Editörler : swat3410E.Kayı Han
08 Ekim 2019 21:00

parkur için ayak ve bacakları güçlendirmek

arkadaşlar, bacakları ve ayakları nasıl güçlendirebiliriz.

bacak ve ayak güçsüz olunca vücudu tartmıyor ya da zorlamadan dolayı ağrı oluşuyor. bunu kısa süre içerisinde hangi yolla düzeltiriz.?

Bosyapmayanadam
Aday Memur
08 Ekim 2019 21:08

Imkanin varsa fitness salonunda squat ve diger bacak hareketlerini yapabilecegin aletlerde calis . Yoksa eger duzenli kos ve ardindan belediyenin halka acik aletlerinden faydalanabilirsin.Yada evde parkmak uclarinda in kalk . Fayda saglayacaktir.

Gilromero1453
Kapalı
08 Ekim 2019 21:10

Boş zamanında koş ve squat yap. Şu aşamada fitnessa yazılmanın gereği yok.

Bosyapmayanadam
Aday Memur
08 Ekim 2019 21:28

Spor hayat felsefesi kardesim . Adamin omru mulakatlarla sınırlı degil . Mulakatlardan sonra devam edebilir. Muhalefet olacagim diye bos bos yorumlar yazmayin .
Gilromero1453, 5 yıl önce

Boş zamanında koş ve squat yap. Şu aşamada fitnessa yazılmanın gereği yok.

ulrich2019
Şef
08 Ekim 2019 21:32

Kardeşim zamanın biraz kısıtlı ama fitness salonuna yazılırsan aşağıdaki hareketleri yaparsan işe yarar.

Lunge - Dumbell lunge

leg pres

Squat - barbel squat

Leg extantion

leg curl

Gilromero1453
Kapalı
08 Ekim 2019 21:55

Nickinin tersine o yorum yapmak da sana özgü herhalde:) sağlam boş yapmışsın.

Arkadas ayak güçlendirme sormuş bende en kısa sürede yapacağı şeyleri söylemişim birde senın yaptığın yoruma bak. Ben spor yapmama mı dedim sanki?

Muhalefet de olmadım parkur sonrası yapsın sporunu.Benım hayatım sporla geçti,besyo mezunuyum ders vermeye kalkmazsın umarım.

Bosyapmayanadam, 5 yıl önce
Spor hayat felsefesi kardesim . Adamin omru mulakatlarla sınırlı degil . Mulakatlardan sonra devam edebilir. Muhalefet olacagim diye bos bos yorumlar yazmayin .

Bosyapmayanadam
Aday Memur
08 Ekim 2019 22:06

Kardesim besyo muzunu olman bir anlam ifade etmiyor . Senin yaptigin sporu uc asagi bes yukari herkes yapiyor . Su asama da demissin ama daha fyt ye bi dunya zaman var . Sen benim yazdigimi anlamamissin .Bunu en iyi senin bilmen lazim. 10 gunde istedigi seviyeye gelir o arkadas . Parkur icin tabi ki .
Gilromero1453, 5 yıl önce

Nickinin tersine o yorum yapmak da sana özgü herhalde:) sağlam boş yapmışsın.

Arkadas ayak güçlendirme sormuş bende en kısa sürede yapacağı şeyleri söylemişim birde senın yaptığın yoruma bak. Ben spor yapmama mı dedim sanki?

Muhalefet de olmadım parkur sonrası yapsın sporunu.Benım hayatım sporla geçti,besyo mezunuyum ders vermeye kalkmazsın umarım.

Gilromero1453
Kapalı
08 Ekim 2019 22:11

Paem parkuru açıklandı FYT ise yakın zamanda olur öyle bir dir dünyalık zaman yok. Arkadasın sorununa çare oluyoruz burada spor yapma diyen yok zaten.

Uzatmanın lüzumu yok gerekenleri yazdık zaten.

Bosyapmayanadam, 5 yıl önce
Kardesim besyo muzunu olman bir anlam ifade etmiyor . Senin yaptigin sporu uc asagi bes yukari herkes yapiyor . Su asama da demissin ama daha fyt ye bi dunya zaman var . Sen benim yazdigimi anlamamissin .Bunu en iyi senin bilmen lazim. 10 gunde istedigi seviyeye gelir o arkadas . Parkur icin tabi ki .

kasabadaki yabanci
Aday Memur
08 Ekim 2019 22:19

ben o zaman parkura gitmediğim akşamları fitness ta ayak ve bacak çalışayım o programa göre.

bnm bacaklar uzun olduğundan eğilme zıplama istasyonlarında takılıyorum genellikle, zıplamanın ikincisini yaparken ayağım takıldı tepe taklak düştüm şu anda sağ bilek kemiği var ya dışa dönük olan, onun önü hafif morardı gidemedim bugün antrenmana. hoş ayağım takılmasa son eğilme çubuğunu sırtımda alıp götürüyorum. bir şekilde nizami yapamadım bugüne kadar. en çok zorlayansa beni o 5 kere zıplama tahtası var ya o işte... kalçayı çeviremiyorum. bacaklar zayıf ama kalça iri olunca işte olanlar oldu.biraz önce youtube dan video izlerken gördüm, kızın teki 41 sn de bitirdi güle oynaya.. sinirlerim bozuldu iyice.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi