Editörler : swat3410
12 Eylül 2019 21:18

Müdür memura kafanı kopartırım dedi memur mahkemeye verdi. Müdür ceza almadı itiraz etti müdürden bildiğim kadarıyla tazminat aldı şahidi de vardı

13 Eylül 2019 01:21

alın işte bir örnek, kendinden güçlü olanı gördüğünde yelkenler fora.. amir memur için başka amire ceza vermezmiş.. nerde yazıyor ? sen gidip elinde mendil salya sümük ağlayarak şikayet edersen, ben olsam ben de vermem.. yazıya döksün memur bakalım noluyor. ona da yürek ister, senin de bu konuda sıfır olduğun için allah yanında çalışanlara sabır versin. yanında memur arkadaşına hakaret etseler, duymadım der kafayı çevirirsin belki de.. büyükşehirde çalışmamış kişilerin konuşmaları bunlar.. ama emin ol sırtın yere gelmez aynen devam dayı :D

BAHRANUR, 5 yıl önce
sen amirin amire memurdan dolayı ceza verdiğini nerde gördün uzaydan mı geldin senin tuttuğunun tutanaktan amir ceza almaz üstüne o amir. amiri haksız yere şikayet etmekten sen kıdem cezası alırsın oturursun sürüldüğünde yanına kalırsın... yok amire ceza aldır mışta , mış mış ... sen askerde binbaşıda tokatlamışsındır burası hiyerarşi teşkilatı sen 7068 i oku da gel evlat

asfa
Aday Memur
13 Eylül 2019 13:07

Lan korkmayın arkadaşlar yapabildiğiniz kadar yapın en fazla işimden eder bende onun....... Anladınm

Gökkushagı
Yasaklı
14 Eylül 2019 15:36

La bi defol git fake hesap mal herif kız mısın erkekmisin topmısun nesin belli bile değil memurlar netin de boku cıktı aq bu nedir la önüne gelen mal yazıyor buraya.

BAHRANUR, 5 yıl önce
sen amirin amire memurdan dolayı ceza verdiğini nerde gördün uzaydan mı geldin senin tuttuğunun tutanaktan amir ceza almaz üstüne o amir. amiri haksız yere şikayet etmekten sen kıdem cezası alırsın oturursun sürüldüğünde yanına kalırsın... yok amire ceza aldır mışta , mış mış ... sen askerde binbaşıda tokatlamışsındır burası hiyerarşi teşkilatı sen 7068 i oku da gel evlat

vanhelsing3535
Kapalı
14 Eylül 2019 16:12

Herhangi bir konuda gerek idari gerekse adli konularda her türlü sikayet ve müracat anayasal bir haktır. Nerede yazıyor memurun amiri hakkinda rapor tanzim edemeyecegi ? Gayet tanzim eder ve üst makamlarda bunu işleme koyup mevzuata göre davranmak zorundadir.

rdemir126.rd
Genel Müdür
26 Eylül 2019 23:11

Memur, amiri hakkında elbette şikayet hakkını kullanır gerek adli ve gerek idari. Ancak ben şahsen yaşadığım bir olayda iddate Mahkemesinin tespit ettiği husumete dayalı işşrmxekaynaklı iptal kararını aldım üst makama mahkeme kararını verdim ve soruşturma açıldı ancak mahke e kararı kanıt olmasına rağmen idari ceza verilmedi 4483 e göre itiraz ettim bölge idare mahkemesi kararında yeterli delili yok dedi üstelik ilk derece mahkemesi nin kararı olmasına rağmen. Ne yaman çelişki ki üst mahkeme ilk derece mahkemesi nin kararını delil olarak kabul etmedi üstelik ilk derece Mahkemesinin kararı kesinleşmiş durumda iken. Tabi bu olaylar esnasında benim atamam çıkıyor yine ilk derece mahkemesi lehime karar veriyor az önceki bölge idare mahkemesi idare kurulu ilk derece mahkemesi kararını kaldırıyor ve sürgün devam ediyor Peki bu yaşananları ne durum çıkıyor makam sahipleri birbirlerine karşı olumlu davranışları sergiliyor hak hukuk gözetmiyor. Adli yönden ise cumhuriyet savcısı şikayet dilekçesini aldığında okumaya başlar başlamaz "bunda bir şey yok ki" diyerek görüş belirtiyor. Tabi bu esnada bu sözü şahitlendirecek kimse yok. Sonuç mu takipsizlik. Buna da aynı bölge idare itirazın reddine diye karar veriyor. Belki herhangi bir Amir ile mücadele edebilirsiniz ama makam sahibi ise hak hukuk mevla getire.

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi