Editörler : ayşegül bgm
23 Ekim 2016 13:07

Hemşirelik çalışma şartları zor mu

Mühendisim. Yapılan son açıklamalardan sonra ne alandan ne 4001'den atanma umudum çok azaldı. Ataması kolay olduğu ve maaşı iyi olduğu için gözümü karartıp hemşirelik okuyasım var. Değer mi sizce? Ya da küçük çapta ticarete mi atılsam? Kafam o kadar karışık ki.

yldrcell
Kapalı
23 Ekim 2016 14:41

hayatının en büyük hatası olur

Suturbaşı
Aday Memur
23 Ekim 2016 14:44

4 5 yila hemsireligin ayricaligi olmucak puanlar yukseliyo mesleginde ilerlemen daha iyi bence

BursaOlsaSuperOlur
Aday Memur
23 Ekim 2016 16:50

kebap iş

GeneralJJ
Aday Memur
23 Ekim 2016 17:40

Bursa kaç senelik hemşiresin?

BursaOlsaSuperOlur
Aday Memur
23 Ekim 2016 21:35

öğrencıyım

GeneralJJ
Aday Memur
23 Ekim 2016 22:54

Belli

barannnnnn21
Aday Memur
24 Ekim 2016 11:32

dostum sen bıtırene kadar hemşirelik biter bu iki yıl sankı omru kaldı dıye dusunuyorum

adn53
Genel Müdür
24 Ekim 2016 13:13

bölüm ne ki?

kayseri204
Genel Müdür
24 Ekim 2016 14:34

İnsan olduğu sürece sağlık sektörü bitmez.

Herkese tavsiyem Lisans Hemşirelik bir üst öğrenimi çıkmadığı sürece önü kapanmayacak bir bölüm.

Çalışma zorluğuna gelirsek Türkiye hangi meslek kolay.

Okumak istiyorsanız ve mesleği seviyorsanız gözü kapalı gidin.

sylgeb
Aday Memur
24 Ekim 2016 15:45

eğer içinizde kalan bir meslek değilse tekrar okumaya değmez bence. ne zaman mezun oldunuz bilmiyorum ama abim mühendis eşi hemşire ilk işe başladıklarında o da sizin gibi düşünüyordu sonra asgari ücret de olsa bir yere başladı sizin meslekte iş tecrübesi önemli bir kaç sene sabır gerekiyor ama şu an eşinden daha fazla kazanıyor. iki yıl sonra hemşireliğin kpss puanları da mühendisliğe yetişecek gibi. benim naçizane fikrim..

FK35
Şube Müdürü
24 Ekim 2016 20:50

hemşirelik bence çok ince bir meslek.. şu açıdan bütün mesleklerde mesleğini sevmek önemli tabiki ama hemşirelikte çok çok daha önemli bir durum.. evet atanması çok zor değil,maaşlarıda güzel devlet olmasa özelde çok rahat çalışabilirsin. yani işsiz kalmazsın. ama mesleğini sevmezsen hergün işkence gelir mutsuz olursun, masa başında oturma gibi bir imkanın yok yada nöbeteyken şunu da yarım saat sonra 1 saat sonra yapayım gibi rahatlığın yok. bir öğretmen bile o gün anlatacağı konuyu yetiştiremeyince yarına bırakabilir ve bir sıkıntı yaşamaz ama bizim meslekte bu hastaylada yarın ilgileneyim gibi bişey söz konusu bile olamaz. ben bu mesleği seveceğine inanıyorsan oku derim gerçekten seversen çok dua alırsın ve iş sonunda kendini iyi hissedersin. ama sevmezsen ne hastana yararın olur nede kendine..

Bioengineer89
Şube Müdürü
24 Ekim 2016 21:15

Teşekkürler hepinize. İşsizlik psikolojisi gerçekten çok kötü. Ama geleceği de düşünmek gerekiyor. Yorumlarınızı da düşündüğümde kendimi hemşire olarak hayal edemiyorum. Zamanında çok isteyip sayısalcı olduğum için seçemediğim ingilizce öğretmenliğini okurum belki:)

06ptb
Kapalı
25 Ekim 2016 14:05

pomem yada paemi dene

hasimsavsak
Aday Memur
19 Şubat 2019 00:49

Bölüme puanın yetiyorsa gitmeni önerebilirim. Taban puanları kontrol ettin mi?

hasimsavsak
Aday Memur
19 Şubat 2019 00:51

Taban puanlar şu şekilde: https://www.bilgenc.com/hemsirelik-2019-taban-puanlari-ve-basari-siralamal

Hemsire.Com
Aday Memur
23 Ocak 2020 19:23

Hemşirelik bölümünün amacı; sağlıklı, hasta veya engelli kişilerin bakımını bir plan dahilinde uygulayacak hemşireler yetiştirmektir. Bu alanda profesyonel kişiler yetiştirmek için hemşirelik derslerinin yanında zorunlu genel kültür dersleri ve seçmeli dersler yer almaktadır.

Hemşirelik zor mu?

Hemşirelik dersleri nelerdir?

https://www.hemsire.com/hemsirelik/hemsirelik-bolumu-dersleri-nelerdir-hemsirelik-okumak-zor-mu-h1233.html

Yukarda vermiş olduğum hemsire.com sitesindeki makaleden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi