Editörler : Pangaea
25 Nisan 2017 18:01

Kgm 2017 sözleşmeli personel olarak atananlar

Merhaba Arkadaşlar

Karayollarına hoş geldiniz.

Bir kaç konuda insanları yanlış yönlendirmeye çalışan art niyetli kişileri görünce böyle bir konu açma gereksinimi duydum.

Herkes atandığı bölgeyi ve mesleğini yazar ise ortak sorunlara karşı bir yardımlaşma ağı kurulabilir.

- Sözleşme Personele kötü davranırlar mı ?

Arkadaşlar Karayolları diğer kamu kurumlarına nazaran daha arkadaşlık bağları yüksek bir kurum ( özellikle doğuda kalan bölgeler ) ondan o konuda hiç bir şüpheniz olmasın. Sözleşmeli Personel ile Kadrolu veya herhangi bir personel arasında ayrımcılık yapılmaz.

- Çok merak edilen konu Taşra ne demek ?

Genel müdürlük harici her yer taşra olarak geçer, yani taşra yazdığı için sizin şubelere gönderileceğiniz fikri oluşmasın.

- Genel Müdürlük - Bölgeler arasında ki fark ?

Genel müdürlük ve bölgeler arasında çalışma koşulları arasında ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Genel müdürlükte daha bürokrasi, evrak , prosedür ağırlıklı çalışma koşulları daha memuriyete uygun ve düzgündür. Bölgelerde ise uygulama alanı olduğundan çalışma saatleriniz daha esnektir ve 8-5 çalışmadığınız günler meslek dalınıza bağlı olmakla beraber daha azdır.

Bazı meslek dallarının çalıştığı birimler

- Çevre Mühendisi

Etüt Proje Başmühendisliği ( Bölge )

Jeoloji Mühendisi

- Araştırma Başmühendisliği ( Bölge )

Harita Mühendisi

- Taşınmazlar Başmühendisliği ve Etüt Proje Başmühendisliği ( Bölge )

İnşaat Mühendisliği ( Erkek Evli )

- Tüm Birimler ve Şube Şeflikleri

İnşaat Mühendisliği ( Erkek - Bekar )

- Kurumun tabiri caiz ise ingiliz anahtarlarıdır her yerde her işte çalışmanız mümkün. Size kolaylık diliyorum

İnşaat Mühendisliği ( Bayan )

- Tüm Birimler ( Bölge %99 )

Bilgisayar Mühendisliği

- Bilgi Teknnolojileri Başmühendisliği ( Bölge )

Makine Mühendisliği

- Makine Başmühendisliği - Tesisler Bakım Başmühendisliği - Şube Şeflikleri

Merak ettiğiniz diğer konularda yardımcı olmak isterim.

Hepinize tekrardan hayırlı olsun.

Not: Bu bilgiler tecrübeye dayalı resmi ve bağlayıcı olmayan bilgilerdir.

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 18:09

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 18:28

Arkadaşlar özelden soran olmuş

Örneğin ; Etüt Proje Başmühendisliği , Etüt Proje de yükselince başmühendis olacaksınız anlamında yazmadım. O birimin adı öyle , her işi yapan farklı birimler var kuruma gelince birimlere dağılacaksınız. Herkes yeteneklerine göre ve iş koluna göre farklı birimlerde çalışacak

virtualsystem
Aday Memur
25 Nisan 2017 20:20

ben elazığ taşra inş. teknikeri olarak atandım herkes için hayırlısı olur umarım boşta kalan arkadaşlarımda tez vakitte iş sahibi olup işlerine güçlerine bakarlar. bizde kazasız belasız sıkıntısız işimizi bir ömür boyu güzellikle yaparız umarım puan 88.64 buarada

25 Nisan 2017 20:21

Elinize sağlık güzel yazmışsınız benim bir sorum olacak sözleşme yenileme bağlı olduğumuz bölgede mi yapılıyor yoksa her sene yenileme işlemi Ankara'da genel müdürlükte mi oluyor ayrıca diyelim bağlı olduğumuz bölgede iş yoğunluğu azaldı sana ihtiyacım kalmadı dolayısı ile sözleşmeni yenilemiyorum gibi bir durum olur mu yoksa kurum başka bölgeyemi kaydırır.

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 20:28

Sözleşme konusu formalite, hangi bölgeye atandınız bilmiyorum ama Karayolların da ihtiyaç olmayan hiç bir yer yok sıkıntı etmeyin. Eksik var fazla yok ( Trabzon hariç )

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 20:32

Arkadaşlar her bölgenin çalışma koşulları farklıdır. Ondan özelden de yazacaksanız bölgenizi yazın bazı bölgelerde Etüt proje çok yoğun iken bazı bölgelerde çok az işi vardır gibi durumlar var.

25 Nisan 2017 20:32

Teşekkür ederim hocam 9.bölge Diyarbakır'a atandım

kgmdanisma, 7 yıl önce

Sözleşme konusu formalite, hangi bölgeye atandınız bilmiyorum ama Karayolların da ihtiyaç olmayan hiç bir yer yok sıkıntı etmeyin. Eksik var fazla yok ( Trabzon hariç )

pcmüh
Aday Memur
25 Nisan 2017 20:37

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Ben tercih yapmadım ama yine de bir kaç soru sormak istiyorum,cevap verirseniz sevinirim.Hem çok fazla bilgi kirliliği vardı hem de ilerleyen dönemlerde bir daha kgm alımı olacak diye beklentiler var.Sizi bulmuşken sorayım.

1-Taşra için; Ankara dışındaki her yer taşradır demişsiniz ama kılavuzda yazan şu şekildeydi,"Merkeze atanan merkezde,taşraya atanan bağlı müdürlüklerde çalışır.Bağlı müdürlüklere de kgmnin sitesinden ulaşabilirsiniz. " Yani mesela Mersin/taşraya atanan maraşda da çalışabilir diye anlamıştım ben.Burada yazanlardan dolayı değil kılavuzda yazdığı için bu şekilde anlamıştım.Yanlış mı bu? Mersin/taşraya atanan da mersin merkezde mi çalışıyor?(Mersin tesadüfen seçtiğim bir il. Eski kız arkadaşımı unutamadığım ve mersinli olmasının bi alakası olduğunu düşünmeyin sakın)

2-Sözleşmeli mühendisin maaşı?(sormazsam olmaz,para önemli)

3-Kadro yakma olayı atama bekleyen her memur adayının sinirlerini bozan bi durum.İnş. böyle bi durum yaşanmaz ama yinede sorayım. Kgmde istifa edenin istifası hemen kabul ediliyor mu? Bir sıkıntı çıkarıyorlar mı? Ohal döneminde olmamızın bir etkisi olur mu istifalara?(İnş sıkıntı çıkarıyolardır)

4-KGM misafirhaneleri ve lojmanları hakkında bilgi verebilirmisiniz? Bekarlara vermiyorlar diye duymuştum.Hoş mu şimdi bu?

5-Güvenlik soruşturması nasıl işleyecek Tedaş gibi hemen çalıştırmaya başlayıp hem de güvenlik soruşturmasını aynı anda mı yürütürler yoksa 2-3 aylık bi bekleme süresi olacak mı?

6-Survivor Sabriyeyi doğal mı buluyorsunuz yoksa patavatsız mı?

fbzoom
Şef
25 Nisan 2017 20:43

Sana cevap vereyim. Merkeze atanan, müdürlük binasında çalışır. Memur gibi olursun, mühendislik çok da görünebilecek bir iş olmaz gibime geliyor. Ama taşraya atanırsan orada sahada olacağın için çalışırsın, bir şeyler öğrenirsin. Taşraya atanan bölge müdürlüğünde de çalışabilir farklı yerlerde de. Bölge müdürlüğü ile merkez farklı kavramlar.

pcmüh, 7 yıl önce

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Ben tercih yapmadım ama yine de bir kaç soru sormak istiyorum,cevap verirseniz sevinirim.Hem çok fazla bilgi kirliliği vardı hem de ilerleyen dönemlerde bir daha kgm alımı olacak diye beklentiler var.Sizi bulmuşken sorayım.

1-Taşra için; Ankara dışındaki her yer taşradır demişsiniz ama kılavuzda yazan şu şekildeydi,"Merkeze atanan merkezde,taşraya atanan bağlı müdürlüklerde çalışır.Bağlı müdürlüklere de kgmnin sitesinden ulaşabilirsiniz. " Yani mesela Mersin/taşraya atanan maraşda da çalışabilir diye anlamıştım ben.Burada yazanlardan dolayı değil kılavuzda yazdığı için bu şekilde anlamıştım.Yanlış mı bu? Mersin/taşraya atanan da mersin merkezde mi çalışıyor?(Mersin tesadüfen seçtiğim bir il. Eski kız arkadaşımı unutamadığım ve mersinli olmasının bi alakası olduğunu düşünmeyin sakın)

3-Kadro yakma olayı atama bekleyen her memur adayının sinirlerini bozan bi durum.İnş. böyle bi durum yaşanmaz ama yinede sorayım. Kgmde istifa edenin istifası hemen kabul ediliyor mu? Bir sıkıntı çıkarıyorlar mı? Ohal döneminde olmamızın bir etkisi olur mu istifalara?(İnş sıkıntı çıkarıyolardır)

4-KGM misafirhaneleri ve lojmanları hakkında bilgi verebilirmisiniz? Bekarlara vermiyorlar diye duymuştum.Hoş mu şimdi bu?

5-Güvenlik soruşturması nasıl işleyecek Tedaş gibi hemen çalıştırmaya başlayıp hem de güvenlik soruşturmasını aynı anda mı yürütürler yoksa 2-3 aylık bi bekleme süresi olacak mı?

ardentdesire
Kapalı
25 Nisan 2017 20:44

Merhaba,

ben de elektrik-elektronik mühendisi olarak atandım kgm'ye trabzon'a ama dediğiniz şeyi anlamadım son cümlede.

kgmdanisma, 7 yıl önce

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 20:46

Mesela Bir bilgisayar mühendisi Mersine bağlı Maraşta çalışamaz çünkü kadrosu tek bir yerde var. Şube şeflikliklerinde belli başlı mühendisler çalışıyor. Yani Bölge müdürlüğünde Mersinde çalışır

Maaş konusunda bilgim yok

İstifa konusunda kadrolu mühendislerin istifası kabul olmuyor şuanda Ohal nedeniyle sizde nasıl olur bilmiyorum.

Misafirhaneler genelde yeni ve güzel, Bekara Lojman verilmez mantığı bazı bölgelerde var ama yavaş yavaş oda kırılıyor

Güvenlik soruşturması hakkında bilgim yok

Survivor izlemiyorum tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum :)

pcmüh, 7 yıl önce

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 20:47

Trabzonda diğer bölgelere nazaran daha fazla mühendis var onu kast etmek istedim. Ama bu sizin durumuzu etkilemez (bence)

ardentdesire, 7 yıl önce

Merhaba,

ben de elektrik-elektronik mühendisi olarak atandım kgm'ye trabzon'a ama dediğiniz şeyi anlamadım son cümlede.

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 20:49

Arkadaşlar yine yazıyım benim yazdıklarım %100 doğru diye bir şey anlaşılmasın düşündüklerimi yazıyorum. Sonra vay efendim böyle yazmıştın diye beni bulmayın.

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 20:56

Özellikle sözleşme mevzusunda hiç bir bilgim yok tamamen yorum yürütüyorum bu kadar işi ve eleman ihtiyacı varken bir ekstra bir durum olmazsa kurumun kimseyi çıkaracağını düşünmüyorum. Yine yazayım da burada yazılan yorumlar kişisel görüştür, kurumu bağlamaz tam tersi de çıkabilir.Amaç yeni arkadaşlara yardımcı olmak

ardentdesire
Kapalı
25 Nisan 2017 20:58

teşekkür ederim. bir konuda soru soracağım. biliyorum 146982087 kere soruldu, çok çok özür dilerim ama kafam allak bullak oldu. ben şimdi kgm ile atandım. peki haziran ayında tercih yapılabiliyor mu tekrardan? HER YERDE O KADAR BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR Kİ... KİMİ DİYOR YAPABİLİRSİN, KİMİ DİYOR YAPAMAZSIN.anlamadım :(((

kgmdanisma, 7 yıl önce

Trabzonda diğer bölgelere nazaran daha fazla mühendis var onu kast etmek istedim. Ama bu sizin durumuzu etkilemez (bence)

srknmüh
Aday Memur
25 Nisan 2017 21:01

.

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 21:02

Bilgim yok bence kurumu arayıp öğrenin sonradan tercih yapanlara zorluk çıkarabilirler.

Ama şunu söyleyebilirim kurumu beğenirsiniz bence belki de tercih yapmak istemezsiniz kim bilir ?

ardentdesire, 7 yıl önce

teşekkür ederim. bir konuda soru soracağım. biliyorum 146982087 kere soruldu, çok çok özür dilerim ama kafam allak bullak oldu. ben şimdi kgm ile atandım. peki haziran ayında tercih yapılabiliyor mu tekrardan? HER YERDE O KADAR BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR Kİ... KİMİ DİYOR YAPABİLİRSİN, KİMİ DİYOR YAPAMAZSIN.anlamadım :(((

ardentdesire
Kapalı
25 Nisan 2017 21:04

elbette beğenirsem zaten sorun yok. ama kötüyü düşünüp, eğer beğenmezsem o durumda ne yapacağımın cevabını bilmem gerek. o yüzden sormak istedim. ilginize teşekkürler...

kgmdanisma, 7 yıl önce

Bilgim yok bence kurumu arayıp öğrenin sonradan tercih yapanlara zorluk çıkarabilirler.

Ama şunu söyleyebilirim kurumu beğenirsiniz bence belki de tercih yapmak istemezsiniz kim bilir ?

Kahraman007
Aday Memur
25 Nisan 2017 21:10

Hocam maden mühendisinin çalıştığu kurum hangisi

kgmdanisma
Aday Memur
25 Nisan 2017 21:15

Birim .

Taşınmazlar Başmühendisliği , unutmuşuz evet

Hangi bölge ?

Kahraman007, 7 yıl önce

Hocam maden mühendisinin çalıştığu kurum hangisi