Editörler : cihan27E.Kayı Han

khanjar06
Aday Memur
12 Haziran 2019 18:45

Hissedilen %500

debug
Genel Müdür
12 Haziran 2019 19:21

Dur ben açıklayayım sen anlayamamışsın o üstün zeka seviyen ile... %5 zam alacaksın %4 enlasyonun üzerine ek zam gelecek aradaki %1 memura yarar her türlü... onun dışında bi anlamı olmaz. Enflasyon %100 de gelse %5 de gelse değişen bir şey yok. Çünkü alacağın zam reelde, enflasyon+%1... O yüzden çok ya da az gelmesinin bir anlamı yok. Sevinmenin bi anlamı da yok... He üstteki arkadaşın dediği gibi %40'larda olan enflasyonu %20 gösterdikleri için ne kadar çok gösterirlerse o kadar iyi evet buna seviniyorum. Ancak rakamlar bazında sevinmenin bi anlamı yok yani. O üstün zekan ile milletin mesjalarından çıkarımlar yapıp cehaletini sorgulayacağına bi aynaya bak önce...

HA_TA, 5 yıl önce
Daha yararı diyorsunuz ya şaşırıyorum. 4 ün üstündeki oran yarar sağlar diyorsunuz sonra kem küm. Neyse benim dediğimle sizin açıklamanız arasında çok fark var.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
12 Haziran 2019 19:24

Alım gücü düşüyor, enflasyonun yüksek olduğu bir ortamda enflasyon oranında zam alıp sonrada ikinci altı ay fazla zam alırız diyen bir kişinin zekası çok çok üstündür zaten. Daha reel cart curt. Sizin anlama yetiniz maalesef bu olgulara yetmiyor. Neyse sustum.
debug, 5 yıl önce

Dur ben açıklayayım sen anlayamamışsın o üstün zeka seviyen ile... %5 zam alacaksın %4 enlasyonun üzerine ek zam gelecek aradaki %1 memura yarar her türlü... onun dışında bi anlamı olmaz. Enflasyon %100 de gelse %5 de gelse değişen bir şey yok. Çünkü alacağın zam reelde, enflasyon+%1... O yüzden çok ya da az gelmesinin bir anlamı yok. Sevinmenin bi anlamı da yok... He üstteki arkadaşın dediği gibi %40'larda olan enflasyonu %20 gösterdikleri için ne kadar çok gösterirlerse o kadar iyi evet buna seviniyorum. Ancak rakamlar bazında sevinmenin bi anlamı yok yani. O üstün zekan ile milletin mesjalarından çıkarımlar yapıp cehaletini sorgulayacağına bi aynaya bak önce...

13 Haziran 2019 11:31

Arkadaşlar tahminen Temmuz ayı zam oranları kaç olur?

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
13 Haziran 2019 13:19

%6.30
Yıldırım061, 5 yıl önce
Arkadaşlar tahminen Temmuz ayı zam oranları kaç olur?

Mefeetiih
Yasaklı
13 Haziran 2019 14:15

Bu salak damatı bi an önce indirmesi lazım bu embesil bunları iyice aşağı çekiyo haberleri yokekonominin başına adam akıllı birini geçirmesi kazım mehmet şimşek Ali Babacan gibi geri zekalı yüksek enflasyonu düşük göstererek ülkeyiYunanistan gibi mahvedecek onlar da böyle reel rakamlardan uzak yöneterek ülkeyi batırdılar

hakay65
Aday Memur
14 Haziran 2019 01:17

Olay nedir biliyormusunuz; 2019 ocak/ haziran gerçek enflasyon yüzde 20, fakat hükümet bunu yüzde 6,larda gösterecek, ve bize yansıyacak kısım yüzde 6, yani aldığımız maaşın yüzde 14 erimesi demek, şimdi yorumlarda enflasyonun yüksek çıkmasını isteyen arkadaşlar bu mantıkla yüksek çıksın istiyor, yoksa gerçek orandaki enflasyon kadar maaşa gelen zamma kimsenin karşı çıkıp, enflasyon yüksek çıksın diyen yok..!

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
14 Haziran 2019 01:34

Sizin diğer arkadaşın söylemini tercümeniz ile düşünceniz çelişiyor. %20 gerçek enflasyona %6 veriyorlarsa her verilen enflasyon zammında makas daha da artar. % 7 de ise gerçek enflasyon %23,33 olur( matematik vardır umarım) . Eee % 7 alınınca % 1 kar edeceğiz ama gerçekte %3,33 kaybedeceğiz. Bence birilerini tercüme olayını bırakıp kendi görüşlerinizi yazın. Yazın ki ona göre tartışalım...
hakay65, 5 yıl önce
Olay nedir biliyormusunuz; 2019 ocak/ haziran gerçek enflasyon yüzde 20, fakat hükümet bunu yüzde 6,larda gösterecek, ve bize yansıyacak kısım yüzde 6, yani aldığımız maaşın yüzde 14 erimesi demek, şimdi yorumlarda enflasyonun yüksek çıkmasını isteyen arkadaşlar bu mantıkla yüksek çıksın istiyor, yoksa gerçek orandaki enflasyon kadar maaşa gelen zamma kimsenin karşı çıkıp, enflasyon yüksek çıksın diyen yok..!

cenginturk
Aday Memur
14 Haziran 2019 05:43

Ya yıllık enflasyon %30 larda neyin kafasındayız allah aşkına

debug
Genel Müdür
14 Haziran 2019 12:05

sende algılama problemi var sanırım? Enlasyon +1 zam alıyorsun... bu adamlar enflasyonu %4 gösterse alacağın zam %5 %10 gösterse alacağın zam %11 şu denklemi idrak edemiyorsan yazma zaten .. 2019 enflasyon hedefine bak kalan aylara böl bu kadar da kabiliyetin yok mu yani? Dur tekrar yazayım ikinci altı ay daha yüksek zam alırız! hadi ötede oyna

HA_TA, 5 yıl önce
Alım gücü düşüyor, enflasyonun yüksek olduğu bir ortamda enflasyon oranında zam alıp sonrada ikinci altı ay fazla zam alırız diyen bir kişinin zekası çok çok üstündür zaten. Daha reel cart curt. Sizin anlama yetiniz maalesef bu olgulara yetmiyor. Neyse sustum.

mengok
Şube Müdürü
14 Haziran 2019 15:52

ulan enflasyon zaten yüksek %30 larda onlar düşük gösterince düşmüyor ki .. %5 çıkarıyor adam bizede %1 kalıyor.. bana zaten zam yapman lazım yaptığın zammı enflasyon oranından düşmek duzenbazliktir ...

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
14 Haziran 2019 23:41

Hakarete başladığınıza göre, söyleyecek sözünüz kalmadı.
debug, 5 yıl önce

sende algılama problemi var sanırım? Enlasyon +1 zam alıyorsun... bu adamlar enflasyonu %4 gösterse alacağın zam %5 %10 gösterse alacağın zam %11 şu denklemi idrak edemiyorsan yazma zaten .. 2019 enflasyon hedefine bak kalan aylara böl bu kadar da kabiliyetin yok mu yani? Dur tekrar yazayım ikinci altı ay daha yüksek zam alırız! hadi ötede oyna

debug
Genel Müdür
15 Haziran 2019 14:24

yapma ya kıyamam sen milletin zekasına laf ederken hakaret olmuyor biz söyleyince mi sıkıntı oldu? verecek cevap bulamadığın için olabilir belki

HA_TA, 5 yıl önce
Hakarete başladığınıza göre, söyleyecek sözünüz kalmadı.

debug
Genel Müdür
25 Haziran 2019 11:06

Haftaya çarşamba belli oluyor. Haziran ayı piyasa beklentisi %0.91. tuik'in damattan torpilli başkanı %0.30-0.50 arası bir şey açıklar muhtemelen. %6.4 civarı bir zam olacak gibi

akbey23
Şef
01 Temmuz 2019 12:44

İto Haziran enflasyon eksi çıkmış çok büyük ihtimal enflasyon farkı kalmadı yüzde 5 talim edeceğiz

01 Temmuz 2019 12:56

Eksi değil 0.98 çıktı. Tüik te 3 5 aşağısını açıklar . %6 üzeri zam aliriz

gailen
Memur
01 Temmuz 2019 13:00

0.98 azaldı diyor yani eksi anlamına gelmiyor mu bu

01 Temmuz 2019 13:42

Özür olsun " azaldı " kısmını kaçırmışım

01 Temmuz 2019 14:12

ulen varyaaaa

economi06
Şube Müdürü