Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Ekim 2021 23:45

Okul ve Kurumlardaki Müdür, Müdür Yardımcılığı Kadroları

Bilindiği üzere Müdür, Müdür Yardımcılığı Genel idare Hizmetleri Sınıfında yer alan kadrolardır. Fakat Milli Eğitim Bakanlığında okul ve kurumlarda Müdür ve Müdür Yardımcılığı gibi görevler öğretmenlere ikinci görev kapsamında yaptırılmaktadır. yine Milli Eğitim Bakanlığında okul ve kurumlarda Genel İdare Hizmetleri Sınıfında görev yapmakta olan Kamu Yönetimi, İktisat, Maliye, İşletme bölümlerden mezun Lisans mezunu Memur, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni gibi kadrolarda görev yapmakta olan personel görevde yükselme sınavları ile ancak Şef unvanlı kadrolara atanabilmekte çok azı Şube Müdürlüğüne atanabilmektedir ve böylece kariyerlerindeki ilerleme Şeflikten ileriye gitmemektedir. Okul ve Kurumlarda yer alan Müdür ve Müdür Yardımcılığı görevleri için açılan yükselme sınavlarına Genel İdare Hizmetleri Sınıfında görev yapmakta olan Kamu Yönetimi, İktisat, Maliye, İşletme bölümlerden mezun Lisan mezunu Memur, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarında görev yapmakta olan personelinde başvurabilmesi yükselmenin önündeki tıkanıklığı giderecektir.

coshuva
Genel Müdür
17 Ekim 2021 00:35

Hah bide siz gelin üçgen tamamlansın. Yeterince sorunumuz yoktu siz de gelin.

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
17 Ekim 2021 00:48

Tabi tabi hatta mimarlar mühendisler hemşireler kim varsa müdür olabilsin.
17 Ekim 2021 01:34

Sen konuyu tamamen yanlış anlamışsın reis.

Entellektüelizm
Şube Müdürü
17 Ekim 2021 09:08

Bu saydığın branşlarda okulda müdür olamazsın ama meb'de bakan olabilirsin. Sen küçük düşünüyorsun biraz. Bu bölümlere müdürlük değil bakanlık yakışır.

keskinkılıç27
Aday Memur
17 Ekim 2021 09:50

Bu yorumları yazan arkaşlar siz hayatınızda 657 sayılı DMK okumadınız yada 657'yi kapı numarası sanıyorsunuz. Ben burada Genel İdare Hizmetleri Sınıfında yer alan kadroların öğretmenlere ikinci görev kapsamında Eğitim Öğretim Hizmetleri sınıfında yer alan öğretmenlere yaptırılmaktadır diyorum siz avukat, mühendis, hemşireden bahsediyorsun onlarında hizmet Sınıfı ayrı bu arada, bu arada sıkıntısı olan kardeş dünya bir tek senin etrafında dönmüyor haberin olsun, konuyu doğru anlayan doğrusunu sen anlat bizde bilelim.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
17 Ekim 2021 09:51

bence hedefi büyük tutun ilçe müdürü il müdürü daire başkanı genel müdür şeklinde olsun

fulham02
Memur
17 Ekim 2021 10:03

Sakin ol şampiyon

ugur011
Aday Memur
17 Ekim 2021 10:29

Herkesin alanı neyse orada görev yapar. Eğitim kurumunun başına tabii eğitim mezunu biri gelecek.

17 Ekim 2021 14:34

657 nin ne olduğunu herkes biliyordur en azindan bir kere egitimine katılmıştır. Okul müdür müdür yardımcılığını hangi resmi yaziya istinaden GİH sinifindan olduğunu söyledin gercekten bilmek istiyorum. Aksi halde ayni maddede değişik pozisyonlarda vardir. Mesela bashekimlik gibi resmi olarak hakkin oldugunu dusunuyorsan elini korkak alıştırma. Bence senin bir ara bu kadrolara iktisat işletme mezunlarının da alınabileceği bu konu hakkinda resmi duzenleme yapilacak dendi aklin orada kalmış. Eğitim ogretim sinifindaki ilköğretim mufettisleri bile sonradan kanunla sinifi değiştirildi. Ayrica okul müdür ve yardımcılığı bir kadro değildir. Öyle olsaydı 4 yıllık gorevlendirme olmazdı sanırım.

Kagiş
Müsteşar
17 Ekim 2021 14:50

Yav he hee!?

keskinkılıç27
Aday Memur
17 Ekim 2021 18:06

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Bazı kişiler metni yanlış anlamış ve genel idare hizmetleri sınıfında görev yapmakta olan mesai arkadaşlarının kadrosunu kendince küçümsemiş bakan, genel müdür olun diye bir okulda eğitim öğretim işleri olduğu kadar mali ve idare işlerde bulunmaktadır. Eğitim öğretim işlerinin idaresini tabikide öğretmen kökenli idareciler yapsın ona kimsenin itirazı yok burda ki maksadım mali ve idari konularda eğitim almış kendini geliştirmiş bu kadar insan varken bunların göz ardı edilmesidir. Bu konuya pervasızca yorum yapan insanların şunu düşünmesini isterim saçını kestirmek için bebere mi yoksa kasaba mı gidiyorsunuz.

memurolm
Genel Müdür
17 Ekim 2021 18:14

sayın hocam ben berbere gidiyorum diğer arkadaşlar acaba ne diyecekler

keskinkılıç27, 3 yıl önce

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

Bazı kişiler metni yanlış anlamış ve genel idare hizmetleri sınıfında görev yapmakta olan mesai arkadaşlarının kadrosunu kendince küçümsemiş bakan, genel müdür olun diye bir okulda eğitim öğretim işleri olduğu kadar mali ve idare işlerde bulunmaktadır. Eğitim öğretim işlerinin idaresini tabikide öğretmen kökenli idareciler yapsın ona kimsenin itirazı yok burda ki maksadım mali ve idari konularda eğitim almış kendini geliştirmiş bu kadar insan varken bunların göz ardı edilmesidir. Bu konuya pervasızca yorum yapan insanların şunu düşünmesini isterim saçını kestirmek için bebere mi yoksa kasaba mı gidiyorsunuz.

Eğitim Liderii
Genel Müdür
18 Ekim 2021 11:05

Olur. Hastanelerde Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenleri baş hekim olsun, Karakolarda memurlar Başkomiser olsun, Askeriyedekli memurlar general olsun... o zaman milli eğitimdeki memurlar da okul müdürü olur.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmen Okul müdürü olunca öğretmenleri, öğrencileri,i velileri hangi eğitim bilimleri mesleki bilgisi ile yönecel acaba??? Okul müdürlüğünü dys den resmi yazı yazmaktan ibaret göreblerin "ben de yaparım" diye atlamaları normal tabii

keskinkılıç27
Aday Memur
18 Ekim 2021 12:53

Eğitim liderii bir şey yazmadan önce bahsettiğin kurumların görevde yükselme yönetmeliğini incele memur, vhki sağlık Bakanlığında zaten Müdür, Müdür Yardımcısı olabiliyor. Ayrıca Milli Savunma Bakanlığında da Müdür, Müdür yardımcısı oluyor. Bahsettiğin Başkomser, Başhekim mesleki rütbeler biz burda bundan bahsetmiyoruz. Öğretmensin galiba aynı senin Uzman öğretmen, Baş öğretmen gibi.

Eğitim Liderii
Genel Müdür
18 Ekim 2021 14:59

Keskinkılıç bir şey yazmadan önce yazılanı anla! müdürlükten bahsetmedim, okul müdürlüğünden bahsettim. Baş hekimlik, başkomserlik, generallik vs bahsettim. Aradaki farkı öğren sonra yaz. Hastene müdürü ile baş hekim arasındaki fark gibi... Daha da anlamadıysan...

Eğitim Liderii
Genel Müdür
18 Ekim 2021 15:04

Saçını kestirtmek için berbere gidiyorsan peki eğitim almak için işletme mezunu birinin yönettiği okula mı gideceksin yoksa eğitimci bir okul müdürününü okuluna mı?

keskinkılıç27
Aday Memur
21 Şubat 2022 01:10

Senin kafan rahat olsun Eğitim Lideri ben 10 yıldır okulların idari iş ve işlemleri yapıyorum. Gelende gidende memnun ayrıca ben işletmeci değil kamu yönetim mezunuyum. Benim Zümrem ili de ilçeyi de gayet başarılı şekilde yönetiyor. Onun için Liyakat, Kariyer, Sınıflandırma ilkeleri ihlal edildiği sürece yerin sağlam. Görevlendirildiğin unvanın hizmet sınıfının Memurla aynı olduğu bilmediğin için bence senin bireyler öğrenmen lazım.

pekicilik
Aday Memur
21 Şubat 2022 02:02

Okul müdürlerin mailin m'si bile açamayanlar, teknolojiye ayak uyduramayanları gördük. Kesinlikle gih sınıfından olmalı. Bazı arkadaşlar karşı çıkmış, öğretmenlikle idarecilik apayrı.

ogrtmn.8617
Aday Memur
21 Şubat 2022 13:14

Bunlara idarecilik verin yarın derslere girip ek ders isterler :))

Reno19alize
Aday Memur
22 Şubat 2022 21:11

Bir egitim yoneticisi olarak ben de adalet bakanlığına atanmak istiyorum.Sen de haklısın kardeş mebde zaten eğitimcinin yeri yok.Bu saydığın işlerin tamamı özellikle egitimcilerden seçilmeli.Cunku okulların varlık amacı eğitimdir eğitimci olmayan yonetici olsun istiyorsun amma velakin öğretmeni nasıl ki hastanede başhekim yapmıyorlarsa gih sınıfının mensuplarını da okul yoneticisi yapmazlar

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi