Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Mayıs 2019 15:56

Yeni çalışma takvimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Artıları eksileri nelerdir, tartışalım.

bulaşıkkk
Yasaklı
15 Mayıs 2019 15:56

Bence güzel. Arada 1 hafta mola gayet iyi olur.

bulaşıkkk
Yasaklı
15 Mayıs 2019 17:18

Tek sorunlu yanı çocuğu öğrenci olan öğretmenler ne yapacak? 1 haftalığına çocuğu nereye bırakacak? Mecbur yine yanında okula götürecek. Yine birileri seminere çocuk getirmesinler diye zırvalamaya başlayacak. Ayrıca tatil öğretmen çocuklarının da hakkı değil mi? Bence seminer konmamalı öğretmenlere de tatil olmalı. Ya da ekders karşılığı sadece isteyenlere seminer verilmeli.

ashil13
Genel Müdür
15 Mayıs 2019 18:35

Bana göre olumlu olan yanları da var. Olumsuz yanlanları da;

Olumlu gördüğüm noktalar; öncelikle öğretmene harika bir plan yapma fırsatı oluyor. Sınavlar, performans notu ve ara karne vb. etkinlikler daha güzel planlanabilir. Şökler, veli toplantısı, okul aile birliği toplantısı vb. toplantılar ile okul gezileri, sportif etkinliklerin bazıları ara tatil döneminde yapılabilir.

Ama bununla beraber; öğrencileri tatil öncesi ve sonrası motive etmenin ne kadar güç olduğunu herkes bilir; tam da dönemin ortası yeni bir tatil olumsuz etki yaratabilir. Ve haziran ayının 3 hafta sürmesi de devamsızlık açısından sorun olabilir. Zira mevcut sistem de son dönemde öğrencilerin devam sorunu varken bu süre daha da uzayabilir.

hukummdar
Aday Memur
15 Mayıs 2019 21:28

Eğitim-öğretim yılının, 4 döneme ayrılması, öğrencide oluşan yılgınlık ve yorgunluk duyguları açısından olumlu değerlendirilebilir. Ama bence, daha önce de başka bir başlıkta dile getirdiğim gibi, eğitim-öğretimde niteliğin ve niceliğin artması için öncelik ölçme-değerlendirme sisteminin değişmesidir. Ayrıca üniversitelerde olduğu gibi akademik takvimde sınav takvimi net olatak belirtilmeli, ders saatinden ayrı hesaplanmalıdır. En azından dönem sonu ve sene sonlarında sınav haftalarından sonra sınıf defterine yalan yanlış kazanımlar yazmak bir nebze azalacaktır.
16 Mayıs 2019 08:40

Yeni takvim çok güzel bence. İki haftalık seminerde miilet sıkılmaya başlıyor seminerin bir anlamı da kamlıymordu. Şimdi ilk öğretim gibi önce okul öğretmene sonra da öğrenciye açılacal kademeli alışm olacak güzel bir şey. Dönem ortası tatilleri, zümre, şök, veli toplantısı; birinci sınavların değerlendirilmesi, projeler yarışma başvuruları falan için öğretmenlerin derse girmeden hazırlanması gerken bir mola olacak. Yeni bakanın şu ana kadarki başarılı hamlelerinden ilk üçte bencd bu değişiklik

ayse_y
Aday Memur
16 Mayıs 2019 11:11

kimsenin yerine ,tatiline,ücretine diyecek bi lafımız yada hakkımız yok belki ama bu öğretmen çocukları ne olacak sorusunu şimdi soracağınıza bugune kadar memur çocukları ne oldu sorusuyla da empati yapabilseydiniz keşke....biz memurlar 5-6 aylık çocuklarımızı Allahım nolur vicdanlı biridir diye dua ederek bırakıyoruz bakıcılara......bırakamasan da al ücretsiz iznini tek maaşla geçin büyükşehirde diye bi çözüm bulunuyor tabi oda nekadar mümkünse.......lütfen sadece öğretmen değil tüm memur çocukları ne olacak diye düşünelim......

hugo.almeida
Kapalı
16 Mayıs 2019 11:48

Biz öğretmenler oturup "ya okul saatlerini şöyle yapalım" diye konuşup karar vermiyoruz. Şu siteminizin bizimle zerre alakası yok. Biz de bize dayatılan saatlere uymaya sizin gibi zorunluyuz. Ben de sabahları çıkarken çocuğumu bakıcıya bırakıp çıkıyorum.

ayse_y, 5 yıl önce

kimsenin yerine ,tatiline,ücretine diyecek bi lafımız yada hakkımız yok belki ama bu öğretmen çocukları ne olacak sorusunu şimdi soracağınıza bugune kadar memur çocukları ne oldu sorusuyla da empati yapabilseydiniz keşke....biz memurlar 5-6 aylık çocuklarımızı Allahım nolur vicdanlı biridir diye dua ederek bırakıyoruz bakıcılara......bırakamasan da al ücretsiz iznini tek maaşla geçin büyükşehirde diye bi çözüm bulunuyor tabi oda nekadar mümkünse.......lütfen sadece öğretmen değil tüm memur çocukları ne olacak diye düşünelim......

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi