Editörler : Pangaea

Yasaklı
19 Aralık 2009 22:44

Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisi ile Kadrolular Arasındaki Fark

Adalet için Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticilerine kadro verilmelidir mücadelemiz hakkımızı alana kadar devam edecektir. Sizleri haklı mücadeleye davet ediyorum lütfen maillerinizle yöneticileri uyaralım en kısa zamanda hak ettiğimiz kadrolara geçelim.

Allah Yardımcımız olsun!

İŞTE FARKLAR

1- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisi Özür Durumu hariç il içi ve il dışı tayin hakkı yoktur. Kadrolulara bu hak tanınmaktadır.

2- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisi ek ders alamamakta. Kadrolular almakta.

3- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiler idareci veya hac sınavlarına girememekte . Bu konuda herhangi bir düzenleme ve mevzuat yoktur. Kadroluların bu konuda herhangi bir sıkıntısı yoktur.

4- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisilerin maaşları her ilde farklılık göstermektedir. Bu konuda bir bütünlük sağlanamamıştır.

5- Bazı illerde maaşlar sözleşmede yer aldığı gibi her ayın 15 inde yatmamaktadır. Ayın 23 ünü ve 24 ünü bulmaktadır.

6- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisilik hiçbir zemin hazırlanmadan, özlük hakları vb. hiçbir plan program yapılmadan, yönerge dahi hazırlanmadan hayata geçirilmiş ve sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiler bu sebeple birçok sorunla ve de belirsizlikle karşı karşıya bırakılmıştır.

7- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisi de kadroluların almış oldukları 40 günlük Temel eğitim kurslarını almalarına rağmen, kadroluların stajyerliği kalkarken, asalete geçerken bu eğitim sözleşmelilere Mesleki Eğitim adı altında verilmektedir. Herhangi bir şekilde asalete geçme söz konusu değildir.

8- Kadrolularda kıdem ve kademe ilerleme varken, sözleşmelilerde göreve yeni başlayanla 25 senelik bir sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisi aynı maaşı alacaktır.

9- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiler hakları olan konularda dahi idarecilerin bilgi eksikliğinden ötürü akla gelmedik onlarca sorunla ve problemle karşı karşıya kalmaktadır.

10- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisi geleceğini göremediğinden gönül rahatlığı ile aile kuramamakta, bankalardan kredi kullanamamakta.

11- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiler Kutsal ve Onurlu bir meslek olduğu halde göğsünü gere gere "KUR?AN KURSU ÖĞRETİCİSİİM" diyememektedir. Başkanlık tarafından üvey evlat muamelesi görmektedir. İkinci sınıf insan muamelesi ile karşı karşıya kalmaktadırlar.

12- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiler görevli oldukları kurslarda öğrencileri tarafından "Kur?an Kursu öğreticisiim siz sözleşmeli misiniz? Siz geçici misiniz?" gibi sorularla rencide olmakta ve bu sorulara cevap vermekte zorluk çekmektedirler.

13- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisilerin sözleşmeleri her yıl ocak ayında yenilenmektedir. Yani Sigorta dâhil her sene çıkış-giriş işlemi yapılmaktadır. Uzun süreli sözleşme yapılmamaktadır.

14- Bazı illerde Kur?an Kursu öğreticisilere dağıtılan banka promosyonları kadrolu Kur?an Kursu öğreticisilere dağıtılıp sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiler bu hakkın dışında bırakılmaktadırlar.

15- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisilerin maaşları Maliye Bakanlığı tarafından karşılandığından, Bakanlık ödenek sıkıntıyla karşılaştığında, personel sayısında tasarrufa gitmeyeceğinin garantisi var mıdır?

16- Sözleşme metnimizin 9. maddesin de (Taraflar, bir ay önce ihbar etmek şartıyla, sebep göstermeksizin sözleşmeyi her zaman feshedebilir). Bu madde ile Bakanlığın bu konudaki ciddiyeti, niyeti ve sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiliğe yaklaşımı gözler önüne serilmektedir.

17- Sözleşmemizin 17. maddesi; İş bu sözleşme ??/?/?.tarihinden ?/?./?.. tarihine kadar geçerlidir. Yani her yıl sonunda görevimiz resmi olarak sona ermektedir.

18- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiler kadrolular gibi asker Kur?an Kursu öğreticisi olarak askerliklerini yapamamaktadırlar. Burada da bir ayrımcılık ve haksızlık söz konusudur.

19- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiler bir taraftan mesleklerini icra ederken bir taraftan da kadrolu olmak için yeniden KPSS sınavına hazırlanmaya zorunlu bırakılmışlardır. Fakat Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisiler zaten Başkanlık tarafından KPSS puan üstünlüğüne göre atanmaktadırlar. Yani Kadrolularla atama yöntemi olarak aynı kıstaslara göre bakanlık tarafından atamaları yapılmaktadır

20- Sözleşmeli Kur?an Kursu öğreticisinin, kadrolu Kur?an Kursu öğreticisiyle ortak olan en önemli özelliği ise aynı şartlarda, aynı işi yapmalarıdır.

ADALETİNİZ BU MU?

imam 58
Memur
19 Aralık 2009 23:08

10, madde .kredi çekmek faiz diyeceksın..kredi çekememekten yakınacaksın nasıl birşey acaba .

hoca leyla
Yasaklı
19 Aralık 2009 23:12

imam 58; Bankalar adam yerine koyup kredi bile vermiyor. Kefil bile olamıyorsun. Ey imam 58 gölge etme başka ihsan istemeyiz destek veriyorsan ne ala yoksa, lütfen işine bak.

imam 58
Memur
19 Aralık 2009 23:25

kredi yi faiz i alanı da vereni de kefil olanı da ALLAH LANETLEMİYOR MU.

imam 58
Memur
19 Aralık 2009 23:29

sıkıntılarınızın birçoğuna katılıyorum bazılaını çok yersiz buluyorum (4, 7,8,10,11,12,14,18,)

cemile keskin
Aday Memur
20 Aralık 2009 11:33

leyla hocam yazdıklarını sonuna kadar destekliyorum inş en kısa zamanda kadroya geçeriz

kkö
Memur
20 Aralık 2009 12:17

bende sözleşmeliyim her dediğine katılıyorum ama bu kredi işi hariç. kredi hem faiz vede günah diğer taraftan benim bankam her ay arayıp kredi isteyip istemediğimi soruyor 15 milyara kadar kredi verebileceklerini söylüyor.ben almadım ama alan tanıdığım sözleşmeli arkadaşlarda var bana ve islama ters gerisini bilmem. birde biz dini savunan kesim olarak kredi alırsak cemaatin hali ne ola

hoca leyla
Yasaklı
20 Aralık 2009 12:45

Krediye niye takılıyorsunuz. Önemli olan Kadrolu ile aynı işi yapıp, farklı ücret almamız yani en kısa zamanda kadroya alınmamız. Lütfen konuyu dağıtmayalım tüm yetkilileri bu konuda rahatsız edip kadroyu alalım. Destek

20 Aralık 2009 13:48

sizi destekliyorum hocam.çok haklısınız..

memoliadana01
Müsteşar Yardımcısı
20 Aralık 2009 14:31

Adalet mi dediniz... Peki sözleşmeli personele kadro gelirse hepsine gelecektir. Peki 2004 yılında yeterliliği bile olmadam duyuru sınav felan olmadan sırf birilerinin tanıdıgı diye fahrı yapılıp oradan sozleşmeliye alınan kpss puanı coooooook dusuk olan k.k.o de dahıl olacak pekı bunun neresı adalet oluyor onu anlamadım.. Gecmıs cok eskı yorumlarıma bakarsanız bana hak verırısınız..

KADRO VERILECEKSE EGER KPSS PUANINA GORE VERILSIN... YAZIK DEGILMI O KADAR KARDESIMIZ GECE GUNDUZ KPSS CALISTI..

kalbin nuru
Kapalı
21 Aralık 2009 17:30

memoliadana01 hocam hakkıyla kazanarak 4bli olanlarda var.2007 yılı ağustos ayında atanan yani ilk atanan 4b liler .yeterlilikle ,eğitim durumu sıralamasına göre, ve kpss puanına göre .bu tarihte atananlar 4c den 4b ye geçmedi.ilk olarak 4bli olarak atandı.bunları da unutmayın lütfen

07 Mart 2010 23:17

bu haklı mücadelenizi sonuna kadar destekliyoruz.allah yardımcınız olsun.

hande123
Aday Memur
30 Aralık 2011 00:59

sözleşmeli k uran kursu öğretici arkadaşlar lütfen güzel bir şekilde bu konuyu izah edermisiniz sözleşmeli olmak için kpss den kaç almak lazım yeterliliğe girmek şartmı?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi