Editörler : Pangaea

ali0690
Yasaklı
18 Temmuz 2019 08:51

Sürekli her alımda alım sayıları düşerken hala Aralık'ta su kadar katına çıkacak 2020 de şöyle olacak felan diye nasıl diyebiliyorsunuz? Yılların verileri ortada.

Çekolarca
Memur
18 Temmuz 2019 09:07

Kolay gelsin :) 88 puanla bekliyorum ben insallah açar da ataniriz
sgkicra, 5 yıl önce

bbeenim yanıma 2018/1de biri atanmıştı hala başlamadı:) .. başlayanlar da şubatta başladı.. geçen hafta birinin yazısı gelmiş. düşün 1 seneyi buluyor. çok yoruluyorum. kpss çalışır gibi yoğunum yani.. aralıkta kesin alım olur bence sizin puan kaç bu arada.. ben doğudayım..

sgkicra
Şef
18 Temmuz 2019 12:26

sen istanbuldaymışsın.. oradaki arkadaşım gel becayiş yapalım diyor. gitmiyorum oraya.. Doğu tarafı bence istanbuldan iyi.. istanbuldan çıkış olmuyor istesen de. 88e sağlam yerler gelir bence. KİT falan. hangileri alım yapıyor bilmiyorum ama çaykur harici kitleri yaz.. gelmesi lazım. aalım zaten.

Çekolarca, 5 yıl önce
Kolay gelsin :) 88 puanla bekliyorum ben insallah açar da ataniriz

sgkicra
Şef
18 Temmuz 2019 12:27

şubatta başlayanlar oldu.. temmuzda başlayanlar oldu. yani en erken yine şubattı söyleyim.. Ama 2017/1 de atanan ben iyi baktım 26 eylülde ssk girişim yapılmıştı:))

Zey006, 5 yıl önce
Ne 1 senesi 5 seneyi bulur :) yok böyle birşey arkadaşlar ortalama süre 2 2,5 aydır. O 1 seneyi bulanlar güvenlik soruşturmalarında sıkıntı olankar
19 Temmuz 2019 11:35

bugün akşam saat 8 de ek atama için twiterde fuat oktayın son gönderisi altına taleplerimizi yazacağız sizde gelin destek olun

farkındalık için bile olsa 1-2 twit atalım

akdnz1
Aday Memur
19 Temmuz 2019 21:24

merkezi mi olacak sorusu yanlış yüzde 99.8 ini kendi yandaşları girsin diye mülakatlı yapacaklar kalan 50-60 kontejyanı kendi hakkından gitsinler diye ayıracaklar bunlaragüvenipte boşa umutlanmayın merkezi olsa adalet bakanlığının o kadar memur alımı olurdu ama kendi adamlarının evladı yeğeni bibisi boştayken merkezi yapmazlar yani bunlara boşa güvenmeyin

1Selamünaleyküm, 5 yıl önce

bu alımlar merkezi ile mi olacak?

Çekolarca
Memur
21 Temmuz 2019 14:45

Evet Istanbul'dayim onceligim burasi ailemle kaldigim icin yoksa evet Istanbul cekilmiyor :) Insallah ama atamalarin durumu malum kitler gelmeyecek korkusu var en azindan sgk bölümümüzden alir diye umut ediyorum
sgkicra, 5 yıl önce

sen istanbuldaymışsın.. oradaki arkadaşım gel becayiş yapalım diyor. gitmiyorum oraya.. Doğu tarafı bence istanbuldan iyi.. istanbuldan çıkış olmuyor istesen de. 88e sağlam yerler gelir bence. KİT falan. hangileri alım yapıyor bilmiyorum ama çaykur harici kitleri yaz.. gelmesi lazım. aalım zaten.

sgkicra
Şef
21 Temmuz 2019 19:31

o puana istediğin kurum gelir istanbulda. Türkiyenin en kötü yerlerinden birindeyim ama istanbudan becayiş yapmak isteyen arkadaşım var. istanbula gitsem giderim. Küçük şehir daha iyi.. denize kıyısı olan küçük bir şehir lazım.Sen hu atamadan nereleri yazdın. tercih verdiysen istanbul bu atamada da gelir.

Çekolarca, 5 yıl önce
Evet Istanbul'dayim onceligim burasi ailemle kaldigim icin yoksa evet Istanbul cekilmiyor :) Insallah ama atamalarin durumu malum kitler gelmeyecek korkusu var en azindan sgk bölümümüzden alir diye umut ediyorum

Çekolarca
Memur
22 Temmuz 2019 16:41

Bu atamada tercih yapmadim. Istanbul'da sadece universite geliyordu yazsam yuksek ihtimal gelirdi fakat universite istemiyorum diger atamada da iyi yerler acilmazsa tercih veririm dedim.Ilave kadrolar verildi daha iyi olur diye umut ediyorum
sgkicra, 5 yıl önce

o puana istediğin kurum gelir istanbulda. Türkiyenin en kötü yerlerinden birindeyim ama istanbudan becayiş yapmak isteyen arkadaşım var. istanbula gitsem giderim. Küçük şehir daha iyi.. denize kıyısı olan küçük bir şehir lazım.Sen hu atamadan nereleri yazdın. tercih verdiysen istanbul bu atamada da gelir.

ceren061
Aday Memur
22 Temmuz 2019 18:56

Ek atama dediği aralık ataması mı?

sgkicra
Şef
22 Temmuz 2019 20:23

Nihai yaşamak istediğin yer istanbulsa SGK yı tercih etme. yok KİT istiyorsan bilemem.SGK yı cazip kılan yükselebilmek ve yer yere tayin olabilmek. yoksa SGK mevzuatlı bir kurum.

Çekolarca, 5 yıl önce
Bu atamada tercih yapmadim. Istanbul'da sadece universite geliyordu yazsam yuksek ihtimal gelirdi fakat universite istemiyorum diger atamada da iyi yerler acilmazsa tercih veririm dedim.Ilave kadrolar verildi daha iyi olur diye umut ediyorum

Çekolarca
Memur
23 Temmuz 2019 09:23

Kitlerde onceligim yaşanılası yerler aslinda tayin durumu olmadigi icin. Sgk isteme sebebim de olasi durumlarda baska yere tayin isteyip gidebilmek. Ömür boyu Istanbul cekilmez çünkü. Icra'da zorlandığınız durumlar neler ? Büyük sıkıntılar yasiyor musunuz aslinda bunlari merak ediyorum. Tercih ederken önceligim icra olacak çünkü
sgkicra, 5 yıl önce

Nihai yaşamak istediğin yer istanbulsa SGK yı tercih etme. yok KİT istiyorsan bilemem.SGK yı cazip kılan yükselebilmek ve yer yere tayin olabilmek. yoksa SGK mevzuatlı bir kurum.

sgkicra
Şef
23 Temmuz 2019 12:36

bire birde icra memurluğu bence de iyi.. Ama tayin dersen kolay kolay olmuyor. yani icra memurluğu merkezlerde var tek. yani düz memurda 2 3 senede gidiyorken icrada 5 sene olabiliyor. 2.si icranın avantajı müdür olabiliyor doğrudan. yaptığı iş olarak zor bence riski çok. maaşa göre değmez az da olsa icra memuru daha fazla maaş alır. Maaş için ya da iş için geleceksen gelme. Ama tayin er geç olur. hele yükselme amacın varsa yani kalıcı icra düşünmüyorsan icraya gel. bir de unvanlısın. yani burada emeklilik servisi tayin olunca bağkur memuru değilsin. hep icra yaptığın işi öğrendiğinde zorlanmazsın... böylelikle seminerlerde daha kalıcı arkadaşların da olyor:))

Çekolarca, 5 yıl önce
Kitlerde onceligim yaşanılası yerler aslinda tayin durumu olmadigi icin. Sgk isteme sebebim de olasi durumlarda baska yere tayin isteyip gidebilmek. Ömür boyu Istanbul cekilmez çünkü. Icra'da zorlandığınız durumlar neler ? Büyük sıkıntılar yasiyor musunuz aslinda bunlari merak ediyorum. Tercih ederken önceligim icra olacak çünkü

sgkicra
Şef
23 Temmuz 2019 12:41

icra memurluğunu düz memurluğa göre kıyasladım. KİTe göre değil. KİTlerde ÇAYKUR dışı demiryolu vs alıyorsa yaz gitsin. Dediğim gibi icranın avantajı direkt müdür sınavına katılabilmen. ve ilçelerde olmaz.

Çekolarca
Memur
23 Temmuz 2019 18:40

Icranin gorev tanimi belli oldugu icin baska bölüme veremedikleri icin istemistim tabi bir de yukselme avantaji olmasi yoksa maas icin tercih etmem. Evet kitlerde tcddyi istiyorum fakat cekoya 1 yıldır kadro acmadı. Tesekkur ederim cevaplarınız için :)
sgkicra, 5 yıl önce

icra memurluğunu düz memurluğa göre kıyasladım. KİTe göre değil. KİTlerde ÇAYKUR dışı demiryolu vs alıyorsa yaz gitsin. Dediğim gibi icranın avantajı direkt müdür sınavına katılabilmen. ve ilçelerde olmaz.

sgkicra
Şef
23 Temmuz 2019 19:09

alım malım olacağı yok doğru dürüst. icra yaz sen gerekirse doğu. eninde sonunda tayinin oluyor. eş durumu falan da var.. bana çaykur geliyordu ya da zongulda üni memurluğu. ben doğu olsun icra olsun dedim. bir de istanbulda arkadaşlarım var becayişle gitsem giderim. çakılı dedin mi yazasım gelmiyor... bakalım...

Çekolarca, 5 yıl önce
Icranin gorev tanimi belli oldugu icin baska bölüme veremedikleri icin istemistim tabi bir de yukselme avantaji olmasi yoksa maas icin tercih etmem. Evet kitlerde tcddyi istiyorum fakat cekoya 1 yıldır kadro acmadı. Tesekkur ederim cevaplarınız için :)
Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi