Editörler : oto-danisman-expert
07 Mart 2018 09:31

90-95 Bin arası araç önerisi

merhaba,

maximum 95bin'e kadar araç bakıyorum. fikirden çok kullanıcı deneyimlerini öğrenmek istiyorum.

aradığım özellikler; otomatik,cruze kontrol,park sensörü,kör nokta uyarı sistemi,multimedya,yan hava yastıkları ve bu fiyatlarda olan araçlarda bulunan genel özellikler.

dizel şartım açıkçası yok ama aynı özelliklere sahip 2 araç arasında kalırsam dizel'i seçerim.

genel olarak düşündüğüm araçlar Octavia-jetta-focus-elantra-megane yani piyasayı domine eden neredeyse tüm C segmenti olmalı, 50 bin km den fazla ve 2015 modelden aşağı olmamalıdır.

dediğim gibi fikir istemiyorum. sahibinden de yeterince fikir sahibi oldum. benim derdim kullanıcı deneyimlerini öğrenmek.

cengaver44
Kapalı
07 Mart 2018 18:50

söylediğiniz kriterlerde sorunsuz otomatik kör nokta sistemi standart en başta akla gelen araba mazda 3, daha sonra sırasıyla yeni civic executive,ve50. yıl corolla premium serilerini tavsiye ederim. fikir vermesi açısından bir ilan: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2015-kazasiz-boyasiz-mazda-3-sedan-1.5-skyactive-g-power-6at-531221995/detay

m@earsln
Şef
08 Mart 2018 10:38

anladığım kadarıyla donanımlı ve güvenli araç arıyorsunuz. o paralara alacağınız en iyi arabalar

(model yılını yazmayacağım çünkü malum sitelerde hepsine ulaşabilirsiniz.)

--volvo v40(çok bilgi sahibi değilim)

-c 180(çok bilgi sahibi değilim)

-opel ınsıgnıa 1.6 cdtı(cosmo donanımları ince yanak lastikler kullandığından biraz sert gelebilir. vites tam otomatiktir. performans tatmin edici süper bir araç)

--astra k 1.6 cdtı da çok güzel arabadır.

---ve passat 2.0 tdı 6 ileri dsg(6 ileri dsg ler yağlamalı sistemdir. 7 ileriye göre sıkıntısızdır.) süper bir araba. zaten passattan sonra sizi c serisi de tatmin etmez. değiştireceğiniz zaman e serisine bakarsınız.

ingilizceöğretmeni33
Şube Müdürü
08 Mart 2018 17:49

Size tavsiyem megane 4 dizel az km sahib..den.com da 90 civarı en üst donanım alabilirsiniz. 20 bin km de bir yıllık bakım aralığı var ayrıca.

yerelci emre
Aday Memur
17 Mart 2018 10:07

Öncelikle dönüşleriniz için teşekkür ederim.

yerelci emre
Aday Memur
17 Mart 2018 10:14

-honda civic son dönemde ki c sütunu göçükleri ve kaputtan yüksek hızlarda gelen sesler sebebiyle tercihim değil,

-mazda 3 aradığım fiyatta bir türlü bulamadım. ya istediğim kilometre de değil yada başka süprizler çıkıyor.

-Volvo ve c180 için kendi adıma biraz erken olduğunu düşünüyorum. çok bilgi sahibi olduğum araçlar değil sürpriz yaşamak istemem. biraz garanticiyimdir.

-opel konusunda çok kırgınım. piyasa da nedense istenmeyen üvey evlat muamelesi görüyor. opel astra kullanıyorum şu an 2013 h kasa var elimde gayette memnunum ancak sedan arıyorum. bagaj yetmiyor.

-o fiyatlara passat olmayacağını gayette iyi biliyorum. sanırım pazara çok hakim değilsiniz.

-en faydalı yorum açıkçası megane 4 ün 20 bin de bakım aralığını öğrenmem oldu. maliyet açısından oldukça faydalı.

L0d0s61
Kapalı
17 Mart 2018 14:49

O paraya alabileceğiniz en iyi araclar mazda3, volvo S60, ford focus ya da toyota corolla 1.4 dizel. Yeni kasa hondalar sizin de dediğiniz gibi kaportadaki göçükler yüzünden sıkıntılı. Diğer 4 araçtan hangisini alsanız rahat edersiniz.
yerelci emre, 6 yıl önce

-honda civic son dönemde ki c sütunu göçükleri ve kaputtan yüksek hızlarda gelen sesler sebebiyle tercihim değil,

-mazda 3 aradığım fiyatta bir türlü bulamadım. ya istediğim kilometre de değil yada başka süprizler çıkıyor.

-Volvo ve c180 için kendi adıma biraz erken olduğunu düşünüyorum. çok bilgi sahibi olduğum araçlar değil sürpriz yaşamak istemem. biraz garanticiyimdir.

-opel konusunda çok kırgınım. piyasa da nedense istenmeyen üvey evlat muamelesi görüyor. opel astra kullanıyorum şu an 2013 h kasa var elimde gayette memnunum ancak sedan arıyorum. bagaj yetmiyor.

-o fiyatlara passat olmayacağını gayette iyi biliyorum. sanırım pazara çok hakim değilsiniz.

-en faydalı yorum açıkçası megane 4 ün 20 bin de bakım aralığını öğrenmem oldu. maliyet açısından oldukça faydalı.

yerelci emre
Aday Memur
18 Mart 2018 20:08

son olarak Octavia ve focus arasında kaldım. var mıdır? ikisini de kullanmış birileri fikir verebilecek.

-Octavia da dizellere o paralar dolu paketlere yetmiyor. senede 15bin km den fazla da yapmıyorum.

-focus da bu fiyatlara bolca bulunabiliyor. ancak bana içi dar geldi.

cengaver44
Kapalı
18 Mart 2018 20:20

hocam iki aracın düz viteslerini alacaksanız sözüm yok. ama otomatikleri sıkıntılı haberiniz olsun. (dsg ve power shift) otomatik alacaksanız kesinlikle japon cvt veya tam otomatik alın. ( honda- Toyota-mazda-Subaru-Mitsubishi-nissan)

yerelci emre, 6 yıl önce

son olarak Octavia ve focus arasında kaldım. var mıdır? ikisini de kullanmış birileri fikir verebilecek.

-Octavia da dizellere o paralar dolu paketlere yetmiyor. senede 15bin km den fazla da yapmıyorum.

-focus da bu fiyatlara bolca bulunabiliyor. ancak bana içi dar geldi.

L0d0s61
Kapalı
18 Mart 2018 22:22

Yılda 15 bin km den fazla yapmıyorsanız dizel almanız zaten gereksiz. Otomatikte en sıkıntılı şanzıman dsg. O yüzden octaviayı bence düşünmeyin. Powershift için de sorunlu deseler de bende 6 senedir bir sıkıntısı olmadı. Ama yine de otomatikte japonlar daha iyi olduğu fikrine katılıyorum. Aradığınız fiyatlara subaru xv de bakabilirsiniz. Suv olsa da emsalleri gibi hantal değil. İç malzemesi çok kaliteli motoru zaten sorunsuz. Kullanımı keyifli. Piyasası yok derler ama kardeşiminkini 2 günde sattık. Model yükseltti hala XV kullanıyor.

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
18 Mart 2018 23:35

Octavia 1.0 tsi motor olan modelinede bakın bence, arkadaşımda var çoğu 1.6 arabanın tozunu attırır. 1.0 motor demezsin hiç, ilk başta bu motor bu kasayı kaldirirmi bu araba gidermi felan dedik ama test edince gerçekten 1.0 motor olduğuna inanmazsın. Vergi avantajida cabasi. Test etmeni öneririm, bütçene göre en fulunu alırsın.

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
18 Mart 2018 23:39

Birde Kia cerato, 1.6 dizel otomatik consept plus modeli en fulu, sanruf dahil ful +ful araba gırtlağına kadar dolu. Test etme imkanım olmadı ama internetten çok araştırdım olumsuz bi yoruma rastlamadım desem yeridir. İkinci el fiyatlarida daha uygun.

917-Short Tail
Genel Müdür
19 Mart 2018 07:27

90 bini maceraya atma hocam 1-2 model aşağı çek passat bak. Yok dersen octavia pişman etmez önündeki kuş logosuna aldanma gayet kaliteli araba.

kafkas_52
Şef
20 Mart 2018 15:22

3 yıl focus 2 3bin km de güncel kasa focus dizel kullandım. Güncel kasa yani şuanda kullanılan, tasarım ve motor maalesef öncekilere göre avantajlı değil. Ford özellikle fransız grubuyla yakıt ve performans konusunda rekabet etmek için aracın ebatlarını küçültüp içini daraltıp bir de üstüne powershift otomatikle uyumlu olması için 1.5 dizel motor koyunca bence satınalma avantajını kaybetti. Rakiplerinin iç hacmi genişlerken focus bir hayli daralttı. Focus 2 ve 2.5 kasalar performans tasarım ve iç hacmiyle çok iyiydi ancak şuandakiler maalesef tutmadı sıfır satışlardaki rakamlarda bunu destekliyor. Octavia uzun Kmler kullanmadım ancak inceleme fırsatım oldu iç hacim yeterli TDI motor tartışılmaz dsg soru işareti ancak eskisi kadar sorunlu değiller.

mhrrmk
Kapalı
20 Mart 2018 16:27

Octavia Tdi Dsg Bence en iyi aractir konfor ivme sessizlik her yonden tatmin eder

yerelci emre
Aday Memur
21 Mart 2018 20:48

bagaj konusunda focus un da isteneni veremeyecek olduğunu öğrenmem büyük bir hayal kırıklığına itti. keza Octavia da da kısa araştırmalar sonrası yoldan araç içine ses alma ve arka torsiyondan ses gelmesi gibi durumlar olduğunu öğrendim.

benzinli qashqai yada dizel 2008 mi bakmaya başlasam ne dersiniz.

panzerci
Müsteşar Yardımcısı
24 Mart 2018 18:27

Arkadaşımda Octavia 1.0 motor tsi olanı var, araba gayet iyi ses mes yok bilmiyorum belkide yalıtım yaptırdı. Ses olayı çok arabada var yalitimla halledilecek bir mesele. Qasqai ninde bagaji ve arka koltuk kısmı dar diye biliyorum yorumlardan. Kia Cerato 1.6 dizel otomatik consept plus modelinide araştırın derim. Araba ful+ful sanruf dahil dolu bir araba, ikinci el fiyatida emsallerine göre daha uygun.

yerelci emre, 6 yıl önce

bagaj konusunda focus un da isteneni veremeyecek olduğunu öğrenmem büyük bir hayal kırıklığına itti. keza Octavia da da kısa araştırmalar sonrası yoldan araç içine ses alma ve arka torsiyondan ses gelmesi gibi durumlar olduğunu öğrendim.

benzinli qashqai yada dizel 2008 mi bakmaya başlasam ne dersiniz.

D.K 27
Memur
26 Mart 2018 18:32

auidi a3 sedan tdi otomatik 2013-2014 model

D.K 27
Memur
26 Mart 2018 18:36

Düşünürseniz 80 bine benm aracı satabilirim.Seat leon 1,6 TDI otomatik vites.2015 model style paket 55 bin km de.hasar kaydı vs yok temiz.sağ ön çamurluğun yarısı boyalı lokal.Harici boyada yok.Saydığınız özellikler var.

m@earsln
Şef
28 Mart 2018 15:15

uzun zamandıe forumu takip edemiyorum. sayın yerel emre passat al deyince ''o paralara passat yok piyasaya hakim değilsiniz demiş'' araba konusunda bilgime güvenirim... tavsiye ettiğim arabaların hemen hepsine binmiş veya kullanmışımdır. ayrıca bende de senin gibi astra h var. passat 2.0 tdı den astra ya tekrar binince ''benimki arabaysa passat ne diyorum her seferinde'' o dediğin paralara 2012-2014 arası temiz passat 2.0 tdı(6 iler dsg sorunsuz) al keyfine bak.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi