yıla düşmesi bence çok mantıklı oldu.

karacaasli556
Yasaklı
16 Kasım 2019 20:44

Herkes kendini bilir,zaman iş,okul vb...değişkenlik gösteriyor ben KPSS -B için hazırlıklarımı sürdüreceğim.Dershaneye yeni yazıldım KPSS sürecinin 1 yıla düşmesi bence çok mantıklı oldu.

DİPÇİK
Şef
18 Kasım 2019 15:30

kpss den 65 aldıysan 2018 den hiç bulaşma kpss ye 75 i aşamazsın bankaya felan gir başlangıç 65 se temel sorun vardır umutsuz vakasın

cepgoz
Aday Memur
18 Kasım 2019 15:37

Kac puan alsaydik bulasmamiz lazim di

günahımne
Memur
18 Kasım 2019 16:41

Bu sene çift yıl B ye ağırlık ver derim bn ilk kez girdiğimde 2016 kpss ye 65 aldım 2018 de 83 daha yüksek alırdım ama sınavda stresten yapılmayacak hatalar yaptım yani güzel bir çalışmayla 2020 de B ye hazirlanirsan güzel bir puan alırsın

bejenema
Memur
18 Kasım 2019 16:42

2016 kpss öylesine girdim o vakitler üni de vardı 62 aldım . Üni bittikten sonra 2018 kpss yaklaşık 8 ay gibi süre vardı sıfır temelle sağlam çalışmayla 88.90 aldım ve eem oldugumdan dolayı bu puana atanamıyorum . Yani işin özü muhattab olacagın dersler mat türkçe tarih vs zor değil . Sen çalışmanın hakkını ver sınav günü de gününde oldun mu 90 nı rahat geçetsin .Yapamassın diyenlere kulak asma

muhasebeci.dilek
Aday Memur
26 Aralık 2019 18:40

alandan tekrar sınava girmeyi düşünüyor musunuz peki.Bende ogm yı beklıyorum.Alan sınavına da hazırlansam mı acaba görevde yukselme ogm de yok sözleşme yuzunden.Farklı bı yere geçiş yaparım belkı

Zelis.91, 4 yıl önce

Zelis.91
Şef
26 Aralık 2019 18:43

Mrb hayırlı olsun şimdilik hazırlanmayı düşünmüyorum istediğim şehir olduğu için
muhasebeci.dilek, 4 yıl önce

alandan tekrar sınava girmeyi düşünüyor musunuz peki.Bende ogm yı beklıyorum.Alan sınavına da hazırlansam mı acaba görevde yukselme ogm de yok sözleşme yuzunden.Farklı bı yere geçiş yaparım belkı

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi