Editörler : supporters.
«333435363738394041424344»

whyregwall
Aday Memur
26 Eylül 2020 00:19

Merhaba, geçmiş olsun hocam. Sonucu beklemekten başka çareniz yok maalesef eğer YÖK üyesi, DSK üyesi vb. kimseyi tanımıyorsanız, sonucu bekleyeceksiniz.Sonuç genelde olumsuz oluyor ama nadiren geçenlerde gördüm (aynı dönemimde antropoloji ve fizikten birer arkadaş). Ben ilk Nisan 2016 başvurusuyum ve normalde uygulayamayacakları yönetmeliği bana uygulayıp 3 başarılı 1 başarısız olmasına rağmen 1 asgari şart nedeniyle DSK başvurumu 2017 Ekimde reddetti. İtirazlarımı da kabul etmedi. .

Sonra ben mahkemeye verdim ama yanlış yapmışım önce Ombudsmana vermem gerekiyormuş. Çünkü mahkemedeyken ombudsman karar veremiyormuş. Ama malum olaylar ve adaletin hali dolayısıyla davada 3 kere hakim değişti. En sonunda yeni gelen hakim bilirkişi atadı ama ikisi asgari verenin kankalarıydı ve hakimler dosyada asıl bakması gereken idari kısma bile bakmayarak başarılı olduğumu da göz ardı ederek bilir kişilere tek soru sordu ve verdikleri muallak ve şahsi olumsuz cevap doğrultusunda davamı haksız buldu. Şimdi Bölge idareye ret başvurusu yaptım halen bekliyorum yani 2 seneden fazladır süreç devam ediyor. Ben bu arada yeniden başvurup doçent oldum.

Ama inanın bir süre sonra baygınlık geliyor, sizin makalenize de adaletinize de diyorsunuz ama bir yandan umut ediyorsunuz çünkü 2547e göre asıl yetki jüri üyelerinde ve ÜAK benim başvurumda asgari şartı sağladığımı onayıp jüri atamış ve o zaman Ekim 2016 yönetmeliği ortada yok. Dolayısıyla başarısız bulunsam derim ki boş ver ama başarılıyken İptal etme yetkisi olmayan DSK'nın iptal etmesi insanı üzüyor.

Neyse mahkemeye veren bir çok arkadaş var yani siz bakmayın önce Ombudsmana başvurun sonra da olumsuz olursa mahkemeye. Maalesef bu sistem diğerinden belli konularda daha kötü oldu. Çünkü artık yeni sistemde eğer adamınız yoksa tanımayan biriyseniz ve yayınlarınız çok iyi değilse Proflar sizi test de edemeyecekleri için doğrudan olumsuz veya asgari verebiliyorlar. Herkese insaflı jüri üyeleri diliyorum.

Şimdiden kolaylıklar dilerim canınızı sıkmayın sakin olun gerekirse destek alın, bir sonraki başvuruya hazırlanın.

educationalist, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba

2019 Ekim başvurusu yapan doçent adaylarındanım. Bugün sonucumla ilgili bilgi almak için ÜAK'a mail attım. Az önce jüri raporlarının tamamlandığını ancak bir yedek üyenin asgari şartları taşımadığım yönünde karar verdiği iletildi. İlgili memur

"Sizin jüri raporlarınız tamamlandı, ancak gelen raporlarda asgari şartları sağlamadığınıza dair jüri raporu var, Doçentlik Komisyonu toplandığında bu sağlamamış yönünden rapor hazırlayan jüri üyesinin raporunu ele alacak şartları sağlayıp sağlamadığınız değerlendirecek."

şeklinde devam etti. Sistemde hala jüri sürecinde görünüyor. Eserlerimin kesinlikle asgari şartları taşıdığını düşünüyorum. Sizce doçentlik komisyonunun olumlu karar vermesi mümkün mü? Yoksa direkt olumsuz karar mı veriyor. Bir de komisyon ne zaman toplanıyor bilginiz var mı?

whyregwall
Aday Memur
26 Eylül 2020 00:20

Merhaba, geçmiş olsun hocam. Sonucu beklemekten başka çareniz yok maalesef eğer YÖK üyesi, DSK üyesi vb. kimseyi tanımıyorsanız, sonucu bekleyeceksiniz.Sonuç genelde olumsuz oluyor ama nadiren geçenlerde gördüm (aynı dönemimde antropoloji ve fizikten birer arkadaş). Ben ilk Nisan 2016 başvurusuyum ve normalde uygulayamayacakları yönetmeliği bana uygulayıp 3 başarılı 1 başarısız olmasına rağmen 1 asgari şart nedeniyle DSK başvurumu 2017 Ekimde reddetti. İtirazlarımı da kabul etmedi. .

Sonra ben mahkemeye verdim ama yanlış yapmışım önce Ombudsmana vermem gerekiyormuş. Çünkü mahkemedeyken ombudsman karar veremiyormuş. Ama malum olaylar ve adaletin hali dolayısıyla davada 3 kere hakim değişti. En sonunda yeni gelen hakim bilirkişi atadı ama ikisi asgari verenin kankalarıydı ve hakimler dosyada asıl bakması gereken idari kısma bile bakmayarak başarılı olduğumu da göz ardı ederek bilir kişilere tek soru sordu ve verdikleri muallak ve şahsi olumsuz cevap doğrultusunda davamı haksız buldu. Şimdi Bölge idareye ret başvurusu yaptım halen bekliyorum yani 2 seneden fazladır süreç devam ediyor. Ben bu arada yeniden başvurup doçent oldum.

Ama inanın bir süre sonra baygınlık geliyor, sizin makalenize de adaletinize de diyorsunuz ama bir yandan umut ediyorsunuz çünkü 2547e göre asıl yetki jüri üyelerinde ve ÜAK benim başvurumda asgari şartı sağladığımı onayıp jüri atamış ve o zaman Ekim 2016 yönetmeliği ortada yok. Dolayısıyla başarısız bulunsam derim ki boş ver ama başarılıyken İptal etme yetkisi olmayan DSK'nın iptal etmesi insanı üzüyor.

Neyse mahkemeye veren bir çok arkadaş var yani siz bakmayın önce Ombudsmana başvurun sonra da olumsuz olursa mahkemeye. Maalesef bu sistem diğerinden belli konularda daha kötü oldu. Çünkü artık yeni sistemde eğer adamınız yoksa tanımayan biriyseniz ve yayınlarınız çok iyi değilse Proflar sizi test de edemeyecekleri için doğrudan olumsuz veya asgari verebiliyorlar. Herkese insaflı jüri üyeleri diliyorum.

Şimdiden kolaylıklar dilerim canınızı sıkmayın sakin olun gerekirse destek alın, bir sonraki başvuruya hazırlanın.

educationalist, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba

2019 Ekim başvurusu yapan doçent adaylarındanım. Bugün sonucumla ilgili bilgi almak için ÜAK'a mail attım. Az önce jüri raporlarının tamamlandığını ancak bir yedek üyenin asgari şartları taşımadığım yönünde karar verdiği iletildi. İlgili memur

"Sizin jüri raporlarınız tamamlandı, ancak gelen raporlarda asgari şartları sağlamadığınıza dair jüri raporu var, Doçentlik Komisyonu toplandığında bu sağlamamış yönünden rapor hazırlayan jüri üyesinin raporunu ele alacak şartları sağlayıp sağlamadığınız değerlendirecek."

şeklinde devam etti. Sistemde hala jüri sürecinde görünüyor. Eserlerimin kesinlikle asgari şartları taşıdığını düşünüyorum. Sizce doçentlik komisyonunun olumlu karar vermesi mümkün mü? Yoksa direkt olumsuz karar mı veriyor. Bir de komisyon ne zaman toplanıyor bilginiz var mı?

Dr.light
Aday Memur
26 Eylül 2020 13:11

hocam süreçlerinizden dolayı çok geçmiş olsun. mahkeme sürecindeyken tekrar doçentlik başvurusu yapılabiliyor mu? mahkeme sürecinin tamamlanması gerekmiyor mu?

whyregwall, 4 yıl önce

agha
Kapalı
26 Eylül 2020 14:15

Aynı anda hem hukuki süreçleri ve adaylık işlemlerinibaşlarabilirsiniz.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
26 Eylül 2020 17:22

hocam siz ve sizin gibi hakkını arayanlara kendi adıma teşekkür ediyorum. siz sadece kendi durumunuzu değil, sizden sonraki adayları da kollamış oluyorsunuz. sağlıcakla...

whyregwall, 4 yıl önce

KimODoç
Kapalı
12 Ekim 2020 00:14

Merhaba hocalarım, Asgariden şartları sağlamadığı gerekçesi ile başvurusu iptal edilen arkadaşlar için yazıyorum. 1- dosya elimize ne zaman ulaşır? 2- itiraz dilekçesinde nelere dikkat etmek gerekir? 3- itirazlar ciddi olarak inceleniyor mu ve mümkünse itirazı kabul edilmiş bir hocamız mesaj atabilir mi? 4- mahkeme başvurusu durumunda, mahkeme süreleri ne kadar zaman alır? Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Dr.özcan
Aday Memur
02 Kasım 2020 09:58

Değerli Hocalarım,

Mart 2020 başvurusunda kurum uzmanlık tezini lisansüstü tez olarak kabul eden bir jüri üyesinin raporu nedeniyle bir SCI endeksinde yer alan makalemin üstünü çizdi ve asgariden başvurum iptal edildi.

Ben de eski kurumumdan geçmişte doçenlik başvurusunda bulunan hocaları aradım ve uzmanlık tezinin beyannameye nasıl eklediklerini öğrendim. Onlar kitap veya diğer eser olarak eklemişler. Çoğunluk kitap ama. Jüri değerlendirmesine kesinlikle itiraz etmemi önerdiler. Ben de itiraz edeceğim.

Sizlerden ricam itiraz dilekçesinde şekil, uslup ve ifadeler olarak neye dikkat etmem konusunda tavsiyeleriniz. Kendi argümanlarımı desteklerken nasıl bir dil kullanmam gerekir. Daha önce hiç böyle bir itiraz durumum olmadı. Örnek, matbu veya daha önce bu form üzerinden geçmişte konu olan bir dillekçe formatı oldu mu? sadece 1 jüri üyesinin (yedek) kaanati gereği itiraz edeceğim. Teşekkürler

blueDr
Aday Memur
02 Kasım 2020 12:58

Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun ne yazık ki bende asgari şartlara takıldım jüri üyelerinden biri kitap bölümümü bilimsel olarak, yeterli bulmayıp puanı silmiş. Sizce itiraz etmeli miyim? Aslında bilimsel bir eksiklikte olumlu veya olumsuz rapor vermesi gerekmez mi?

Standardize
Memur
02 Kasım 2020 13:12

hocam, benim henüz sonuçlanmadı sürecim ancak herkes gibi potadayım. ancak forumdan öğrendiklerim ışığında asgariden bırakmak kötünün iyisi, dönem bekleme şartınız olmuyor. bir sonraki döneme başvuru yapabilirsiniz. başarısız olsa idiniz (çoğunluk takdiri alarak tabi) bu daha kötü, 3 dönem bekleme şartı olacaktı. etik mevzusuna girmiyorum. kimsenin başına gelmesin

blueDr, 3 yıl önce
Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun ne yazık ki bende asgari şartlara takıldım jüri üyelerinden biri kitap bölümümü bilimsel olarak, yeterli bulmayıp puanı silmiş. Sizce itiraz etmeli miyim? Aslında bilimsel bir eksiklikte olumlu veya olumsuz rapor vermesi gerekmez mi?

murtanyan
Genel Müdür
02 Kasım 2020 21:48

Jüri Üyesi ile geçmişte husumet yaşadık diyelim.. Jüriyi reddetme hakkımız var mı

accos
Aday Memur
03 Kasım 2020 09:33

belgeleyebilirsen var hocam ama oda zor iş yani belgeleme kısmı

murtanyan, 3 yıl önce
Jüri Üyesi ile geçmişte husumet yaşadık diyelim.. Jüriyi reddetme hakkımız var mı

demir414
Memur
03 Kasım 2020 15:28

Merhabalar,

Geçen hafta "Asgari başvuru şatlarını sağlamamıştır" kararı gereğince başvurum iptal edildi. Gerekçeli karar dün sabah elime ulaştı. Dünden beri itiraz dilekçemi hazırlıyordum. Yarın göndermeyi planlıyorum. İtirazların çoğunlukla red edildiğini biliyorum. Hayırlısı olur inş.

frmn
Şube Müdürü
04 Kasım 2020 16:27

Hocam geçmiş olsun,

aynı sorun bende de 1a kapsamındaki başlıca yayınımı ücretli dergi ve oradanda şaibeli sınıfa sokup asgariden takmış Sayın jüri.

Nediyeyim yapacağız itirazı ama ÜAK da komisyonun sağlıklı çalışmadığı yönünde çok okudum. Hayırlısı

demir414, 3 yıl önce

Merhabalar,

Geçen hafta "Asgari başvuru şatlarını sağlamamıştır" kararı gereğince başvurum iptal edildi. Gerekçeli karar dün sabah elime ulaştı. Dünden beri itiraz dilekçemi hazırlıyordum. Yarın göndermeyi planlıyorum. İtirazların çoğunlukla red edildiğini biliyorum. Hayırlısı olur inş.

eewwaa
Aday Memur
04 Kasım 2020 16:52

İtiraz süreci hakkında bilgisi olan var mı?

Ben dün dilekçemi verdim. Şimdi süreç nasıl olacak? Ne zamanki toplantıya girecek? Kabul yada red durumu bana iletilecek mi ve kabul edilirse jüriye kaç gün süre verilecek?

frmn
Şube Müdürü
04 Kasım 2020 19:40

Ben daha itirazımız yapmadım hocam. Süre ve bildirim değişebiliyormuş sanırım

eewwaa, 3 yıl önce

İtiraz süreci hakkında bilgisi olan var mı?

Ben dün dilekçemi verdim. Şimdi süreç nasıl olacak? Ne zamanki toplantıya girecek? Kabul yada red durumu bana iletilecek mi ve kabul edilirse jüriye kaç gün süre verilecek?

Docmat
Memur
04 Kasım 2020 22:21

Merhaba hocam, benim de yayınlarımdan birini jürinin teki Esci olmasına rağmen paralı diye saymamış. Asgariden bırakmış.İtiraz ettim, siz de itiraz edin. Çünkü bu tür yayınla başvurup doçent olanlar var, hakkınızı yedirmeyin. Web of science güvenilir değilse bizlere şart koşmasınlar, güvenilir ise paralı olup olmaması ödeyeni bağlar.

frmn, 3 yıl önce

Hocam geçmiş olsun,

aynı sorun bende de 1a kapsamındaki başlıca yayınımı ücretli dergi ve oradanda şaibeli sınıfa sokup asgariden takmış Sayın jüri.

Nediyeyim yapacağız itirazı ama ÜAK da komisyonun sağlıklı çalışmadığı yönünde çok okudum. Hayırlısı

educationalist
Aday Memur
06 Kasım 2020 15:43

Arkadaşlar bu ayki asgari toplantısı yapılmış mıdır sizce? Bilgisi olan var mı?

Kolonize
Aday Memur
06 Kasım 2020 21:46

Merhaba hocam, asgari durumu kargo ile mi geliyor, yoksa etik ihlal durumu gibi iadeli taahhütlü posta ile mi geliyor? Bugün yurtiçi kargo ile evrak gönderildiği mesajı aldım.

eewwaa
Aday Memur
06 Kasım 2020 22:41

Bana gecen cuma yurtici kargo ile asgari sart gerecesi iletilmisti

eewwaa
Aday Memur
06 Kasım 2020 22:45

Aramızda 2020 Mart döneminde asgariden bırakılıp itirazı kabul edilen var mı? İtirazlar genelde reddediliyor diye duydum. Tartısmaya acik konularda reddedilme ihtimali yuksek olabilir diye dusunuyorum. Benim durumum ise bir jurinin atıflarimi hesaba katmayarak 89.5 kucuktur 90 gerekcesi ile beni birakmasi. Bu kadar somut bir durum bile itirazdan donebilir diyorlar.

Toplam 2687 mesaj
«333435363738394041424344»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi