Editörler : E.Kayı Han
13 Ocak 2022 20:36

Sendikaya Gitmeliyim miyim?
Fikir almak için soruyorum , bazı büyükler girmenin ilerde zararı olabileceğini söylüyor , bazıları birşey olmaz gir diyor , şuan 3 ayda 1 500 TL civarı toplu sözleşmeden kaynaklı bir maaşa + yönde yansimada oluyormus , tavsiyeniz nedir ? Girmek istediğim sendikada adalet sen

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
13 Ocak 2022 20:46

Ne gibi bir zararı olacakmış ki sendika üyesi olmanın?

GençKatip47
Aday Memur
13 Ocak 2022 21:01

Bazı sendikalar hükümete veyahuk bir partiye yakın olmasının ilerde zararını görürur muyum
Kayıhan2020, 2 yıl önce

Ne gibi bir zararı olacakmış ki sendika üyesi olmanın?

hayatixxx
Kapalı
13 Ocak 2022 21:18

hayır sendikaya girmenin sandığın gibi bir zararı olmaz, ama toplu sözleşme tutarı 1500 tl civarı değil üç ayda 400 tl civarı getirisi var, adalet sen hariç adalet kolundaki bütün sendikalara üye olup ayrıldım, şu anda büromemursende üyeyim, maddi olarak iyileştirme yapılmazsa 3 ay sonra söylediğin üye olabilirim

GençKatip47, 2 yıl önce
Bazı sendikalar hükümete veyahuk bir partiye yakın olmasının ilerde zararını görürur muyum

GençKatip47
Aday Memur
13 Ocak 2022 21:24

Adalet Sen sendikasını tavsiye eder misiniz siz ilerde geçmek istedginize göre tavsiye ediyorsunuz galiba
hayatixxx, 2 yıl önce

hayır sendikaya girmenin sandığın gibi bir zararı olmaz, ama toplu sözleşme tutarı 1500 tl civarı değil üç ayda 400 tl civarı getirisi var, adalet sen hariç adalet kolundaki bütün sendikalara üye olup ayrıldım, şu anda büromemursende üyeyim, maddi olarak iyileştirme yapılmazsa 3 ay sonra söylediğin üye olabilirim

hayatixxx
Kapalı
13 Ocak 2022 21:42

sendikacılık namına bişey bekliyorsan hiç biri beş para etmez, sırf sendika ödeneği için üyeyim, adalet-sene üyelikten ziyade büro memursene tepki amaçlı değişiklik yapacağım, senelerdir saçma sapan gövde gösterisinden başka bir iş yapmıyorlar, üyeliğim de hatır gönül üzerine oldu zaten, adalet-sen şu an yetkili olmadığı için kimse iyi ya da kötü bişey diyemez

GençKatip47, 2 yıl önce
Adalet Sen sendikasını tavsiye eder misiniz siz ilerde geçmek istedginize göre tavsiye ediyorsunuz galiba

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
13 Ocak 2022 21:45

İleride herhangi bir zararını görmezsiniz. İstediğiniz sendikaya üye olabilirsiniz.

Üç ayda bir 400 TL değil 487 TL ödeme alırsınız.

Bir sendikaya üye olun derim.

GençKatip47, 2 yıl önce

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
13 Ocak 2022 21:46

487,33 TL ödeme yapılacak üç ayda bir.

hayatixxx, 2 yıl önce

GençKatip47
Aday Memur
13 Ocak 2022 22:02

Hocam Adalet Seni siz önerir misiniz yada sakıncası yoksa siz hangi sendikaya uyersiniz
Kayıhan2020, 2 yıl önce

487,33 TL ödeme yapılacak üç ayda bir.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
13 Ocak 2022 22:04

Ben Büro Memur Sen üyesiyim. Şube başkan yardımcısı ve aynı zamanda genel merkez üst kurul delegesiyim.

Ama burada size benim üye olduğum sendikaya üye olun diyemem. Demem.

Tercih sizin istediğiniz sendikaya üye olabilirsiniz.

Ülkede ki memurların haklarının savunulması için sendikalaşma oranının artması lazım.

Onun için mutlaka bir sendikaya üye olun. Hangisi olduğuna da kararı siz verin.

GençKatip47, 2 yıl önce
Hocam Adalet Seni siz önerir misiniz yada sakıncası yoksa siz hangi sendikaya uyersiniz

GençKatip47
Aday Memur
13 Ocak 2022 22:05

Çok teşekkürler
Kayıhan2020, 2 yıl önce

Ben Büro Memur Sen üyesiyim. Şube başkan yardımcısı ve aynı zamanda genel merkez üst kurul delegesiyim.

Ülkede ki memurların haklarının savunulması için sendikalaşma oranının artması lazım.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
13 Ocak 2022 22:06

Rica ederim.

GençKatip47, 2 yıl önce
Çok teşekkürler

sınavdansonra
Daire Başkanı
17 Ocak 2022 14:27

Adalet Senin tavırlarını şuan ben pek beğenmiyorum. Adliyeyi temsil ediyoruz tarafsızız diyorlar ancak Sanki hep hükümetin aleyhine kötüleme yönünde eylemleri oluyor. Hükümet ne yaparsa yapsın hep beğenmemezlik konuları açıyorlar. Maaş olsun veya başka bir iyileştirme olsun Devamlı eleştiri tavır. Muhalefet partilerin sendikal faaliyetleri gibi geliyor bana. Benim izlenimim tamamen kişisel görüşüm bu.

hedefapron
Aday Memur
17 Ocak 2022 17:56

Nasıl üye olabilirim herhangi bir sendikaya, ileride sorun yaratabileceğini bende duymuştum ama cogu memur üye sanırım zaten

17 Ocak 2022 21:21

büro memur-sen'in 3 ayda bir 487 tllik ödemesi var mı? bide aylık 40tl aidat ödüyor üyeler galiba

Kayıhan2020, 2 yıl önce

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
17 Ocak 2022 22:42

Öncelikle üç ayda bir yapılan 487 TL'lik ödemeyi sendikalar değil devlet yapıyor. Yani o paralar sendikaların kasasından çıkmıyor.

Şu an için hangi sendikaya üye olursanız olun 487 TL'lik ödemeyi alırsınız.

Sendika üyelik aidatı 40 TL değil. Maaşa göre değişir. Maaşın binde beşi oranında kesinti yapılır.

katibim yatıyorum, 2 yıl önce

büro memur-sen'in 3 ayda bir 487 tllik ödemesi var mı? bide aylık 40tl aidat ödüyor üyeler galiba

Swon
Aday Memur
18 Ocak 2022 08:21

Duyduğun tüm sendikaları araştır. Ben 7 yıldır hiç bir sendikaya üye olmamıştım. Bir çoğunun siyasi yakınlıkları vs var diye. Ancak Adaletsen'in herhangi bir siyasi yakınlığı yok, sadece Adalet Bakanlığı personelleri üye olabiliyor, konfederasyon değil diye Adaletsen'e üye oldum. Pişman da değilim. Yetkili sendika olmadıkları için şuan pek sesleri çıkamıyor maalesef. Ancak, savundukları tek şey Adalet Bakanlığı personelinin nasıl daha iyi şartlarda çalıştırılabileceği yönünde. Bu yüzden son zamanlarda biraz muhalif gibi gelebilirler. Nitekim, onlardan başka da personelin derdini bu kadar açık savunan başka bir sendika da görmedim. Sana burada ona geç, buna üye ol diye bir tavsiye vermek uygun olmaz. O yüzden detaylıca araştırmanı yap, ondan sonra kararını ver.

GençKatip47, 2 yıl önce
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi