Editörler : crops35
«828384858687888990919293»

firuze43
Memur
17 Ekim 2012 10:51

Arkadaşlar, özlük haklarımızın alınması dolayısıyla itibarlarımızın iade edilmesi amacıyla takriben iki yıldır yaptığımız çalışmalar sonucunda gelinen noktada içinde bulunduğumuz durum hepimizin malumlarıdır.Bu bağlamda, takriben sekiz gün önce forumda dernek kuralım talebime bu güne kadar, maalesef sadece üç arkadaşımızdan olumlu teyit almış durumdayız.Günlerce görüşlerini belirten bu işin liderliğini yapan veya ferdi destek sağlayan yüzlerce arkadaşımızdan niye ses soluk çıkmıyor.Hiç kimse kusura bakmasın ama kendimde dahil bize mevcut kalan hakların bile fazla olduğunu düşünüyorum.Peki soruyorum sizlere hukuk kuralları içinde kalınması kaydıyla hep bearaber çalışma yürütmemiz dışında bir çözüm önerisi olan varmı ? Foruma baktığımızda günde takriben yüz arkadaşımızın giriş yaptığını görmekteyiz.Lakin; hiç kimse ne yapmamız gerektiği hususlarında hiç bir görüş ortaya koymuyor.Arkadaşlarımız hakkında bu güne kadar hepsi üst seviyede yöneticilik yapmış akil seçkin yöneticiler şeklindeki kaanatim kendimi de dahil etmek kaydıyla hiç de öyle olmadığını görmüş bulunmaktayım.Bu seviyeye gelen binlerce madur olan Araştırmacı arkadaş nasıl olurda sekiz senedir aramızdan temsilci seçmek suratiyle bir istişare toplantısı dahi gerçekleştiremez.Özlük haklarımızın kazananılması için en kısa sürede hepimizin el ele vererek, ortak hareket etmemiz için gerekli çalışmaların başlatılması temennisiyle hepinize sevgi ve saygılar sunarım.

alp5398
Şube Müdürü
19 Ekim 2012 09:12

Öncelerden dernek için varım dediğimden yeniden yazma gereği duymadım ama düşündümki ben yazmazsan ozaman bu istatistik nasıl tutulacak

Arkadaşlar

" Ümit var olalım inşaallah yeri ve zamanı gelecek bizlerde Allah nasip ederse derneğimizi kuracağız ozaman Memurlar içindeki

EN GÜR SEDA ARAŞTIRMACININ SEDASI OLACAKTIR."

Hepinizin Yaklaşan Kurban Bayramını Tebrik eder Allah (C.C )tan Sağlık ve Mutluluklar dilerim

paçakazık?
Müsteşar
22 Ekim 2012 16:00

Kurban bayramınızı kutlar sağlık ve esenlikler diler Dernek kurulmasına her zaman taraftarım ne kaybımız olurki dernek bir birlikteliğin göstergesi değilmi? Antalyada ben gayrete varım...

alp5398
Şube Müdürü
31 Ekim 2012 13:59

http://forum.memurlar.net/konu/1689941/

Araştırmacılar sendika kurabilirlermi ?

Arkadaşlar bukonuda ilgili lınke girerek yorum yapalım

alp5398
Şube Müdürü
06 Kasım 2012 10:52

Arkadaşlar üste ki danışma sorusma bir cevap gelmiş;Aşağıdadır.

Kurabilir fakat ülke genelinde örgütlenmeleri onlara ulaşmak en önemliside maddi imkansızlıklar bu isteğinizi zora sokabilir.Bunun yerine etkili faal çalışan bir dernek daha faydalı olabilir.Bizde maliyede çalışanlar 3 yıl önce biz gelir uzmanları olarak bir sendika kurabilirmiyiz diye düşündük önümüze çıkan zorluklar bize başka çözümler çıkardı.bir büro sendikası olan bağımsız bürosende aynı fikirde olan yaklaşık 40 kişiyle toplandık.Burada sorunlarımıza çözüm önerileri için çalışmalar başlattık.Şimdi 300 kişiyi geçtik.Bazı arkadaşlarımızda dernek çatısı altında çalışmalarını yürütüyor.Benim önerim arkadaşlarınızla bir grup kurun dernek veya küçük bir sendikada(söz sahibi olabilmek için)çalışmalarınızı başlatın.Yolunuz açık olsun.

mertbaskan
Aday Memur
07 Kasım 2012 09:10

Sevgili meslektaşlarım, bazen insan önündekini görmüyor veya görmek istemiyor. Gazeteleri okurken bazı haberleri okuyunca kendi kendime sorardım. Niye bunlar kadar olamadık diye? Şu ülkede şesini duyuran herkes haklı haksız bişeyler alırken biz neden alamıyoruz diye çözümünü bu sabah buldum. Belki biliyorordum ama göz görmeyince gönül katlanır hesabı kulaklarımla duyunca dank etti. Bu arada 6223 sayılı kanunla araştırmacı olanların davaları biraz farklı olduğu için bu yazıma onları katmıyorum. Bu yazdıklarım sadece 4046 yani ÖZELLEŞTİRME den geçenler. Bunların büyük bir çoğunluğunuda TÜRK TELEKOM çalışanları oluşturuyor. Bu sabah yıllardır görmediğim bir arkadaşımı gördüm. Eskiden Telekomda Müdür olduğunu biliyordum. Kendisine bizim durumumuzla ilgili ne düşündüğünü sordum. İlkönce anlamadı. Hiyerarşideki sorunlardan bahsetmeye çalıştı. Ben yok dedim onları geçtik. Maaş deyince ne olmuş maaşlarımıza? dedi. Araştırmacı maaşının şef düzeyinde olduğunu söyledim. İnanın anlamadı. Maaşını sordum. Son ana kadar telekomda beklediğini devletin verdiği bütün zamları aldığını maaşının 2 yıldır 3,600 TL olduğunu söyleyince o zaman şimşek çaktı. Anladım ki Telekomdan Araştırmacı olarak geçenlerin maaşları müdür maaşlarının altına düşmedikçe bu sorun hallolmaz. Eski araştırmacılara gelince zati onlar ya emekli oldular ya ünvan aldılar. Yeni araştırmacıların zati maaşları müdür maaşından yüksek. Kala kala telekom haricinde özelleştirilen yerlerden gelip hala inatla araştırmacı olarak kalanlara.

ömer4141
Aday Memur
07 Kasım 2012 11:20

Sayın mertbaşkan

Tespitlerinize katılmamak mümkün değil ancak

"hala inatla araştırmacı olarak kalanlar" cümlesini tam anlayamadım.

bu urfada oxford vardıda bizmi okumadık cümlesini çağrıştırdı.

yanı Araştırmacılara Müdürlük teklif edildide kabul etmiyorlar gibi bir anlam çıkıyorki bu doğru değil!

Bizler yıllardır bu formda Uygun kadrolara atanalım diye neler söylüyoruz

Bırakın Müdürlüğü TRT deki gibi (Burada TRT yönetim kurulunu ve sayın genel Müdürünü tebrik ediyorum , çünki kanunda olmamasına rağmen kendi yönetim kurulu kararıyla yönetmenlik yayınlayarak Aarştırmacıların strateji uzmanı olmalarını sağlamışlardır.böylece Bilgi birikminin heder edilmesini önlemişlerdir.)

TRT olduğu gibi hepimizi strateji uzmanı yaptılar veya Müdürlüğe denk bir unvan verdilerde kabul etmedikmi?

KHK ile Araştırmacı yapılanlardan unvanları il Müdürü vbg olanları bakanlık Müşavırı yapıldı Ama özelleştirmeden gelen Tüm müdür ve üst unvanlılar Genel Müdür dahil Araştırmacı yapıldı .Herkesin özlük hakkı elinden alındı .

Yaş kararları neticesinde Araştırmacı yapılan subay Kardeşlerimiz kışladakı rütbe emsallerinin Maaşları baz alınarak Maaşları hesaplandı.

Bu bize çok görüldü Araştırmacı (ö) olarak Maaşlarımız bir zamanlar mahiyetimiz de çalışan şefle aynı düzeyde hesaplanıyor.Bir çok arkadaşımız Mobing uygulamalara maruz kalıyor!

Kimse sesimizi duymuyor,bir araya gelip duyuramıyoruz.

Hiç değilse; Dualarımızda Allahım daha beter bir duruma düşürme ,bir an önce Tüm Araştırmacı kardeşlerimizi içinde bulunduğu bu zilletten hepimizi kurtar diye dua edelim.

hepinize saygılarımı sunuyorum

firuze43
Memur
08 Kasım 2012 13:37

Arkadaşlar,bügün iki arakadaşımın formdaki yazılarını okuduğumda, bügüne kadar şahsa bağlı haklarımızın alınması için Aanayasa mahkemesinin vede idari bölge mahkemelerinin mahkeme kararlarındaki red gerekçelerine baktğımızda, devlet geleceğe yönelik maaş ve ünvan garantisi vermek zorunda değildir.Tezini ortaya koymaktadırlar.Bahsi geçen arkadaşlarımızın yazılarını okumam neticesinde, mahkemeye verme argümanımızı değiştirmemiz gerektiğini düşünüyorum.Şöyle ki; bizler eski haklarımız alındı tezi yerine, 4046 sayılı Özelleştirme yasası ile Müdür ve üst makam olan Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdürlerin Araştırmacı olarak atmaları yapıldığı halde, yakın zamanda, KHK ile aynı ünvanlı kişilerin Müşavir olarak atamalarının yapılması ve Torba yasa ile ordudan ihraç edilen subayların hem geriye dönük hemde geleceğe dönük haklarının verilmesi, bizlere ise verilmemesi eşitlik ilkesini bozmaktadır.Bizlerin bu tezi kullanarak, mahkemeye vermemiz gerektiğini düşünüyorum.Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

basiretli
Şube Müdürü
12 Kasım 2012 17:42

Sayın araştırmacı arkadaşlarım,

4046 Sayılı yasa ile araştırmacı kadrosuna atanan Genel Müdür ve Genel Müdür yardımcılarından halen çalışan var mı? Bildiğim kadarıyla bunların çoğu emekli oldu. Çünkü en eski biz bankalardan geçenleriz.(sene 2002 idi). 2002'de 50-55 yaşlarında olan kişilerin çoğu bugün emekli. Benim 2006 yılı Aralık ayında Danıştayda açtığım dava hala sonuçlanmadı(en son mercide bekliyor). Şahsa bağlı hakların 3 yıl ile sınırlanmasına karşı açmış ve Kanunların geriye yürüyemeyeceğini ileri sürmüştük. Çünkü bizler, 2002 yılında atandık, şahsa bağlı hakları sınırlayan yasa ise 2003'te çıktı. Ancak, nasılsa Kanunu geriye yürüttüler ve 2002'de atanan bizleri de bu kanun kapsamına alarak şahsa bağlı haklarımızı 3 yıl ile sınırlayarak 2006 yılında maaşlarımızı düşürdüler. Hukukun genel kuralı olan kanunların geriye yürüyemeyeceği ilkesi, bizlerde çiğnendi. 6 yıldır dava sonuçlanmıyor. Artık nasıl hukuka güvenip de başka dava açarsınız? Bunu mahkemeye başvurmak isteyen arkadaşların şevkini kırmak için yazmadım. Ancak benim artık bir 6 yıl daha bekleyecek ne sabrım ne umudum var.

mertbaskan
Aday Memur
16 Kasım 2012 08:48

tek tek eriyoruz. :(

mertbaskan
Aday Memur
16 Kasım 2012 08:50

Kastamonu İl Telekom Müdürlüğünde Erişim Şebekeleri Müdürü olarak görev yapmakta iken Türk Telekom'un özelleştirilmesi sonucu Kastamonu Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne nakil olan Sayın Selahattin EMİRSÜLEYMANOĞLU, Bartın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü olarak atandı.
Telekomcular Derneği olarak Sayın Selahattin EMİRSÜLEYMANOĞLU'nu tebrik eder yeni görevinde başarılar dileriz.

mertbaskan
Aday Memur
16 Kasım 2012 08:52

Cuma günümüzün hayırlı, hakkımızda hayırlı olan dualarımızın kabulü dileklerimle

basiretli
Şube Müdürü
19 Kasım 2012 09:56

Arkadaşlar, biz araştırmacıların önü açık, daire başkanı, müsteşar yardımcısı, il müdürü vs. tüm kadrolara atanabiliriz. Ancak, dayın varsa.... Hükümetten bir Bakan tanımadan asla bu kadrolara atanamazsınız. Burası Türkiye. Gerek işe girerken, gerekse üst düzey kadrolara atanma, torpile bağlı. KPSS olmadan atama yapılmaz deniyor ama KPSS'siz sadece sözlü sınavla sözleşmeli olarak atanan binlerce insan var.

adnan20
Aday Memur
20 Kasım 2012 10:54

Evet Sayın Mertbaşkan biz Tekelcilerde de bazıları İL Müdürü, Daire Başkanı , Genel Sekreter, hatta Genel Müdür yapılırken benim gibi bazıları düz memur maaşına ve hertürlü mobinge maruz kalmaktadır. Bu arkadaşların üstün meziyetlerinden(!) hiç kuşkum yok.

mertbaskan
Aday Memur
20 Kasım 2012 13:03

Adnan bey, geçenlerde Tekel bşmdr. yrd. iken araştırmacı olarak çalıştığım kuruma gelen adaşımın müdür olduğunu öğrendim. Siz tekel deyince aklıma geldi. Sizin maaşlarınız dondurulması 3 yıl ile sınırlıydı sanırım. Gerçekten bizden daha mağdursunuz. Ama başka bir yolu yok. İlla bir yerlere müdür olacaksınız. Ben çıtayı biraz daha düşürdüm. Müdür yrd. olmak için çalışıyorum. Arasında 150-200 TL fark var. Hükümet değişmedikçe bu durum düzelmez. Hükümetinde değişmeye niyeti yok.

hü-so
Memur
23 Kasım 2012 21:42

arkadaşlar öht nın %135 ve ek ödemenin %170 olması hususunda gerekli yerlere mail atalım.

cengiz3491
Şef
26 Kasım 2012 15:48

Madem mail atılacak hiç değilse

Araştırmacılar olarak

Araştırmacı(Ö) ların özül hakları en az Müdür seviyesinde olmalı , bu sebeple öht nın %135 ve ek ödemenin %170 seviyesinde düzeltilmesini istiyoruz diye mail atalım.

cengiz3491
Şef
27 Kasım 2012 15:08

Arkadaşlar Blogtaki arkadaşların bir çağrısı var Özellikle Ankaradaki Arkadaşların dikkatine;

* Ali dedi ki...

* Arkadaşlar 30 Aralık Saat 15:00 Da Hekim evinde toplanıyoruz ki Bizim kurumumuz hafta sonu ve 1 gün izin yazdırırsınız pazartesiyi de halledersiniz.

Lütfen gelmeden önce dernek kurmayla ilgili mevzuatları araştırın ne gerekiyor hep beraber iştihare edelim resmiyete dökelim. ARTIK BAŞLASIN BU İŞ.

Kurucu üye olamak isteyenler Hekim evine geldiğinde Saat DE lobide beklesin.birbirimizi bulmak daha kolay olur. Kurucu üye olmak isteyenler kimlik kartlarını unutmasınlar ve Dernek kurmayla ilgili Mevzuatın çıktısı ve gerekli formları yanlarında getirsinler. Hayırlı olsun. "Dernek dernek" deyip duranlar bu sefer katılmazsa bir daha toplanamayız. İl dışından gelenler hekim evini arayıp şimdiden rezervasyon yaptırsınlar.Adres:

Prof. Dr. Nusret Fişek Cad. No: 41 Kurtuluş - Sıhhıye / Ankara

Telefon:

+90 312 435 78 34

firuze43
Memur
29 Kasım 2012 11:51

Arkadaşlar,Araştırmacılar iletişim ve dayanışma platformunda madur meslaktaşımızdan bir arkadaş, bugün saat 10.00'da Çalışma Bakanı Sn.Faruk ÇELİK ile sendika temsilcilerinin Toplu Görüşmelerde mutabakata varılan memur özlük haklarını kapsayan 38 Maddelik görüşme konularında 33.ncü maddeninde görüşüleceğini yani sözkonusu maddenin bizlerin kaybedilen itibarlarımızın geri verilmesi ile ilgili olduğunu belirtmektedir.Benim sizlerden istirhamım sözkonusu meddenin nasıl yer aldığı hususunda bilgilendirirseniz sevinirim.Hepinize sevgi ve saygılar sunarım.

firuze43
Memur
30 Kasım 2012 15:21

Arkadaşlar, 29.11.2012 tarihinde görüşmelere başlanan Kamu Personeli Danışma Kurulunda, 38 maddelik memur talepleri arasında bizlerin özlük haklarını ilgilendiren 33.Madde Aynen " 2011 yılında KHK'lar ile yapılan düzenlemeler sonrası araştırmacı kadrosuna atanan personel ile 4046 sayılı kanun uyarınca araştırmacı kadrosuna atanan personellerin durumlarının değerlendirlmesi " şeklinde yer almaktadır.Söz konusu hüküm muğlak bir ifade olması yanında en azından gündemde olması bizlerin yararına olacaktır. Bu aşamada Anakara'da ikamet eden arkadaşlarımızın sendikacılarla temasa geçmek suratiyle durumun etraflıca anlatılması yapılan görüşmelerde mesafe almamıza katkı sağlayacaktır, diye düşünüyorum. Özlük haklarımızın alınması hususunda bugüne kadar sağlayamadığımız birlikteliğin sağlanması temennisyle, hepinize sevgi ve saygılar sunarım.

Toplam 2806 mesaj
«828384858687888990919293»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi