Editörler : crops35
09 Kasım 2019 13:59

Bugün torpil yaptırıp bunu meşru göstermeye çalışan adam yarın rüşvet alır bunun karsiligininda devletini de satar. sonra gelir sizin rüşvet alma şansınız olsa siz de alırdınız der.

laedriwashere
Kapalı
09 Kasım 2019 16:24

kardeş mükemmel bağlantı bulmuşsun. helal olsun saygı duydum.

muhendisgaliba, 4 yıl önce
Bugün torpil yaptırıp bunu meşru göstermeye çalışan adam yarın rüşvet alır bunun karsiligininda devletini de satar. sonra gelir sizin rüşvet alma şansınız olsa siz de alırdınız der.

İkmrize53
Kapalı
09 Kasım 2019 16:45

Yav bu kadar cahillik olur mu. Benim söylemediğim şeyleri söyledi diyor kalkmış haktan hukuktan bahsediyor. Bu kadar edepsiz deyyus bir insan olamaz vay arkadaş ya. Sen alacaksın 75 puan elini kolunu sallıyasallıya gidip mülakata gireceksin komisyonun ksrşısında dilin dönmeyecek heyecandan. Sonra buraya geleceksin o komisyona küfür edeceksin var mı öyle birdünya. Adam bütün şartları taşıyacak 85 90 puan alcak bürokraside makam sahibi bir insan bu adamın yapacağı iyiyede kötüyede kefil olacak. Sen gelip 70 75puanla başvuracaksın, alındığın zaman yapacağın en kötü işte bile 657 ye tabi olduğun için işten çıkartılamayacaksın. Devletin elinden tek gelen şey kınamakolacak. İcabında azıcık bi baskı gördünmü sözleşmeyi memuriyeti kapatıp gideceksin. Kimse sana ses çıkartamayacak. Girmeye çalıştığınız kurumu ali babanın çiftliği mi sanıyorsunuz. Burası Adalet bakanlığı, alacağınız iş yükü, göreceğiniz baskı altında çalışmak kolay değil. Öyle her mülakata gireni her kpssye gireni her 110 120 yazanı alsalar burası çarşıdaki her hafta personel değiştiren kafeye döner. Oturduğun yerden konuşmak kolay. Neye göre hakkınızın yiyildiğinidüşünüyorsunuz. Yada neye göre işe girmeye hakkınız okdupunu düşünüyorsunuz ben anlamıyorum. Babanızın aile dükkanı mı adalet bakanlığı. Haydaa 😂😂

laedriwashere
Kapalı
09 Kasım 2019 16:56

Birader ne bu ego ne bu tavır? Kuş kadar beyninle insanlara cahil muamelesi yapıp duruyosun. Kimsin bi de hele adını soyadını söyle de vasfını öğrenelim. Neyin tribi bu deli misin divane misin anlamadım gitti dünden beri insanlara demediği lafı bırakmadı. Kimse bunu kale alıp cevap vermiyor diye içerledi heralde hakaret edip duruyor. Mal amk.

İkmrize53, 4 yıl önce

Yav bu kadar cahillik olur mu. Benim söylemediğim şeyleri söyledi diyor kalkmış haktan hukuktan bahsediyor. Bu kadar edepsiz deyyus bir insan olamaz vay arkadaş ya. Sen alacaksın 75 puan elini kolunu sallıyasallıya gidip mülakata gireceksin komisyonun ksrşısında dilin dönmeyecek heyecandan. Sonra buraya geleceksin o komisyona küfür edeceksin var mı öyle birdünya. Adam bütün şartları taşıyacak 85 90 puan alcak bürokraside makam sahibi bir insan bu adamın yapacağı iyiyede kötüyede kefil olacak. Sen gelip 70 75puanla başvuracaksın, alındığın zaman yapacağın en kötü işte bile 657 ye tabi olduğun için işten çıkartılamayacaksın. Devletin elinden tek gelen şey kınamakolacak. İcabında azıcık bi baskı gördünmü sözleşmeyi memuriyeti kapatıp gideceksin. Kimse sana ses çıkartamayacak. Girmeye çalıştığınız kurumu ali babanın çiftliği mi sanıyorsunuz. Burası Adalet bakanlığı, alacağınız iş yükü, göreceğiniz baskı altında çalışmak kolay değil. Öyle her mülakata gireni her kpssye gireni her 110 120 yazanı alsalar burası çarşıdaki her hafta personel değiştiren kafeye döner. Oturduğun yerden konuşmak kolay. Neye göre hakkınızın yiyildiğinidüşünüyorsunuz. Yada neye göre işe girmeye hakkınız okdupunu düşünüyorsunuz ben anlamıyorum. Babanızın aile dükkanı mı adalet bakanlığı. Haydaa 😂😂

Nykssss
Aday Memur
09 Kasım 2019 17:27

Sen milleti asagilayarak girmeyi cok hak ediyorsun dimi kimsin sen ya nesin yani bu kadar savunuculuk nedir avukatmisin sen haddini bil yeter önce. Had bilmeyi ögren sonra gel, insanca iki cift laf et oyle konusalim kimin cahil olup olmadigina sen mi karar veriyosun. Kac puan aldigimi, komisyonun karsinda ne konusup konusmadigimi bilmiyorsun buraya gelmis anca hakaret ediyorsun boş yapiyorsun . Önüne gelene deyyus,cahil bilmem ne deme hakkini kendinde legal göruyosun. Kimsin sen kim senin sirtini bu kdr sivazliyor hayirdir ? once bi ettigin kelimelerin anlamini ogren sonra gel. Trt den baska kanal izlemiyorsun anladik da bi ne anlama geliyormus ettigin laflar once bi onlari ogren Deyyus babandir. HADDINI BIL !!!

İkmrize53
Kapalı
09 Kasım 2019 18:53

Size sadece gülüyorum. Siz ağlamaya devam edin :))

ismetkirinc
Aday Memur
09 Kasım 2019 19:17

bana bak la kolpacı. 10 yıllık memurum senin gibi de mülakatla falan meslek sahibi olmadım. aklınca torpili meşrulaştırmaya çalışma. eğer kpss, klavye sınavı vs. bunların önemi yoksa kurum açıklasın delikanlı gibi "biz referansla personel alıyoruz" desin. diyemez çünkü yasa dışı. o yüzden el altından senin gibi taklacıları alıyorlar. lafa gelince kül bırakmıyorlar hak hukuk vs. vs. ama icraata gelince dayımın oğlu, hemşerim. ard arda 3 düzgün cümle kuramayacak adam toprille memur oluyor, sorarsan mülakatta yüksek puan almış. bi zamanlar fetöcüler çöküyordu mülakatlı alımlara. şimdi günlüğü 50 liraya garsonluk yapıyorlar. tutunduğun dala dikkat et ileride bi yerine kaçmasın.

İkmrize53, 4 yıl önce

Size sadece gülüyorum. Siz ağlamaya devam edin :))

İkmrize53
Kapalı
09 Kasım 2019 19:45

10 yıllık memursan sen ne diye ağlıyorsun bebeğimm :)) kolpacının kim olduğu ortada :) haydi ağlamaya devam

ismetkirinc
Aday Memur
09 Kasım 2019 19:53

Allah akıl fikir versin. Sanıyor ki, haksızlığa sadece zor durumda olanlar karşı çıkıyor. Bu ağlamak değil haksızlığa karşı çıkmaktır. Benim işim gücüm maaşım var diye haksızlığı meşru mu görücem. Başımıza ne geldiyse, bana ne ya benim tuzum kuru, diyenlerden geldi.

İstersen atayım bordromu, rulo yaparsın?

İkmrize53, 4 yıl önce

10 yıllık memursan sen ne diye ağlıyorsun bebeğimm :)) kolpacının kim olduğu ortada :) haydi ağlamaya devam

Yusuf660
Kapalı
09 Kasım 2019 20:32

Arkadaşlar yeter valla cılkı çıktı bu konunun yazmayın gündemden düşsün artık bu konu kazanan kazandı tartışmanın bi anlamı yok Allah herkese helalinden kazanmayı nasip etsin herkese başarılar... LÜTFEN YAZMAYALIM BU KONUYA ARTIK

Nykssss
Aday Memur
09 Kasım 2019 20:52

++++++++++
ismetkirinc, 4 yıl önce

Allah akıl fikir versin. Sanıyor ki, haksızlığa sadece zor durumda olanlar karşı çıkıyor. Bu ağlamak değil haksızlığa karşı çıkmaktır. Benim işim gücüm maaşım var diye haksızlığı meşru mu görücem. Başımıza ne geldiyse, bana ne ya benim tuzum kuru, diyenlerden geldi.

İstersen atayım bordromu, rulo yaparsın?

matador7777
Kapalı
09 Kasım 2019 20:52

yeter be.kardesm kazananlara tebrikler kaybedenlere de allah sabir versn tekrar denesin bokunu cikardiniz konunun yazmayn yeter.

fcura22
Aday Memur
10 Kasım 2019 02:11

arkadaşın soyadı torun sanırım
İkmrize53, 4 yıl önce

trust.111
Kapalı
11 Kasım 2019 08:46

Arkadaşlar iptal davası açabilirsiniz. Netice çıkmaz, kimi kime şikayet edicem diye düşünmeyin. Çok netice alan var bu şekilde. Sözlü mülakatın bile belli bir şekilde tutanak ve döküm altına alınması gerektiğine dair birçok Danıştay kararı var. Bence iyi bir avukat sizin talebiniz üzerine dava açıp bu işlem gerçekten hukuksuz ise işlemi iptal ettirebilir.

Toplam 134 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi