Editörler : crops35

Kapalı
17 Şubat 2013 22:35

2013 Haziran- Kamu Avukatlığı tercihleri, öneriler ve sayı hk öngörüler

Değerli arkadaşlar,

Malum gittikçe tercih zamanına yaklaşıyoruz. Pek çok yerde bu konuda tartışma yapılmış ancak geçen sene olduğu gibi bu sene de 350 civarı avukat alınır mı, bu konuda kimse bir başlık açmamış. Bununla birlikte ''hangi kurum'' sorusuna cevap bulmak zor olsa da halen kurum avukatlığı yapan, halinden memnun olan veya olmayan arkadaşlar da yazarsa tercih yapacak arkadaşlar açısından yararlı olur diye düşünüyorum.

Ve tabii işin en sıkıntılı boyutu, mülakat. Bu konudaki endişeleriniz neler? Sizce tüm kurumlar Haziran'da mülakat yaparak mı alım yapar?

Haziran ayında tercih yapmayı düşünen herkese şimdiden başarılar..

18 Şubat 2013 21:24

2012 kpss kamu avukatı adayları bölümünde de söylediğim gibi merkezi alımla mutlaka avukat alımı olucak hem haziranda hem de kasımda tüm kurumlar mülakat yapmıcak yapamaz da çünkü mülakat külfetli de bi iş...muallak olan sayı konusu evet..benim tahminim haziran ve kasım ataması toplamda 400 avukat alımı şeklinde..hatta daha fazla da olabilir...

av.mehmetkoc
Aday Memur
19 Şubat 2013 10:45

Umarım öyle olur ama , zaten bunun 40-50 civarı özürlü memur alımları ile doldurulacak..

andromeda28, 11 yıl önce

2012 kpss kamu avukatı adayları bölümünde de söylediğim gibi merkezi alımla mutlaka avukat alımı olucak hem haziranda hem de kasımda tüm kurumlar mülakat yapmıcak yapamaz da çünkü mülakat külfetli de bi iş...muallak olan sayı konusu evet..benim tahminim haziran ve kasım ataması toplamda 400 avukat alımı şeklinde..hatta daha fazla da olabilir...

Av.6006
Daire Başkanı
19 Şubat 2013 11:19

Özürlü avukat alım sayısı 5 tane arkadaşım.

av.mehmetkoc, 11 yıl önce

Umarım öyle olur ama , zaten bunun 40-50 civarı özürlü memur alımları ile doldurulacak..

hkn59
Aday Memur
19 Şubat 2013 11:52

Arkadaşlar bu konuda DPB' den bilgi almaya çalışan var mı? Gerçi şu aşamada onlarında net bir bilgisi var mıdır bilemiyorum...

19 Şubat 2013 19:05

merkezi yerleştirme ile alım yapacak kurumların bildirim süreleri oluyo sanırım belli tarihler içinde bu tarihler de nisan yada en geç mayıs ayındadır die tahmin ediyorum...

Av.6006
Daire Başkanı
19 Şubat 2013 19:41

4 Mart -17 Mayıs tarihleri arasında DPB'ye bildirim yapılacak andoromeda28 arkadaşım.

20 Şubat 2013 01:17

tarihleri bilmiyodum ben o zaman 4 marttan itibaren dpb daki bir tanıdık vasıtasıyla sayıları takip etmek mümkün olabilir tabi önce bir tanıdık bulmak lazım :)

tatlimon
Kapalı
20 Şubat 2013 16:51

Martın başı çok erken değil mi, ben Mart sonu gibi olur diye düşünmüştüm.

Piyade
Genel Müdür
20 Şubat 2013 21:44

haziran kasım alımlarında toplam 700 belki daha fazla alınır bence

tatlimon
Kapalı
21 Şubat 2013 11:01

Geçen sene baya bir alım oldu. Boş kadronun o kadar fazla olduğunu düşünmüyorum, çünkü 2012 Kasımda neredeyse 70i bile bulmadı alınan avukat sayısı. Bu Haziranda da 150- 200 civarı olur gibi düşünüyorum.

fil1
Aday Memur
21 Şubat 2013 20:39

Bugün bir haberde kamuda iki bin küsur avukata ihtiyaç olduğunu okumuştum. Ne zaman nasıl alım olur orasını kestiremem.
Ek olarak, özürlü değil "engelli" demeliyiz.

tatlimon
Kapalı
04 Mart 2013 14:22

Arkadaşlar,

Haziran'da tercih yapmayı düşünenlerimiz az çok hangi kurum olduğunu kafasında belirledi mi?

Kamu hastaneleri Halk Sağlığı ve Hazine yine favori olacak galiba..

Av.6006
Daire Başkanı
04 Mart 2013 15:33

Tatlimon arkadaşım aslında bunu belirlemek şuan için çok zor hangi kurum mülakatla alım yoluna gider hangisi haziranda alım yapar meçhul.Ancak kamu hastaneleri, halk sağlığı ve hazine 2013'te alım yapacak kurumların içinde yok. Sağlık bakanlığı alacak onun sayısı da 9. 9 kişi de yüksek puanlı arkadaşlar olur tahminen.

tatlimon, 11 yıl önce

Arkadaşlar,

Haziran'da tercih yapmayı düşünenlerimiz az çok hangi kurum olduğunu kafasında belirledi mi?

Kamu hastaneleri Halk Sağlığı ve Hazine yine favori olacak galiba..

tatlimon
Kapalı
04 Mart 2013 15:47

Bizim puanımız düşük mü :) Benim 91 puanım var ama Kasımda tercih yapmadım. Siz hangi kurumlar alım yapacak ve sayısı kaç nereden biliyorsunuz? Henüz belirlenmedi, Mayıs gibi sayı verecek kurumlar. O zaman belli olur.

Av.6006, 11 yıl önce

Tatlimon arkadaşım aslında bunu belirlemek şuan için çok zor hangi kurum mülakatla alım yoluna gider hangisi haziranda alım yapar meçhul.Ancak kamu hastaneleri, halk sağlığı ve hazine 2013'te alım yapacak kurumların içinde yok. Sağlık bakanlığı alacak onun sayısı da 9. 9 kişi de yüksek puanlı arkadaşlar olur tahminen.

Av.6006
Daire Başkanı
04 Mart 2013 16:26

Genel olarak yüksek puanlı arkadaşlar demek istemiştim haliyle kimin kaç puan aldığını bilemiyoruz.:)Benim gözüm de sağlık bakanlığında ama puanım 84,5 olma ihtimali çok düşük. Dostum hangi kurumun2013'te kaç avukat alacağı 05/12/2012 sayılı resmi gazetede bakanlar kurulu kararı şeklinde belirlendi oradan bakabilirsin.6 (7,8 gibi) ve üst dereceler tecrübe sahibi olmayan avukatları kapsıyor.

tatlimon, 11 yıl önce

Bizim puanımız düşük mü :) Benim 91 puanım var ama Kasımda tercih yapmadım. Siz hangi kurumlar alım yapacak ve sayısı kaç nereden biliyorsunuz? Henüz belirlenmedi, Mayıs gibi sayı verecek kurumlar. O zaman belli olur.

hayattt
Memur
04 Mart 2013 16:39

Sağlık Bakanlığı'nın yeni oluşan taşra teşkilatını önermiyorum. Herşey çok yeni ve kimse bir şey bilmediği için sıkıntı çekiyoruz. Hazine yazmadığıma pişmanım en azından idari amirim ne iş yaptığımı bilirdi, dilimden anlardı.

Av.6006
Daire Başkanı
04 Mart 2013 18:37

Hayattt arkadaşım bilgin için çok teşekkür ediyorum.Bu bilgiler bizler için çok kıymetli.

hayattt, 11 yıl önce

Sağlık Bakanlığı'nın yeni oluşan taşra teşkilatını önermiyorum. Herşey çok yeni ve kimse bir şey bilmediği için sıkıntı çekiyoruz. Hazine yazmadığıma pişmanım en azından idari amirim ne iş yaptığımı bilirdi, dilimden anlardı.

av.yeddiemin38
Aday Memur
06 Mart 2013 10:37

arkadaşlar ya bu kasımda en son kaç puanla kapattı,benm puan 83 iç anadoluda bir yere atanır mıyım

alfaerkeği
Yasaklı
06 Mart 2013 13:14

kamu avukat alımında 2013 yılında bir değişiklik yok mu?eski şekilde alım yapılmasına devam mı edilecek??

tatlimon
Kapalı
06 Mart 2013 15:28

Kasımda 89 girdi en son diye biliyorum, o zaman bakmıştım internetten. Hadi en kötü 88 olsun. Ama Kasımda çok az alım oldu. Yüksek kapatması çok normal. Asıl alım Haziran'da olacağından ve geçen yıllarda Haziran atamasında puanlar 75lere kadar düştüğünden bence eğer geçen seneki alım kadar (yaklaşık 300 kişi) alım yapılırsa çok rahat İç Anadolu'da bir yer gelir size.

av.yeddiemin38, 11 yıl önce

arkadaşlar ya bu kasımda en son kaç puanla kapattı,benm puan 83 iç anadoluda bir yere atanır mıyım

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi