Editörler : "eskiyara"Pangaea

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
28 Eylül 2022 12:19

Allaha yakın bize uzak olsun inşallah.

Turhan06, 2 yıl önce
Bunun dilini benim gibi birilerine denk gelse keserler. Bir evi var gören de dunyaya hükmediyor. Vermesini bilen Allah almasını da bilir. Görmemiş derler böylelerine

hocam69
Genel Müdür
28 Eylül 2022 12:29

inşaat maliyetleri %100 artmış diye 30 yıllık evinin satış bedelini 500 bin tl den 1 milyon TL ye çıkaran insanların olduğu fırsatçılar ülkesi Türkiye'de yaşıyoruz maalesef. Her semtte her mahallede binaların m2 maliyetleri ve kira bedelleri tespit edilir. Alış satış ve kiralamalar bu rakamlar üzerinden yapılır. Çok mu zor?

Rayit bedeli 500 bin olan evini isterse 1 milyon istesin zaten satamayacaktır. Ha evine özel birşeyler yaptırmıştır onun farkını da ister o ayrı.

Kylhsr
Aday Memur
28 Eylül 2022 15:28

Bir kez daha gördük ki; eğitim şart...
Kagiş, 2 yıl önce

Yapacak tabi! Ben de ev sahibiyim ve kira artırım zamanı gelince geçen sene 1600 TL' den verdiğim dairemi 3000 TL. yapacağım. Paranın alım gücü nereden nereye geldi!? Daha eski ve değersiz evlere 3 - 4 bin liradan kiracı giriyorsa benim daireye de 3 bin lira ödeyeceksin hocam! Yapacak bir şey yok? Enflasyon yüksek, pazar pahalı, faturalar kabarık, çocukların okul masrafları desen uçmuş durumda! Eee ben ne yapacaktım, sana %25 kira zammı yapıp efendilik bende mi kalsın diyecektim!? Seni düşün, onu düşün bunu düşün ;iyi de hemşehrim beni kim düşünecek benii!! Hacıbaba tekkesi miyiz laa biz!! İşine gelirse oturursun gelmiyorsa çıkarsın evden!? Benim kiracı bugün çıksın yarın o evi 3500 TL 'den veririm! Evi sana mı alıverdik gardaşş! Gariban babası değilik biz!

Devlet baba senin maaşı zamlayınca sen de benim kirayı zamlayacaksın bir zahmet!! Tabi öyle eskisi gibi 100-200 TL değil, artık kira zammı deyince 1000 - 1500 TL' lerin konuşulacağı zamanlara geldik. Durum bu! Alışın buna.

Kagiş
Müsteşar
28 Eylül 2022 15:42

He hee, eğitim şart!! Konuya yazdığım diğer yorumları da okursanız eğitimin kime şart olduğunu daha iyi anlarsınız!)))

Kylhsr, 2 yıl önce
Bir kez daha gördük ki; eğitim şart...

Kylhsr
Aday Memur
28 Eylül 2022 20:11

Bütün yazdıklarınızı okudum. Sizinle polemiğe girmemeyi seçiyorum. Ama, merak etmeden de duramıyorum. İnsanlara karşı neden bu kadar öfke ve nefret dolusunuz. Oysa biraz anlayış, biraz sevgi ve nezaket ne kadar iyi gelir bir bilseniz... Cümleten iyi akşamlar....
Kagiş, 2 yıl önce

He hee, eğitim şart!! Konuya yazdığım diğer yorumları da okursanız eğitimin kime şart olduğunu daha iyi anlarsınız!)))

Kagiş
Müsteşar
29 Eylül 2022 12:14

Ben insanlara karşı kin, nefret... vb şeylerle dolu değilim hocam! Yaşınız ilerledikçe hayatın iç yüzünü ve insanların da niyetini daha iyi anlıyorsunuz! Herkeste bir köprüyü geçene kadar olayı, herkeste bir şark kurnazlığı,.... vs almış başını gidiyor! Böyle bir durumda da iyi niyetiniz zamanla kayboluyor!

Kylhsr, 2 yıl önce
Bütün yazdıklarınızı okudum. Sizinle polemiğe girmemeyi seçiyorum. Ama, merak etmeden de duramıyorum. İnsanlara karşı neden bu kadar öfke ve nefret dolusunuz. Oysa biraz anlayış, biraz sevgi ve nezaket ne kadar iyi gelir bir bilseniz... Cümleten iyi akşamlar....
Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi