Editörler : swat3410
«135136137138139140141142143144145146»

DDVP
Memur
25 Kasım 2020 16:55

Sallamış resmen, kimsenin birşeyden haberi yok, buna İçişleri bakanı da dahil, önüne ne gelirse imzalıyor sadece, personel de üst rütbeler de tanıdığı olan direkman dosya dan işini hallettirebilir, ki zaten adamı olan hallettiriyor, beklemeye devam.... kalın sağlıcakla
atmacaaa, 3 yıl önce

Herkese merhabalar devreler. Akp Ankara milletvekillerinden biriyle görüşme imkanım oldu. Kenidisine durumumu izah ettim. Beraat aldığımı ancak neyi beklediğimi bilmediğimi ve benim gibi binlerce memur olduğunu kendisine söyledim. Velhasıl kelam geçenlerde soylu ya geçmiş olsuna gittiğini bu konunun orda da açıldığını bildirdi. Soylu nun dediğine göre hakkında beraat veya takipsizlik kararı olan personeli devlet memurluğuna düşündüklerini Malum Rus elçi olayından sonra silahlı kolluk kuvvetlerinden açıkta olan personele tekrar silah verilemeyeceğini söylemiş. Hakkımızda çalışma olduğu yönünde söylemlerde bulundu. Yalan doğru bilemem ancak yaptığım görüşmelerde bunları söyledi. Allah a emanet olun.

25 Kasım 2020 18:27

Karar veremiyorlar bence benim şahsi fikrim

derbeder0184
Şube Müdürü
25 Kasım 2020 19:19

Tesadüfen okudum haber doğruysa yazıklar olsun diyorum.

derbeder0184, 3 yıl önce

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://tele1.com.tr/telefonunda-bylock-cikan-polis-muduru-menzilciyim-103413/amp/&ved=2ahUKEwjXopKhi57tAhXdBxAIHZ_0CCkQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw0T4P9J9F0FC-qnYkeleWqn&cf=1 BYLOCK KULLANDİ MENZİLCİYİM DEDİ GOREVE DEVAM ETTİ

dostum yaşar
Daire Başkanı
25 Kasım 2020 19:35

şu an açıkta olanların bylok u yok o kesin. baylok tek başına 6 yıl 3 ay almak için yeterli. bu örnek doğrudur yanlıştır bilemem şayet doğruysa geçmiş olsun. o zaman biz niye açıktayız diye insan sormadan edemiyor. hakkımızda hayırlısı.

Aliihsanduro
Şube Müdürü
25 Kasım 2020 19:54

++++++++++
DDVP, 3 yıl önce
Sallamış resmen, kimsenin birşeyden haberi yok, buna İçişleri bakanı da dahil, önüne ne gelirse imzalıyor sadece, personel de üst rütbeler de tanıdığı olan direkman dosya dan işini hallettirebilir, ki zaten adamı olan hallettiriyor, beklemeye devam.... kalın sağlıcakla

Bulutkseec
Şube Müdürü
25 Kasım 2020 22:01

Geçenlerde memurluklar arası geçiş ile ilgili kanun çıkarıldı haberlere bakarsanız bu bilgi ile örtüşüyor

sıfıR1
Şube Müdürü
25 Kasım 2020 22:48

Şu an ülkede durum aynen bu işte arkadaşlar bunun haber olmadı gerekmiyor zaten mantığını azıcık kullanabilen anlıyor olayı
derbeder0184, 3 yıl önce

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://tele1.com.tr/telefonunda-bylock-cikan-polis-muduru-menzilciyim-103413/amp/&ved=2ahUKEwjXopKhi57tAhXdBxAIHZ_0CCkQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw0T4P9J9F0FC-qnYkeleWqn&cf=1 BYLOCK KULLANDİ MENZİLCİYİM DEDİ GOREVE DEVAM ETTİ

fıstık27
Aday Memur
26 Kasım 2020 01:41

Kurumlar arası geçiş isteyen biri olarak inşallah çıkar duyum hem işime dönerim hem geçiş yapmış olurum
26 Kasım 2020 13:40

Memurluklar arası geçiş ileilgili haberi bulamadım devrem sende varsa link gönderebilir misin

Mekmeke
Genel Müdür
27 Kasım 2020 08:51

10 aralik ta reform paketi açıklanacak miş az da olsa ümidi olan varsa sayılı gün diyelim inşallah güzel ve istediğimiz haberler tez zamanda gelir .

Muktar
Şef
27 Kasım 2020 09:45

Günaydın n

Muktar
Şef
27 Kasım 2020 09:49

Hayırlı cumalar şuna bak işimiz nelere kaldı hey Allah ım büyüksün kanun önünde suçsuzsun ama kurum önünde hala acabalar şüpheler hayeller her şeyin hayırlısı olsun gün ola harman ola

zafer.koc
Aday Memur
27 Kasım 2020 11:34

Hayırlı cumalar dostlar. Cumaya silahlar belde muhabbeti geldi aklıma :) O gemi bu limana gelecek. Akıl ve vücut sağlığınızı koruyun selametle..

DDVP
Memur
27 Kasım 2020 17:26

Sistemde yoklama kaçağı görünüyordum, bugün itibari ile duzeltmisler..

Karaaslan18
Memur
27 Kasım 2020 17:56

Ne olacak ya bizim halimiz bu haftada, bu ay da bitti. Yine beklemeye devam. Allah sonumuzu hayr etsin.

Mekmeke
Genel Müdür
27 Kasım 2020 21:36

Danıştay beşinci dairenin bugün verdiği kararı okuyan var mı ? Beraat kararını yeterli görmemiş irtibat iltisak var demiş ama dosyanın ayrıntısı nedir ne değildir bilgisi fikri olan

Kanuni99
Aday Memur
28 Kasım 2020 16:02

Adli dava idari davayı bağlamaz, bu basit bir hukuk kuralıdır. Ceza hukuku objektif idare hukuku subjektiftir.
Mekmeke, 3 yıl önce
Danıştay beşinci dairenin bugün verdiği kararı okuyan var mı ? Beraat kararını yeterli görmemiş irtibat iltisak var demiş ama dosyanın ayrıntısı nedir ne değildir bilgisi fikri olan

kozanoglu0188
Kapalı
28 Kasım 2020 16:17

Dosyanın içeriğinden bir kısmı Davacı hakkındaki tanık beyanları şu şekildedir: Yargı mensubu olarak görev yapmış olan ve ifadesine başvurulan E.B.ye ait Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 25/10/2016 tarihli ek sorgulama tutanağı: "... Ben ilk beyanımda bu örgüte müzahir olduğuna tamamıyla emin olduğum bütün isimleri fakülte yıllarından, çalışma evlerinden, devre ve taşra toplantılarından hareketle beyan verdim. Bunun yanında çeşitli emarelere dayanarak R.B., A.T., L.K., S.B.K., E.A., H.D., Y.G., ...M.A.K.nin bu örgüte müzahir olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu kişilerle çeşitli vasıtalarla iletişim kurduk." Yargı mensubu olarak görev yapmış olan ve ifadesine başvurulan H.D.ye ait Sivas Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 28/10/2016 tarihli şüpheli ifade tutanağı: "...Ben mesleğe başladıktan sonra da M.A.K. yapıda sorumluydu. Akademide olduğu gibi sohbet grupları dönem içerisinde tertip edilirdi. Bu sebeple kendi dönemim olmayan kişilerin bu yapıdan olup olmadığını bilemem. Bu dönemde benim de bulunduğum sohbetlere İdare mahkemesi hakimi R.B., idare mahkemesi hakimi M.K., yine idare mahkemesi hakimi Y.K.nın katıldığını hatırlıyorum." Aynı şahsın yargılandığı Ankara ... Ağır Ceza Mahkemesinin E:... sayılı dosyasındaki ... tarihli duruşma tutanağı; "...2009'dan itibaren 2010'da dahil ... sohbetlere R.P(B). ve M.K. isimli yine idare mahkemesi hakimi olan aynı bölge idare mahkemesi bünyesindeki iki mesai arkadaşı daha geldi onlarla birlikte yapılıyordu onlar varken ayda bir değildi mesela onun bende açıkçası neden öyle oluyordu bilmiyorum daha seyrekti yani onlar varken daha seyrekti. ...bunlardan R.P(B). ve M.K.da 2009'dan sonra dediğim gibi ilk başta dediğim gibi ilk başta sadece M.A.K. ve ben vardım, sohbet ortamı da olmuyordu zaten mesai de birlikteydik bende askere gitmiştim, bu 2009-2010 yıllarında bunlar sohbetlere geldi, birlikteydik yani." Ayrıca aynı şahıs Sivas Cumhuriyet Başsavcılığında düzenlenen 06/11/2016 tarihli şüpheli ek ifade tutanağında davacı R.B.'ı net ve kesin olarak teşhis etmiştir. Yargı mensubu olarak görev yapmış olan ve ifadesine başvurulan N.Ö.ye ait İstanbul (Anadolu) Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 28/09/2016 tarihli ifade tutanağı: "Yine cezaevinde bulunan A.Ö., R.B., C.A., İ.A., isimli kişiler benim FETÖ aleyhine küfürlü ve hakaret içeren sözlerimden rahatsız olarak kimin ne olduğunu Allah bilir sen ne biçim konuşuyorsun dediler. Bu kişilerin örgüt liderine bağlı olduklarını ve umutlarını hiç kaybetmediklerini anladım." Yargı mensubu olarak görev yapmakta olan ve ifadesine başvurulan Z.A.ya ait Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 18/07/2016 tarihli ifade tutanağı: "Ben 5 yıldır İstanbuldayım. Şu an İstanbul 1. İdare Mahkemesi üyesi olarak görev yaparım. Y.K., A.D., A.K., T.K., ... R.B., E.F., M.Ö., S.D., ... cemaatçidir." Yargı mensubu olarak görev yapmakta olan ve ifadesine başvurulan N.K.ya ait Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 18/07/2016 tarihli ifade tutanağı: "Soruldu: Fetullah Gülen Terör Örgütü tarafından oluşturulan 11 kişilik listeye oy verdiği yönünde duyumunuz olan ya da bu listedeki kişiler için propaganda yapan hakim ve savcılar hangileridir diye soruldu: ...Y.K., R.B., E.Ö.G., A.S., T.K., M.K., M.Ö.nün onlardan olduğunu ve cemaat listesine oy verdiğini duydum." Yargı mensubu olarak görev yapmakta olan ve ifadesine başvurulan N.Ş.ye ait Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 18/07/2016 tarihli ifade tutanağı: "9 yıldır İstanbuldayım. Vergi Mahkemesi üyesi olarak görev yapmaktayım. ...S.A., R.B., H.M.de cemaat sempatizanı ve destekçisidir." Yargı mensubu olarak görev yapmakta olan ve ifadesine başvurulan M.B.ye ait Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 18/07/2016 tarihli ifade tutanağı: "6 yıldır İstanbuldayım. 1 yıldır İdare Mahkemesi başkanı olarak görev yaparım. ... R.B., M.G.F., M.Ö., S.D., P.B.G., A.G., M.Y., ... cemaate yakınlıklarıyla bilinir." Yargı mensubu olarak görev yapmakta olan ve ifadesine başvurulan K.T.ye ait Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 18/07/2016 tarihli ifade tutanağı: " İstanbul'da 4 yıldır bulunuyorum.İstanbul 4 İdare üyesi olarak görev yaparım. M.Y. cemattendir. S.M., Y.A.nın gruptan olduğunu biliyorum. Ancak etkin olduklarını sanmıyorum. R.B. söylemlerinden ve duruşundan çok kuvvetli cemaat isimlerindendir. Y.K. da Fetullah cemaatindendir. S.Z. de cemaatin önemli ismidir. T.K., H.M., R.B., E.Ö.G. (cemaatin) etkili ve güçlü isimlerindendir. " Yargı mensubu olarak görev yapmakta olan ve ifadesine başvurulan H.Y.Y.ye ait Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 18/07/2016 tarihli ifade tutanağı: "8 yıldır İstanbuldayım. ...Y.K., S.Z., A.D., A.K., T.K., H.M., R.B., E.Ö.G., A.K., H.K., ... ile ilgili cemaatçi olduklarına dair duyumum var. " Yargı mensubu olarak görev yapmakta olan ve ifadesine başvurulan H.B.ye ait Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen 18/07/2016 tarihli ifade tutanağı: "6 yıldır İstanbuldayım.4 yıldır İdare Mahkemesi başkanıyım. ... Y.K. S.Z., A.K., R.B., E.Ö.G., M.C.F.nin da cemaate yakın olduğunu duymuştur. Somut olarak gördüğüm bir şey yoktur. Ancak duyduklarıma göre konuştum dedi." Davacı tarafından, tanık ifadelerine karşı herhangi bir beyanda bulunulmamıştır. Bu durumda, davacının örgütün içinde yer aldığına, örgüt toplantılarına katıldığına ve diğer hususlara yönelik yukarıda yer verilen ifadelerin değerlendirilmesi sonucunda, davacının FETÖ ile süregelen bir ilişki içerisinde olduğu sonucuna varılmıştır

Aliihsanduro
Şube Müdürü
28 Kasım 2020 20:48

Kanun konuşuyorduk 657 ye tabi memur olarak şunu da yazmalısın. 657 der ki ihraç edilecek memurun işlediği iddia edilen suçlama daha önce kanunlarda açıkça yazılı olan bi suç nedeniyle ol adı gerekir diyor. İrtibat iltisak diye bir yol tutturulmuş memurun adli soruşturma geçirmesini irtibat iltisak olarak sayıyo. Açıkça kanunda daha önceden hiç bir şekilde bulunmayan bir suçlama ile ihraç ediyor. Buna ne diyeceksin
Kanuni99, 3 yıl önce
Adli dava idari davayı bağlamaz, bu basit bir hukuk kuralıdır. Ceza hukuku objektif idare hukuku subjektiftir.
Toplam 7138 mesaj
«135136137138139140141142143144145146»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi