Editörler : crops35
10 Şubat 2019 19:08

2018 Kpss puanı ile alımlar

2018 kpss puanımız ile tüm ilanlara başvurabilir miyiz?

kaplumbaga155
Yasaklı
10 Şubat 2019 19:19

yoo hepsine değil 2014'tekilere başvuramassın mesela

atasal32
Aday Memur
10 Şubat 2019 20:09

2018 kpss puanı 2 yıl geçerli, 2020 kpss ye kadar, onu biliyoz da.... Aldığımız bu 2018 kpss puanı ile bu yıl çıkan tüm düz memurluklara başvurabiliyoz mu, onu soruyorum

kaplumbaga155, 5 yıl önce

yoo hepsine değil 2014'tekilere başvuramassın mesela

drytrm42
Aday Memur
10 Şubat 2019 21:00

Başvurabilirsiniz. Bölüm ayrımı yapmadan herhangi bir önlisans mezunu istiyor ise bazı kurumlar nitelik istiyor örneğin tapu müdürlüğüne alım var tapu kadastro mezunu istiyor sadece o bölüm mezunu başvurabilir.

atasal32
Aday Memur
10 Şubat 2019 21:36

Sayın drytrm42, aynı anda çıkan ilanlara başvursak sorun çıkmaz yani, öyle mi!

drytrm42, 5 yıl önce
Başvurabilirsiniz. Bölüm ayrımı yapmadan herhangi bir önlisans mezunu istiyor ise bazı kurumlar nitelik istiyor örneğin tapu müdürlüğüne alım var tapu kadastro mezunu istiyor sadece o bölüm mezunu başvurabilir.

drytrm42
Aday Memur
10 Şubat 2019 21:44

neden olsun ki atanmadığınız sürece sorun olmaz başvurabilirsiniz
atasal32, 5 yıl önce

Sayın drytrm42, aynı anda çıkan ilanlara başvursak sorun çıkmaz yani, öyle mi!

atasal32
Aday Memur
10 Şubat 2019 23:22

Gerek zabıt katibi gerekse de diğer unvanlarda yapılan alımların dayanağı, "Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği"dir.

Bu yönetmelikte yer alan hükümlere göre, bir adayın, Bakanlığın açıkladığı başka bir kadroya başvurmasını sınırlayan bir hüküm yer almaktadır. (Örneğin benzer şekilde alım yapan Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, yönetmeliğe koyduğu hüküm şu şekildedir: Adaylar aynı anda açılan birden fazla unvan için başvuruda bulunamazlar.)

Şu yazıya rastladım da o yüzden kafam karıştı

drytrm42, 5 yıl önce
neden olsun ki atanmadığınız sürece sorun olmaz başvurabilirsiniz

drytrm42
Aday Memur
10 Şubat 2019 23:49

bunu tam olarak anlayamadım ama aynı bakanlığın alımları için söylemiyor mu sizin yazdığınız benim bildiğim kadarıyla örneğin nüfus müdürlüğü kpss puanı ile açıktan alım yapıyor başvuru yapıyoruz aynı anda merkezi atama var onun için de tercih yapabiliyoruz
atasal32, 5 yıl önce

Gerek zabıt katibi gerekse de diğer unvanlarda yapılan alımların dayanağı, "Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği"dir.

Bu yönetmelikte yer alan hükümlere göre, bir adayın, Bakanlığın açıkladığı başka bir kadroya başvurmasını sınırlayan bir hüküm yer almaktadır. (Örneğin benzer şekilde alım yapan Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, yönetmeliğe koyduğu hüküm şu şekildedir: Adaylar aynı anda açılan birden fazla unvan için başvuruda bulunamazlar.)

Şu yazıya rastladım da o yüzden kafam karıştı

atasal32
Aday Memur
11 Şubat 2019 00:59

Merkezi atama değil de şöyle söyliyeyim size... Dediğiniz gibi diyelim nüfus müdürlüğü kpss puanıyla açıktan alım yapıyor aynı zamanda adalet bakanlığı da farklı unvanda açıktan alım yapıyor. İkisine de müracaat edebilir miyiz?

drytrm42, 5 yıl önce
bunu tam olarak anlayamadım ama aynı bakanlığın alımları için söylemiyor mu sizin yazdığınız benim bildiğim kadarıyla örneğin nüfus müdürlüğü kpss puanı ile açıktan alım yapıyor başvuru yapıyoruz aynı anda merkezi atama var onun için de tercih yapabiliyoruz

cemil taymaz
Kapalı
11 Şubat 2019 20:45

muracat edebilirsiniz.
atasal32, 5 yıl önce

Merkezi atama değil de şöyle söyliyeyim size... Dediğiniz gibi diyelim nüfus müdürlüğü kpss puanıyla açıktan alım yapıyor aynı zamanda adalet bakanlığı da farklı unvanda açıktan alım yapıyor. İkisine de müracaat edebilir miyiz?

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi