Editörler : ayşegül bgm
12 Haziran 2021 21:45

Lütfen yardim !

Merhaba Lisans işletme mezunuyum yeni mezun oldum, aynı zamanda önlisans tıbbi sekreterliğim var. Tıbbi sekreterlikten atanabilmek için 2020 kpss önlisans a girdim puan aldım. Şimdi ben polis ve subay lığa başvuru yapabilmek için 2021 kpss lisans sınavına girmek istiyorum sadece genel kültür genel yetenek yapacağım alanlara girmeyeceğim. Eğer lisans sınavına girersem önlisans puanım iptal olur mu. Lisans sınavına girersem sen lisans kpss ye girmişsin artık ön lisans tan atamalara başvuru yapamazsın diye bir problem yaşar mıyım. Ösym yi aradığım da puanın iptal olmaz diyor ancak atamalar konusunda biz bilemeyiz diyor. Bazen bambaşka bişsey diyorlar Lütfen yardımmmm.

aisezreal
Genel Müdür
12 Haziran 2021 22:58

hocam bir alt öğrenim sınavına girdiğin halde, bir üst öğrenim sınavına girersen, alt öğrenim sonucun iptal olur.

aknymn67
Aday Memur
12 Haziran 2021 23:11

Cevap için saolun ancak ösym ile konuştum puanınızın geçerlik süresi 2 yıl lisans kpss ye girseniz bile önlisans puanın iptal olmaz dediler ama güvenemiyorum işte forumlarda araştırdım her kafadan bir ses çıkmış kafamın içi cami avlusuna döndü ya. Emin misiniz lisans kpss ye girince önlisans puanı iptal mi oluyor ?

aisezreal, 3 yıl önce

hocam bir alt öğrenim sınavına girdiğin halde, bir üst öğrenim sınavına girersen, alt öğrenim sonucun iptal olur.

Ameliyat12
Aday Memur
12 Haziran 2021 23:19

Ana kaynaktan duyduğuna itibar et yoksa hepimiz birşeyler söyleriz takilma
aknymn67, 3 yıl önce

Cevap için saolun ancak ösym ile konuştum puanınızın geçerlik süresi 2 yıl lisans kpss ye girseniz bile önlisans puanın iptal olmaz dediler ama güvenemiyorum işte forumlarda araştırdım her kafadan bir ses çıkmış kafamın içi cami avlusuna döndü ya. Emin misiniz lisans kpss ye girince önlisans puanı iptal mi oluyor ?

Saglıkcihanimm
Aday Memur
12 Haziran 2021 23:19

puanınız yanabilir

12 Haziran 2021 23:26

Benim bildigim kadariyla lisans mezunu olan bir kişi kpss onlisans veya lise puaniyla atanamaz...

Jagro
Yasaklı
13 Haziran 2021 01:44

2021 kpss ye girseniz 2020 kpss puaniniz iptal olmaz butun kaynaklarda boyle yaziyor .puaniniz 2 yil gecerlidir bunu engelleyemezler .osym de ayni bilgiyi vermis size zaten. Forumlarda gorduklerinize bakmayin her kafadan ayri bir ses cikar.siz osym ve diger kaynaklar ne demisse ona itibar edin. Netten "2021 kpss sinavina girersem 2020 puanim iptal olur mu " diye aratin kpss cafe sayfasina girin orda sorularinizin cevabi var tatmin olmazsaniz eger osym yi tekrar tekrar arayin diyin ki siz bilemeyeceksiniz kim bilecek bu bilgiyi benim hayatim burda soz konusu diyin kiclarini sandalyeden kaldirip gidip mudurlerine sorsunlar mevzuata baksinlar .

Jagro
Yasaklı
13 Haziran 2021 01:52

Bu arada bu bilginin muhatabi saglik bakanligi olabilir osym bu yuzden belki bilmiyorum diyordur .saglik bakanligi atama tayin isleri biriminede baglanip sorunuzu sorun .
Jagro, 3 yıl önce
2021 kpss ye girseniz 2020 kpss puaniniz iptal olmaz butun kaynaklarda boyle yaziyor .puaniniz 2 yil gecerlidir bunu engelleyemezler .osym de ayni bilgiyi vermis size zaten. Forumlarda gorduklerinize bakmayin her kafadan ayri bir ses cikar.siz osym ve diger kaynaklar ne demisse ona itibar edin. Netten "2021 kpss sinavina girersem 2020 puanim iptal olur mu " diye aratin kpss cafe sayfasina girin orda sorularinizin cevabi var tatmin olmazsaniz eger osym yi tekrar tekrar arayin diyin ki siz bilemeyeceksiniz kim bilecek bu bilgiyi benim hayatim burda soz konusu diyin kiclarini sandalyeden kaldirip gidip mudurlerine sorsunlar mevzuata baksinlar .

aknymn67
Aday Memur
13 Haziran 2021 10:38

Cevap için teşekkürler pazartesi sağlık bakanlığını arayayım birde oraya sorayım. Ne dediklerini yazarım buraya aynı durum başkasının başına da gelebilir. Malesef şu konulara bir klavuz yayınlayıp bir netlik getirmiyorlar. İlla insanların başı yandıktan sonra mı öğrenmesi lazım bazı şeyleri. Geri dönüşü de yok.

Jagro, 3 yıl önce
Bu arada bu bilginin muhatabi saglik bakanligi olabilir osym bu yuzden belki bilmiyorum diyordur .saglik bakanligi atama tayin isleri biriminede baglanip sorunuzu sorun .

Onurrrrr.
Memur
13 Haziran 2021 12:51

Kılavuzda 2 yıl ve bi sonraki kpss puanını alana kadar bir tabir vardı yanlış hatırlamıyorsam o yüzden bence de yanıyor puanınız
aknymn67, 3 yıl önce

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi