Editörler : supporters.
22 Ocak 2023 00:19

Ev alamamak
Bus şartlar altinda nasil ev alacaz?

E.Kayı Han
Editor
22 Ocak 2023 00:24

Bu şartlar altında memur isen ev almak imkansız. Fırsatçılar olmasa bu kadar artmaz belki fiyatlar ama fırsatçılar dirlik vermiyor ki..

Ben köyden bir arsa bulabilirsem almayı düşünüyorum.

fyildiz483
Aday Memur
22 Ocak 2023 00:25

Memurum kredi ceksem diyorum verdiği miktarlar a ikinci el araba bile alinmiyor

hsnd
Başbakan Müsteşarı
22 Ocak 2023 00:59

Hepsine kredi çıksa da maaş kadar ödemesi var zaten. Orta gelirlinin ev alma ihtimali bitti. Kenarda iyi bir birikimi olan üstüne krediyle alabilirse alır artık. Arabamı satsam üzerine kredisini çeksem yine alamıyorum çünkü ödemeye maaşım yetmiyor.
fyildiz483, 1 yıl önce

E.Kayı Han
Editor
22 Ocak 2023 01:04

Tenekeden ibaret kuş cinsi arabalara 130-140 bin civarı para istiyorlar.

Aslında özellik bakımından iyi olan ama tutulmayan araçlara yöneldim. Rover var mesela. Her özellik var ama tutulmuyor bu nedenle fiyatları düşük.

fyildiz483, 1 yıl önce

Braweheart01
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 01:25

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Yeni evim kampanyası uygun kanun meclisten geçtikten sonra fiyatlar konusunda umutluyum özellikle vergi kaçıran müteahhitlere yönelik büyük cezalar geleceğini düşünüyorum

E.Kayı Han
Editor
22 Ocak 2023 01:27

Olmaz memur alamaz o kampanya ile. Maaşı yetmez.

Braweheart01, 1 yıl önce

Yeni evim kampanyası uygun kanun meclisten geçtikten sonra fiyatlar konusunda umutluyum özellikle vergi kaçıran müteahhitlere yönelik büyük cezalar geleceğini düşünüyorum

Braweheart01
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 11:55

o zaman aylık 10 bin kira vermeye devam edin. şahsen tüm maaşım+ ek dersim ev taksidine gitse bile alacağım gerekirse pazarda domates satarım gece taksiclik yaparım ama o taksitleri öderim ev sahiplerine para vermekten çok daha iyidir

E.Kayı Han, 1 yıl önce

Olmaz memur alamaz o kampanya ile. Maaşı yetmez.

E.Kayı Han
Editor
22 Ocak 2023 11:57

Kredinin şartlarından biride maaşının yüzde 40'ı oranını geçmeyecek diyor.
Braweheart01, 1 yıl önce

o zaman aylık 10 bin kira vermeye devam edin. şahsen tüm maaşım+ ek dersim ev taksidine gitse bile alacağım gerekirse pazarda domates satarım gece taksiclik yaparım ama o taksitleri öderim ev sahiplerine para vermekten çok daha iyidir

Braweheart01
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 15:13

onu bir şekilde atlatırız krediyi kullanmak kolay önemli olan ödemek en zoru ise evi bulmak adana da 2 milyon ve altında sıfır ev yok olsa da müteahhit tamamı kredili satmıyor

E.Kayı Han, 1 yıl önce
Kredinin şartlarından biride maaşının yüzde 40'ı oranını geçmeyecek diyor.

fyildiz483
Aday Memur
22 Ocak 2023 15:15

2 kişi ortak kredi ile ev alabiliyor mu? Alabiliyorsa kredi fiyatı artıyor mu?

E.Kayı Han
Editor
22 Ocak 2023 15:36

Şu an Türkiye'de hiç bir yerde 2 milyon altı sıfır ev bulmak zor.
Braweheart01, 1 yıl önce

onu bir şekilde atlatırız krediyi kullanmak kolay önemli olan ödemek en zoru ise evi bulmak adana da 2 milyon ve altında sıfır ev yok olsa da müteahhit tamamı kredili satmıyor

Braweheart01
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 15:55

var Adana'da 4+1dahi var 2 milyon altına sıfır. merkezi yerler ve bazı mahalleler pahalı onun dışında sıfır ev 2 milyon altı var. Üstelik 3+1 kombili mevcut sorun sıkıntı müteahhit kredi kullandırmıyor peşin istiyor parayı

E.Kayı Han, 1 yıl önce

Braweheart01
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 15:57

sen ve eşin ortak alıyorsunuz aile gelirinin yüzde 40 ı kadar kredi kullanabiliyorsunuz. eşinin geliri yoksa tanıdık bir firmada sgk girişini yap adam tanıdık ayda 30 bin maaş alıyor yazısı versin o zaman kredi çıkar.

fyildiz483, 1 yıl önce
2 kişi ortak kredi ile ev alabiliyor mu? Alabiliyorsa kredi fiyatı artıyor mu?
22 Ocak 2023 16:12

Satılıyor hocam, Yükseova'da 2018'de dağıtılan TOKİlerde arz fazlasından fiyatlar gayet uygun. 3+1 130 metrekare ev 300-500bin bantlarında.
E.Kayı Han, 1 yıl önce

E.Kayı Han
Editor
22 Ocak 2023 16:25

Şimdi memleketi terk edip Yüksekova'ya mı gelelim. :)))

Spinozanın Pelerini, 1 yıl önce
Satılıyor hocam, Yükseova'da 2018'de dağıtılan TOKİlerde arz fazlasından fiyatlar gayet uygun. 3+1 130 metrekare ev 300-500bin bantlarında.
22 Ocak 2023 16:29

:)) yok da hani radikal bir karar alma niyetiniz varsa biz de alıcı arıyorduk, reklam sayılır bir nevi :))
E.Kayı Han, 1 yıl önce

Şimdi memleketi terk edip Yüksekova'ya mı gelelim. :)))

E.Kayı Han
Editor
22 Ocak 2023 16:30

O kadar radikal karar alamam. Çok zor imkansız.

Spinozanın Pelerini, 1 yıl önce
:)) yok da hani radikal bir karar alma niyetiniz varsa biz de alıcı arıyorduk, reklam sayılır bir nevi :))

şanlı0788
Şube Müdürü
23 Ocak 2023 12:18

Hocam kamuda 15 bin maaş alıyorsun ve eşin çalışmıyorsa bu kampanya kandırmacasıyla ev alabilirmiyiz sence? Kampanya diyorlar evler en kötü 2 milyon, bankalar 500 den yukarı vermiyor, hadi buldun diyelim müteahhitler vergiden dolayı kredi kısıyor en fazla 500 çekecen diyor hadi onu da buldun 1,5-2 milyonu aylık kaç kaç ödeyecen de alacan? Hepsi banka ve müteahhit zenginleştirme bide milletin gazını alma projesi.
Braweheart01, 1 yıl önce

Braweheart01
Daire Başkanı
23 Ocak 2023 12:37

eşim çalışmıyor ek iş yapıyorum. ek işten aylık 20 bin kazancım var uzman öğretmenim bu ayki maaşım sendika dahil 18 bin ek dersim 15 tatil olmasına rağmen 5000 yeni evim kampanyasında banka kredi veriyor 500 bin limiti falan yok ziraay bankasında 1.8 milyon kredi çıkıyor bankaya gidip sordum tek sorun ev bulamamak başka sorunum yok

şanlı0788, 1 yıl önce
Hocam kamuda 15 bin maaş alıyorsun ve eşin çalışmıyorsa bu kampanya kandırmacasıyla ev alabilirmiyiz sence? Kampanya diyorlar evler en kötü 2 milyon, bankalar 500 den yukarı vermiyor, hadi buldun diyelim müteahhitler vergiden dolayı kredi kısıyor en fazla 500 çekecen diyor hadi onu da buldun 1,5-2 milyonu aylık kaç kaç ödeyecen de alacan? Hepsi banka ve müteahhit zenginleştirme bide milletin gazını alma projesi.

mehmet2541228
Aday Memur
23 Ocak 2023 12:37

Kampanya oşsa nolacak faydalanmak istiyorum ev bulamıyorum 3 4 tane ilanı aradım 0.69 dan şu kadarına kadar faydalanırsın lafını duydum hepsinden i. Bizim ülkemizin durumu bu malesef
Toplam 72 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi