Editörler : E.Kayı Han
07 Ocak 2021 10:51

Adalet Bakanlığı kadro söylentileri tek başlık

Son zamanlarda sıklıkla artan söylentileri tek başlık halinde takip etmek doğru bilgilere ulaşıp birbirimizi bilgilendirmek açısından bu başlığı açma gereği duydum. Forumda bazı söylentiler şöyle :

Gencınfazkorumacı : bu sene içerisinde kadro verilecekmiş galiba

SancarKutalmis : Gruplarda dolaşan Bakan beyin sözleri olduğu iddia edilen cümleler var. Bu iddialara göre mart ayına kadar kadro meselesi netleşecek deniyor. Tabiki resmi bir teyit yok.

bürodan : Şubat - Mart deniyor kadro için. İlk kez bu kadar kesin konuşuluyor.

İkmguardian : Adalet bakanlığı 5 yıl aradan sonra ilk defa 160 kadrolu istihdam yapacak. Bence bu bir umut ışığı. Aylardır sözleşmeliler kadroya alınacak çalışıyoruz deniliyor bunu dedikleri halde sözleşmeli alım yapsalar saçma olurdu. Bence adalet bakanlığı için konuşuyorum inşallah kadro yakındır. Darısı tüm bakanlıklara olur inşallah.

safaztrk : Allah"ın izniyle kadromuz verilecek arkadaşlar. Özellikle Adalet Bakanlığı çalışanları için söylüyorum, yakın zaman da kadro alacağız.

meyil38 : Adalet Bakanı Abdulhamit GÜL, bugün ceazevi müdürleri ile yaptığı görüşmede; "Personelin içinde bulunduğu sıkıntıların farkında olduklarını, Sözleşmeli personelin kadro meselesi ve maaş artışı için maliye bakanlığı ile beraber bir çalışmanın olduğunu ilerleyen birkaç ay içerisinde sonuçlarını almayı öngördüklerini, Ayrıca silah ruhsatı ile ilgili yaşanan sıkıntıyı aşmak için de çalıştıklarını ifade etmiş ve, Cezaevi personelinin salgın sürecinde sergilediği üstün fedakarlık nedeniyle tüm personele teşekkür ederek, selamlarını iletmiştir." Not: Bu bilgi, bir kurum müdürünün kurumun whatsapp grubuna attığı mesajdan derlenmiştir.

JackLondon01
Aday Memur
07 Ocak 2021 11:22

kadro gelmeyecek, boşa ümitlenmeyin

frkn01ikm
Aday Memur
07 Ocak 2021 11:35

Beş yılını dolduran sözleşmeli personele ekstra zam veriliyor diye biliyorum. Sözleşmeliler beş yılını dolduran sözleşmeliler ve kadrolular. Bu şekilde olan durum can sıkıcı açıkçası ama bakanlığın maaş konusunda yaşadığımız sıkıntıların farkında olduğunu düşünüyorum. Yıpranma konusunda bakanlık bir çalışma yaptı personeli ne kadar memnun etti net yorum yapamıyorum ama bir şeyler yapmak için çabalanıyor gibi. Umut o yüzden. Kısmet gerisi bakalım

07 Ocak 2021 12:31

Kurum müdüründen de duydum kadro geleceğini. İlk defa bu kadar net bir biçimde dile getirildi. Daha önce falancanın eniştesinin komşusu diye dolaşan rivayetler artık bakanın ağzından duyuluyor. 2021 yılında kadro geleceği kesin gibi inşallah. 3+1 olur veya farklı bir uygulama olur bilemiyorum. Ancak geleceği kesin deniyor.
JackLondon01, 3 yıl önce

kadro gelmeyecek, boşa ümitlenmeyin

mhmt57
Aday Memur
07 Ocak 2021 13:04

Bugün müdürlerle yapılan görüşmede de bakan bey kadro ve maaş iyileştirme için çalışmalar oldunu maliye bakanlığıyla görüşmelerin devam ettiğinden bahsetti. İnşallah artık verirler

gursu.06
Memur
07 Ocak 2021 13:06

Dün eski ceza evi müdürümle görüştüm kadro konusu birkaç aya çözülecek dedi 3+1 değilde direk kadro şeklinde olacağını söyledi eğer yeni ikm alımı kadrolu olursa bu iş kesin çözülür bekleyip görelim

JackLondon01
Aday Memur
07 Ocak 2021 13:21

allahın sıradan bir cezaevi müdürü nerden bilsin kadronun ne zaman ve nasıl geleceğini. seni iyi keklemiş

gursu.06, 3 yıl önce

Dün eski ceza evi müdürümle görüştüm kadro konusu birkaç aya çözülecek dedi 3+1 değilde direk kadro şeklinde olacağını söyledi eğer yeni ikm alımı kadrolu olursa bu iş kesin çözülür bekleyip görelim

07 Ocak 2021 13:45

Dün online bir toplantı gerçekleşti. Tüm müdürlerin ve Abdulhamid Gül'ün katıldığı. Evvela araştırıp bilerek konuşmak lazım.
JackLondon01, 3 yıl önce

allahın sıradan bir cezaevi müdürü nerden bilsin kadronun ne zaman ve nasıl geleceğini. seni iyi keklemiş

gursu.06
Memur
07 Ocak 2021 13:59

Güzel kardeşim dün videokonferans ile toplantı yapıldı bakan ve müdürler arasında adamın bana yalan konuşma gibi bir mecburiyeti yok ayrıca bundan yaklaşık 15 gun önce adalet bakanı maliye bakanı toplamda 6 bakan reform görüşmesi yaptı ufukta bir erken seçim durumu da var biraz takip edersen yeni seçim kanunu üzerinde değişiklik olacağa benziyor ben araştırmadan etmeden kolay kolay yorum yapmam hükümetin memuru yanına çekmeden seçim kazanması imkansız gibi birşey bunun siyasetlede alakalı olduğunu herkes bilir kadro konusu olacak inşallah

JackLondon01, 3 yıl önce

xalym
Memur
07 Ocak 2021 15:08

Aynen bugün adliyelerdeki Yazı İşleri Müdürleriyle de video konferans şeklinde toplantı yaptı Bakan, aynı şeyi söylemiş yine. Yazı işleri Müdürlerinden birisi sormuş. Sözleşmeli personel moral motivasyon olarak çok düştü. Bu arkadaşlara kadro gelmeyecek mi? diye. Bakan çalışmaların devam ettiğini herşeyin farkında olduklarını, sözleşmeli arkadaşları asla mağdur etmeyeceklerini ve birkaç aya bu işin çözüleceğini söylemiş.

Bakan bey uzun süredir hep böyle dediği için insan içinden "tabi tabi öyledir" diyor ama naparsın umut ekmeğimiz olmuş.

Hepimiz hakkında hayırlısı olsun inşallah!

Cezaevi Polisi 33
Aday Memur
07 Ocak 2021 15:59

Hiç inanasım gelmiyor. kadro gelirse şaşırırım. Bu söylentilere güvenmek istiyorum ama güvenemiyorum. İmkansız gibi geliyor. Seçimde belki oda belki diyorum. 3600 ek gösterge 2 seçim gördü hala yasalaşmadı.. Kadro işi en az 5 seçim görür. verirlerse ne ala...

payitaht26
Kapalı
07 Ocak 2021 16:59

Kardeşlerim kadrolu bir meslektaşınız olarak söylüyorum inşaAllah tez zamanda şu saçmalığa son verilirde kadronuzu alırsınız.

Aynı işi yap farklı haklara sahip ol ne bu len.

Zaten iyiden iyiye sahipsiz bırakıldık.

KPSScocuk
Şef
07 Ocak 2021 19:27

Bakan beyin söylediği net bir şekilde doğrudur dedi yani kısaca kadro verilecek diye herşeyi biliyoruz farkındayız dedi

KPSScocuk
Şef
07 Ocak 2021 19:30

Reis çok saol şu zor süreçte motive ettin bizi Allah razı olsun sen görüyorsun yıllardır halimizi kim ister bu durumumuzu sıkıntılar büyüyor git gide anlatmaya gerek yok artık halimizi sağır sultan duydu yaşadıklarımızı anlatmaktan yorulduk artık herkes adalet çalışanlarının sesi çıkmıyor diyor ses çıkarmaktan bir sonuç alamamaktan artık sesleri kısıldı yoruldu napsınlar artık

payitaht26, 3 yıl önce

Kardeşlerim kadrolu bir meslektaşınız olarak söylüyorum inşaAllah tez zamanda şu saçmalığa son verilirde kadronuzu alırsınız.

Aynı işi yap farklı haklara sahip ol ne bu len.

Zaten iyiden iyiye sahipsiz bırakıldık.

bürodan
Şube Müdürü
07 Ocak 2021 20:07

Arkadaşlar cevap burada;

https://ibb.co/6DYjX8g

Hayırlısı olsun.

gursu.06
Memur
07 Ocak 2021 21:17

Bu uyaba işlenmiş galiba resmi yazı

bürodan, 3 yıl önce

Arkadaşlar cevap burada;

https://ibb.co/6DYjX8g

Hayırlısı olsun.

İvekm
Aday Memur
07 Ocak 2021 21:19

Umarım hepsi olur resmi yazı olması herşeyi değiştirir

dumanfth55
Aday Memur
07 Ocak 2021 21:38

İnşallah

Mrme
Şef
07 Ocak 2021 21:39

kadro istemez vermesinler, çalışma şartları düzenlensin memur olduğumuzu hissedelim.

benkatip
Şef
07 Ocak 2021 22:10

Diyelim kadro geldi.

İcra Müdürlüğü sınavına girmekte bir engel olacakmı?

KPSScocuk
Şef
07 Ocak 2021 23:39

Her yerde düşüncesiz insanları görmekten yoruldum sözleşmeli isen kadroya geçme dilekçesinivermezsin sözleşmen devam eder kadrolu isen git işene bak kendi başlığını aç ya valla sinirlenmemek istiyorum ama böyle boş boş konuşan insanları görünce sinir oluyorum editör sizden de ricamız engelleyin böyle boş insanları ortalığı karıştıran insanları şurda b mücadeleveriyoruz hakkımızı arıyoruz güzel haber alıyoruz böyle insanlar canımızı sıkıyor kalbimizi kırıyor yaptığın kul hakkıdır bunu da bil milletin sevincini kursağında koyuyorsun ve her yerde senin yorumlarını okuyorum böyle saçma saçma

Mrme, 3 yıl önce

kadro istemez vermesinler, çalışma şartları düzenlensin memur olduğumuzu hissedelim.

Toplam 305 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi