Editörler : Pangaea
18 Ekim 2021 20:40

Mühendislik atamaları

ÖSYM'nin 2021/1 kılavuzunu incelediğimde

4611 koda karşılık gelen;

Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik

Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans

programlarının birinden mezun olmak.

ve ek koşullarda 3160 3162 kodları yer almaktadır.

4611 koduna karşılık gelen açık pozisyonlar için Mühendis ataması yapılmakta fakat hangi branşta ( Elektrik müh, Elektrik elektronik müh ) mühendisin atanacağı belirtilmemiştir.

Bu branş atandıktan sonra, mezuniyet alanına göre mi verilmektedir. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

4611eem4611
Yasaklı
18 Ekim 2021 21:09

Kim daha saçma soru soracak yarışması yapılıyor sanırım

serha_t
Aday Memur
18 Ekim 2021 22:16

bilgin yoksa konuşma, cevap vermek için cevap verme. bir nedeni var ki soruyorum. amacın ne senin? Ciddi problemlerin var galiba. her lafa maydanoz olmayı nasıl başarıyorsun? gerçekten bravo.

4611eem4611, 3 yıl önce

Kim daha saçma soru soracak yarışması yapılıyor sanırım

hayat.15
Aday Memur
18 Ekim 2021 22:57

İster elektrik müh mezunu olsun ister EEM farketmez, elektrik mühendisliği yapacak diye anlıyorumr

serha_t
Aday Memur
18 Ekim 2021 23:10

Eğer, Elektrik Müh. olarak atanacaksa, elektrik- elektronik Müh. mezunlarının, elektrik Müh.. fark derslerini vermesi gerekiyor. Ama kılavuzda bunun ilgili açıklama yapılmıyor. YOK'un 2019 yılında aldığı şöyle bir karar var.

" 2547 sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 43/b maddesi uyarınca, Üniversitelerarası Kurul'un görüşü de dikkate alınarak, ilgilinin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Programında almış olduğu dersler, program çıktıları ve kazanılan yetkinlikler açılarından Elektrik Mühendisliği programı ile eşdeğer olmadığına karar verilmiştir."

hayat.15, 3 yıl önce

İster elektrik müh mezunu olsun ister EEM farketmez, elektrik mühendisliği yapacak diye anlıyorumr

hayat.15
Aday Memur
18 Ekim 2021 23:13

Ben o derslerden yeteri kadarını aldım, almayanların durumunu bilmiyorum

serha_t, 3 yıl önce

Eğer, Elektrik Müh. olarak atanacaksa, elektrik- elektronik Müh. mezunlarının, elektrik Müh.. fark derslerini vermesi gerekiyor. Ama kılavuzda bunun ilgili açıklama yapılmıyor. YOK'un 2019 yılında aldığı şöyle bir karar var.

" 2547 sayılı Kanun'un 2880 sayılı Kanun'la değişik 43/b maddesi uyarınca, Üniversitelerarası Kurul'un görüşü de dikkate alınarak, ilgilinin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Programında almış olduğu dersler, program çıktıları ve kazanılan yetkinlikler açılarından Elektrik Mühendisliği programı ile eşdeğer olmadığına karar verilmiştir."

serha_t
Aday Memur
18 Ekim 2021 23:19

Elektrik muh olarak atayacaksa boyle bir ibare koyması gerekmez mi.

şu nedenle soruyorum, benim görev yaptığım kamu kurumu unvan değişikliği sınavı açtı ve Elektrik Müh. için Elektrik - Elektronik Müh.lerinin başvurularını da kabul etti. YÖK'ün de böyle bir kararı var ve bütün bakanlıklara bunu göndermiş.

Eğer Özelde böyle bir başvuru açılırsa fark derslerini isteyen kurumlar var. Bu durumda bir hata yok mu

hayat.15
Aday Memur
18 Ekim 2021 23:50

Eşdeğer olmasalar da EEM mezunları yeterli/yetkin görülüyor demek ki

serha_t, 3 yıl önce

Elektrik muh olarak atayacaksa boyle bir ibare koyması gerekmez mi.

şu nedenle soruyorum, benim görev yaptığım kamu kurumu unvan değişikliği sınavı açtı ve Elektrik Müh. için Elektrik - Elektronik Müh.lerinin başvurularını da kabul etti. YÖK'ün de böyle bir kararı var ve bütün bakanlıklara bunu göndermiş.

Eğer Özelde böyle bir başvuru açılırsa fark derslerini isteyen kurumlar var. Bu durumda bir hata yok mu

4611eem4611
Yasaklı
18 Ekim 2021 23:52

Aferin Romeo müthiş bir açık yakalamışsın :) O nitelik kodlarının çoğunda birden fazla programın herhangi birinden mezun olma şartı istenir. Bir tek buna özgü değil yani bilgi fakiri.

serha_t, 3 yıl önce

bilgin yoksa konuşma, cevap vermek için cevap verme. bir nedeni var ki soruyorum. amacın ne senin? Ciddi problemlerin var galiba. her lafa maydanoz olmayı nasıl başarıyorsun? gerçekten bravo.

serha_t
Aday Memur
19 Ekim 2021 00:02

okuduğunu anlamadığını ilk mesajında göstermiştin, ispatlamaya çalışma :) kumla oyna sen.

4611eem4611, 3 yıl önce

Aferin Romeo müthiş bir açık yakalamışsın :) O nitelik kodlarının çoğunda birden fazla programın herhangi birinden mezun olma şartı istenir. Bir tek buna özgü değil yani bilgi fakiri.

4611eem4611
Yasaklı
19 Ekim 2021 10:04

Okuduğumu gayet iyi anladığım için sorduğun sorunun saçmalığıyla dalga geçtim zaten. Yazık lan anlamamış :)

serha_t, 2 yıl önce

okuduğunu anlamadığını ilk mesajında göstermiştin, ispatlamaya çalışma :) kumla oyna sen.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi