Editörler : Pangaea
15 Mart 2011 12:03

öğrenim kredisi borcu olanlar

öğrenim kredisi borcu olanlar vergi daireleriyle irtibata geçsinler, gelişmeler var, şu an için bende tam bilmiyorum ama vergi dairesine gelmem istendi sanırım faiz affı geldi veya taksitlendirme...

c-emel
Aday Memur
15 Mart 2011 15:58

merhaba ben de bugün vergi dairesine gittim ben peşin ödeyeceğimi söyleyince görevli bey biraz daha beklememi bu ayin sonunda gelmemi henüz yapilandirmanin tam anlamiyla bitmediğini söyledi.Ama taksitlendirme için başvuru aliyorlarmiş ve faiz uygulaniyor tabii ki(tefe tüfe).

baz-kevok
Kapalı
15 Mart 2011 16:14

Benimde öğrenim ve katkı kredisi borcum var peki neden vergi daisresine gidiyoruz ne gerek var

Direk parayı yatırsak olmaz mı ?

c-emel
Aday Memur
15 Mart 2011 16:38

borcun eğer vergi dairesine bildirilmişse oraya gitmek gerekiyor çünkü alacakli olan orasi oluyor.İlk yapilandirmaya başvurup ödememişsen kyk ya başvurman gerekiyor

baz-kevok
Kapalı
15 Mart 2011 16:41

c emen

hiç ödeme yapmadım

Fazi bile gelmiş vergi dairesine bildirmişler peki şimdi vergi dairesine mi gitmem lazım direk borcu ödesem faiz indirimi olmuytor mu bilgi verirseniz sevinirim

siyab3nd
Kapalı
15 Mart 2011 16:45

eğer sana vergi dairesinden yazı gelmişsse yada kyk sitesinde senin sayfanda ....vergi dairesine bildirildi diyorsa o vergi dairesine başvuru yapacaksın.

kemalmehmet
Şube Müdürü
15 Mart 2011 16:46

bundan 3-4 ay önce 4.500 lira olan öğrenim kredisi borcumun faiziyle birlikte 7.500 TL olduğu ve vergi dairesine ödemezsem icra geleceğini belirten ihbarname aldık . gittim ve 4500 tl olan ana para miktarını ödedim , faizi içinse bekleme kararı aldım , bu torba yasasından yararlanmak için dün vergi dairesine gittim fakat '' borcu yoktur '' gözüküyordu , internetten sorgulattığımda ( kredi yurtların borç sorgulamasına ) borcun kalan faiz kısmı gözüküyor, ankara'ya kyk genel müdürlüğünü aradım ve oradan ''borç gözüküyor , bağlı bulunduğunuz vergi dairesinde gözükür '' deniyor, vergi dairesine gidiyorum borç yok kağıdı veriyorlar, anlayan beri gelip bana da anlatsın lütfen , acaba yeniden mi yapılandırılıyor , anlamadım ki.

siyab3nd
Kapalı
15 Mart 2011 16:51

kemalmehmet

bildiğim kadarıyla vergi dairesi zaten tebligat gönderdiği şahısları ve borçlarını yani anaparayı görür (anapara çünkü zaten yapılandırmaya başvuru yapıldığında onlar için faiz önemli değil anapara önemli) yani ödediğin sadece anaparaysa vergi dairesinin görmemesi gayet normal bence tabi bu benim şahsi görüşüm yanlış olabilir arkadaşım onu söylemek isterim haberin olsun.

baz-kevok
Kapalı
15 Mart 2011 16:52

kemal mehmet hocam Yapılandırmak için biz mi talet edeceğiz yoksa borcumuzu ödeemmiz yeterlimi vergi dairesine dilekçe ile başvurmamız şartmı BORCUNU ödeyen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

Bu yapılandırma işllemi nasıl olacak

Anlamadım

kemalmehmet
Şube Müdürü
15 Mart 2011 16:54

siyab3nd :

hocam bu para tamamen gözüküyordu faiziyle birlikte , daha önce ödeme yaparken sorgulattık , hatta borcu vergi dairesine gittiğimizde onlar söylemişti bize anapara + faiz toplam meblağ.

kısaca var olan faiz miktarı uçtu vergi dairesinde, ama kyk müdürlüğünde gözüküyor, 2 arada 1 derede kaldık. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

kemalmehmet
Şube Müdürü
15 Mart 2011 16:57

baz-kevok :

yapılandırma başvuru dilekçesi varmış sanırım gelirler idaresinde , onu temin edip doldurup vergi dairesine gideceksin diye biliyorum . ama inan ilacım olsa kendi başıma sürerim , şuanda çözemediğim durumumu yukarı yazdım

baz-kevok
Kapalı
15 Mart 2011 16:59

evet hocam sen de haklısın

sanada geçmiş olsun

siyab3nd
Kapalı
15 Mart 2011 17:01

baz keveok

vergi dairesine şahsen başvuru yapacaksın dilekçe örnekleri var onu dolurup ilgili vergi dairesine başvuru yapacaksın.

baz-kevok
Kapalı
15 Mart 2011 17:04

siyab hocam nezamana kadar bunu yapabiliriz

Ayrıca parayı bankaya mı yoksa vergi dairesine mi yatıracağız bu vergi dairesi de nerden çıktı doğrudan bankaya yatırsak olmuyor mu

Bilgi için tşk ederim

baz-kevok
Kapalı
15 Mart 2011 17:08

KYK nın borç sorgulama sayfası hata veriyor sizde de öyle mi arkadaşlar borcuma bakamıyorum

paradoks06
Şef
23 Mart 2011 13:55

http://www.kyk.gov.tr/YENI_GRODEME/geriOdemeParametreGiris.do

buradan açlabiliyor borç sorgulama...

arkdşlar benim de bir sorum var..

ben ilk günden itibaren hiç faiz işletmeden günü gününe ödedim. yapılandırmayla ilgili hiçbir bilgim yoktu. bu ay ziraat bankasına gittiğimde yapılandırılmamş olduğu için ne kadar yatıracağınız gözükmüyor dendi. internetten sorguladığımda ödeme tarihlerinin 1 yıl uzatıldığını gördüm. fakat uzatmayla beraber taksitlerin miktarı da değişmiş. taksitleri tek tek topladığımda eskisine göre 400 tllik fazla ödeme yapılması gerektiği gözüküyor.. ben 1yıl uzamadan ödeyip bitirmek istiyorum. bu ay eskisi gibi ödeme yapsam yine de sene sonunda 400 liralık fazlalık isterler mi benden??

kredi yurtları arıyorum sabahtan beri sürekli hatlar dolu diyor. bilgi de alamıyoruz... herhangi bi bilgisi olan var mı bu konuda acaba??

Salintaa
Şube Müdürü
06 Nisan 2011 10:36

arkadaşlar, az önce siteye baktım vergi dairesine bildirilmiş, acak ödeme durumum yok şu anda, herhangi bir kağıt da gelmedi, undans onraki aşama nedir biliyor musnuz?

penelophe77
Şube Müdürü
06 Nisan 2011 11:13

Bana da vergi dairesine bildirildi yazıyor,ama kağıt ya da ihtarname gelmedi.Vergi dairesine dilekçe verince ne oluyor?Ödeme mi yapmak zorunda kalıyoruz yoksa taksitlendirme ödememizi mi verecekler.Ben peşin ödemem,faizliyse hiç ödemem.Zaten hiç ödemeyenler en şanslılar oldu.Ben öderken işten çıkmıştım,sonra da işe girsem de ödemekten vazgeçtim.Herkese geçerli değil mi bu faiz kalkması ve ödemelerin taksitlendirilmesi?

çaycıdoktor
Aday Memur
09 Nisan 2011 16:59

arkadaşlar vergi dairesine gidip borcunu yapılandıranlar: eski ve yapılandırılmış borçları ne kadar paylaşırlarsa bizlerede örnek olur.tşk...

09 Nisan 2011 18:32

akp ye mail atsak seçim öncesi toptan

silerlermi

acaba:)

yokbölebinick
Kapalı
09 Nisan 2011 18:45

arkadaşlar söz konusu olan vergi dairesine kimliğinizle gitmeniz yeterlidir.orada form dolduruyorsunuz yeniden yapılandırmaya başvurmak için.sonra taksitklendirme ve ödeme planı oluşturıluyor.bundan yapılandırmadan yararlanmak için nisan ayı sonuna kadar başvurmanız gerekmektedir.elinize herhangi bir ödeme emri geldiyse onu dikkate almayın onlar geçersiz af geldiği için.unutmayın nisan sonuna kadar gidp yapılandırma yapmanız gerekiyor.

Toplam 63 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi