Editörler : Pangaea

Tumas0
Aday Memur
16 Haziran 2020 21:26

Pegem tg5

Türkçe 27d 2y 1 boş

Mat 22d 2y 6boş

Tarih 23d 4y

Coğ 18d

Vat 13d 2 boş

Toplam 101 net 93.5 puan. Türkiye'de 202 sıra. Özellikle matematik beklentimin çok altında sınavdan 10 dk fln erken çıkmıştım.

Herkese pegem tg sınavlarına girmeyi öneriyorum yarın tg6 olacakmış şehirden şehire değişiyor mu bilmiyorum bana yarın olacağına dair SMS geldi. Evde yapılan deneme sınavları maalesef sınav tadında olmuyor.

GeomatikEng
Şube Müdürü
16 Haziran 2020 23:24

Tebrikler hocam kaç kişi içinden 201. Oldunuz acaba

Tumas0, 4 yıl önce

Pegem tg5

Türkçe 27d 2y 1 boş

Mat 22d 2y 6boş

Tarih 23d 4y

Coğ 18d

Vat 13d 2 boş

Toplam 101 net 93.5 puan. Türkiye'de 202 sıra. Özellikle matematik beklentimin çok altında sınavdan 10 dk fln erken çıkmıştım.

Herkese pegem tg sınavlarına girmeyi öneriyorum yarın tg6 olacakmış şehirden şehire değişiyor mu bilmiyorum bana yarın olacağına dair SMS geldi. Evde yapılan deneme sınavları maalesef sınav tadında olmuyor.

Tumas0
Aday Memur
16 Haziran 2020 23:58

18bin(koronadan önce 30bin kişi girerdi bu sınava)

ancak bunlar içinde tüm bölümler var diye düşünüyorum. Dersheneye gitmiyorum sadece Türkiye geneli denemeler olunca onlara giriyorum. Hepinize öneririm çok yol gösterici olur size de. Hem türkiye genelinde dereceniz hakkında tam olmasa da fikir verir.

Tabi ben bunu yazdım ancak gerçek sınavda alınacak puan önemli :) hiç bir deneme kpss gibi olmaz. Ancak kpssnin bir minyatürü varsa pegem diye düşünüyorum. Yargıya fln da girmiştim bir daha girmem ama :)

Ne olursa olsun herkes hayırlısı ile hak ettiği yerlere gelir umarım. Kolay gelsin herkese

muhendisimbenya
Yasaklı
17 Haziran 2020 13:55

gk için konuşuyorum, belirli bi yerden sonra 6-7 bin soru etrafında dönüyor bütün olaylar. o yzden bir süre sonra hepsi kolay geliyor.

senin için matematik ve ise gk da o oluyor bir süre sonra. çok fazla bilgiden değil de çok soru çözmekten dolayı.

ben de gk dan 45 üzeri yapılamaz, insan işi değil bu falan diyordum kasım - aralık aylarında, gy fullemezsem atanamam diye korkuyordum ama artık gk gy ile başa baş yarışıyor.

eem06miraç, 4 yıl önce

arkadaşın sınavda en kötü yaptığı bölüm türkçe olmuş ama o sadece türkçesi basitti diyor. coğrafyayı full yapmış, tarihten bir yanlış, diğerlerini de çok iyi yapmış ama arkadaş yine de sınavın sadece türkçesi için basitti diyor. kardeşim şaka mısınız siz? dalga falan geçmeyin olum moralimiz bozuluyor. skjskhs

Tumas0
Aday Memur
17 Haziran 2020 14:58

Pegem Tg6 girdim bugün sınav güzeldi. Türkçe biraz zor geldi. Gk 42 gy 53 net yaptım 95 civarı yapıyor önceki sınavıma göre daha kötü. Ama birebir sınav stresi ve aksilikler yaşanıyor. Küçük sınav gibi bir şey. Türkçeye çok güvenmeme rağmen 20 net anca yapabildim :) kimse hiçbir şeye güvenmemeli her dersi düzgün ve sürekli tekrar ederek soru çözmek şart. Zaman geçtikçe anlıyorum ki kim neye güveniyorsa oradan tokat yiyor :)

Savvas55
Aday Memur
17 Haziran 2020 18:25

Hocam bi yanlışlık yoksa eğer söylediklerini uyuşmuyor. Gy 53 net yaptım diyorsunuz ve Türkçeden 20 ile devam etmişsiniz bu durumda matematik 33 oluyor ki böyle bişey de olamaz sanırım gk gy tam tersini acaba?

Tumas0, 4 yıl önce

Pegem Tg6 girdim bugün sınav güzeldi. Türkçe biraz zor geldi. Gk 42 gy 53 net yaptım 95 civarı yapıyor önceki sınavıma göre daha kötü. Ama birebir sınav stresi ve aksilikler yaşanıyor. Küçük sınav gibi bir şey. Türkçeye çok güvenmeme rağmen 20 net anca yapabildim :) kimse hiçbir şeye güvenmemeli her dersi düzgün ve sürekli tekrar ederek soru çözmek şart. Zaman geçtikçe anlıyorum ki kim neye güveniyorsa oradan tokat yiyor :)

uengineer
Aday Memur
17 Haziran 2020 19:52

Pegem tg denemelerini online yapmıyor muydu dershanede sınava girenler hangi ildeler ?

hankpss
Memur
17 Haziran 2020 22:24

hocam hangi ildesiniz

yargı tg beğenmemişsiniz bidaha girmem yazmışsınız neden acaaba

Tumas0, 4 yıl önce

ddtr
Aday Memur
17 Haziran 2020 23:53

Tebrikler hocam, puanınız güzel maşallah, benim birkaç sorum olacaktı yanıtlayabilirseniz eğer: Bu sınavlara katılmak için ne kadar ödüyorsunuz, normal kurs gibi baştan sezonluk mu anlaşılıyor yoksa canımızın istediğine tek tek girebiliyor muyuz? Bir de herkesin gündemi Corona malum, sınav ortamı nasıl, önlem alınıyor mu yoksa sınıflar tıkış tıkış mı? Son olarak da, Yargı'yı bir daha tercih etmeyeceğinizi söylemişsiniz, nedenini öğrenebilir miyiz acaba?

Tumas0, 4 yıl önce

ancak bunlar içinde tüm bölümler var diye düşünüyorum. Dersheneye gitmiyorum sadece Türkiye geneli denemeler olunca onlara giriyorum. Hepinize öneririm çok yol gösterici olur size de. Hem türkiye genelinde dereceniz hakkında tam olmasa da fikir verir.

Tabi ben bunu yazdım ancak gerçek sınavda alınacak puan önemli :) hiç bir deneme kpss gibi olmaz. Ancak kpssnin bir minyatürü varsa pegem diye düşünüyorum. Yargıya fln da girmiştim bir daha girmem ama :)

Ne olursa olsun herkes hayırlısı ile hak ettiği yerlere gelir umarım. Kolay gelsin herkese

present85
Memur
18 Haziran 2020 14:59

neden yargıya bi daha gitmem dediniz kolay diye mi

Tumas0, 4 yıl önce

Tumas0
Aday Memur
18 Haziran 2020 19:13

Hocam Türkçe 20 mat 22 işte anlayın yanlış yazmışım :) hocam yargıda çok absürt sorular vardı psikolojimi bozuyordu onun için girmiyorum. Pegem soruları çok akıcı ve ÖSYM tarzına çok yakın. Dershaneler baya dolu maske ile giriyoruz önlemler var yani

Tumas0
Aday Memur
18 Haziran 2020 19:19

Adanadaym. Sınavlara tek tek ya da toplu kayıt ile girebiliyoruz

present85
Memur
18 Haziran 2020 19:49

kpss'de yargı denemelerinden daha absürt yıpratıcı sorular olduğundan emin olabilirsin:)

Tumas0, 4 yıl önce

Hocam Türkçe 20 mat 22 işte anlayın yanlış yazmışım :) hocam yargıda çok absürt sorular vardı psikolojimi bozuyordu onun için girmiyorum. Pegem soruları çok akıcı ve ÖSYM tarzına çok yakın. Dershaneler baya dolu maske ile giriyoruz önlemler var yani

Tumas0
Aday Memur
18 Haziran 2020 20:11

Hocam herkes istedigi yayın ve denemeyi çözsün istedigi dershane sınavına da girsin. Kpssye ilk defa hazırlanmıyorum belirli tecrübelerim var. Yargı denemesinden 80i zor alan adam sınava girdi 90 aldı ve Ankara'ya atandı. Hala konuştugumuz zaman söylediği şeyler arasında yargının saçma soruları var :) çoğu sorularını hala konuşuyoruz. Pegem sınavlarından aldıgı puanlar ise zaten 90a yakındı. Çoğu insan ile aramızda ittifak ettigimiz konu pegemden kaç alıyorsan 4+5 puan üstü 4-5 puan altını alırsın en fazla. Yargıda 10 puan dahi oynuyor. Ben kendi tecrübeme göre konuşuyorum. Yargı hiç soru yakalanıyor mu? Mutlaka yakalar ancak yargının yakalayacağı 2-3(absürt) soruyu bulacağım diye koca maratonda sinir stres motivasyon kaybı yaşayıp onlarca netten geri kalamam :) muhteşem seri(yargı) bitirdim çok güzeldi bir de 10 lu denemesini çözerim o kadar. Oda çözmüş olmak için yani

Herkese başarılar herkese kolay gelsin gönlünüzce olsun her şey :)

Mühendis3355
Yasaklı
19 Haziran 2020 01:22

Arkadaşlar, Türkiye geneli denemeler başladı mı benim neden haberim yok peki:))

Mühendis3355
Yasaklı
19 Haziran 2020 01:32

Pegemin Türkiye geneli denemelerine girmem için ne yapmam gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim.

Mühendis3355
Yasaklı
19 Haziran 2020 12:25

Cevap verecek bir yiğit yön heralde:)

Mühendis3355
Yasaklı
19 Haziran 2020 15:26

Bir de sınavlar online mı oluyor yoksa sınıf ortamında mı oluyor acaba?

2018fzt
Aday Memur
20 Haziran 2020 15:21

İsem Tg1 çözdüm. Net paylaşmayacağım. İster istemez kıyaslayan insanlar var. Bunu yazmaktaki amacım da yayın hakkında fikir vermek ve almak. Bence Türkçesi orta düzeydeydi ama zaman kaybettiriciydi. Böyle olması iyi bir şey çünkü gerçek sınav böyle. Keza Matematik de öyle. İkinci turda baktığım sorular oldu. Genel kültür tarih kolay Coğrafya zor Vatandaşlık orta geldi. 2018 deneyimimden yola çıkarak ben gerçek sınav tadında olduğunu düşünüyorum. Varsa yanlışım düzeltin lütfen.

Bir de sorulan sorulara toplu cevap vermek istiyorum. Dershanelerin tg denemeleri ne istediğinize önceden kayıt yaptırarak girebilirsiniz. Ben Bursa'dayım pegem 20,Yediiklim 15 lira. Değmez derseniz bazı kırtasiyeler tg denemelerini arşivliyor. Bu da olmazsa telegram indirip arama kısmına KpssDershanesi yazın orada dosyalar kısmında hemen hepsi var.

Tumas0
Aday Memur
21 Haziran 2020 19:55

Hocam sınavdan önce dershaneye gidip kayıt oluyorsunuz ben adanadaym pegem 15lira. Soru bankası ders denemesi vs evde çözersin ama şu tg denemeleri özellikle Türkiye genelinde sıralamanı görmen anlamında dershanede girmek daha yararlı diye düşünüyorum. Ayrıca evde yapılan denemede sinir stres ses vs yok çay kahve var rahatlık var. Tam sınav modunda olamıyor insan. Ben dershaneye gitmiyorum zaten sadece denemelere gidiyorum 4 taneye girdim şu ana kadar ve hepsinden memnun kaldım.

Ayrıca bir noktaya daha değinmek istiyorum. Dershaneler tek bir kaynaktan tg yapmıyor. Ağrlıklı olarak bir kaynak ile anlaşıyorlar ancak 20 deneme yapacaklara bunun 15 tanesi anlaşmalı deneme diğer 5i diğer kaynaklardan oluyor(genelde). Örnegin benim girdigim yer 15pegem+ 1 benimhocam 1 yediiklim 1 uzmankariyer 1 yargı 1tane de başka bir yayından yapacakmış. Farklı yayınlar ve farklı yayınlarda da türkiye derecenizi görmeniz(her yayına giren kişi sayısı değişiyor) sınav için bir hazırlık süreci olur diye düşünüyorum.

Tabiki hiçbir deneme hiçbir sınav kpss gibi olmaz. Kastettiğim şeyi anlatabildim diye umuyorum herkese iyi çalışmalar

Toplam 135 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi