Editörler : F16 Gökçen

brhmece96
Aday Memur
05 Eylül 2021 22:16

Su değiştirmeden önce eski suyun pH derecesine bakıp seçim yapılmalı yoksa tekrar alışması zor oluyor. Güncel pH dereceleri için bkz.

...

Ramis bey
Aday Memur
07 Eylül 2021 00:25

Ben çamaşır suyu kullanıyorum

respectiveda
Kapalı
07 Eylül 2021 21:18

Sak yı alıyoruz. ama Nestle tat olarak en iyisi

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
08 Eylül 2021 00:17

A101 yada Bim den alıyorum. En ekonomik neyse o su benim için en iyisii. Musluk sıyuna muhtaç olmadığımıza da şükrediyorum. Zaten bu %5 zamlar devam ederse! Musluk suyu bize el sallıyor olacak! Forumdaki yorumlara pek ayak uydurup, ph lar, me haşlar, sertliklerden bahsetmedim gusura bakmayın.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
08 Eylül 2021 00:33

Yoruma eksi veren bir memur ise; sizin tutunuz kuru, cüzdanınızın bir bölmesinde TL bir bölmesinde Euro olabilir. Şunu biliyorum ki her memur memur değildir.
VATANUĞRUNA, 3 yıl önce
A101 yada Bim den alıyorum. En ekonomik neyse o su benim için en iyisii. Musluk sıyuna muhtaç olmadığımıza da şükrediyorum. Zaten bu %5 zamlar devam ederse! Musluk suyu bize el sallıyor olacak! Forumdaki yorumlara pek ayak uydurup, ph lar, me haşlar, sertliklerden bahsetmedim gusura bakmayın.
08 Eylül 2021 11:42

kuyu suyu başka seçenek yok

pioggia11
Aday Memur
09 Eylül 2021 15:07

maalesef hamidiye ama değiştirip saka su almayı düşünüyorum. kuyu suyu muhabbeti huylandırdı.

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı
09 Eylül 2021 19:49

İçimi en yumuşak su etiketi en ucuz sudur. Diğerleri çok sert.

VATANUĞRUNA, 3 yıl önce

Ombazz
Aday Memur
10 Eylül 2021 03:54

Erikli, hayat falan hikaye. Munzur suyunu içen oldu mu ? En kaliteli sudur Munzur ..

ellek80
Aday Memur
10 Eylül 2021 20:00

Ellek suyu içiyoruz. Suyumuz meşhurdur. Hastalıklara iyi geliyor bana

tapudamobbing
Aday Memur
10 Eylül 2021 22:06

Munzur su ph 8.22 ama batıda pek bulunmaz

Akoronavirus
Yasaklı
11 Eylül 2021 00:21

Vücud metabolizması ve sindirim sonucunda oluşan çoğu kimyasal reaksiyonlar asidiktir ve bu hücreleri yıpratır. O sebeple bazik sıvı ve yiyecekler tüketmek vücuda yardımcı olur.
berfin*meb, 13 yıl önce

Bazı suların ph'ları ;

durusu : 7.30

zambak : 6.5

anzer : 7.7

asya : 6.8

Nedir bu ph ? Neden farklı ? Kaç olmalı ?

berfin-meb
Müsteşar
25 Ocak 2022 23:10

Çay ve yemek yapmak için en uygun sulardan AOÇ Elmacık alıyordum..

Başlarda iyiydi ama son zamanlarda su ısıtıcısının dibinde öyle büyük bir kireç bırakmaya

başladı ki..Zamanla insanın böbreğinde taş oluşturur.. Artık kullanmıyorum..

Reklam yapmıyorum.. Sadece gözlemlerimi söylüyorum..

Konunun başlarındaki bilgileri okuduysanız herkesin farklı suya ihtiyacı olduğunu belirtmiştim..

Birine iyi gelen su başkasının sağlığı için iyi olmayabilir..

Bu kriterleri ve sağlık durumunuzu göz önüne alarak suyunuzu seçiniz..

28 Ocak 2022 09:47

beysu içiyoruz, tabiki de ucuz olduğu için, o bile 17 lira oldu

kırpidesii
Memur
18 Şubat 2022 00:15

Beyler, "pH değerinin yüksek olması iyidir" cümlesinden kaçın. vücudunuzdaki ph değerinin ihtiyacına göre bu durum değişir. İhtiyaç fazlası her şey zararlı da olabilir.

melisuzuner
Aday Memur
26 Mart 2022 22:17

hamidiye suyu.. hem tadı çok güzel hem fiyatı gayet makul..

Toplam 96 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi