Editörler : Pangaea

Mak.Muh35
Şef
17 Temmuz 2019 15:57

Mühendis maaşları, ek tazminatlar (arazi gibi) ayrıca yükselme imkanı varmı? Baş Müh. Müdür vb. makamlara

yagmurbey5045
Aday Memur
17 Temmuz 2019 16:53

Git kardeşim üniversiteye. Benim maaşımın azalmasına razı olduğum halde üniversitelere kurum değişikliği ile gidemiyorum
17 Temmuz 2019 17:09

Ben 10 yıl üniversitede memurluk yaptım. Maaş açısından hiç tavsiye etmiyorum. Hiç bir ek gelir yok. Kuru maaş alırsın. Ayrıca başka ilde yerleşkesi olmadığı içim tayin konusunda sıkıntı var. Bunun için kurumlar arası geçiş yapman gerek.
17 Temmuz 2019 17:11

Maaş yanlış yazmışsın. En fazla 4000 tl alıyorlar. Aile yardımı İle beraber
A.C.D.C, 5 yıl önce

Tayin yok. Maaş 5000-6000 arası oynar.

htcftmnr
Aday Memur
17 Temmuz 2019 17:31

87,4 ile 4001 gelme ihtimali var mi sizce? Üniversiteler dahil

elif0866
Aday Memur
17 Temmuz 2019 21:47

tek bir sey önemli tercih edeceginiz üniveristenin bulundugu sehirde hayatınızı gecirmeyi göze alır mısınız bunun cevabını verin öyle yazın en önemlisi bu

17 Temmuz 2019 23:51

üniversiteden başka bir üniversiteye geçmek çok zor mu ? eş durumu olsa kaç yılda geçebiliriz?

(yurt yönetim memuru olarak)

AcımasızGerçekler21, 5 yıl önce
Ben 10 yıl üniversitede memurluk yaptım. Maaş açısından hiç tavsiye etmiyorum. Hiç bir ek gelir yok. Kuru maaş alırsın. Ayrıca başka ilde yerleşkesi olmadığı içim tayin konusunda sıkıntı var. Bunun için kurumlar arası geçiş yapman gerek.

husmenaga
Memur
18 Temmuz 2019 00:00

Üniversitede memurluğu uzun vadede kesinlikle önermiyorum. 3 yıldır eşimin naklen ataması yapılmadı,resmen perişan olduk.Bakanlıklara bağlı birimleri öneririm.

muhemre
Kapalı
18 Temmuz 2019 00:10

Aralık atamasına 4 ay kalmış, ilave atama da yayınlanmış.

Üniversite yazacaksınız en fazla yan ilinizde olsun.

Kafanız, içiniz rahat etmeye etmeye yazmayın arkadaşım.

ayberk33
Daire Başkanı
18 Temmuz 2019 08:41

kitler ve belediyeler hariç diğer merkezi kurumlarla maaşları aynıdır nufustaki meb deki skg daki maliyedeki memur ne alıyorsa aynı maaşı alırsınız. ha onlara göre daha rahat bir memurluktur kılık kıyafet sakal mesai giriş çıkışlarını pek önemseyen yoktur tabi üniden üniye değişklik olabilir ama geneli öyle çoğu üni memuru kot pantolon tişört 2 haftalık sakalla işe geliyor benim gördüğüm

ilterisa33
Aday Memur
18 Temmuz 2019 08:56

Üniversitelerde idari personel maaşları diğer kurumlara göre düşük

Naklen atama hakkın kanunen var ama....örnek verim, 2018 de 10 kontenjan için kuruma 400 başvuru var hem torpil hem paran olacak.

Akademik personel sana hep tepeden bakar, sen hepsinin memurusun

Kurumda en değersiz elemansın, sebepsiz yere sürgün edilebilirsin

Ne kadar emek verdiğin değil, ne kadar torpilin olduğu önemlidir

Yükselmek için çalışmak yerine birilerinin kuyruğunda olmalısın.

Velhasıl, imkanı olan kesinlikle tercih etmesin, derim şahsen

rüya dile
Şef
18 Temmuz 2019 09:22

8 yıl üniversitede çalıştım, şu an bir kitte çalışıyorum.

399 kit mi 657 mi derseniz, kit derim. kit deme nedenim maaşlar.

657 olacaksa tercihiniz, üniversite olsun derim.

üniversite deme nedenim her yerde maaş aynıyken, üniversitede çalışmanın keyfi hiçbir yerde yoktur.

örnek vermem gerekirse ankara üniversitesinin tandoğan kampüsü mesela, bu kampüste çalışmak, türkiye de bir insanın kendisine yapabileceği en büyük güzelliklerden biridir. hayatın öğrenci havasında geçer. kılık-kıyafet serbest. spor yap, havuza gir, yürüyüş yap, bahçede dolaş, vb. güzellikleri saymakla bitmez.

lion0707
Şef
18 Temmuz 2019 12:04

Hayaller Ankara gerçekler Kastamonu Kilis Rize :D
rüya dile, 5 yıl önce

üniversite deme nedenim her yerde maaş aynıyken, üniversitede çalışmanın keyfi hiçbir yerde yoktur.

örnek vermem gerekirse ankara üniversitesinin tandoğan kampüsü mesela, bu kampüste çalışmak, türkiye de bir insanın kendisine yapabileceği en büyük güzelliklerden biridir. hayatın öğrenci havasında geçer. kılık-kıyafet serbest. spor yap, havuza gir, yürüyüş yap, bahçede dolaş, vb. güzellikleri saymakla bitmez.

sessegnon
Aday Memur
18 Temmuz 2019 13:00

ankara, istanbul ve diğer belli başlı kültürü olan üniversiteler için dediğin doğru haklısın ama küçük bir ilde üniversitede bir süre çalışıp istifa ettim ben kesinlikle tavsiye etmem. üniversitedeki akademisyen kalitesi ne kadar yüksekse çalışma ortamı da o kadar rahat oluyor. taşra ünileri kötü, altyapısı kötü idari amirler dışarıdan geliyor ve taşra akademisyenlerin egoları da çekilmiyor.

rüya dile, 5 yıl önce

hodhe
Aday Memur
19 Temmuz 2019 15:54

üniversite yazan var mı arkadaşlar kaç puanla nereyi yazdiniz?
Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi