Editörler : Pangaea
08 Şubat 2015 21:12

Seçim öncesi atama istiyoruz, haydi destek

Arkadaşlar seçim öncesi atama olması için, elimizden gelenleri yapmalıyız...Ne biliyim milletvekillerimize ulasalım, Akim, Bimer mesaj atalım, Facebook, twitter gruplarına destek verelim, yapılan kampanyalara destek verelim...Seçim öncesi atamayı destekleyelim...Büyük bir atama 20.000 kişi isteyerek ben bu işi başlatıyorum..HAydi desteklerinizi esirgemeyin...

kupeli63
Aday Memur
08 Şubat 2015 21:33

30000 kontenjanın 2500 tanesi dkap inş. olur

uamasra
Aday Memur
08 Şubat 2015 21:38

evet arkadaslar atam için bastırırsak neden olmasın....haydı destek...katılımı fazlalaştıralım...

merrilyisme
Kapalı
08 Şubat 2015 22:42

siz önceden nerdeydiniz klavye mücahitleri?!

eğer şu atama için ortalarda olsaydınız dkabın durumu çok farklı olabilirdi,daha fazla kontenjan alırdık,ihl meslek branşını öldürmezlerdi,en önemlisi daha çok aile sevinirdi,geç kaldınız geçç!

asrınmücahidesi
Genel Müdür
09 Şubat 2015 10:11

hep destek tam destek yılmak yok hadi inş. hayırlısı olsun hakkımızda.

muratm28
Aday Memur
09 Şubat 2015 10:24

Nisanda dkaba 1000 kadroverilirse taban ne olur analiz yapan varmı

ipekyolu
Memur
09 Şubat 2015 12:12

arkadaş 40 puanla atanıp milletin çocuğuna ne öğreteceksin. elalem 85-90 puanları zorlarken sen yatıp yatıp beleşe atanacaksın. yok arkadaş ben karşıyım bu ne böyle ne imamlıkta ne din eğitiminde kalite ayaklar altında. ilitam diye bi halt çıkardılar. adam kitabın arkasındaki testi çözerek fakülte bitirdi. formasyonu parayla aldı. şimdi de 35-40 puanla öğretmen olacak. şimdi ne olacak bu adam benim çocuğuma din mi öğretecek. adalet mi hakkaniyet mi öğretecek. memleketin senden başka derdi mi yok. seçimden önce efendimiz için bir alım daha yapalım. olur efendim peki başüstüne. evinize yakın hangi okullar var oradan bir de kadro açalım size bir de o istikamet üzerine otobüs hattı koysun belediye..

memleketi bu hale getirenlere böyle herşeye egositçe bakanlara hakkımı helal etmiyorum. ahirette (inanıyorum) de hesaplaşacağız.

mümkünse sen benim çocuklarımıza din öğretme..

asrınmücahidesi
Genel Müdür
09 Şubat 2015 13:34

senin dediğin 80-90 puanlık bölümlerde zamanında 60 puanla atanmışlardır. 80-90 puanlar her branşın kaderidir ilerleyen süreçte. baraj 50 zaten nereye 40 puanla atanıyorlar !! benim alan bilgimi "dünyanın çatısı nerededir? " gibi sorular ölçemez. bu bir eleme sınavıdır sistem bu kişileri nasıl elerim diye işliyor. alan bilgisi testinde puanımı 11 puan yükselttim atanacak puanı da aldım. alan puanı düşük olanları ya da çok az yükseltenleri eleştirirsin anlarım. ama böyle abuk subuk çıkışlarla milletin sana cevap yazmak zorunda bırakma!! hased etme! kimbilir kimsin! öğretmen misin başka bölümden mi gelmişsin ya da iki hesabı olan biri misin bilemiyorum ama senin gibi hased eden birine Rabbim atanamayan nice öğretmenin sıkıntısını misliyle yaşatsın!

senin gibiler oldukça çocuğunun din kült. dersine biz değil daha çok müzikçi, bedenci, sınıfçı girmeye devam eder. elhamdulillah atanacak puana da sahiptim ama sen ne bilirsin ki insanların ne gibi sıkıntıları var da sınırlı tercih yapıyor! seni ADALETİNE KURBAN OLDUĞUM RABBİME HAVALE EDİYORUM.

ipekyolu, 9 yıl önce

arkadaş 40 puanla atanıp milletin çocuğuna ne öğreteceksin. elalem 85-90 puanları zorlarken sen yatıp yatıp beleşe atanacaksın. yok arkadaş ben karşıyım bu ne böyle ne imamlıkta ne din eğitiminde kalite ayaklar altında. ilitam diye bi halt çıkardılar. adam kitabın arkasındaki testi çözerek fakülte bitirdi. formasyonu parayla aldı. şimdi de 35-40 puanla öğretmen olacak. şimdi ne olacak bu adam benim çocuğuma din mi öğretecek. adalet mi hakkaniyet mi öğretecek. memleketin senden başka derdi mi yok. seçimden önce efendimiz için bir alım daha yapalım. olur efendim peki başüstüne. evinize yakın hangi okullar var oradan bir de kadro açalım size bir de o istikamet üzerine otobüs hattı koysun belediye..

memleketi bu hale getirenlere böyle herşeye egositçe bakanlara hakkımı helal etmiyorum. ahirette (inanıyorum) de hesaplaşacağız.

asrınmücahidesi
Genel Müdür
09 Şubat 2015 14:10

yani ipekyolu bazı konularda haklı bile olsan genele vurduğun zaman haksız duruma düşüyorsun. liyakatsiz olanları bende görüyorum ama senin gibi genele vurup liyakatli olanların hakkına girmiyorum.

Hazal hayat
Aday Memur
09 Şubat 2015 16:05

Arkadas senin derdin ortada baska branslarda da var düşük puanla kapatan onlara da aynı tepkiyi gösterdin mi.35 40 puanla almak nerde eskilerden bahsetme 90la atananlar da cok. din eğitimi konusuna gelince düşük puanla atandı diye birsey bilmiyor anlamına gelmez ilahiyatı bitirmek sandığın kadar kolay değil.teog dan haberiniz varsa bakın cocuklar ne kadar ilerledi din eğitiminde.Allahın izniyle daha çok alımlar olacak ve bu cahillikleri kaldıracaz

ipekyolu, 9 yıl önce

ipekyolu
Memur
09 Şubat 2015 17:18

ben kendimi biliyorum çok şükür. burada dava adam gibi durup da 2 kuruş menfaati söz konusu olunca 40 takla atanlarıda, ufak bir menfaati için en yakın arkadaşlarını satanları da çok gördüm. ben 2002 yılı ilahiyat mezunuyum. formasyon ilk mağduru. 2004 te eğitimden 80 aldım. ancak o zamanlar formasyon parayla satılmadığı için alamadım ve atanamadım. şu an formasyonum var.12 yıldır DİB da çalışıyorum. gecen yıl kpss ye denemek için girdim ve 60 a yakın puan aldım. tercih yapmadım. şu an kpss ye çalışıyorum ve 80 puan alıp atanacağım. kimseye yalvarmadım yalvarmayacağım da. ağlamayacağım yok şubattı yok nisandı yok eylüldü diye..

ipekyolu
Memur
09 Şubat 2015 17:31

yazdığınızı okuyunca hangi dinin mensubuyuz diye merak ettim doğrusu. Rabbim gerçekten de adaletle hükmedecektir. ben de en sonunda ahiretten bahsettim dikkat ettiyseniz. gerçekten inanıyorsanız burada tartışmaya gerek yok. böyle klavye başında lafla olmuyor bu iş. bir nakilde yer değiştirmede vs durumlarda ya da ayda bir ek ders eksik yattığında göreyim ben sizin mücahideliğinizi..

asrınmücahidesi, 9 yıl önce

senin dediğin 80-90 puanlık bölümlerde zamanında 60 puanla atanmışlardır. 80-90 puanlar her branşın kaderidir ilerleyen süreçte. baraj 50 zaten nereye 40 puanla atanıyorlar !! benim alan bilgimi "dünyanın çatısı nerededir? " gibi sorular ölçemez. bu bir eleme sınavıdır sistem bu kişileri nasıl elerim diye işliyor. alan bilgisi testinde puanımı 11 puan yükselttim atanacak puanı da aldım. alan puanı düşük olanları ya da çok az yükseltenleri eleştirirsin anlarım. ama böyle abuk subuk çıkışlarla milletin sana cevap yazmak zorunda bırakma!! hased etme! kimbilir kimsin! öğretmen misin başka bölümden mi gelmişsin ya da iki hesabı olan biri misin bilemiyorum ama senin gibi hased eden birine Rabbim atanamayan nice öğretmenin sıkıntısını misliyle yaşatsın!

senin gibiler oldukça çocuğunun din kült. dersine biz değil daha çok müzikçi, bedenci, sınıfçı girmeye devam eder. elhamdulillah atanacak puana da sahiptim ama sen ne bilirsin ki insanların ne gibi sıkıntıları var da sınırlı tercih yapıyor! seni ADALETİNE KURBAN OLDUĞUM RABBİME HAVALE EDİYORUM.

serendaz2
Memur
09 Şubat 2015 17:35

en son delikanlıyı çanakkalede kaybettik.. şimdi burada mağdur edebiyatı yapan arkadaşların kaç tanesi acaba fırsat verseler... delikanlıca. amcan dayın yolunu bulup sınavsız atamasını yapsa. kaç kişi itiraz eder acaba.. ?

Hazal hayat
Aday Memur
09 Şubat 2015 17:37

öyle insanlar her alanda elbette ki var. Ama sorun sizin burada ilahiyatcilar belesten atanıyor haksızlık yapıyor hissi vermeniz.mağdur olunan cok kişi var emin olun ama işi puanla dile getirmeyin lutfen.hele de din eğitimine hiç.yanlıslıklar cok ama düzeltilecek yer burası değil dinimizi doğru öğretmek için calısmalar yapmalıyız ama hakaret ederek bir yere gelinmez.hele de insanların din adamlarının hatalarını dört gözle beklediği günlerde

ipekyolu, 9 yıl önce

ben kendimi biliyorum çok şükür. burada dava adam gibi durup da 2 kuruş menfaati söz konusu olunca 40 takla atanlarıda, ufak bir menfaati için en yakın arkadaşlarını satanları da çok gördüm. ben 2002 yılı ilahiyat mezunuyum. formasyon ilk mağduru. 2004 te eğitimden 80 aldım. ancak o zamanlar formasyon parayla satılmadığı için alamadım ve atanamadım. şu an formasyonum var.12 yıldır DİB da çalışıyorum. gecen yıl kpss ye denemek için girdim ve 60 a yakın puan aldım. tercih yapmadım. şu an kpss ye çalışıyorum ve 80 puan alıp atanacağım. kimseye yalvarmadım yalvarmayacağım da. ağlamayacağım yok şubattı yok nisandı yok eylüldü diye..

ipekyolu
Memur
09 Şubat 2015 17:45

dostum ben en aranızda en fazla mağdur olanım belki. ama hiçbir zaman yılmadım. bu sene 80 puan alıp atanacağım diyorum. yoksa 98-99 yıllarında ihl ve ilahiyatlara yapılan haksızlığa karşıyım. ve en çok ben seviniyorum bu kadar kadro verilmesine. ama başta kendi kurumum olmak üzere 20 senede 1 kişi bile yetiştirememiş, beyni cüzdanında kişiler formasyon alıp öğretmen olmanın peşinde. ben buna karşıyım. yoksa onca sene emek sarfeden ve açıkta olanlara bir şey diyecek değilim. ayrıca ben o işsizliği çok iyi bilirim. beddua da etmiyorum kimseye!!!

şu an 2 çocukla ve yoğun bir iş hayatı yanında kpss çalışıyorum.

Hazal hayat
Aday Memur
09 Şubat 2015 18:21

12 yıl DİB de calısıyosanız buyuk ihtımalle kadrolusunuz. değilse düzeltin insanlar yeni atama bekliyor ugrasıyor siz buna yalvarma diyorsunuz yazık bence herkes siz gibi calısmıyor evine para götüremiyor malesef. Uzayan kol bizden olsun ayrıca hak yiyenler bir gün alır karsılığını da

ayaklar altında dediğiniz din eğitimi de bu laflarla düzelmez.

ipekyolu, 9 yıl önce

dostum ben en aranızda en fazla mağdur olanım belki. ama hiçbir zaman yılmadım. bu sene 80 puan alıp atanacağım diyorum. yoksa 98-99 yıllarında ihl ve ilahiyatlara yapılan haksızlığa karşıyım. ve en çok ben seviniyorum bu kadar kadro verilmesine. ama başta kendi kurumum olmak üzere 20 senede 1 kişi bile yetiştirememiş, beyni cüzdanında kişiler formasyon alıp öğretmen olmanın peşinde. ben buna karşıyım. yoksa onca sene emek sarfeden ve açıkta olanlara bir şey diyecek değilim. ayrıca ben o işsizliği çok iyi bilirim. beddua da etmiyorum kimseye!!!

şu an 2 çocukla ve yoğun bir iş hayatı yanında kpss çalışıyorum.

ipekyolu
Memur
09 Şubat 2015 18:51

12 senedir bu sayfadan ne cengaverler geldi geçti. hepsi birer kahramandı atanasıya kadar. ama atandıktan sonra hiçbiri geri dönmedi buralara. yeni dertleri bu sefer de batı da evine yakın rahat bir okulmuş duyduğuma göre.

asrınmücahidesi
Genel Müdür
09 Şubat 2015 19:03

bak bak bak yazdıkça derdinin ne olduğu ne kadar çıkarcı olduğun açığa çıkıyor. bu sene elinde kpss puanı olmadığı için nisan da atama yapılırsa eylül de bana ne kalır diye nasıl saldıracağını şaşırmışsın! sen de mi dib ten kaçıp tatil için rahat arayanlardansın. nerede kaldı Allah rızası. bi de benim çocuklarıma siz mi ders vereceksiniz ayakları he!! bırak bu işleri.. muhtemelen 40 yaşını geçtiğin için girmemişsindir sınava. öyle tahmin ediyorum yaş sınırı kalkınca da hemen kpss ye sarılıp 80 alacağım diyorsun. Hazal hayat, ipekyolu düşük puanla kapatan diğer branşlara neden saldırsın ki onlar önünü tıkamıyor. onun önünü tıkayanlar kendi alanında ki kişiler. hadi ya boşuna vaktimizi harcıyoruz burada sende zamanını harcama çalış 80 almaya bak. büyük konuşuyorsun bakalım sınav sonucunda ne olacak. Allah bilir.

peşine düşmediğim nisan atamasını şimdi daha çok istiyorum. dilerim Rabbimden çok büyük alım olur Nisan da. (Amiin)

ipekyolu, 9 yıl önce

asrınmücahidesi
Genel Müdür
09 Şubat 2015 19:18

bu arada ben formasyonu parayla satın alanlardan değilim ales+dipl. not ortalamamla az kontenjandan yerleştim formasyona. sen yakınlarda almışsan sırf parayla almışsındır dediğin doğru.

asrınmücahidesi
Genel Müdür
09 Şubat 2015 19:21

ben cevap yazmayayım dedikçe tahrik ediyorsunuz. bu forumda ne zaman huzurlu muhabbetler yapılacak bilemiyorum ama arzu ediyorum.

ipekyolu
Memur
09 Şubat 2015 19:43

60 puanım var 2014 KPSS den. ve tercih yapmakta istemedim. 84 ALES ve diploma notuyla aldım formasyonu. hacı Babanızın dizinin dibinde işsiz mağdur Edebiyatı yapıyorsunuz. ben o ağzınızdan düşürmediğiniz Allah'a gerçekten inanıyorum. eğer benim rızkım varsa alırım puanı paşalar gibi atanırım. ama yoksa rızkım o alacağım 80 puanda işe yaramaz. sıkıntım yok çok şükür. ama siz bir bayan olarak yerini işgal ettiğiniz erkek Adayları düşündünüz mü? hani çoluk çocuk sahibi işsiz atanmayı bekleyen..
Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi