Editörler : E.Kayı Han
16 Mayıs 2022 15:28

Farklı Kuruma Geçiş

Sa arkadaşlar sözleşmeli ikm yim.Sözleşmeli oluşumuz,maaşın düşük oluşu,haklarımızın yoksunluğu,kurumdaki maaş tutarsızlığı(temizlik görevlisi muhabbeti),yükselme olmayışı tüm bunlar varken işinde bir hayli stresli sıkıntılıolması yer yer mobbing?.. Bu gibi durumlardan dolayı farklı bir kuruma geçmeyi düşünüyorum ama nasıl olacağını tam olarak bilmiyorum geçenler varsa yada sistemi tam anlamıyla bilen hangi kuruma nasıl geçilir yada neresi iyidir görüş ve önerilerinizi bekliyorum(referans olayının gayet farkındayım)

KNY46
Aday Memur
16 Mayıs 2022 15:30

Ayrıca Lisans Kamu mezunuyum 28 yaşım

cevherdudayev1
Daire Başkanı
16 Mayıs 2022 20:15

kurumlar arası geçiş düşünüyorsan kadroyu alman lazım yok başka dersen oturup kpss ye çalışacaksın üniversiteler az seçiliyor diyorlar ama yinede puanlar yüksek vede tayin hakkı yok

KNY46
Aday Memur
17 Mayıs 2022 19:06

Sözleşmeliyken geçiş yok mu ?? Sanki sözleşmeliysen istifa edip geçebilirsin diye duymuştum kadroluysan muvafakatname olayı oluyor galiba

cevherdudayev1, 2 yıl önce

kurumlar arası geçiş düşünüyorsan kadroyu alman lazım yok başka dersen oturup kpss ye çalışacaksın üniversiteler az seçiliyor diyorlar ama yinede puanlar yüksek vede tayin hakkı yok

gvs025
Aday Memur
17 Mayıs 2022 19:38

Hepsi referansa bakıyor. Gideceğin kurum kabul etmesi lazım. Dediğin gibi istifa edip gidebilirsin. Kadrolu olmadığından o kısma girmiyorum.

KNY46
Aday Memur
17 Mayıs 2022 22:59

O boyutu biliyorumda ne bilim onu bulup tepeden inme burayı bırakıp oraya geçilebilir mi ?

gvs025, 2 yıl önce

Hepsi referansa bakıyor. Gideceğin kurum kabul etmesi lazım. Dediğin gibi istifa edip gidebilirsin. Kadrolu olmadığından o kısma girmiyorum.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
17 Mayıs 2022 23:32

yeni bir kpss puanı lazım olması lazım

KNY46, 2 yıl önce

Sözleşmeliyken geçiş yok mu ?? Sanki sözleşmeliysen istifa edip geçebilirsin diye duymuştum kadroluysan muvafakatname olayı oluyor galiba

KNY46
Aday Memur
29 Mart 2023 16:51

Geçen yılda aynı dertlerden müzdarip olarak konu açmışım ve o dertler ekonomik özellikle katlanarak devam ediyor en son ki 7.yargı paketi olayı iyice soğuttu beni.Nasıl geçiş yaparız arkadaşlar farklı bir kuruma bilen geçen yol gösterecek birisi var mı ?

cevherdudayev1
Daire Başkanı
29 Mart 2023 17:44

kadroya geçtikten sonra geçebileceğin kurumlar ile gidip görüşeceksin onlardan biri diyecekki tamam dilekçe yazıp o kuruma vereceksin sonra o kurum adalet bakanlığına bu adamı bize verirmisiniz diye soracak adalet bakanlığı da tamam diyecek böylece geçeceksin ama sana söyleyim adalet bakanlığı kime tamam ki senin için tamam desin sağlam torpil lazım sen maaş tan bahsederek geçmek istediğini söylüyosun 8/3 vhki bekar 11530 lira alıyor maaş robotundan da hesap yapabilirsin teknik kadrolara geçemezsin sınav lazım yani teknisyen veya tekniker olabilseydin olurdu gih ten gihe th dan th geçebilirsin

KNY46, 1 yıl önce

Geçen yılda aynı dertlerden müzdarip olarak konu açmışım ve o dertler ekonomik özellikle katlanarak devam ediyor en son ki 7.yargı paketi olayı iyice soğuttu beni.Nasıl geçiş yaparız arkadaşlar farklı bir kuruma bilen geçen yol gösterecek birisi var mı ?

29 Mart 2023 17:51

Farklı kuruma geçmek isteyene memuriyetten ebedi el çektirilmeli.

barbarossa25
Aday Memur
04 Nisan 2023 11:11

Farklı bir kuruma geçmiş bir eski zabıt katibi olarak aslında sorunlarımız bu vatandaş gibi iltihaplı düşüncelere sahip olanlar... Demiyorki yahu neden adalet bakanlığındaki herkes kurumdan kaçmak istiyor? Bu kurumdaki proglemler nedir diye...

demirdemirkann33, 1 yıl önce

Farklı kuruma geçmek isteyene memuriyetten ebedi el çektirilmeli.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi