Editörler : swat3410
24 Mayıs 2010 13:38

Kriminal laboratuvarında çalışmak için ne yapılmalı

Selam sayın abilerim ablalarım sizlere bi sorum olcak kriminalde çalışmak için ne yapmamız gerekli ben biyoloji mezunuyum ve 9.dönem pomem adayıyım..nasıl bir yol izlemeliyim hani okulda 1.olsam bütün sınırlarımı zorlasam beni direk lab.a gönderirlermi saygılar şimdiden çok teşekkürler...

özel-harekat
Şube Müdürü
24 Mayıs 2010 14:29

bilgisi olan yokmu acaba??????

COMMANGENE
Genel Müdür
24 Mayıs 2010 18:37

henüz polis okuluna dahi girememişsin...doğmamış çocuğa don biçme...ilk polis olan biyoloji mezunu sen olmadın....binlerce biyoloji mezunu polis var....(fizik kimya ....bisürü)

1. olmanda önemli değil....önce polis ol....

Arfmin
Kapalı
24 Mayıs 2010 20:29

Polis okuluna kabul edildiğinizde yazılı özgeçmişini göndermeniz faydalı olabilir.

özel-harekat
Şube Müdürü
25 Mayıs 2010 08:53

commangene

saoolasın ben bilmiyordum önce polis olmam gerektiğini çiftçi olursam ordan giderim belki diye niyetlenmiştim ama

kardeşim bi başlık açtık soru soruyoruz nasıl bir yol izlememiz gerekli diye biliyorsan cevap ver bilmiyorsan okuma bile bizde biliyoruz heralde önce polis olmamız gerektiğini inşallah olcaz 9.döneme gidecez ama öncesinden bilelimki eğer okulda falan dereceye girmek önemliyse ona göre okulda bişeyler yapmaya çalışırız ...

arfmin

çok teşekkür ederim

özel-harekat
Şube Müdürü
26 Mayıs 2010 14:09

gncl

criminal_42
Aday Memur
26 Mayıs 2010 20:32

Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun.İnşallah mezun olur ve aramıza katılırsın.soruna gelicek olursak teşkilatta geçilmesi en güç yerdir kriminal polis laboratuvarları.10 ilde laboratuvar var ve çalışan sayısı oldukça azdır.bulundukları il emniyet müdürlüğünden bağımsız çalışırlar sadece EGM ye bağlıdır.kriminale geçicek kişinin fizik kimya biyoloji gibi bölümlerden mezun olması şarttır.bakanın, daire başkanının ve egm müdürünün yazılı onayı ile(üçü beraber) kriminale geçiş yapılır.okul birincisi olman hiç bişey ifade etmez.peki nasıl giriceksin bunun cevabı az çok belli çok büyük to... gerekli.İnsallah olur.

özel-harekat
Şube Müdürü
27 Mayıs 2010 08:52

çok teşekkür ederim sayın abicim sizin gibi insanların bu teşkilatta olması bizleride daha girmeden çok mutlu ediyor saygılar ...

shadow_06
Daire Başkanı
27 Mayıs 2010 09:57

okulda derece yapman hiç önemli değil.benim devrem okulda 1.oldu.ankde bir yer seçti (neresi olduğu lazım değil) en son duyduğumda hassas gibi nöbet tutuyordu!! kuraları çekerken hepimiz istanbul çevik kuvvet diyorduk,istanbul oldu ama biz çevik kuvvet beklerken devlet büyükleri korumaya aldılar.demek istediğim senin nereyi istediğin pek önemli değil.herşeyin hayırlısı.okuldan çıkınca kendini hassas yada trafikte bulursanda şaşırma:)

özel-harekat
Şube Müdürü
27 Mayıs 2010 12:29

anladım saoolasın valla trafikte çalışmak isterim :) farketmez ama işte kriminale nasıl girilir ne olur diye merak etmiştim..peki okulda derece yapmanın ne gibi aantajları var acaba

police98
Şube Müdürü
27 Mayıs 2010 14:26

sevgili kardeşim okulda ilk 10 a girersen kuradan muaf olursun,gelen illerden birini seçersin ve oraya gidersin,ondan sonrada kimse sana okul dereceni sormaz,unutmadan,sicilin devrelerine göre iyi olur,bununda faydası ekipte devrenle aynı ekipte çalışırsan ekip amir vekili sen olursun,buda fazla bişey ifade etmez,kriminale de adam bulman gerekir yoksa biraz zor,ama şansın yaver gidersede tesadüfen binde bir gitme şansın var

özel-harekat
Şube Müdürü
27 Mayıs 2010 18:30

oo binde 1 haaa :):) anladım sayın abilerim hepinize sonsuz teşekkürler ve saygılar yakında aranızdayım inşallah :)

rsl33
Memur
27 Mayıs 2010 19:39

ben fizik mezunum 4.dönem POMEMCİ bak bu önemli artık senin adın pomemci belkide pis pomemci derler

ben ist geldim yazdık ama olmadı bi arkadas torpili oldu halde olay yerine gitti

gerisini hesapla ama şimdi halimden de menmunum 12-36 calısıom gerisi bos

özel-harekat
Şube Müdürü
28 Mayıs 2010 08:54

biliyorum rsl33

baksana formda bile var pis pomemcilik ama şunu unutmasın kimse kimseden üstün değil iyi olan kazansın .....

bQndırmQlı
Aday Memur
13 Haziran 2010 13:41

peki kriminal çalışma şekli nasıldır.8/12 mi 12/24 mü yoksa 12/36 mı

AS 4264
Şef
13 Haziran 2010 21:08

özel bi şey yapmana gerek yok...iyi takla atmak ve ileri derece de yalama bilgisine çalış yetr..

kamerluna
Yasaklı
13 Haziran 2010 23:15

AS 4264 ABİN ne güzel söylemiş tam teşkilatımıza yakışır şekilde doğruları görebilen gercekçi bir kardeşimiz

marlon78
Memur
14 Haziran 2010 21:45

kriminale sağlam referansın olmadan giremezssin tek yol bu ...

flyash06
Aday Memur
17 Haziran 2010 13:33

kardeş kriminali o kadar büyütme gözünde. hiçde sandığın gibi bir yer değil. gerçi senin beklentin nasıl bilmiyorum ama sonunda hayal kırıklılığı yaşamak da var. olanları biliyorum çünkü.... yani senin beklediğin gibi çıkmayabilir.

ayberkozgur
Aday Memur
17 Haziran 2010 15:45

bence gözünde çok büyütmüşsün kriminal felan.. orda işler senin amerikan dizilerinde izlediğin gibi işlemiyor.. gerçek olan biyer varsa orası özel harekat dairesidir. orası gerçektir.

bence hiç bu kadar kendini kasma.. rahat bırak. polislik mesleği meşakketli bir meslek. öyle sivrilmeye kalkarsan daha çok ezilirsin.

sen görevini dürüst şekilde doğru şekilde yap gerisi çokta önemli değil. bu hiyerarşi heryerde aynıdır. polis özel harekat hariç birçok yerde herkes kendini kollar.

ama geçen 10 yılda polis teşkilatı çok değişti yapı yönünden. karşılıklı sevgi saygı birliktelik oldukça arttı. artı halka karşı hoşgörülü ve yardımcı oluyorlar.

benim bi abim var emekli polis.

o herzaman der.. ahhh ahh şimdi polis olmak vardı.. bizim ömrümüz sürgünlerde geldi geçti..

hayırlısı olsun dostum. inşallah en iyisi olur senin için. herkes için.

murat.59
Aday Memur
18 Haziran 2010 20:46

polis olmadan da fizik kimya biyoloji mezunları çalışmak için kriminal laboratuvarlarında nasıl girebilir acaba?

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi