Editörler : Lanet
«45678910111213141516

darzuka
Şef
31 Ağustos 2017 20:49

iddia 5 : ama özel sektörde aynı işi yapıp farklı maaş alan var.

Cevap 5 : çünkü o farklı kişiler ve herkesin hesabı huzurullahta ayrı ayrı görülecek. Velev ki aynı işi yapan o iki kişinin patronu aynı kişi olsa, o patron kul hakkı yemiş olur. İşte devletteki durumda bu. İster belediye, ister bakanlık, ister ddy, ister dhmi farketmez.. hepsi devlette bağlıdır. bu bakımdan da aynı derece kademe v.s. 'nin toplamda aynı maaşıalması gerekir yoksa bu kul hakkı olur. tabi veren kul hakkına neden olur. (alan kişilere de helal demiştim ama bereketsiz bir paradır. çünkü o parada hak var)

iddia 6 : bir anne bile çocuklarına çifte standart yapıyor.

cevap 6 : evlatları arasında çifte standarda nenden olan anne veya baba huzurullah'ta onun hesabını allaha vermeyecek mi, zannediyorsunuz. her ne kadar annenin ve babanın evlat üzerinde büyük hakkı olsa da EVLADINDA ANNE BABA ÜZERİNDE BİR TAKIM HAKLARI VARDIR. dolayısı ile allah katında da hesap vardır.

darzuka
Şef
02 Eylül 2017 16:39

ne demişler..VERMEMİŞ MABUD NEYLESİN MAMUD.

derdini elbetki herkes anlatacak. ama terbiye ve ahlak sınırları dahilinde. ne demek ya "beter olun" bilmem ne.. bana bu terbiyesizce ithafı yapan inşallah sülalece beter olur, insan içine çıkamaz hale gelir inşallah.

istediğiniz kkadar eksileyin. sonuç asla değişmeyecek.

1 ) SDS BAŞTA OLMAK ÜZERE VERİLEN MAAŞ DIŞI TAZMİNATLARIN VERİLMESİNE NEDEN OLAN KİŞİ VEYA KİŞİLER, MİLYONLARCA KİŞİNİN KUL HAKKINA YANİ VEBALE GİRMİŞTİR.

2 ) AYRICA SDS GİBİ MAAŞ DIŞI VERİLEN TAZMİNATLAR ALAN KİŞİYE HELALDİR. AMA BEREKETİ YOKTUR. ÇÜNKÜ KUL HAKKI BARINDIRIR.

bravehard, 7 yıl önce

Arkadaşım senin derdin ne? Yok Cübbeli Hoca şöyle demiş, yok böyle demiş, yok kul hakkıymış? Bak ben sana kul hakkını en basitinden anlatayım, kul hakkı, sana ait bir şeyi ben senden izinsiz alırsam veya kullanırsam veya yersem senin hakkını yemiş olurum. Şimdi Belediye ile sendika masaya oturmuş, ve Belediye kendi bütçesinden memuruna aylık yardım yapıyor. Bak iyi oku kendi bütçesinden, senin maaşından kesip bana vermiyor, kul hakkı bunun neresinde??? Ben memur olduğum zamanlar "2001 yılında" hiç kimse belediye de çalışmak istemiyordu. En düşük maaş alan kurumlardan birisi belediye idi. Ayrıca siyaset, kayırma, siyasi baskı gibi nedenlerden Belediyede kimse çalışmak istemiyordu, siz masalarınız da rahat rahat oturuken, bizim neler çektiğimiz biliyormusunuz? Daha sonra SDS çıktı kıskançlığınızdan çatlıyacaksınız, SDS tüm memeurlara olsun diyeceğiniz, vayy efendim belediyeler nasıl SDS verir, yok kul hakkı laga luga, daha beter olun inşallah.

bravehard
Daire Başkanı
05 Eylül 2017 13:14

Yav arkadaşım sen hasta mısın? Önce lafı anlamadan bana beddua ediyorsun, aynen sana iade ediyorum, inşallah senin sülalenden çıkar terbiyesiz adam. Bak iyi dinle ben ne diyorum sen ne diyorsun. Diyorum ki 1. si, bu SDS işini biz çıkarmadık, sendika ve Belediye arasında imzalanan toplu sözleşme yoluyla oldu . 2. si ise Bu olay Belediyelerde var ise "diğer devlet kurumlarında da olsun diyeceğinize" vay efendim Belediye çalışanları bu parayı nasıl alır diye kıskançlığınızdan çatlıyorsunuz, azıcık utanın be. Sanki sen Belediye de çalışsan eminim "bu para bizim hakkımız değil ben almam diyeceksin" Dediğim gibi kıskançlıktan çatlıyorsun daha beter ol inşallah. Daha önce hiç kimse Belediyelerde memur olmak istemiyordu, ne oldu şimdi kıymetli mi oldu?

darzuka, 7 yıl önce

ne demişler..VERMEMİŞ MABUD NEYLESİN MAMUD.

derdini elbetki herkes anlatacak. ama terbiye ve ahlak sınırları dahilinde. ne demek ya "beter olun" bilmem ne.. bana bu terbiyesizce ithafı yapan inşallah sülalece beter olur, insan içine çıkamaz hale gelir inşallah.

istediğiniz kkadar eksileyin. sonuç asla değişmeyecek.

1 ) SDS BAŞTA OLMAK ÜZERE VERİLEN MAAŞ DIŞI TAZMİNATLARIN VERİLMESİNE NEDEN OLAN KİŞİ VEYA KİŞİLER, MİLYONLARCA KİŞİNİN KUL HAKKINA YANİ VEBALE GİRMİŞTİR.

2 ) AYRICA SDS GİBİ MAAŞ DIŞI VERİLEN TAZMİNATLAR ALAN KİŞİYE HELALDİR. AMA BEREKETİ YOKTUR. ÇÜNKÜ KUL HAKKI BARINDIRIR.

darzuka
Şef
05 Eylül 2017 15:56

edepsizliğin,alaksızlığın ve hatta TERBİYESİZLİĞİN alemi yok. yavaş ol. yavaşşşş...

sen veya başkası çıkarsın çıkarmasın farketmez. sds kul hakkıdır koçumm. ama alana değil. bu şerefsizçe ve ahlaksızca uygulamaya neden olan kul hakkına girmiştir.

bravehard, 7 yıl önce

Yav arkadaşım sen hasta mısın? Önce lafı anlamadan bana beddua ediyorsun, aynen sana iade ediyorum, inşallah senin sülalenden çıkar terbiyesiz adam. Bak iyi dinle ben ne diyorum sen ne diyorsun. Diyorum ki 1. si, bu SDS işini biz çıkarmadık, sendika ve Belediye arasında imzalanan toplu sözleşme yoluyla oldu . 2. si ise Bu olay Belediyelerde var ise "diğer devlet kurumlarında da olsun diyeceğinize" vay efendim Belediye çalışanları bu parayı nasıl alır diye kıskançlığınızdan çatlıyorsunuz, azıcık utanın be. Sanki sen Belediye de çalışsan eminim "bu para bizim hakkımız değil ben almam diyeceksin" Dediğim gibi kıskançlıktan çatlıyorsun daha beter ol inşallah. Daha önce hiç kimse Belediyelerde memur olmak istemiyordu, ne oldu şimdi kıymetli mi oldu?

darzuka
Şef
05 Eylül 2017 15:57

ama ne yapacaksın.vermemiş mabud neylesin mamud. ana babada yoksa çocuğa ne versin değil mi?

darzuka
Şef
05 Eylül 2017 16:03

ben doğruları yazıyorum.adam kimin yancısı,maşası belli değil. bana din dersi vermeye kalkıyor. ve allah katında haram olan hak yemeyi, uygun göstermeye kalkıyor. ben haddini bildirince terbiyesizlik yapıyor. "beter olun" yazıyor. bende sülalesine iade edince "terbiyesiz" oluyorum.

he koçum hee.

darzuka
Şef
05 Eylül 2017 16:05

hart mıdır hurt mudur nedir. bir daha yazalım da öğrensin neyin ne olduğunu:

darzuka
Şef
05 Eylül 2017 16:15

arkadaşlar sizden de özür diliyorum.hakkınızı helal edin. kendini bilmez insanlar sanki onların aldığına laf etmişiz gibi terbiye dışı saldırı da bulunuyorlar.

ya arkadaşım o tazminatı al tepe tepe kullan. sana helal. ama uygulama kökende kul hakkı.bu bir gerçek. niye kabul etmek zor geliyor sana. senin aldığında gözü yok kimsenin. ama kökenini bil. o parada hak geçtiğini bil.

ben elimden geldiğince bunun kul hakkı olduğunu yazdım. kanun insan yapısıdır ve yeri geldiğinde haksızlığı da destekliyor.

bu başlığa bir daha yazmayacağım. isterse bu kendini bilmezler hakaret etsinler. bir daha yazmayacağım. ama merak etmesinler. onlardan korktuğum için felan değil. defalarca aynı şeyi yazmaktan sıkıldım ve yazdıkça sinir katsayım fırlıyor.

yazıyoruz açık açık neden kul hakkı diye adam daha hala değil diyor. ıspat yok. dil pabuç. kafada saçma sapan düşünceler.

neyse dostlar. kendinize iyi bakın. Hoşçakalın.

darzuka
Şef
05 Eylül 2017 16:30

yazmayım dedim ama yazamadan edemedim.milletin tek akıllısı sensin değil mi?

"diğer devlet kurumlarında da olsun ve hatta her çalışan totalde aynı ücreti alsın" denilmedi mi sanıyorsun. demek ki hak yemek daha hoş geliyormuş insanlara.

ne diyeyim ben allah'a havale ediyorum.

bravehard, 7 yıl önce

darzuka
Şef
05 Eylül 2017 21:25

1 - ben hasta felan değilim. çok şükür beden sağlığımda ruh sağlığımda yerinde. ve çok şükür YAPILAN HAKSIZLIĞIN KUL HAKKI OLDUĞUNU GÖRMEYECEK KADAR KÖR DE DEĞİLİM.

2 - aslında sana beddua etmedim. terbiye dışı sarfetmiş olduğun "beter olun" lafını sülalene hediye ettim hepsi bu. ne demişler "önce iğneyi kendine sonra çuvaldızı başkasına batıracaksın"

3 - terbiyesiz adam ben değilim. bana "beter olun, kıskançlıktan çatlayacaksın" gibi ithamlarda bulunan kişidir.

4 - "beter olun" lafını ilk kim demiş bir mesajına baksana. kim kime önce beddua etmiş. ayrıca da ben beddua etmedim. sadece SARF ETMİŞ OLDUĞUN "BETER OLUN" LAFINI SÜLALENE HEDİYE ETTİM HEPSİ BU.

5 - ben sds'yi siz veya bir başkasının çıkardığını zaten iddia etmedim. sendika ile ilgili olduğunu biliyorum. benim zaten üzerinde durduğum konu BU UYGULAMANIN KÖKENDE KUL HAKKI OLDUĞU.

6 - tüm kurumlarda totalde eşit ücret alınsın diye çok uğraşıldı. uygulamalar mahkemeye bile taşındı. ama kul hakkı yemek tatlı geldi sanırsam sonuç bu oldu.

7 - BENCE "KUL HAKKINA" ÇANAK TUTTUĞUN İÇİN SEN UTAN. BEN DOĞRUYU SÖYLEDİĞİM İÇİN NEDEN UTANAYIM.

8 - belediyede çalışsam elbet o sds'yi alırdım. zaten dediğim gibi alana helal. neden olana kul hakkı. O PARAYI ALSAM BİLE "KUL HAKKI" OLDUĞUNU YİNE SAVUNURDUM. (örneğin faiz alan bir adam faize helal derse ne olur. dinden çıkar değil mi. aynı o hesap)

9 - "kıskançlıktan çatlıyorsun daha beter ol inşallah." diyerek zaten aile terbiyeni çok güzel gösteriyorsun. ben kimseyi kıskanmam. çünkü kıskançlık allahın verdiğine dolayısı ile allaha isyandır. ayrıca da sende beddua ettin. dilerim o ettiğin dua misli ile sana dönsün.

10 - tamam doğrudur. daha öncelerde bakanlıklar ayrı bütce v.s. diye farklı maaşlar veriyordu. belediyeden de fazlaydı. İŞTE O DA KUL HAKKI. çünkü önceki zamanlarda belediyedeki kişi mağdur oluyordu ve bu da ona kul hakkı idi. burada olay intikam, hesaplaşma,rövanş v.s. değil. olay, devletin aynı kadrosu ve pozisyonunda çalışan her çalışanına aynı ortamların sunulması ve totalde aynı maaşı almasıdır. elbette ufak tefek hak kayıpları olur. onlarda bir şekilde telafi edilir. ama bu haksızlık düzeltilmek istenilmiyorsa ne yapılsa boş.

bravehard, 7 yıl önce

hcwd
Şef
06 Eylül 2017 10:34

burda millet bilgi amaçlı bulunuyor gidin tartısmanızı baska yerde yepın simdi cektirin gidin

bravehard
Daire Başkanı
07 Eylül 2017 15:21

Biz de bilgi vermeye çalışıyoruz, hayırdır rahatsız mı oldun?

hcwd, 7 yıl önce

burda millet bilgi amaçlı bulunuyor gidin tartısmanızı baska yerde yepın simdi cektirin gidin

ziraatteknikeri
Aday Memur
12 Eylül 2017 08:45

:)

Tududo
Aday Memur
17 Eylül 2017 14:03

zabıta net maaşı nekadar özellikle izmir Karşıyaka belediyesi ve menderes belediyeleri çok iyi dediler doğrumu net ne kadar toplam cevaplayabilirmisiniz

kthya43
Şef
23 Eylül 2017 02:12

Uşak il özel idaresi sds miktarı bilen var mı ?

24 Eylül 2017 09:51

Nasıl bir karın ağrınız var arkadaş? Sağlık Bakanlığında döner sermaye var,orman da yangın tazminatı var Ağaca çiçeğe tazminat parası ödüyorlar o da haram,hastaların parasını dağıtıyorlar o da haram!

Belediyeler siyasi ve özerk kurumlardır yıpranma payı olarak verilir o ücret.

25 Eylül 2017 13:59

İzmir istanbul Ankara

Her ay değişir net maaşları.

Ama ortalama 5.700 tl aylık maaşları

Tududo, 7 yıl önce

zabıta net maaşı nekadar özellikle izmir Karşıyaka belediyesi ve menderes belediyeleri çok iyi dediler doğrumu net ne kadar toplam cevaplayabilirmisiniz

fizikçi1982
Şube Müdürü
25 Eylül 2017 14:32

Gerçekten güzel para o zaman düz memurlar en az 4500 alması lazım.

Legolas007
Aday Memur
09 Kasım 2017 14:33

merhaba istanbulda zeytinburmu belediyesinde çalışan arkadaş varmı ? imkanları nasıl sds ne kadar ?

aapocan47
Aday Memur
09 Kasım 2017 16:28

790tl

özgürcan, 8 yıl önce

Antalya büyükşehir belediyesi sds ve ek ödemeleri vs. var mı acaba ?

Toplam 319 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi