Editörler : E.Kayı Han
13 Şubat 2020 19:46

şahsen birisi bir o kadroya bir bu kadroya atansa ben şikayet ederdim :) 15 dakikada aynı puanla atananları bulabilirsin. neyse, zaten ben aileye mahkümum. size iyi forumlar.
kostakk, 4 yıl önce
evet ösym engellemiyor. keşke engellese. Yaptırım konusuna gelince de. Devlet, sizler de taktir edersiniz ki hemen ertesi gün bir ceza veremez kimseye bu bir süreç belli bir dönem geçmesi lazım. bunun tespit edilmesi bir süreç soruşturması bir süreç kararı bir süreç... sadece şikayet halinde işler hızlanıyor biraz. yemin ediyorum tükendim şu son birkaç gün. sanki ben kendi kafamdan oturmuş yönetmelik yazmışım birilerini engellemeye çalışıyormuşum gibi.

Psklg2018
Aday Memur
13 Şubat 2020 20:04

kostakk defol git şu sayfalardan. kudursan da ağlasan da vericez tercih. ağlama artık.atılırsa da millet atılır sana mı düştü tasası. hadi yürü git şu sayfalardan. ne ağladın be kardeşim. git kpss çalış yürü

kostakk, 4 yıl önce
bu arkadaş hepinizi ateşe atmaya çalışıyor yapmayın etmeyin. Yönetmeliğin ilgili maddesini, cimer mesajını size gönderebilirim. Facede wp de paylaştım ama burdan ekleyemiyorum. Daha ne diyeyim bilmiyorum 2005 de alınan bir karar var hatta 2007 de revize edilmiş aynen şöyle yazıyor: "28/03/2005 tarihli ve 2005/8714 sayılı bakanlar kurulu kararı ile yapılan değişiklikle (2007) merkezi yerleştirme sonucu (B) grubuna ait herhangi bir kadroya yerleştirienlerin, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamayacakları hükme bağlanarak adayların aynı kpss puanı ile birden fazla yerleşmelerine son verilmiştir" Aynı konuda gelen cimer mesajında da bu adayların ilk tercihleri esas alınacak ve haklarında gerekli idari ve adli soruşturma başlatılacaktır yazıyor. Hiçbiri benim yorumum değil aynen aktardım.

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 20:05

hahaha yediremedin galiba belgeleri :)) iki yerden de saldırıya geçtin komiksin velet :)
Psklg2018, 4 yıl önce

kostakk defol git şu sayfalardan. kudursan da ağlasan da vericez tercih. ağlama artık.atılırsa da millet atılır sana mı düştü tasası. hadi yürü git şu sayfalardan. ne ağladın be kardeşim. git kpss çalış yürü

Psklg2018
Aday Memur
13 Şubat 2020 20:06

kardeşim her yerle görüştüm feragat da veriyorum sisteme düşmeden atamamı sağlıktan yapıcam sen de m.. gibi kalacaksn

kostakk, 4 yıl önce
hahaha yediremedin galiba belgeleri :)) iki yerden de saldırıya geçtin komiksin velet :)

kostakk
Memur
13 Şubat 2020 20:09

o lafı senin.. ah klavye delikanlısı. İstediğin yerle görüş. her şey açık net ama seninle özellikle uğraşıcam :)))) zaten bellisindir gruplardan. ben seni bulurum sen merak etme ;)
Psklg2018, 4 yıl önce

kardeşim her yerle görüştüm feragat da veriyorum sisteme düşmeden atamamı sağlıktan yapıcam sen de m.. gibi kalacaksn

13 Şubat 2020 20:17

Kostakmısın nesin kardeş kimsenin babası değilsin bi usulsüzlük olursa devlet gerekeni yapar sen kimseyle didişme Allah yardımcında olsun inşallah haftaya p.tesi sisteme düşeriz de sizde kurtulursunuz ama düşmezsek ben feragat verip yapacam riskide alıyorum. Ha bunuda bil başlayalım diyede etkinliklerede katılıyoruz yarın saat 13.00 te tvit etkinliği var oradanda başlama talebinde bulunacaz. Sende arkadaşlarınla yarın destek verebilirsin tvitrda saat 1 de hayırlı akşamlar.

Çevre-Müh
Aday Memur
14 Şubat 2020 02:50

Arkadaşlar şimdi şunu söyleyeyim. Kadroların nasıl kadro olduğu önemli. 4/B sözleşmeli atanan aynı ünvan ve 4/Bli olarak başka bir kuruma atanamaz. Kadrolu 4/A olarak atanan aynı ünvanile başka bir kuruma 4/A olarak atanamaz.

Sözleşmeler imzalanmadığı sürece kişi atanmış değil sadece yerleştirilmiş sayılır.

Merkezi atamalar 201x/1 ve 201x/2 olan atamalardır. Diğer atamaların hepsi kurum alımlarıdır. Bu kurumlar ÖSYMden alımı kendileri için yapmalarını talep ederler.

Merkezi atamalarda söz konusu kadronun niteliğine bakılmaksızın (yani 4/A, 4/B veya 399) yapılan atamalarda yerleşmiş kişi sonraki merkezialımlarda puanını kullanamaz. İsterse sözleşme imzalamasın bu farketmez. Merkezi atamanınözeti budur.

Diğer kurum alımlarında kişi yerleşse bile sözleşme imzalamaması halinde atanmış sayılmadığından tekrar kurum atamalarına veya merkezi alımlara başvurabilir.

Hatta kişi kurum alımlarına 4/B kadrosu ile atanmış ve işe başlamış ise isterse merkezi alımlarda tercih verip 4/B ve 399a geçiş yapabilir.

4/A ve 4/B 657 sayılı DMK göre personeldir.

399 ise 399 nolu KHK ile çalıştırılan personellerdir.

Ayrımları iyi bilelim kimseden fikir almaya gerekyok. Kanun ve yönetmelikler halka açıktır zatenbakalım ve ona göre tercihlerimizi belirleyelim.

Umarım biraz açıklayıcı olmuştur.

Çevre-Müh
Aday Memur
14 Şubat 2020 02:56

Bir düzeltme yapayım. Bir üstteki mesajda alttaki paragrafın son kısmında 4/A yazacağıma 4/B yazmışım.

.....

Hatta kişi kurum alımlarına 4/B kadrosu ile atanmış ve işe başlamış ise isterse merkezi alımlarda tercih verip 4/A ve 399a geçiş yapabilir.

...

leventtnevel
Aday Memur
14 Şubat 2020 08:51

(b) grubu kadrolari demek kadrolu alimlar demek. atladiğin yer burasi.

sözleşmeli̇ alimlar 4/b alimlaridir.

kostakk, 4 yıl önce
Ek madde 2 - (Ek: 28/3/2005/8714 K.; Değişik: 30/11/2007/12991 K.) Bu yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro ve pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirilmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.

kostakk
Memur
14 Şubat 2020 10:24

b grubu kadroları mühendis psikolog hemşire vb.. tüm lisans kadrolarıdır. yönetmeliği incelerseniz 'merkezi yerleştirme ile' ibarisini göreceksiniz. Ösym üzerinden olan her alım merkezi yerleştirmedir. Yahu bana inanmayın tamam açın sağlık bakanının açıklamasını okuyun bir zahmet. Birkaç gün önceki alımlarla ilgili açıklamasını okuyun. "merkezi yerleştirme ile" diyor. Mesela mülakatlı alımlar olsa evet orda iş değişir dediğiniz gibi oluyor ama bu ösym üzerinden bir alım. Ben burayı meşgul etnek istemiyorum ama yanlış şeyler söylüyorsunuz.
leventtnevel, 4 yıl önce

(b) grubu kadrolari demek kadrolu alimlar demek. atladiğin yer burasi.

sözleşmeli̇ alimlar 4/b alimlaridir.

14 Şubat 2020 10:47

Ya arkadism herkes senin bildiğin şeyleri zatn biliyor. İki de bir oysm kılavuzunda söyle yazıyor böyle yazıyor herkes kılavuzu incelemistir. Bu ptalforma acaba bir bilgi var mı diye öğrenmek için giriyoruz. Her seferinde senin başka kişilerle didismeni okumak için değil malesefffff
kostakk, 4 yıl önce
b grubu kadroları mühendis psikolog hemşire vb.. tüm lisans kadrolarıdır. yönetmeliği incelerseniz 'merkezi yerleştirme ile' ibarisini göreceksiniz. Ösym üzerinden olan her alım merkezi yerleştirmedir. Yahu bana inanmayın tamam açın sağlık bakanının açıklamasını okuyun bir zahmet. Birkaç gün önceki alımlarla ilgili açıklamasını okuyun. "merkezi yerleştirme ile" diyor. Mesela mülakatlı alımlar olsa evet orda iş değişir dediğiniz gibi oluyor ama bu ösym üzerinden bir alım. Ben burayı meşgul etnek istemiyorum ama yanlış şeyler söylüyorsunuz.

WindWild
Memur
14 Şubat 2020 10:48

...yönetmeliğin Ek-2 nci maddesinde; ?Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.. Konuyu çok okumadım ama aynı puanla tekrar yeleşebileceğini düşünen varsa düşünmesin.

zübeyirtaskin
Kapalı
14 Şubat 2020 11:52

yalniz sizin dediginiz sadece genel merkezi atamayi baglar , kurumsal bazli atamalari baglamaz. farkli bakanliklarin munferit olarak osym uzerinden atamalari birbirini baglamaz. memurlar.net haberi linktedir; https://www.memurlar.net/haber/869193/aile-bakanliginin-sozlesmeli-ilanina-basvuracak-adaylar-2019-2-kpss-de-tercih-yapabilecek-mi.html?amp=1
WindWild, 4 yıl önce
...yönetmeliğin Ek-2 nci maddesinde; ?Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.. Konuyu çok okumadım ama aynı puanla tekrar yeleşebileceğini düşünen varsa düşünmesin.

WindWild
Memur
14 Şubat 2020 16:38

Doğru. Ancak 2016/6 ile bakanlık nezdindeki alıma atanıp işe başlayanlar sanırım farklı bir bakanlığın alımına başvuramazlar artık.

zübeyirtaskin, 4 yıl önce
yalniz sizin dediginiz sadece genel merkezi atamayi baglar , kurumsal bazli atamalari baglamaz. farkli bakanliklarin munferit olarak osym uzerinden atamalari birbirini baglamaz. memurlar.net haberi linktedir; https://www.memurlar.net/haber/869193/aile-bakanliginin-sozlesmeli-ilanina-basvuracak-adaylar-2019-2-kpss-de-tercih-yapabilecek-mi.html?amp=1

WindWild
Memur
14 Şubat 2020 16:40

pardon 2019/7 olacak.

mehmet-0101
Memur
15 Şubat 2020 00:55

sağliği benden başka tercih eden var mi ?

socialnew
Aday Memur
15 Şubat 2020 01:13

Ben varım hocam. Sosyal çalışmacı olarak

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi