Editörler : Pangaea
20 Ekim 2008 01:29

**Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

arkadaşlar henüz tercihler başlamadı beklemedeyiz gerçi ama ben şimdiden sormak istedim...

öncelikle şunu söyliyim lütfen dalga geçecek olanlar cevap yazmasın...zaten işsizlik yüzünden yeterince psikolojim bozuk...ben ilk defa tercih yapıcam ve hiç bir bilgim yok bu konuda...

tercihleri yaparken dikkatli olmaktan bahsediyoruz...bunu biraz açabilecek olanlar var mı aranızda?nelere dikkat etmek gerekiyor...örneğin ben işletme mezunuyum p3 yaklaşık 70...ilk atamalrda tabiki olmıycak ama sonraki alımlar adına soruyorum...

kısacası tercih yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler nedir?aranan niteliklerdeki kodlara bakıp uyuyorsa direk yazmak doğrumudur?yoksa başka detaylar varmıdır?

lütfen dalga geçmeyin...her gün ağlamaktan gözlerim şişti..parasızlık ve işsizlik çok zor:(((

neşe ylmz
Şef
20 Ekim 2008 12:28

bir bilgim olsaydı yardımcı olmaya çalışırdım üzülme lütfen umarım her şey istediğin gibi olur..iibf.li arkadaşların platformunda daha net bilgilere ulaşabilirsin.k.i.b.

b_b_24
Şube Müdürü
20 Ekim 2008 12:41

İşletme mezunu olman tapu için kötü:(

Yani 70lerde bir puanla son atamalarda tapu gelebilir deniliyor.

Ama sen işletme mezunu olduğun için arkadaşım tapuyu tercih edemiyorsun.

Zaten PTT istediğini söylemiştin.

Umarım PTT gelir.

Bunu canıgönülden isterim.

Allah herkese hayırlı bir iş nasip etsin...

Tercih yapmış işletme mezunlarından daha fazla bilgi alabilirsin forumda ;)

Başarılar...

oner06
Kapalı
20 Ekim 2008 14:06

merhabalar,

açmış olduğunuz konuyu görünce ve yazdıklarınızı okudukça ne kadar kötü bir durumda olduğunuzu gördüm ama anladığım kadarı ile siz daha yeni mezun olduğunuz veya yeni kpss ile tanışmışsınız öyle değil mi?bi zamanlar bizde o yollardan geçtik biz de çok kafaları yedik, ağladık v.s yaptık ama sonunda azim ederek çalıştık.

eminim sen de bu yollardan geçeceksin şayet azmin ve sabrım varsa.

benim fikrimi sorarsan şayet memurların ilk alımından puanın düşük bunun yerine sivil memurluğa veya polislikten yana tercih yaparsın ha istemiyorsan 1.5 yıl daha kpss ye çalış derim ben.

eminimki o yıl sonunda hayellerine ve isteklerine kavuşacaksın.

bol şanslar dilerim sana.üzülme sakın çünkü daha önünde aşman gereken engeller var....

bg_1504
Şef
21 Ekim 2008 18:23

arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim...

dualarınız içinde ayrıca teşekkürler...inşallah hepimiz için güzel olur sonuçlar...inanın psikolojim çok bozuldu...:(

oner arkadaşım sabır diyorsun ama yaş 27 6 ay sonra 28:(( ben ikinci üniversite olarak işletme okudum..geçen yıl mezun oldum...kpss ye 1 yıl boyunca inanılmaz çalıştım...2006 da önlisans mezunu olarak girmiştim ve 81 almıştım..ama bu sene lisans mezunu olarak girdim ve bu puanı aldım:( halbuki amacım 85-90 dı...sınavda çok heycanlandım..hatta başında az daha bayılıyordum:( sonuç olarak düşük geldi ve çok yıkıldım...

polislik demişsin ama bayan için polislik çok zor:S ayrıca onda boy vs gibi şartlar var...açıkçası tekrar sınava girmek gibi bir lüksümde kalmadı..dediğim gibi yaşım geçiyor ve ben artık dayanamıyorum işsizliğe:(

inşallah ptt olur...yardımlarınız için teşekkür ederim..

neşe dediğin gibi iibf li arkadaşlara sorayım birde...ama bu başlığa hiç iibf li arkadaşlar bakmadımı ki:S

mehmet_2026
Müsteşar Yardımcısı
21 Ekim 2008 18:40

a gurubunda henüz bişey belli değil yerleştirmeler yapılmadı o yüzden şuan b yerleştirmeler yapılsa a gurubuna başvuranlarda kendisini garantiye almak için b den tercih yapacaklardır ikisinide kazananlar kadroları şişirecek b gurubunda puanları yükseltecektir bu yüzden b gurubu yerleştirmeler ne kadar geç olursa o kadar ii

denizdeniz01
Kapalı
21 Ekim 2008 18:45

slm arkadaslar ben iibfliyim de.arkadas ptt ve tapu yazamaz .sadece iibf alıyorlar.ama arkadas turizm mezunu otellerde çalışabilir.yada daha iyi hazırlanıp seneye girebilir..hayırlısı olsun..üzme arkadasım kenidini

ben_mi_biyolog
Kapalı
21 Ekim 2008 19:20

bana hep şunu diyolar

bul zengin bi koca otur evinde. hee oldu. ben de sana aynısını söylemeyecem arkadaşım. şartlar zor ama zorlayacaksın mecbursun. özelde iş bulmaya da bak. küçük bi şehirde yaşıyorsan şansın zayıf ama büyük şehirlerde özelde insan iyi yerlere gelebiliyor. yeter ki inansın. hakkında hayırlısı olsun. yaşım geçti diye de sakın düşünme çalışmanın yaşı yoktur 3 çocuk sahibi 40 yaşında insanlar ÖSS'ye giriyor. yaş meselesinin sana sakın olumsuz etkisi olmasın.

bg_1504
Şef
21 Ekim 2008 19:27

denizdeniz01 pardon neden ptt yazamıyorum? anlamadım?

turizmde oteller falan nerden çıktı...işletme mezunuyum bende..

ben_mi_biyolog malesef küçük bir yerdeyim..özelden bankalara falan başvuru yapıyorum ama henüz bişey çıkmadı:((

bg_1504
Şef
22 Ekim 2008 12:16

güncel

b_b_24
Şube Müdürü
22 Ekim 2008 13:08

bg_1504 arkadaşım

Ben de 23 gün sonra 26'yım.

Ne bu yaş sorunu ya?

Üzme kendini,her şey olacağına varır.

Bak ben dün aldım diplomamı daha ve ne olursa olsun geleceğe ümitle bakıyorum.

Bir kaç banka sınavına da girdim,ama özel bankalara yerleşmek çok zor son aşamada elendim.

Sınavlara giriyorum mülakatlarını bekliyorum diye evimden uzaklarda büyükşehirlerde kalmak zorunda kaldım.

Ama ne oldu HCBC BANKASI lisem imam hatip lisesi diye kazandığım sınavı değerlendirmedi.

YKB daha iyi bölümlerde çalışabilirsin diye kazandığım halde mülakatta eledi beni.

Bu sınavlar yüzünden kpssye de çalışamadım belki düzenli çalışsaydım şimdi güzel bir puan almış atamaları bekliyor olacaktım.

Ama dedim ya bunu hesap edemeyiz.

Dövünmenin de anlamı yok.

Memurluk yaşı 30 aldığın puanınla yerleşemezsen 2 sene seni oyalayacak bir iş bul kendine belki de evlenirsin:)

Ama bu kadar ümitsiz olma.

Üniversite mezunu çok güzel bir anne de olabilirsin,neden olmasın?

Yeter ki hayatta mutlu olmanın yolunu bul.

Hakkında hayırlısı olsun arkadaşım.

sesomu
Kapalı
22 Ekim 2008 13:16

ay ne güzel yazmışsınız..içime uzun zamandır hissemediğim bir umut doğdu bir anda...

sondan 3. cümle...süper....:)

b_b_24
Şube Müdürü
22 Ekim 2008 13:20

Duygusal bir anıma geldi:)

İçinizde güzel duygular doğduysa çok mutlu oldum ;)

sesomu
Kapalı
22 Ekim 2008 13:27

:))

bg_1504
Şef
22 Ekim 2008 14:35

b_b_24 gerçekten o sondan 3.cümle benimde tam bam telime deydi:(

nasip tabi olabilir ama ben işe girmeden evlenmek istemiyorum...bulunduğum yerden gitmek istiyorum.burası küçük bir yer ne iş var nede eş:)kısacası benim atanmam her anlamda önümü açıcak:)tabi bu işin ikinci boyutu birazda esprisi...ne diyim inşallah hepimizin hayalleri gerçek olur....

desteğin için çok teşekkürler...:)

Okuyan-us
Kapalı
22 Ekim 2008 14:39

arkadaşlar, geçmiş yılların taban - tavan puanlarına ulaşamıyorum. günlerdir osym-arşiv.de aradım, nihayet bugün buldum şimdi de sayfalar açılmıyo. sorun ne olabilir bilen varmı ?

b_b_24
Şube Müdürü
22 Ekim 2008 14:47

Sorun olabilir sayfalar da.

Forumun bazı konularında arkadaşlar saolsun çıkartmışlardı.

Ama hangi konuda bilmiyorum.

Editörlerden de yardım alabilirsin bu konuda.

bg_1504 arkadaşım

Seninde hakkında hayırlısı olsun.

Okuyan-us
Kapalı
22 Ekim 2008 15:19

teşekkürler.

b_b_24
Şube Müdürü
22 Ekim 2008 21:24

''İİBF TEK BAŞLIK''

Dragut arkadaşımız çıkarmış bu konu da Okuyan-us arkadaşım burdan bulabilirsin ;)

mehmet1622
Kapalı
22 Ekim 2008 22:20

bir memur olarak size tavsiyem arkadaşlar işi gidip bizzat araştırın.önemli olan iştir.maaş ikinci plan olsun.zaten tüm memurlar 1000 ytl üzeri alıyor artık.bazı memurluklar 1300 1500 arası alıyor ama o memurluklar çok yoğun stresli vardiyalı vs..

onun için düzenli kadrolu 08 17 işleri daha iyi vbence..

oner06
Kapalı
22 Ekim 2008 22:33

iyi akşamlar arkadaşlar.merak ettiğim konu acaba memur olmak adına şehir dışına mı özellikle tercih yapacaksınız ya da aileden uzak bir diyarda kalan yaşamınızı yalnız mı geçireceksiniz:)

biraz sıradışı bir soru ama kafa dağıtmak bakımından iyi diye düşündüm.

hadi yazalım bi şeyler....

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi