Editörler : supporters.
«676869707172737475767778»

Yasin kaya01
Memur
30 Ekim 2020 20:27

Ankara 17. İdare Mahkemesi asil üyeler mazeret bildirmeden yedek üyenin raporunun dikkate alınarak alınan kararın hukuka aykırı olduğuna karar verdi

spycemo
Aday Memur
30 Ekim 2020 21:08

Hocam haber çok sevindirici, maalesef bende yedek jüri üyesi mağduruyum, acaba karara nasıl ulaşabiliriz ve bu karar sonrası neler değişecek?

Yasin kaya01, 3 yıl önce
Ankara 17. İdare Mahkemesi asil üyeler mazeret bildirmeden yedek üyenin raporunun dikkate alınarak alınan kararın hukuka aykırı olduğuna karar verdi

etik abone
Şef
30 Ekim 2020 21:20

Sayın Yasin Kaya öncelikle böyle bir forumu kurup, karanlık yolumuza ışık tuttuğunuz için çok teşekkürler. Ben 70 sayfanın hepsini okudum ve savunma yazarken de öğrendiğim bilgiler çok işime yaradı .Bu paylaştığınız bilgi de öyle...Acaba aynı başvuruda 2 kez etik kurula verilen,4 kez savunma yazan ve bir türlü açıklanamayan sonuç yüzünden 3 başvuru süresini doldurarak cezasını çeken başka biri var mı? Bununla ilgili mahkeme kararı var mı ?Tekrar teşekkürler

Yasin kaya01, 3 yıl önce

Yasin kaya01
Memur
30 Ekim 2020 21:50

Mesaj atabilir misiniz
spycemo, 3 yıl önce

Hocam haber çok sevindirici, maalesef bende yedek jüri üyesi mağduruyum, acaba karara nasıl ulaşabiliriz ve bu karar sonrası neler değişecek?

Yasin kaya01
Memur
30 Ekim 2020 21:52

Çok nadir olan bir durum ama bilirkişiler ek iddiada bulunuyor haksız yere sonrasında da uzayabilir az karşılaşılan bir durum
etik abone, 3 yıl önce

Sayın Yasin Kaya öncelikle böyle bir forumu kurup, karanlık yolumuza ışık tuttuğunuz için çok teşekkürler. Ben 70 sayfanın hepsini okudum ve savunma yazarken de öğrendiğim bilgiler çok işime yaradı .Bu paylaştığınız bilgi de öyle...Acaba aynı başvuruda 2 kez etik kurula verilen,4 kez savunma yazan ve bir türlü açıklanamayan sonuç yüzünden 3 başvuru süresini doldurarak cezasını çeken başka biri var mı? Bununla ilgili mahkeme kararı var mı ?Tekrar teşekkürler

energydata
Aday Memur
30 Ekim 2020 22:35

Mesaj atabilirmisiniz kısaca detayları, çok teşekkürler.

Yasin kaya01, 3 yıl önce

zodyak41
Aday Memur
30 Ekim 2020 23:57

Karari burada paylaşırsanız cok memnun oluruz Yasin Bey, ben de malesef 2. Yedek juri üyesinin saçma sapan iddiası yuzunden etige verilmiştim.

spycemo
Aday Memur
01 Kasım 2020 08:21

Sayın hocalarım, bugün Twitter da gördüğüm bir mesaja istinaden soruyorum, 2 bilirkişi etik ihlal yok demesine rağmen 1 bilirkişi etik ihlal var dedi diye etik ihlal kararı alınabilir mi? Neden 3 bilirkişiye gönderiliyor o zaman? Nasıl bir sistem içerisindeyiz, anlamak mümkün değil.

Yasin kaya01
Memur
01 Kasım 2020 10:44

Merhabalar hocam etik kurul bunu yapıyor bire bir şahit olduğum akademisyen arkadaşlarım oldu normalde yok kararlarının aksini gerekcelendirerek ve krarara yansıtarak boyle bir karar alabilir ki bu duruma bile karşıyım çok şeffaf olmayan bir kurum haline geldi ve artık etik ihlal var kararlarına gerekçe dahi yazmiyorlar
spycemo, 3 yıl önce

Sayın hocalarım, bugün Twitter da gördüğüm bir mesaja istinaden soruyorum, 2 bilirkişi etik ihlal yok demesine rağmen 1 bilirkişi etik ihlal var dedi diye etik ihlal kararı alınabilir mi? Neden 3 bilirkişiye gönderiliyor o zaman? Nasıl bir sistem içerisindeyiz, anlamak mümkün değil.

02 Kasım 2020 11:49

Merhaba Arkadaslar,

Kasim ayi Muhendislik Etik kurul toplantisinin ne zaman yapilacagi hakkinda bilgisi olan var mi?

18 Kasimda UAK Genel kurul toplantisi oncesinde Etik kurul toplantisi yapilir mi?

murtanyan
Genel Müdür
02 Kasım 2020 23:57

Arkadaşlar bize atanan jüri ile geçmişte sorun yaşadıysak ve aramızda husumet varsa bu jüriyi reddetme hakkımız var mı? Bildiğim kadarıyla bazı jüriler benzer gerekçelerle çeşitli kişilerin dosyalarını incelemeyi reddedebiliyor.

etik abone
Şef
03 Kasım 2020 09:49

Bu durum hiç bir resmi belgede yazmıyor ancak olabileceğini olay bittikten sonra öğrendim. Bana alanım dışı jüri verilmişti her iki başvurumda da... Bunu ifade ettiğimde' Neden değiştirilmesini talep etmediniz?' sorusu ile karşılaştım

murtanyan, 3 yıl önce
Arkadaşlar bize atanan jüri ile geçmişte sorun yaşadıysak ve aramızda husumet varsa bu jüriyi reddetme hakkımız var mı? Bildiğim kadarıyla bazı jüriler benzer gerekçelerle çeşitli kişilerin dosyalarını incelemeyi reddedebiliyor.

murtanyan
Genel Müdür
03 Kasım 2020 12:05

Çok teşekkür ederim.
etik abone, 3 yıl önce

Bu durum hiç bir resmi belgede yazmıyor ancak olabileceğini olay bittikten sonra öğrendim. Bana alanım dışı jüri verilmişti her iki başvurumda da... Bunu ifade ettiğimde' Neden değiştirilmesini talep etmediniz?' sorusu ile karşılaştım

Engindenizci
Aday Memur
04 Kasım 2020 23:42

Değerli hocalarım. doktoradan üretilmiş uluslararası yayın kapsamında kitabım vardı. Lisansüstü tezlerden üretilmiş eser kapsamında puanlamaya dahil etmiştim. Yayınevi tüm çalışmaları yaptı, pdf olarak bana gönderdi. Ben de DBS'ye belirttiğim kısımdan eseri yükledim. Ancak yayınevi sahibinin annesi covid 19'a yakalanıp vefat ettiği, babası da aynı hastalık sebebiyle çoğu yoğun bakımda olmak üzere uzun süre tedavi gördüğü için, eserimi basmış olduğu halde bana ve milli kütüphaneye gönderemedi. Jüri üyelerinden birisi bunu etik ihlal olarak yazmış. Yayıncı bu konudaki mesuliyeti kabul ediyor. Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

hayati422
Şef
05 Kasım 2020 00:51

Hocam ISBN'si alınmış bir kitaptan bahsediyoruz. Basim tarihi de eger başvurduğunuz ay içerisinde ise teknik bir sorun yok gibi. Kitabin tam metnini sisteme yuklediniz mi? Kitabınızı kendisine göndermemenize mi takmış diyeceğim, ama bilemedim.

Yayınevi sahibinden bu zor dönemde bir yazı talep edin imzalı kaseli bir şekilde. Savunmanıza bu belgeyi de ekleyin hocam.

Bu türden bur sorun yaşayan hocalarımız deneyimlerini aktaracaklardır. Geçmiş olsun.

bkitapci
Kapalı
05 Kasım 2020 15:15

Hocalarım merhaba, bir sorum olacaktı. Bir hocamıza da danıştım fakat buraya da sormak istedim.

Dr tezim geçtiğimiz günlerde basıldı. Tezimde atıf yaptığım bir kaynak kitap versiyonunda yer almıyor, ama bilgi mevcut. Çünkü tezin eski versiyonunu bastırmışım. Aslında yaptığım atıf yurtdışında aldığım bir ders notuna ilişkindi ve benzeri bilginin bulunduğu yerleri de krş. ile göstermiştim. Doğrudan atıf değildi, fakat şu anda ikilik oluştu. Bu sebeple sehven etik ihlal yaptım. Ocakta doçentliğe başvuru yapmayı düşünüyorum. Acaba bunu dosyada resmi bir yazı ile belirtebilir miyim? Bunu belirtmemin ne tür bir yolu vardır? 2. baskıda düzelteceğim ama Ocak ayına yetişir mi bilinmez. Teşekkür ederim.

maxminkd
Aday Memur
06 Kasım 2020 00:34

Merhaba hocalarım size bir sorum var... Ben tıpta uzmanlığımı aldıktan sonra Ocak 2020de tezimi paralı bir dergide yayın haline getirdi. ÜAK'nin mart 2019dam sonra paralı dergilerde yapılan yayınların doçentlik beyanında kullanılamayacağı sadece özgeçmişte yer alabileceği kararını bilmiyordum. Bu arada başka scı dergilerde yayınlanan makalelerim, yazdığım kitap bölümlerim oldu.. Doçentlik kriterlerinde tezden üretilmiş yayın beyanı zorunlu. Ancak benim tezimden yazdığım makale paralı dergide yayınlandı artık. Yayını retract edip başka dergiye yollamayı düşündüm ama başka problemlerle karşılaşabilirim. Daha doçentlik başvurum için en az 2-3 senem var ama bu konuyla ilgili ne yapabilirim diye fikrinizi almak istedim.

kıravatlı_amele
Daire Başkanı
06 Kasım 2020 09:05

Hocam paralı fakat ciddi bir dergiyse bu kategoride değerlendirilmemesi gerektiği yönünde bir yzı ekleyebilirsiniz diye biliyorum, üak'ın sitesinde de bu ibare vardı. Hatta dergi, parayı hakem sonucuna göre değil hakem sürecinden önce istiyorsa bunu kanıtlayan belgeleri de ekleyebilirsiniz. Bilgim ve düşüncem bu yönde.

maxminkd, 3 yıl önce

Merhaba hocalarım size bir sorum var... Ben tıpta uzmanlığımı aldıktan sonra Ocak 2020de tezimi paralı bir dergide yayın haline getirdi. ÜAK'nin mart 2019dam sonra paralı dergilerde yapılan yayınların doçentlik beyanında kullanılamayacağı sadece özgeçmişte yer alabileceği kararını bilmiyordum. Bu arada başka scı dergilerde yayınlanan makalelerim, yazdığım kitap bölümlerim oldu.. Doçentlik kriterlerinde tezden üretilmiş yayın beyanı zorunlu. Ancak benim tezimden yazdığım makale paralı dergide yayınlandı artık. Yayını retract edip başka dergiye yollamayı düşündüm ama başka problemlerle karşılaşabilirim. Daha doçentlik başvurum için en az 2-3 senem var ama bu konuyla ilgili ne yapabilirim diye fikrinizi almak istedim.

Kolonize
Aday Memur
06 Kasım 2020 22:25

Merhaba hocalarım, Geçtiğimiz yıla kadar etik ihlal yazısı iadeli taahhütlü posta ile geliyordu. Artık yurtiçi kargo ile mi geliyor?

ypestis
Aday Memur
06 Kasım 2020 22:44

mart 2020 de bana ptt ile gönderildi

Kolonize, 3 yıl önce
Merhaba hocalarım, Geçtiğimiz yıla kadar etik ihlal yazısı iadeli taahhütlü posta ile geliyordu. Artık yurtiçi kargo ile mi geliyor?
Toplam 8081 mesaj
«676869707172737475767778»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi