Editörler : E.Kayı Han
03 Eylül 2020 09:55

evet buraya daha önceden konu açmıştım katipliği kazanmadan önce bir mukayese yapmaya çalışıyordum. Katip olurum Devlet memuru olurum iyidir dedim, demez olaydım. örnek vermek gerekirse savcı öğlen geliyor dosyaların içine "kolluk ifadesini alsın" yazılı kağıt bırakıyor. tamam ifadesini alsın ama kimin ifadesi ? nasıl ne konuda alınsın ne sorulsun? yok mecbur dosyayı okuyorum baştan sona inceliyorum. bu en basiti odasına çağırıyor " odaya gel " diye, ayakta 30 dk bekliyorsun bir şey diyecek diye, telefonunun konuşmasını bitmesini bekliyorsun veya çağırıyor yanında dosyayı inceliyor ama sen yine ayakta bekliyorsun. yazdığın müzekkereleri beğenmez azarlar laf söyler.. daha neler neler anlata anlata bitiremem. hepimizin hakkında hayırlısı olsun....

kadiresref, 4 yıl önce

Dostum ben seni hatırlıyor gibiyim. Dolmuş hattım var katipliğe başvurmalı mıyım diye bir konu açmıştın zannedersem. Hakkında hayırlısı olsun maddi durumun yerindeyse bu dert çekilir mi sen zaten kendin bunun muhasebesini yapmışsın.

03 Eylül 2020 17:38

Zabıt katipliği çok çok önemli görevdir ve zordur. Bence işin başındayken derhal istifa etmelisin yorumlarının içeriğine bakılırsa. Belli ki zorlanıyorsun. Hayırlı olsun şimdiden.

trabzonlu6134
Aday Memur
04 Eylül 2020 15:46

istifa et kardeşim boşver yerini doldururuz biz

07 Eylül 2020 14:01

:) al hayrını gör senin gibileri çok gördük göreve başladığı hafta istifa etti böyle diyen biri

trabzonlu6134, 4 yıl önce

Adaletin-terazisii
Aday Memur
07 Eylül 2020 14:04

Gel kardeşim gel seni de bekleriz gözümüz gönlümüz bol
trabzonlu6134, 4 yıl önce

07 Eylül 2020 16:40

hocam bunun gibiler işin içinde değil işte, işin içine giren anlıyor bizi. davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Cenilmen Delikanlı, 4 yıl önce

:) al hayrını gör senin gibileri çok gördük göreve başladığı hafta istifa etti böyle diyen biri

economi06
Şube Müdürü
09 Eylül 2020 19:58

memleket orası değil mi
09 Eylül 2020 19:59

Hayır değil hocam
economi06, 4 yıl önce
memleket orası değil mi

economi06
Şube Müdürü
09 Eylül 2020 20:04

hala duruyor musunuz istifa etmediniz mi ? memleket nere
Adayadayı1604, 4 yıl önce
Hayır değil hocam
09 Eylül 2020 20:04

Adanalıyı . Ekimde düğünüm var bir süre geçsin hemen bırakacam
economi06, 4 yıl önce
hala duruyor musunuz istifa etmediniz mi ? memleket nere

horageçti
Şef
09 Eylül 2020 20:40

Ne kadar zorluk çeksende istifa etme piyasada böyle bir iş bulamazsın ilk yıllarda böyle olur sonra alılışırsın kafaya takma işi sadece o kadar sen kendi kendini kovacağıne onlar kovsun o zaman
09 Eylül 2020 20:48

hocam iyi güzel söylüyorsun da, ben şuan 3.860 tl maaş alıyorum evim kira, memleketimdem 700km uzaktayım, babamın bana aldığı arabam var , bir ay sonra evleniyorum. şimdi gelelim durumuma, ben bu maaşla ne geçinebilirim, ne araba alabilirim ne ev alabilirim, zaten verdiğim kiradan sonra bana kalan para neredeyse asgari ücrete yaklaşıyor diyebiliriz. ben evli olup üstüne bir de çocuğum olursa nasıl geçinebilirim? nasıl ev araba alabilirim. 20 yıl da meslekte çalışsam ev alamam, belki araba alabilirim o da kredi çekmem lazım başka türlü imkansız. kişisel harcamalarımı kısıyorum zaten, ben evlendikten sonra eşime nasıl güzel bir hayat sunabilirim bu maaşla? çocuğumun geleceğini nasıl kuracağım ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağım.

horageçti, 4 yıl önce
Ne kadar zorluk çeksende istifa etme piyasada böyle bir iş bulamazsın ilk yıllarda böyle olur sonra alılışırsın kafaya takma işi sadece o kadar sen kendi kendini kovacağıne onlar kovsun o zaman

İkm4747
Memur
10 Eylül 2020 09:32

500 dolara kömür nedir ya. sen nerede yaşıyorsun.

themisbey
Memur
12 Eylül 2020 00:47

muhahahah böyle iş bulamaz mı :) gören de merkez bankası sanacak :D her yıl 10000 eleman alan bir kurum niye bulamasın ki

horageçti, 4 yıl önce

Adanalıkatip01
Kapalı
20 Eylül 2020 19:32

Hakkında hayırlısı olsun kardeş bir dakika bile düşünme madem dolmuş hattın var kendi işinin başında olursun inan büyük konuşmuyorum benim sağlam bir imkanım olsa şu meslekte 1 dakika bile durmam çekilecek tarafı kalmıyor bazen bu iş beğenmemezlik değil bu iş şartlarının psikolojik baskısı iş ne olsa yapılır ama psikolojik baskılar mobbingler falan gerçekten yeri geliyor çekilmez bir hal alabiliyor

Kriminal27
Şef
22 Eylül 2020 02:13

ben ayda 13-15 bin başka işten kazansam istifa dilekçesi bile yazmam direk basar giderim. zamanı gelince mustafi saysinlar.

Kemall4567
Şef
22 Eylül 2020 08:02

İstifa edemedin mi daha

22 Eylül 2020 08:31

evliliğime 20 gün kaldı, evlendikten hemen sonra inşallah...

Kemall4567, 4 yıl önce

İstifa edemedin mi daha

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi