Editörler : Pangaea
«684868496850685168526853685468556856685768586859»

chelse
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 16:33

Faruk ÇELİK 3300 küsür kadro ile maliye bakanlığına gitti.Maliye ilk başta onay vermedi ama Maliye hiç almayacamda demedi.Faruk Çelik bizimde ihtiyacımız var kardeşim diyerek Maliyeye sitemde bulundu.Haziran ayında Maliye ile bir noktada anlaştık dedi.Bin kişilik kesinti oldu.2300 küsür bir atama yapıldı.Maliyeye 10 bin talep ile gidildi.7000 Zm açığı var.Maliye kardeşim bunlar çok fazla ben alamam bu kadarını hatta hiç almıyorum diyebilir mi ??? bir ihtiyaç varsa bakanda Maliye ile görüşmelere başlamışsa bir nokta anlaşırlar.Tarım bakanlığının normu 10 bin çıkmış bu, çok fazla hiç almıyorum diyebilir mi ?? Ayrıca norm kadrolar 10 bin çıkmış Zm açığı 7000 dir.Bunlar gayri resmi açıklamalar.Siz resmi olarak bu sayıları duydunuz mu ??? Resmi olarak duymadıysan Maliyeyede bir talep gitmemiştir.Maliyeye bir talep gitmemişse iptal etme lüksü yoktur.Birisi Face grubuna yazmış ,yazan kim ?? nerden öğrenmiş??? bu duyumu alan senin benim gibi biri yalanda çıkma ihtimali var gerçekte ama sonuçta Resmi değil??? Kimse sorgulamıyor bunun kaynağı kim ?? bir yerden haber varsa çoğu kişi koyun gibi inanıyor.Bakan atamalar ile ilgili elinde sonunda açıklama yapacaktır.Atama olmasa bile bunu açıklayacak.Elbet bir spiker tv programında bu soruyu kendisine soracaktır.

Denizkz, 5 yıl önce

Facebook ta yazanlara istinaden soruyorum maliye 10.551 rakama onay vermeyip tasarruf tedbirleri demiş. Peki bu teklif direkt red mi ediliyor yoksa 10.551 olmaz ama 6.000 verebiliriz tarzı birşey mi oluyor ? Yani bizim iş yakın zamanda rafa mı kalktı ? Bilen cevaplarsa sevinirim.

Sedefgulen
Kapalı
25 Mayıs 2019 16:37

Sizin yorumunuzu okuyunca rahatladım gerçekten, keşke forumda bu şekilde tartışsak saçma sapan şeyler yerine. Tek sorun ben bakanın direteceğini düşünmüyorum. 10bin onaylanmadı bakan da bunu zorlamazsa gidişat ne olur acaba? Atama komple rafa mı kalkar?
chelse, 5 yıl önce

Faruk ÇELİK 3300 küsür kadro ile maliye bakanlığına gitti.Maliye ilk başta onay vermedi ama Maliye hiç almayacamda demedi.Faruk Çelik bizimde ihtiyacımız var kardeşim diyerek Maliyeye sitemde bulundu.Haziran ayında Maliye ile bir noktada anlaştık dedi.Bin kişilik kesinti oldu.2300 küsür bir atama yapıldı.Maliyeye 10 bin talep ile gidildi.7000 Zm açığı var.Maliye kardeşim bunlar çok fazla ben alamam bu kadarını hatta hiç almıyorum diyebilir mi ??? bir ihtiyaç varsa bakanda Maliye ile görüşmelere başlamışsa bir nokta anlaşırlar.Tarım bakanlığının normu 10 bin çıkmış bu, çok fazla hiç almıyorum diyebilir mi ?? Ayrıca norm kadrolar 10 bin çıkmış Zm açığı 7000 dir.Bunlar gayri resmi açıklamalar.Siz resmi olarak bu sayıları duydunuz mu ??? Resmi olarak duymadıysan Maliyeyede bir talep gitmemiştir.Maliyeye bir talep gitmemişse iptal etme lüksü yoktur.Birisi Face grubuna yazmış ,yazan kim ?? nerden öğrenmiş??? bu duyumu alan senin benim gibi biri yalanda çıkma ihtimali var gerçekte ama sonuçta Resmi değil??? Kimse sorgulamıyor bunun kaynağı kim ?? bir yerden haber varsa çoğu kişi koyun gibi inanıyor.Bakan atamalar ile ilgili elinde sonunda açıklama yapacaktır.Atama olmasa bile bunu açıklayacak.Elbet bir spiker tv programında bu soruyu kendisine soracaktır.

25 Mayıs 2019 16:40

hocam bakan açık ne kadarsa o kadar alınacak demişti hatırlarsanız acaba diyorum mücize dediğimiz şey gerçek olur mu dersiniz bakan diretir ve güzel bir sayı koparır

Sedefgulen, 5 yıl önce
Sizin yorumunuzu okuyunca rahatladım gerçekten, keşke forumda bu şekilde tartışsak saçma sapan şeyler yerine. Tek sorun ben bakanın direteceğini düşünmüyorum. 10bin onaylanmadı bakan da bunu zorlamazsa gidişat ne olur acaba? Atama komple rafa mı kalkar?
25 Mayıs 2019 16:42

Bu yıl atama vs olmayacak neden anlamıyorsunuz!!

chelse
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 17:03

Sonuç olarak baktığımız zaman Orman kısmına 5 bin atama alann bakan, bizim Tarım kısmınında bakanı eğer norm kadrolarda sayı 10 binler falan çıkmışsa bunun evet tamamını almayabilirler ama hiçbirinide almıyorum diyemezler .Böyle bir saçmalık olabilir mi ??Bakan bir kısım eksik var demişti.Hatta eksik varsa arkadasında dururum demişti.Şimdi bizim için önemli olan sayının resmi olarak bakanın ağzından duymamız.10 bin norm açığı çıktı.Biz maliyeye talepte bulunduk.Gerisi onlara kaldı demediği sürece norm şu kadar çıktı.Maliye onay vermedi.Bunlar sadece kendileri çaıp oynamadır.Millet şunu düşünebilir.Geçen sene 10 bin talep olduda atama olmadı buna ne diyeceksin diyebilir ??? Tamamda kardeşim geçen bakan resmi olarak 10551 sayısını verdi.Ayrıca süreç devam ederken bakan görevden alındı.Talebin yapıldığı Maliye bakanı görevden alındı.Yeni gelen bakan ben yeniden normları değerlendiricem dedi.Bu yıla baktığımızda Orman dışında resmi bir açıklama yok.Olmayan birşeyi kurguluyoruz önce sayıyı belirliyoruz sonra onu Maliyeye götürüyoruz sonra efendim ,Maliye bunu iptal etti diyoruz.Ya vallahi okuyup okuyup gülüyorum.Adamın kafasında kalmış geçen yıl talep olduda onaylanmadı.2017 de de talep oldu neden onaylandı??? orda sayı az ondan onaylandı.Peki Orman kısımına 5 bin nasıl onaylandı burda sayı az mı ??? cevap yok Tarım bakanlığı maliyeye bir talepte bulunduysa Maliye bunu 3 kısar 5 kısar atama olarak verir.Sizin atama isteğiniz çok fazla ben hiç onay vermiyorum güle güle buna kargalar bile güler.Sağlık bakanlığı 2016 da 30 bin istemiş.25 bin alımış.Milli Eğitim bakanlığı 40 bin istemiş 20 bin almış.2019 DA Süleyman Soylu 35 bin Polis alımı için istekte bulunduğunu biliyormuydunuz.2019 da 20 bin Polis alınıyor.Orman 5 bin istedi 5 bin aldı.Tarım 10 bin istemiş olsaydı.Emin olun en az 4 bin atama verirdiler.Lütfen 2018 ile karıştırmayın 2018 de bakan değişti .Bir dizi olay oldu.Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Sedefgulen, 5 yıl önce

Dfsgs
Aday Memur
25 Mayıs 2019 17:39

Buradaki isimsizlere inanıp facete yapılan yorumlara inanmamak da ne bileyim aptallık :D

Denizkz
Şef
25 Mayıs 2019 18:53

Hocam geçmiş dönem kpss alımları ile hiç ilgilenmedim bu yıl ilk ciddi tecrübem o sebeple geçmişi pek bilmiyorum . Bilgiyi facebook grubundaki Sedat bey verdi . O sebeple gerçek olabilir diye düşünüyorum. Ama kesin olarak bilemiyorum tâbi. Açıklamalarınız için teşekkür ederim .

chelse, 5 yıl önce

Denizkz
Şef
25 Mayıs 2019 18:59

O zaman bütün bilgileri harmanlayınca doğrular ise şayet, yakın zamanda atama sayısı haberi bekliyorum

Mcflay Juniar
Yasaklı
25 Mayıs 2019 19:12

Faruk Çelik 3300 ile değil 2500 ile maliye gitti.2058 i onaylandı.2058 in onaylanma sebebi de o sene 1570 kişinin Fetö nedeniyle ihracı.Bunu bizzat kendisi tvde söyledi ihraçlar var yerine personel almamız lazım diye.Şahsi fikrim proje sunmadığı için fetö ihraçları olmasa o alımda olmazdı.

Mcflay Juniar
Yasaklı
25 Mayıs 2019 19:16

Faruk Çelik tv konuşması buradan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/xJ3Q0YdyOiQ

BBZwek
Yasaklı
25 Mayıs 2019 19:28

Üzgünüm hocam bu bakan varken daha çok bekleriz o haberi
Denizkz, 5 yıl önce

O zaman bütün bilgileri harmanlayınca doğrular ise şayet, yakın zamanda atama sayısı haberi bekliyorum

25 Mayıs 2019 21:26

zıraat mühendisi açığı 7000 toplam boş kadro açığı 20 binin üzerinde personel daireden mahmut yarar beyi kaç kişi aradı? zahmet edip sorsaydınız burada teorisyenleri dinlemeziniz. Arayın sorun öğrenin arkadaşlar

harita94
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 21:35

Önemli olan ne kadar açık olduğu değil.isterse 1 milyon zm açığı olsun.önemli olan ne kadar onay verip ne kadar alacakları.

Stalk
Yasaklı
25 Mayıs 2019 21:35

Biraz aydınlatırmısınız?

nalan targell, 5 yıl önce
zıraat mühendisi açığı 7000 toplam boş kadro açığı 20 binin üzerinde personel daireden mahmut yarar beyi kaç kişi aradı? zahmet edip sorsaydınız burada teorisyenleri dinlemeziniz. Arayın sorun öğrenin arkadaşlar

stark666
Yasaklı
25 Mayıs 2019 22:28

buradakilerin derdi çalışmak değil proje diyince kızıyorlar bunların derdi bizi alsınlar hesabımıza parayı yatırsınlar odada klima açık oturalım. gerçekten çalışmayı isteyenler hariç büyük bir çoğunluk bu zihniyette.

Mcflay Juniar, 5 yıl önce

Faruk Çelik 3300 ile değil 2500 ile maliye gitti.2058 i onaylandı.2058 in onaylanma sebebi de o sene 1570 kişinin Fetö nedeniyle ihracı.Bunu bizzat kendisi tvde söyledi ihraçlar var yerine personel almamız lazım diye.Şahsi fikrim proje sunmadığı için fetö ihraçları olmasa o alımda olmazdı.

sdsss
Daire Başkanı
25 Mayıs 2019 22:46

facebook ta sahte hesap açmak çok mu zor kardeş

Dfsgs, 5 yıl önce

Buradaki isimsizlere inanıp facete yapılan yorumlara inanmamak da ne bileyim aptallık :D

25 Mayıs 2019 22:48

Fetöden açığa alınan tüm personel(bir kişi hariç pkk bağlantısı varmış) hepsi göreve iade edilmişti. kaynak da o zaman zmo başkanı özden güngör bey bilgi vermişti. kaç yıldır atama mücadelesi veren grubu burayı takip ediyorum. bakanlıktan da birileri aracılığı ile iyi kötü bilgi alabiliyorum. isim vererek de yazıyorum. yukarıdaki yorumuma kim eksi vermiş? burada atama olmasını istemeyenler çoğunlukta. bu bir gerçek yani.

Stalk
Yasaklı
25 Mayıs 2019 23:02

Bizle paylaşın bizde bilelim çok yıprandık

Fetöden açığa alınan tüm personel(bir kişi hariç pkk bağlantısı varmış) hepsi göreve iade edilmişti. kaynak da o zaman zmo başkanı özden güngör bey bilgi vermişti. kaç yıldır atama mücadelesi veren grubu burayı takip ediyorum. bakanlıktan da birileri aracılığı ile iyi kötü bilgi alabiliyorum. isim vererek de yazıyorum. yukarıdaki yorumuma kim eksi vermiş? burada atama olmasını istemeyenler çoğunlukta. bu bir gerçek yani.

inceptions.34
Aday Memur
25 Mayıs 2019 23:05

Sedat meteroğlu bizim için twitterta ses uyandırmaya çalışıyor beğenen retweet yapan 2/3 kişi neden destek olmuyoruz

Mcflay Juniar
Yasaklı
25 Mayıs 2019 23:07

Atama olmasını niye istemeyelim sizin gibi hasta ruhlumuyuz .Niyet okumuyoruz.Benim derdim sürekli atama kesin olcak,şu gün olcak,mayısa kadar olcak diye diye kandırılmaya çalışılan arkadaşları uyarmak.Sizin yalan vaatleriniz yüzünden yeni mezun ve Tarım bakanlığının atama geçmişini bilmeyen bir sürü genç arkadaşımın umudu kırılacak.Uzun süre kendine gelemeyecek.Bunun vebalin siz ödeyemezsiniz.Atama sevdasına yeni düşmüş kardeşim kimsenin oyununa gelme ne twet ne sms ne diğerlerinin alımla alakası yok.Proje onaylanırsa atanırsın proje onaylanmazsa 1 milyon twet atsanda boş.Bu kendilerine başkan yönetici vs diye lerin oyununa gelme.Özelde çalış proje onaylanırsa tercihini yapar atanırsın onaylanmazsada hayatına devam edersin.1 senen gitti bunlara uyarsan 1 senen daha gidecek Kendine gel kardeşim.

Toplam 193811 mesaj
«684868496850685168526853685468556856685768586859»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi