Editörler : Pangaea
17 Kasım 2011 21:42

Ara dönemde formasyon almak istiyorsanız yapmanız gereken tek bir şey var!

arkadaşlar 2 ay boyunca formasyon almak için koşturduk. hepimiz işimizden gücümüzden olduk.emek verip kazandığımız binlerce lirayı yollara,başvurulara varcadık. gezmediğimiz şehir başvurmadığımız üniverste kalmadı. ama malesef kontenjan az olduğundan ve duyurular aynı anda yapıdığından AÇIKTA KALDIK. Yine de umudumuzu yitirmeyelim. gittiğimiz çoğu üniverstede hocalar aynı şeyi söyledi.

-YÖK İZİN VERİRSE ARA DÖNEMDE AÇACAĞIZ.

O halde tek yapmamız gereken yök'ü dilekçe yağmuruna tutmak. BU SAYFADA YÖK'E ULAŞACAĞIMIZ TÜM ADRESLERİ VE DİLEKÇE ÖRNEKLERİNİ BULACAKSINIZ.

hep beraber sesimizi yükseltirsek bizi duymamaları imkansız. DİLEKÇE YOLLAYAN YA DA MAİL ATAN ARKADAŞLAR BU sayfaya girerse kaç kişi olduğumuzu da görmüş oluruz.

dilerim hepimiz 2012 kpss sınavında öğretmenlik için yarışıyor oluruz.

yasminhil
Şef
17 Kasım 2011 21:47

adres:Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 06539 Bilkent-Ankara

Tel: +90[312]298-7000

Fax: +90[312]266-4759

e-posta: [email protected]

AŞAĞDAKİ ADRES TAMAMEN RESMİ Bİ YAZIŞMA ADRESİ. POSTA İLE HEMEN DİLEKÇE YOLLAYAMAYAN VARSA BİLE KESİNLİKLE BURADAN YOLLASIN.

http://www.yok.gov.tr/index.php?option=com_wrapper&Itemid=146N

yasminhil
Şef
17 Kasım 2011 22:05

?../??/2011

T. C.

YÜKSEKÖĞRENİM KURULU BAŞKANLIĞINA

ANKARA

2011-2012 eğitim öğretim yılında pedagojik formasyon ve eğitim sertifikasını pek çok üniversteye başvurmama rağmen almaya hak kazanamadım.bunun sebebi açılan kontenjanların başvuran öğrenci sayısının çok altında olmasıdır. bütün öğrenciler aynı anda aynı yerlere başvurduğundan tüm ünivertelerde yedek listeleri haftalarca yayınlanmış ve karışıklıklar yaşanmıştır.ayrıca ön kayıt sırasında alınan dekont parası ve kayıtların şahsi olma zorunluluğu yüzünden büyük maddi kayıp ve zaman kaybı yaşadım.

bu yüzden ara dönemde de üniverselere pedagojik formasyon ve eğitim seriftifikasının verilmesi için kontenjan hakkının tanınması için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ederim.

gereğinin yapılmasını arz ederim.

././.

AD SOYAD

İMZA

ADRES:

yasminhil
Şef
17 Kasım 2011 22:10

arkadaşlar dilekçe örneğinde aralara istediğiniz herşeyi yazabilirsiniz.BÖLÜMÜNÜZÜ YAŞADIĞINIZ SIKINTIYI HERŞEYİ...

lütfen sadece okuyarak geçmeyin. mail yoluyla ve posta yoluyla bu dilekçeleri ulaştıralım.

resmi dairelerin tümünde dilekçeler okunmak zorundadır.ayrıca dilekçenin cevabı da gelecektir eğer yollarsanız. inanmıyorsanız araştırabilirsiniz. nüfus dairesinde bile yazılan dilekçelere 5 ila 30 gün arasında dönme zorunluluğu var..

mail atmakla başlayın.

EĞER EDEBİYAT BÖLÜMÜNDEN Bİ ARKADAŞ BU YAZDIKLARIMI OKUYORSA LÜTFEN KENDİSİ DE BİR DİLEKÇE ÖRNEĞİ YAYINLASIN.

frt42
Aday Memur
17 Kasım 2011 22:13

kontenjan sıkıntısı dahil pek çok konuda yazdım. netice alınır inş.

zengin kafiye
Aday Memur
17 Kasım 2011 22:21

Ben yöke dilekçe göndermenin dışında aşağıdaki adreslere mail atıyorum.Yaşadığımız sıkıntıları anlatan.Birilerinin çaba gösterdiğini yalnız olmadığını görmek güzel.Umarım bu sayfa güzel neticelerin alınmasına vesile olur.Lütfen sadece okuyup geçmeyin.

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

frt42
Aday Memur
17 Kasım 2011 22:28

Artık ne bulursak hocam. ekrem dumanlıya filan ben de attım. hele başbakanla cumhurbaşkanına yaza yaza bi haller oldu. yazalım bakalım.

zengin kafiye
Aday Memur
17 Kasım 2011 22:34

Aynen hocam.Varsa önerebileceğiniz kişi,kurum ya da kuruluş paylaşın oralara da mail atalım.

yasminhil
Şef
17 Kasım 2011 22:40

http://www.abbasguclu.com.tr/sikayetimvar.aspx

acil diye geçmiş bir arkadaş.ben de buraya yazdım az önce şikayet kısmı var. zengin kafiye arkadaşım çok sağol.şimdi o verdiğin adreslere de yazıcam.

umarm dediğin gibi güzel neticeler alırız.

frt42
Aday Memur
17 Kasım 2011 22:49

Hocam Abbasın bize faydalı olacağına inanmıyorum. bu mesele gündeme gelince : evet gerçekten bu da önemli bir konu diye geçiştiren biriydi. Ama yine de zararı olmaz. abbasa da yazarız sorun değil.

yasminhil
Şef
17 Kasım 2011 22:53

valla arkadaş acil sesimizi duyuralım diye sayfa açınca gaza geldim hemen başladım yazmaya :) yazmaktan bi zarar gelmez. hepsine yazmaya çalışıcam.hatta yazmaya bile üşenen ya da zamanı olmayan arkadaşlar varsa diye buraya bile kopyalamayı düşünüyorum yazdıklarımı. isteyen kesip yapıştırsın şikayetleri.

sizin yaptğınız gibi cumhurbaşkanına da yazmıştım. bi daha yazarım.öenereceğiniz varsa da yazarım.

yeterki biri okusun.

handrake
Şube Müdürü
17 Kasım 2011 23:43

hep destek tam destek arkadaslar bende gonderıyorum ınsallah 2012 kpss de rakıp oluruz :)

18 Kasım 2011 00:02

arkadaşlar emin olun ki ben de rakibiniz olmak için elimden geleni yapıyorum :))) ama bir türlü göremedim o günleri :/

frt42
Aday Memur
18 Kasım 2011 00:14

İyi olmuş... yazalım tabi :).

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

bunlara ek akparti akparti milletvekillerine yazılabilir. onlara yazalım diyeceğim de hükümet de takmıyor ki bizi.

frt42
Aday Memur
18 Kasım 2011 00:28

Her yolu deneriz.....Yazıyoruz bakalım......

http://www.posta.com.tr/Yazarlar

http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/

yasminhil
Şef
18 Kasım 2011 10:34

o kadar uğraştığım halde ak partiye yollayamadım yazdığımı frt42. siz yolladınız mı hocam? neyse asıl yollanması gereken POSTA YOLUYLA DİLEKÇE ZATEN.

SANIRIM BUGÜN AMASYA AÇIKLANDIKTAN SONRA BU SAYFAYA BAKACAK OLANLARIN SAYISI ARTACAK. UMARIM HERKES DESTEK OLUR..

handrake
Şube Müdürü
18 Kasım 2011 11:31

arkadaslar ben alper yasın altınel ıle facebookta arkadasım aynı zamanda twıtter dan da takıp edıyorum kendısını bu kanallardan mesaj attım kendısıne cevap da aldım ben ce sızde ekleyın

frt42
Aday Memur
18 Kasım 2011 13:24

Evet yasminhil birçok yere yolladım. Halen de devam ediyorum yollamaya.

Artık hükümet gazeteler sendikalar öğretim üyesi..... aklınıza gelen bu işe el atacak adamlar.....

KOlaylıklar dilerim. Yazalım...........

Mesela hürriyet yazarları:

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/

zengin kafiye
Aday Memur
18 Kasım 2011 13:36

Ben de gönderiyorum.Üstelik gönderdiğim maili en az dört beş kere gönderiyorum ki diğer mailler arasında kaynayıp gitmesin dikkat çeksin diye.Alper Yasin Altınel e facebook ve twıtter dışında ulaşabileceğimiz bi kanal var mı?

yasminhil
Şef
18 Kasım 2011 15:19

handrake kendisiyle formasyon konusunda mı konuştun arkadaşım? ne konuda konuştunuz? cevabı ne oldu?

yasminhil
Şef
18 Kasım 2011 15:32

ben geçen gün iç işleri bakanlığında çalışan bir arkadaşımla konuştum. kendisi gelen dilekçeleri tekrar temize çekiyor.

arkadaşlar kesinlikle emin olun dilekçe en üst yere kadar gidiyormuş.en az 3 kişi okuyormuş dilekçeyi.aynı konuda yoğun talep olunca toplantıya gidiliyormuş. çok yoğun bi talep yoksa bile dilekçeye cevap veriliyormuşç

yani yolladığımız ve yollayacağımız dilekçeler kesinlikle dikkat çekecektir. DÜNDEN BERİ 200'ÜN ÜSTÜNDE TIKLANDI BURASI. ÜYE OLMADAN OKUYAN ARKADAŞLARIMIZ DA VAR TABİ.

BİZLER ÜNİVERSTENİN EN ZOR FAKÜLTELERİNDEN BİRİNDEN MEZUN OLMUŞ İNSANLARIZ. KPSS DE YARIŞMAK,ÖĞRETMEN OLMAK ASIL BİZİM HAKKIMIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.etüt salononda sadece sağlıkçılar ve fen edebiyatçılar masalara abanmış ders çalışırken eğitimciler elde şiş kantinde örgü örüyorlardı iş eğitimi dersleri için,ya da film izliyorlardı,geziyolarlardı. şimdi bize formasyon verilmesin istiyorlar.çünkü üniversteyi bitirdikleri gibi kpssyi de rahat bi şekilde atlatmak istiyorlar.bu yüzden önlerinden çekilelim istiyorlar.

üniverste bitene dek o kadar örselenmişiz ki biliyorlar o formasyonu alsak kimsenin önümüzde duramayacağını :D :D

benim iki kardeşim de eğitim fakültesi mezunu.onlar bile öyle diyorlar.

FEN EDEBİYATI BİTİRENE DEK SIKTIK DİŞİMİZİ ŞİMDİ DE FORMASYONU ALMAK SIKALIM :)

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi