Editörler : cihan27E.Kayı Han

KuSSeN
Şube Müdürü
10 Ocak 2019 20:43

olmuyor hocam 31 aralk itibri ile geckms borcun olack atym kart borcun 7 bindi sen 2 bin odeyebldn aradski 5 bin icin kredi cekiyosun.arkdslr gorustum bugun ziraat bankalara yszi gonderckms bankalsr birligi araciligi ile sanirim 3-5 gune karsi bankalra yazi dusunce taahht kagidini imzalarlar
rocky35, 5 yıl önce
benim gecikmiş ekstrem yok hepsini düzenli ödedim vermeyecek mi ?

rocky35
Şef
10 Ocak 2019 22:45

kart borcum var ben sadece asgari ödeme tutarını ödüyorum... bazen de 3..5 gün geçiyorum
KuSSeN, 5 yıl önce
olmuyor hocam 31 aralk itibri ile geckms borcun olack atym kart borcun 7 bindi sen 2 bin odeyebldn aradski 5 bin icin kredi cekiyosun.arkdslr gorustum bugun ziraat bankalara yszi gonderckms bankalsr birligi araciligi ile sanirim 3-5 gune karsi bankalra yazi dusunce taahht kagidini imzalarlar

samiulukus
Aday Memur
11 Ocak 2019 11:23

Arkadaşlar ben bugün ve dün yapıkredi bankasına gittim. Size ziraat bankasından ek 2 diye birşey veriyorlar onu imzalatmanız lazım yoksa kredi kesinlikle vermiyorlar. Özel bankalarda bu kağıdı imzalamıyorlar. Ben kartımı da kapatmış bulundum arada kaldım yok yere kredi kartından da oldum.

buluache
Daire Başkanı
11 Ocak 2019 11:32

Bir kaç güne kadar aksaklıkların giderileceğini düşünmekteyim. Alt yapı eksiklikleri var malesef

banderia
Memur
11 Ocak 2019 11:59

Merhaba arkadaşlar, dün burada okuyup da kafama yatmayan çoğu arkadaşında net bir şekilde fikir edinemediği hususları biraz önce bankadan aldığım bilgilere göre yazıyorum. 1) 31 Aralık 2018 tarihindeki ekstrenin kalan borcu gibi bir kıstas yok. Asıl kıstas 31 Aralık ve öncesinde yaptığınız ve borç altına girdiğiniz tutar. Bu tutarın gelecek aylara yansiyan tutarlari da dahil ediliyor.01 Ocak'tan itibaren yapilan alışverişler haliyle kapsama dahil değil. 2) Kamu personeli olsanız dahi yine bir kamu personeli veya emeklisi kefil ve eşinizin de gelmesi gerekiyor şeklinde benim garibime giden bir uygulamaları da var. Süreç çok yeni ve rağbet gören bir kampanya olduğu için özel bankalar sorun cikarabilmekte.

accakir
Kapalı
11 Ocak 2019 12:08

bende çarşamba günü gittim görüştüm. kendimin kamu görevlisi olduğumu söyledim. bana herhangi bir kefil veya eşin gelecek diye bişey söylemediler.

banderia, 5 yıl önce
Merhaba arkadaşlar, dün burada okuyup da kafama yatmayan çoğu arkadaşında net bir şekilde fikir edinemediği hususları biraz önce bankadan aldığım bilgilere göre yazıyorum. 1) 31 Aralık 2018 tarihindeki ekstrenin kalan borcu gibi bir kıstas yok. Asıl kıstas 31 Aralık ve öncesinde yaptığınız ve borç altına girdiğiniz tutar. Bu tutarın gelecek aylara yansiyan tutarlari da dahil ediliyor.01 Ocak'tan itibaren yapilan alışverişler haliyle kapsama dahil değil. 2) Kamu personeli olsanız dahi yine bir kamu personeli veya emeklisi kefil ve eşinizin de gelmesi gerekiyor şeklinde benim garibime giden bir uygulamaları da var. Süreç çok yeni ve rağbet gören bir kampanya olduğu için özel bankalar sorun cikarabilmekte.

samiulukus
Aday Memur
11 Ocak 2019 12:19

Bnada kredi çıktı direk orda sıkıntı yok kefil istemiyorlar. sadece özel bankalar ziraat bankasnın verdiği kağıdı imzalamak istemiyorlar. ziraat bankasıda başka türlü yapılandırma kredisi vermiyor

accakir, 5 yıl önce

bende çarşamba günü gittim görüştüm. kendimin kamu görevlisi olduğumu söyledim. bana herhangi bir kefil veya eşin gelecek diye bişey söylemediler.

banderia
Memur
11 Ocak 2019 12:25

Bana da çok gereksiz geldi. Konut kredisi kullanırken bunları yapmadım şeklinde tepki verdim hatta. Muhtemelen küçük bir şube olması nedeniyle pek hakim olmamış olabilirler sürece.
accakir, 5 yıl önce

accakir
Kapalı
11 Ocak 2019 12:25

bende vakıfbankla görüştüm. benimkini imzalamadılar. neden diye sordum. vakıfbankta bu aynı ziraatin yaptıgı kampanyadan yapmayı düşünüyormuş o yüzden bana şimdilik bekleyin eğer kampanya yapmazlarsa imzalarız dedi şubedeki çalışanlar.

samiulukus, 5 yıl önce

Bnada kredi çıktı direk orda sıkıntı yok kefil istemiyorlar. sadece özel bankalar ziraat bankasnın verdiği kağıdı imzalamak istemiyorlar. ziraat bankasıda başka türlü yapılandırma kredisi vermiyor

banderia
Memur
11 Ocak 2019 12:34

Çok iyi olur hocam,ben de vakifbank maaş müşterisiyim. Belge imza işleri ile uğraşmadan işimizi halletmiş oluruz.
accakir, 5 yıl önce

bende vakıfbankla görüştüm. benimkini imzalamadılar. neden diye sordum. vakıfbankta bu aynı ziraatin yaptıgı kampanyadan yapmayı düşünüyormuş o yüzden bana şimdilik bekleyin eğer kampanya yapmazlarsa imzalarız dedi şubedeki çalışanlar.

İcra Memuruuu
Yasaklı
11 Ocak 2019 12:35

Bugün gittim Bankaya. Kadının dediği şu ; son extreniz neyse ona kredi veriliyor dedi. atıyorum Kart limitin 10 bin tl, son extreniz 3 bin tl. son extrenize kredi veriyorlar ve yetmiyormuş gibi kartınıda kapatıyotlar. sen hem ziraata taksit ödüyorsın hemde kalan borç üzerinden kartına taksit ödüyorsın. kredi puanı düşük olanlara da net olarak kredi vermiyorlar. ben böyle amatörce böyle saçma bir organizasyon görmedim.

banderia
Memur
11 Ocak 2019 12:38

Hocam şu an ortalık karışık. Kim neyi nasıl yapacağını bilmiyor. Özel bankalar imza atmıyor kamu bankaları bekleyin benzeri kampanya bizde de olabilir diyor. Olan yine bekleyenlere oluyor maalesef.
İcra Memuruuu, 5 yıl önce
Bugün gittim Bankaya. Kadının dediği şu ; son extreniz neyse ona kredi veriliyor dedi. atıyorum Kart limitin 10 bin tl, son extreniz 3 bin tl. son extrenize kredi veriyorlar ve yetmiyormuş gibi kartınıda kapatıyotlar. sen hem ziraata taksit ödüyorsın hemde kalan borç üzerinden kartına taksit ödüyorsın. kredi puanı düşük olanlara da net olarak kredi vermiyorlar. ben böyle amatörce böyle saçma bir organizasyon görmedim.

accakir
Kapalı
11 Ocak 2019 12:41

dediğin gibi olan gene borçlulara oluyor. ama vakıfbankta yaparsa çok iyi olur. büyük ihtimal kendi kredi verdiği için kendine ait kredi kartlarınıda iptal etmez diye düşünüyorum. geçen aylarda ziraat konut kredisini 0,98 yapınca ardından 1 hafta sonra işbank, vakıfbank ve halkbank'ta yapmıştı. bana göre aynısı bu olaydada olacak gibi görünüyor. biraz daha bekleyelim bakalım

banderia, 5 yıl önce
Hocam şu an ortalık karışık. Kim neyi nasıl yapacağını bilmiyor. Özel bankalar imza atmıyor kamu bankaları bekleyin benzeri kampanya bizde de olabilir diyor. Olan yine bekleyenlere oluyor maalesef.

banderia
Memur
11 Ocak 2019 12:45

Aynen. Sonuçta az ya da çok banka yine karını yapıyor. Sadece piyasa koşullarından az kazanıyor. Özellikle diğer kamu bankaları da kayıtsız kalmaz. Talep bayağı var.
accakir, 5 yıl önce

dediğin gibi olan gene borçlulara oluyor. ama vakıfbankta yaparsa çok iyi olur. büyük ihtimal kendi kredi verdiği için kendine ait kredi kartlarınıda iptal etmez diye düşünüyorum. geçen aylarda ziraat konut kredisini 0,98 yapınca ardından 1 hafta sonra işbank, vakıfbank ve halkbank'ta yapmıştı. bana göre aynısı bu olaydada olacak gibi görünüyor. biraz daha bekleyelim bakalım

İcra Memuruuu
Yasaklı
11 Ocak 2019 12:47

Vakıf yapsa nolacak ? yine aynı kriterleri isteyecekler. Yine para babalarının işine yaradı. 100 bin tllik kartları boşalttılar şimfi 1.10 faizle ödeyecekler. fakir gariban vatandaşa da 1 milyon tane sıkıntı çıkaracaklar
accakir, 5 yıl önce

Dirilisert23
Aday Memur
11 Ocak 2019 16:39

az evvel islemleri bitirdim. ziraatten aldığım evraklar ile garantiye gittim ikili ilişkilerden müdürle görüştük. verilen evrağı doldurmadılar ama genel müdürlüklerinden aldıkları talimate istinaden bir evrak düzenleyip verdiler. evraklar ile ziraate gittim. Ziraat bankası da bana artık evraka gerek yok dedi. bilgileri alıp sistemden kredi alıp alamiyacagim ve bazı kriterler ayın 18 kadar belli olur deyip kaydımı ve telefonumu alıp gönderdi. buda ikili ilişkilerden dolayı oldu. artı herkes alamıyor. takibe düşmesin yeterli diye bir sey yok. adamlar bordro vb evrakları ve son sekste yı istiyorlar

banderia
Memur
11 Ocak 2019 16:57

Halen tek düzene oturan bir sistem yok sanırım. Zaten sistem denilen yerden her bir şey görülüyor ama yine insanlar banka banka gezip kavga dövüş evrak almaya yönlendiriliyor. Umarım yakın zamanda her şey açık ve net hale gelir. Diğer kamu bankaları da aynı nitelikte kampanya yaparak imkanları genişletir.
Dirilisert23, 5 yıl önce
az evvel islemleri bitirdim. ziraatten aldığım evraklar ile garantiye gittim ikili ilişkilerden müdürle görüştük. verilen evrağı doldurmadılar ama genel müdürlüklerinden aldıkları talimate istinaden bir evrak düzenleyip verdiler. evraklar ile ziraate gittim. Ziraat bankası da bana artık evraka gerek yok dedi. bilgileri alıp sistemden kredi alıp alamiyacagim ve bazı kriterler ayın 18 kadar belli olur deyip kaydımı ve telefonumu alıp gönderdi. buda ikili ilişkilerden dolayı oldu. artı herkes alamıyor. takibe düşmesin yeterli diye bir sey yok. adamlar bordro vb evrakları ve son sekste yı istiyorlar

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
11 Ocak 2019 17:10

Biraz sabır. Bankalar müşterisini kaybetmek istemiyorsa, müşterisini kaçırmadan aynı koşullarda müşterisinin kartının borcunu kredilendirerek kapatır. Her işe olduğu gibi bu işe de "tu kaka" diyenlere kulak asmayın. Onlar çatısı akan evde oturmayı severler. Bilirler ki çatı tamir edilirse sövecek kiremit bulamayacaklar... Olumlu haberler bu tür kişilerde ürtiker yapar!

Baysevgilicanavar
Aday Memur
11 Ocak 2019 20:02

İşsizlere kredi veriliyor mu bilgisi olan yazabilir mi?

İcra Memuruuu
Yasaklı
11 Ocak 2019 21:13

SGK şart
Baysevgilicanavar, 5 yıl önce

İşsizlere kredi veriliyor mu bilgisi olan yazabilir mi?

Toplam 248 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi