Editörler : E.Kayı Han
05 Nisan 2022 22:33

Arşiv Araştırması

Merhabalar Değerli Forum Üyeleri,

Öncelikle belirtmeliyim ki KPSS 2021/2 merkezi atamasında atandım. 46 İş günü geçmesine rağmen arşiv araştırması sonuçlanmadı. Günden güne kaygılarım artıyor. Kurumla yaptığım görüşme sonucu dosyamın Değelendirme Komisyonuna sunulacağını öğrendim. Fakat diğer atananların dosyalarını direkt onayladılar. Benim geçmişte mahkeme davam olduğu için Değerlendirme Komisyonuna sunmaları gerekirmiş. Geçmişte ise 3 ayrı düşmüş davam mevcut hepside basit yaralama ve en yakın dava düşeli 7 sene kadar oldu. Sizce değerlendirme komisyonları hangi periyotlarla toplanıyor olabilir açıkcası atandığım gerekçesiyle işimi bırakmak zorunda kaldım sizce süreç daha fazla uzayabilir mi?

Teşekkür ederim.

engineer.com
Memur
05 Nisan 2022 23:03

Hocam soruşturma bittiyse mahkeme durumlarını incelerler ve ona göre memuriyete engel bir durum varmı ona karar verirler
05 Nisan 2022 23:13

Çok şükür yok diye biliyorum ama süreç uzadıkça insan kaygıya kapılıyor. ve komisyon toplanması da anladığım kadarıyla çok uzayabiliyor. üstelik emniyet soruşturma içerisine mahkeme dosyasını sunuyor mu yoksa yüzüysel mi sunuyor bilmiyorum. ilk komisyon toplantısında mahkemeden dosya istenirse bir sonraki komisyon toplantısına süreç epeyce uzar gibi.

06 Nisan 2022 00:54

Bende aynı durumdayım. Hakaret suçu işledim diye bekleyip duruyorum. 1 yıl üstü hapis cezası almış mıydınız ?

06 Nisan 2022 00:55

Ben de evrak teslim edeli yaklaşık 40 gün oldu hala bekliyorum. Emniyet soruşturmayı 15 Mart'ta göndermiş. Komisyon kurulacak biz seni arayacağız dediler hala bekliyorum.

06 Nisan 2022 01:21

Çok şükür yok hocam dediğim gibi dosyalarım kapalı ve düşme kararı verileli 7 sene geçti. anladığım kadarıyla en ufak mahkemesi olanı bile bekletiyorlar.

baybarsyuzbasioglu, 2 yıl önce

Bende aynı durumdayım. Hakaret suçu işledim diye bekleyip duruyorum. 1 yıl üstü hapis cezası almış mıydınız ?

06 Nisan 2022 01:27

Hocam inşallah süreç olumlu sonuçlanır sizin hangi kurumdu

Ben de evrak teslim edeli yaklaşık 40 gün oldu hala bekliyorum. Emniyet soruşturmayı 15 Mart'ta göndermiş. Komisyon kurulacak biz seni arayacağız dediler hala bekliyorum.

06 Nisan 2022 11:51

Hazine ve maliye bakanlığı benimkisi. Beklemeye devam ediyoruz bakalım. Benimle beraber atanan çoğu kimse atanmadı henüz

07 Nisan 2022 15:42

Ömer hocam msjlara bakabilirmisiniz

07 Nisan 2022 18:03

Umarım tez zamanda onay mesajı alırsınız.

Hazine ve maliye bakanlığı benimkisi. Beklemeye devam ediyoruz bakalım. Benimle beraber atanan çoğu kimse atanmadı henüz

İky94
Aday Memur
10 Nisan 2022 16:14

Bende 2021/2 atmasında itüye atandım basit yaralama suçum var benim de para cezası ödemiştim gününü hatırlamıyorum ama çok değildi 1 yılı aşkın değil bende bekliyorum gecen hafta okulu aradım devam ediyo dediler biz sizi arıcaz dediler bişey olur mu acaba

10 Nisan 2022 19:41

Öncelikle hayırlı olsun. Açıkçası dava konusu basit yaralama ve Dmk 48 a 5 ve TCK 53 1. Maddesine göre sonuç doğuracağını sanmıyorum. İçiniz rahat olsun.

İky94, 2 yıl önce

Bende 2021/2 atmasında itüye atandım basit yaralama suçum var benim de para cezası ödemiştim gününü hatırlamıyorum ama çok değildi 1 yılı aşkın değil bende bekliyorum gecen hafta okulu aradım devam ediyo dediler biz sizi arıcaz dediler bişey olur mu acaba

donurh
Daire Başkanı
18 Nisan 2022 02:39

Anlamadım, soruşturmanın sonucu emniyetten olumlu/olumsuz şeklinde gelmiyor mu sadece? Bir de değerlendirme komisyonu var ve gelen sonuca göre onlar mı karar veriyor? E kanunda açıkça belirtilmiş somut olgular vardır ya da yoktur. Komisyon neye göre karar verecek ki?

18 Nisan 2022 03:13

Emniyet sadece araştırmaya konu olacak olgulara erişiyor ve kuruma teslim ediyor hatta bence tam olarak mahkeme içeriğine erişmiyor. Bu olguları ise komisyon degerlendiriyormuş gerekli gördüğü takdir de mahkeme içeriğini mahkemelerden talep ediyor. Aslında bende sizin gibi düşünüyorum yoruma açık bir durum yok engel varsa zaten engeldir sonuçta bunlar somut veriler ama maalesef gel gör ki bir komisyon muhabbetine aylarca bekliyoruz.

donurh, 2 yıl önce

Anlamadım, soruşturmanın sonucu emniyetten olumlu/olumsuz şeklinde gelmiyor mu sadece? Bir de değerlendirme komisyonu var ve gelen sonuca göre onlar mı karar veriyor? E kanunda açıkça belirtilmiş somut olgular vardır ya da yoktur. Komisyon neye göre karar verecek ki?

donurh
Daire Başkanı
18 Nisan 2022 04:08

Ben de 3 haftadır soruşturma bekliyorum, benim de 1 adet hagb'm var. O zaman komisyon dayanaksız bir karar verirse idari mahkemeye verip kazanmak yüksek olasılık.

Ömer Faruk Zengi, 2 yıl önce

Emniyet sadece araştırmaya konu olacak olgulara erişiyor ve kuruma teslim ediyor hatta bence tam olarak mahkeme içeriğine erişmiyor. Bu olguları ise komisyon degerlendiriyormuş gerekli gördüğü takdir de mahkeme içeriğini mahkemelerden talep ediyor. Aslında bende sizin gibi düşünüyorum yoruma açık bir durum yok engel varsa zaten engeldir sonuçta bunlar somut veriler ama maalesef gel gör ki bir komisyon muhabbetine aylarca bekliyoruz.

18 Nisan 2022 04:29

Elbette bu mümkün ama umarım dayanaksız veya kanunsuz bir karar verilmez. Çünkü süreç uzuyor. Yüz kızartıcı herhangi bir adli vaka ya da mahkeme konusu yoksa terör suçu ya da 1 yıldan fazla mahkumiyet yoksa er ya da geç atamanız olur. Hocam hangi kuruma atandınız ?

donurh, 2 yıl önce

Ben de 3 haftadır soruşturma bekliyorum, benim de 1 adet hagb'm var. O zaman komisyon dayanaksız bir karar verirse idari mahkemeye verip kazanmak yüksek olasılık.

donurh
Daire Başkanı
18 Nisan 2022 04:36

Doğu'da bir üniversiteye. Hagb konusu izinsiz yürüyüş. Bu tür işlerde kurumlar korkak ve temkinli davrandığı için herşey olabilir diye bekliyorum ben ama dediğim gibi, bu şekilde mahkemeden dönen de çok kişi var. Umarım sizin de olumlu sonuçlanır.

Elbette bu mümkün ama umarım dayanaksız veya kanunsuz bir karar verilmez. Çünkü süreç uzuyor. Yüz kızartıcı herhangi bir adli vaka ya da mahkeme konusu yoksa terör suçu ya da 1 yıldan fazla mahkumiyet yoksa er ya da geç atamanız olur. Hocam hangi kuruma atandınız ?

18 Nisan 2022 05:12

Umarım hepimiz için süreç olumlu sonuçlanır.

donurh, 2 yıl önce

Doğu'da bir üniversiteye. Hagb konusu izinsiz yürüyüş. Bu tür işlerde kurumlar korkak ve temkinli davrandığı için herşey olabilir diye bekliyorum ben ama dediğim gibi, bu şekilde mahkemeden dönen de çok kişi var. Umarım sizin de olumlu sonuçlanır.

yasin1101
Aday Memur
18 Nisan 2022 14:13

Aynı durumunuzu bende yaşıyorum.Hagb kararım var daha 3.yılındayım.Çoğu kişi görev başı yaptı.7 Nisanda adliyeden dosya detayları gitmiş kuruma.Komisyonun toplanıp karar vermesini bekliyorum bende.

18 Nisan 2022 15:17

Hocam gerçekten geç başlatılmak çok kötü bir durum umarım komisyon toplanır bir an önce başlatır kurumunuz üniversite mi ? Habg engel değil ama duruşma içeriğinizde de umarım engel teşkil eden bir mahkeme konusu yoktur. Hocam merak ettim 7 nisanda mahkemeden dosya detaylarının istendiğini nereden biliyorsunuz?

yasin1101, 2 yıl önce

Aynı durumunuzu bende yaşıyorum.Hagb kararım var daha 3.yılındayım.Çoğu kişi görev başı yaptı.7 Nisanda adliyeden dosya detayları gitmiş kuruma.Komisyonun toplanıp karar vermesini bekliyorum bende.

yasin1101
Aday Memur
18 Nisan 2022 15:46

Ceza içeriği kamu malına zarar verme.Uyapta dava dosyanıza girip gelen son 20 evrakta çıkıyor bu kurumun bilgi talebiyle adliyenin yolladığı dosyalar mahkemede yaptığın savunmadan gerekçeli karara kadar her şeyi yollamışlar.

Hocam gerçekten geç başlatılmak çok kötü bir durum umarım komisyon toplanır bir an önce başlatır kurumunuz üniversite mi ? Habg engel değil ama duruşma içeriğinizde de umarım engel teşkil eden bir mahkeme konusu yoktur. Hocam merak ettim 7 nisanda mahkemeden dosya detaylarının istendiğini nereden biliyorsunuz?

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi